Автор Тема: Опозициите  (Прочетена 16628 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #30 -: Април 26, 2014, 08:43:29 pm »
Усещам ги ,както всички останали-субективно.
Винаги другите са виновни,винаги те са "по-евтини" ,винаги те са длъжни да се приспособяват към мен .....И ....винаги другите са били "виновни" ,да започна да търся причината в мен , да търся и друга гледна точка ....И ...досега да имам позиция ,защото съм крайна . ;)

Това ,че имам опозиции към външни планети -винаги се конфронтирам с обществения сектор и като авторитети ,и като правила и норми ,и като тип професия,и като статус и ми го "връща " ,този същия под формата на забрана,неприемане,отлъчване,опит да ме смачка ,изолиране ,усещане за самота.Тук няма баланс или срещане -или те приема обществото или не ,не е до компромис ,приемане,осъзнаване,особено както е при мен ( и други ,които имат същата локализация в периода) -участва и нодалната ос/Слънце /У1 ,в ъглови домове .
Търся и-"аз виновна", но пак не едновременно успявам да подхраня двете страни. Дори и да си изработил нещо осъзнато по тях, идва момент на нов изпит с нови герои, друга ситуация. Би трябвало да са стъпала, аспектът е докрая на живота. Ако някой не си чувства опозицията, не работи върху нея, или какво-превърнал я е в хармоничен аспект?
Хм, това очаквах като отговор-за тежките външни. Слънцето да отстоява егото и -уран-уникалността си, плутон-усещането за сила и власт на характера, но противопоставени но общественоприетите традиционни норми. За да намериш, запазиш себе си периодично ще си на нож със статуквото и това ще се вижда заради МЦ. И е тръгнало от детството и дома, заради светилата.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Опозициите
« Отговор #31 -: Април 26, 2014, 08:46:11 pm »

Има значение в кои знаци ,домове и между кои планети се случва ,дали в мъжка или в женска карта .


Това е най-изкушаващият аспект-както казва един телевизионен сладур:"Нагоре -надоле...трябва ханШ !!!"  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Опозициите
« Отговор #32 -: Април 26, 2014, 08:58:11 pm »
Не знам дали е от опозицията, но доколкото е възможно, предпочитам да поправя грешките, които аз съм допуснала, вместо да нося отговорност за чуждо несъвършенство. Последното изключително много ми тежи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #33 -: Април 26, 2014, 09:02:45 pm »
философски се е развила темата

някой спомена, че помага да видиш и разбереш отсрещната страна - вярно, помага и за преодоляване на субективността, което от своя страна е ефективно при вземане на решения от всякакъв вид с мисловен отенък
много често опозицията е намеса на външни обстоятелства, независими от теб и не под собствен контрол

преодолява се с разграничаване на засегнатите теми - може да се направи паралел с разделното хранене, като в най-добрия случай един ден ядеш месо, в друг картофи, в трети ориз и хляб, например. смесиш ли ги, направо стигаш до физическа болка, при това остра и крайно неприятна

да, в абстрактен смисъл е избор - но която и тема да решиш да изоставиш по двете крайности не е оферта, понеже същността ти ще пострада по темите и като следствие от представените от опозицията
Така я чувствам и аз. Вътрешни са ми планетите. Е, равновесието смърт. Бяхя я сравнили с онези люлки-на всяка страна по един човек. винаги другият е горе-или долу. Ами ако я балансират, ще висят във въздуха и ще са в покой, а това вече не е опозиция. Няма конфликт, няма остро, няма действие. И не съм видяла такива люлеещи се, все гравитацията ще придърпа по-тежкият надолу.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #34 -: Април 26, 2014, 09:07:09 pm »
Все пак по-добра ще е от квадратите, има избор, решение. дори и да е от типа-опит/грешка, което се повтаря отново и отново.
При мен винаги само едната планета срещам-виждам от другите.
При вас сменят ли се? Чувствате ли,че губите едната?
Този въпрос може би е по-адекватен за опозиции на вътрешните планети.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Опозициите
« Отговор #35 -: Април 26, 2014, 09:09:30 pm »
Губим, намираме, всичко е въпрос на воля.  :P Нали знаеш, че ако двама седнат на тази люлка, на която казваш, не всичко зависи от гравитацията. В някои пози можеш да изтласкаш нагоре по-тежкия и после по свое осмотрение да го пуснеш надолу. Стига да знаеш как да използваш енергията, де.  :P

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #36 -: Април 26, 2014, 09:14:03 pm »
Твърдите аспекти за мене са ,,война,,-опозицията война в стил първа световна,окопна,квадратите-в стил втора световна-блицкриг .Интересно как малефика в опозиция се принуждава да ,,заспи,,,напротив енергията му трябва да се изрази,изразходи по възможност волево и осъзнато,ако натива не го направи ще го направят,,другите,, ,външните обстоятелства .Арабите говорят за голям джихат/голяма война/-която е вътрешна в съзнанието и малък джихат/малка война/-външната -при опозицията има война,въпрос на ИЗБОР на човека е как ще се изрази -външно или вътрешно .Единствения начин който знам малефик или твърд аспект да кротне е като контролирано,съзнателно се остави да се изрази външно или вътрешно .
Марс вътрешно не се изразява, освен като автоагресия може би-гняв. Но не е оферта, така не е гориво. Моят малефик е ретрограден, мъжка планета в женска карта. Ти имаш ли опит с ретрограден малефик в опозиция и да си успял да го интегрираш равно?
Ретроградността понякога е вътрешно усещане-разпознавам в другите това, което не изразявам , а те го крият в момента. Вътрешният усет не ме е излъгал, но си иска нейното планетата.
За войните-не те разбрах поради липса на познания по немски език.


Не споря, търся чуждия опит. Явно не ви правят такива проблеми, намерили сте начина.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Опозициите
« Отговор #37 -: Април 26, 2014, 09:14:43 pm »
При вас сменят ли се? Чувствате ли,че губите едната?
Този въпрос може би е по-адекватен за опозиции на вътрешните планети.

Като че ли нямам такова усещане, може би при опозиция между две лични планети е по-различно.

При мен три лични са в опозиция с външна планета - управителя на изгряващия знак, с който също би трябвало да се идентифицирам (отсреща е Слънцето). Има моменти, когато се чувствам раздвоена, биполярност някаква - често се изразява във вътрешна борба, като си представям различни алтернативи на развитие на една и съща ситуация или как евентуално бих могла да подходя/постъпя "ако...". Но обикновено тези сценарии се разиграват само в главата ми, не в реалността.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #38 -: Април 26, 2014, 09:20:29 pm »
Губим, намираме, всичко е въпрос на воля.  :P Нали знаеш, че ако двама седнат на тази люлка, на която казваш, не всичко зависи от гравитацията. В някои пози можеш да изтласкаш нагоре по-тежкия и после по свое осмотрение да го пуснеш надолу. Стига да знаеш как да използваш енергията, де.  :P
Можеш да го изтласкаш, ако седнеш по-близо до центъра /да си в хармония с центъра си ли?/. Там гравитацията е по-слаба, но и по-бавно се получава. Виж, това -да го пуснеш надолу не ми е идвало на ума. :57: Честният марс побеждава с физика, сила, стратегия, не с удари под кръста. Ако съм разбрала правилно.
« Последна редакция: Април 27, 2014, 02:04:53 am от enigma »

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Опозициите
« Отговор #39 -: Април 26, 2014, 09:32:49 pm »
Дори и да не седнеш на центъра, човек нормално е в по "обтегнато" състояние. Без да усещаш, всеки мускул в тялото ти се съкращава и не спира да го прави дори и когато спиш. Ако изпуснеш това нормално напрежение и го направиш по-малко, отколкото реално е, натежаваш повече. Или ако говорим за опозиция - ако не използваш нещо и не се реализираш в неговата сфера, ако съзнателно избереш да не постъпиш по начина, по който то по природа ти дава, ти го обезилваш и то потъва. Другото изгрява.  :)
В момента в който отново започнеш да постъпваш по начина, по който тази част от психиката ти диктува да направиш и се занимаваш с неща, свръзани с нея, тя се изтласква и другарчето й потъва надолу.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Опозициите
« Отговор #40 -: Април 26, 2014, 09:52:25 pm »
Все пак по-добра ще е от квадратите, има избор, решение. дори и да е от типа-опит/грешка, което се повтаря отново и отново.
При мен винаги само едната планета срещам-виждам от другите.
При вас сменят ли се? Чувствате ли,че губите едната?
Този въпрос може би е по-адекватен за опозиции на вътрешните планети.

Какво означава "по-добра" ?!?

Слънце опозиция Юпитер         или     Слънце квадрат Юпитер     в   натална карта

.............................................                  .........................................     в синастрична карта
...............................................                ............................................. в мъжка или женска карта

................................................                ............................................в кардинални/подвижни /неподвижни
...............................................                 ............................................. огън/въздух    вода/земя
.................................................                ............................................. домове,достойнства ?!? 
   
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #41 -: Април 27, 2014, 12:58:14 am »
Какво означава "по-добра" ?!?

Слънце опозиция Юпитер         или     Слънце квадрат Юпитер     в   натална карта

.............................................                  .........................................     в синастрична карта
...............................................                ............................................. в мъжка или женска карта

................................................                ............................................в кардинални/подвижни /неподвижни
...............................................                 ............................................. огън/въздух    вода/земя
.................................................                ............................................. домове,достойнства ?!? 
 
Ти ли питаш, винаги имаш отговори. кажи си мнението. ;)
На мен, аз с квадрата се разбирам по-добре-субективно мнение на потребител. Не е правило. Явно за всеки  е различно.
« Последна редакция: Април 27, 2014, 01:01:18 am от enigma »

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Опозициите
« Отговор #42 -: Април 27, 2014, 01:02:18 am »
Чакам с нетърпение попълнената таблица.  :012: :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Опозициите
« Отговор #43 -: Април 27, 2014, 09:58:22 am »
Няма таблица ,исках да коментираме ,защо и кога се приема ,че опозицията е "по-добра" от квадратурата и затова в този вид представих "въпроса" си . :)

Използвах Слънце и Юпитер в примера ,защото и "двамата" не са привърженици на опозицията ,която изисква да се съобразяваш с другия,като при Слънце аспекта ,по-скоро дава информация за начина ,по който иска да се изрази ,особено в женска карта срещайки друга гледна точка  ,докато при Юпитер има тип арогантно поведение,дискомфорт.  И обратно, при квадрат Юпитер има динамика,предизвикателство ,но в посока разширение и увереност ,в онова ,в което правиш,докато при квадрат Слънце има предизвикване на егото и създава напрежение на лично ниво.
Слънце опозиция Юпитер ,като цяло е по-проблематичен аспект ,отколкото Слънце квадрат Юпитер ,но пак има значение дали е в мъжка или женска карта ,знаци ,домове в натала ,докато в синатрията  е обратно .
Така че ,не винаги опозицията е "по-добра" от квадрата-преценката,трябва да е добра . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Опозициите
« Отговор #44 -: Април 27, 2014, 10:02:47 am »
За мен квадратите между действащи планети в картата, са по-лоши от опозициите, защото събитията са такива, че не могат да бъдат избегнати. В опозициите винаги има възможност за диалог-поне една идея, и няма доминиращ, днес си в ролята на единия, утре-на другия
При квадратите зависи дали е ляв/десен-и кой е в по- позиция