Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 645463 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Сънувах...
« Отговор #2490 -: Януари 15, 2016, 10:20:14 am »
Сънувах,  че съм на зъболекар и ми оправяше зъб с огромна дупка.
Чета, че зъбите са агресивност?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Сънувах...
« Отговор #2491 -: Януари 15, 2016, 11:07:31 am »
Сънувах,  че съм на зъболекар и ми оправяше зъб с огромна дупка.
Чета, че зъбите са агресивност?

Зъбите по-скоро са нашата сила и чувство за сигурност.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Сънувах...
« Отговор #2492 -: Януари 17, 2016, 08:33:53 pm »
Ами, ако е затова, не се тревожи, ти и без туй си падаш по стари плочи пък и имаш много-ще пуснеш грамофона, стига да има ток де.Станал си като Лили Иванова-Без радио не мога :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2493 -: Януари 17, 2016, 09:10:15 pm »
Онзи ден сънувах много странен сън, вчера тъкмо го разказах на една приятелка.

Сънувах, че се намирам в една къща заедно с покойната ми баба, майка ми и първия ѝ съпруг. Щяхме да лягаме да спим, в различни стаи. Когато останах сама в моята стая, чух зловещи гласове, нещо наддаваше вой - приличаше на призраци, на полтъргайст, много се уплаших. С цялото си тяло усетих невидимо чуждо присъствие - в тази си част беше осъзнато сънуване, случвало ми се е и друг път да имам такива усещания за странни енергии.

Майка ми в съня изглеждаше много млада и хубава - каквато е на стари снимки, още преди да навърши 30.

Изведнъж се появи поддържана възрастна жена с привидно благ вид, в нея разпознах свекървата на майка ми. Повика ме и на пръв поглед беше много добронамерена, уж щяла да ми помогне, каза да вървя след нея.

/в живота ни е причинила много злини, включително черни магии, опита се да разруши и раздели семейството ни/

Тръгнах след нея и се озовах в някаква местност, на горска ливада. Тя ме поведе към едно огромно дърво - приличаше на плачеща върба, но с гигантски размери - досущ като Дървото на живота във филма "Аватар". Под това дърво усетих някаква странна магическа енергия.

И изведнъж свекървата на майка ми започна да се преобразява - видимо се състари, погрозня и заприлича на зла вещица. А под краката си усетих липса на стабилна основа, като плаващи пясъци.

От страх побегнах, а дъртата вещица ме следваше. Изведнъж се озовах в заблатена местност и пропаднах в едно тресавище. Усещах как се давя, как все по-силно ме засмуква, повлича надолу. А бабата викаше "Умри... умрииии!", беше изпълнена с омраза.

В агония и паника се хващах за всичко - клонки, съчки, камъни наоколо... Накрая успях да се хвана за някакъв храст и излязох от блатото, буквално изпълзях с последни сили. Тресавището остана зад гърба ми, а аз все едно бях на отсрещния бряг. Оттатък се чуваха виковете на бабата, а заедно с нея - на други блатни вещици. Тя остана завинаги с тях - в мътните лепкави блатни води.

С това приключи сънят. Може да е игра на моето подсъзнание, а може и да е някакъв знак. Не изключвам и скорошна смърт на бабата, вече е на възраст.

Мисля, че огромното дърво в съня наистина е нещо от отвъдното, от духовния свят - под него прогледнах за истината, всички маски паднаха. Може и някакъв портал да е било или дори символично чистилище - мястото, където човешките души биват съдени, където се иска или се дава прошка. Бабата не успя да поиска прошка, беше изпълнена със злоба.



« Последна редакция: Януари 17, 2016, 09:12:44 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #2494 -: Януари 17, 2016, 09:56:19 pm »
Лили, ти често сънуваш починалите си майка и баба, раздаваш ли за тях, палиш ли им свещи в църква?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2495 -: Януари 17, 2016, 10:07:17 pm »
Имам малко по-различни вярвания, моите сънища са свързани с изследване на подсъзнанието. А някои не са от този свят.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Сънувах...
« Отговор #2496 -: Януари 18, 2016, 08:22:04 pm »
Лили, според мен твоето подсъзнание много активно се опитва да ти подскаже нещо много важно с това постоянно сънуване на мама, баба... Мисля си, че си пасивна по дадено нещо и не действаш, и затова сънищата имат един и същ лайтмотив.

Дървото, колкото и банално да прозвучи, аз тук го свързвам с генеалогичното дърво. Има нещо силно в родовата памет, което като че ли продължава да действа. Нещо със семейството и дадено наследство или някакви пари. Помисли - всичко ли знаеш за въпросната баба и нейния род? Може би на каданс си видяла живота на бабата или вече бабата се разкайва за нещата, които е вършила преди и ти подава ключът - Дървото.
Там, където е болката там е и спасението :08:

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Сънувах...
« Отговор #2497 -: Януари 21, 2016, 03:08:01 pm »
Започнах честичко да сънувам родната къща на баща ми. В момента никой не живее там и сигурно сънищата искат да ми подскажат нещо. Сънувам духове на починали хора. Хич не ми влияят добре тези сънища, все едно душата ми се е отделила от тялото и пътува из пространството, такова е усещането. Сутрин не мога да се опомня, за миг губя представа коя съм и къде се намирам. Много е неприятно чувството.


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2498 -: Януари 21, 2016, 04:24:27 pm »
Много интересен сън сънувах, този път обаче не успявам да разтълкувам символиката.

Бях в класната си стая от училищните години, сред съученици. Присъстваше и майка ми. По едно време от стаята излязоха всички, останах сама. Даже посегнах да заключвам вратата, но после отключих на майка ми, искаше да бъде до мен.

Странно, но бях в напреднала бременност, всеки момент предстоеше раждане. А таткото на детето май си беше бил камшика.  ;D

Спомням си, че гледах часовника и вече се чудех с каква астрологична карта ще се роди момиченцето, драсках с тебешир примерни астрологични карти върху класната дъска. Знаех, че детето е момиче.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #2499 -: Януари 21, 2016, 05:28:54 pm »
 Вчера сънувах как откъснах едни огромни круши, ама огромни ви казвам, едно 20см всяка, бяха сочни и зрели, че опитах едната, а други две занесох на майка ми, а днес пък сънувах изпражнения, но не помня мои ли бяха или на друг човек, но бяха човешки, не животински. Да пускам ли тото, докато все още не е късно за днес?  :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Сънувах...
« Отговор #2500 -: Януари 21, 2016, 05:50:21 pm »
Не, сънувала си логическата последователност на храносмилателният тракт-вход/ изход. Меркур ти у на Ас и управлява червата, та затуй- няма манги в съня ти, крушите нищо не значат, ако ще бахура на Бен Хур да бе яла няма нишан за пари :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #2501 -: Януари 21, 2016, 06:00:29 pm »
Не, сънувала си логическата последователност на храносмилателният тракт-вход/ изход. Меркур ти у на Ас и управлява червата, та затуй- няма манги в съня ти, крушите нищо не значат, ако ще бахура на Бен Хур да бе яла няма нишан за пари :012:
Благодаря, Беки, за тълкуването!
 :93:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2502 -: Януари 21, 2016, 06:06:40 pm »
Крушите не са ли символ на плодородие, пълнота?

Чета в един съновник, че да сънуваш круши означава семейно щастие, а да береш или брулиш - за някаква радост.

Помислих, че в един сън си сънувала круши и после изпражнения - странна комбинация. После видях, че това са два отделни съня, така е по-добре.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Сънувах...
« Отговор #2503 -: Януари 21, 2016, 06:24:57 pm »
А, те били 2 съня ,вярно ,явно ретро меркур е в моята глава, ами тогава сън с продължение :012: означава, както казва Лили, голяма радост, чак до рядко щастие -Юпитер е в Дева на ац-ето и се явява символно като голямото рядко щастие  :017:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #2504 -: Януари 21, 2016, 10:04:13 pm »
Крушите не са ли символ на плодородие, пълнота?

Чета в един съновник, че да сънуваш круши означава семейно щастие, а да береш или брулиш - за някаква радост.

Помислих, че в един сън си сънувала круши и после изпражнения - странна комбинация. После видях, че това са два отделни съня, така е по-добре.
Да, Лили, когато са зрели, четох в съновника същото, а сънят с крушите е от сутринта на 20-ти, този с акото е от тази сутрин. Благодаря, че се включи!