Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 645978 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2610 -: Март 19, 2016, 01:40:51 pm »
Тази нощ сънувах интересен сън  :)

Бяхме с група хора в някаква незнайна гора и търсехме изоставено древно селище със светилище. Знаехме, че там има някаква тайна и портал. Навлизахме все по-навътре в непознатата местност, някои от групата междувременно успяха да се изгубят и тръгнахме в различни посоки.

В един момент, когато вече бях на път да се откажа, в едни храсталаци видях някакви каменни съоръжения, обвити в сухи лиани и друга растителност. И изведнъж пред мен се издигна древно каменно съоръжение, бях застанала точно пред входа му. Имаше малка каменна порта с надпис отгоре, на непознат език. Приличаше на древна праславянска азбука, от преди няколко хилядолетия. Усетих лек повей на страх, защото сякаш това беше някакво свещено селище-гробница, и не посмях да вляза вътре. После нещо ми каза, че трябва да продължа нататък и да потърся магически олтарен камък, там имало отговор на някаква загадка. Само си спомням, че в крайна сметка го открих, върху него бяха изографисани тайни символи и йероглифи, смисъла на които не разбирах. Но когато ги докоснах с пръстите си, изведнъж потече много силна енергия и по телепатичен път успях да "чуя" посланието на текста /не си го спомням/, освен това влязох в контакт с някакво незнайно древно същество, даже поведохме диалог с него.

Преди да открием това място, си спомням, че минавахме покрай много красиви и живописни горски кътчета - отрупани със зеленина, цъфнала растителност и с бликащи лековити извори. Гледката беше омагьосваща, като от рая, и изпитвах много силно желание да вляза там и да остана.

След това имам неясни спомени, но изведнъж се появиха липсващите хора от нашата група, а в далечината видях прииждаща вода, много вода. Сред появилите се хора съзрях алчност и конкуренция, всеки искаше да отнесе със себе си част от олтара. От задружна група изведнъж се превърнаха във врагове, усетих недобронамереност у тях.

При другарите "иманяри" ми направи неприятно впечатление, че без да са в състояние да използват портала и да разкодират посланието му, искаха да го разглобят и да го изнесат "на парче", за всекиго по нещо. Интересното е, че когато всички заедно бяхме тръгнали на път, сред тях не личеше такава меркантилна нагласа. Истината се разкри, когато застанахме пред олтарния камък.

На хоризонта се задаваше някакво море и щеше да наводни местността, до погребе каменното светилище завинаги. А аз се чудех дали да бягам или да остана, нещо в този каменен портал много силно ме привличаше и вече не изпитвах страх, дори от евентуална смърт.





« Последна редакция: Март 19, 2016, 02:08:38 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Сънувах...
« Отговор #2611 -: Март 19, 2016, 01:48:32 pm »
Възобновил ли си прекъснати отношения?

Тъкмо наопаки, жаля си нервите и избягвам възобновяване. Не е недвусмислено А, Б или В съм на практика.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #2612 -: Март 19, 2016, 02:13:35 pm »
Лили, сънят отразява вътрешния ти конфликт- комерсиално- духовно.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2613 -: Март 19, 2016, 02:17:23 pm »
Лили, сънят отразява вътрешния ти конфликт- комерсиално- духовно.

Такъв конфликт нямам, по-скоро отразява опитностите ми с обкръжението. И отдръпването от едни среди и контакти, след като видях, че далеч не са това, за което се представят.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #2614 -: Март 19, 2016, 02:36:24 pm »
Такъв конфликт нямам, по-скоро отразява опитностите ми с обкръжението. И отдръпването от едни среди и контакти, след като видях, че далеч не са това, за което се представят.

Да, това имах предвид. Няма смисъл да одухотворяваш среда, на която изначално си и е заложено да е материалистично настроена. Това дърво и аз го ям непрекъснато. :)

Повече емоции влагаш- море, а и подсъзнателно (гора, лиани, храсталаци) непрекъснато си в режим на дисекция и анализ (йероглифи, олтарен камък) на човешкия фон.
Имаш нужда от почивка (красивите гледки).

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2615 -: Март 19, 2016, 02:42:13 pm »
Много точна интерпретация, благодаря!  :58:

А що се отнася до нуждата от почивка, имам силна нужда от друг тип почивка, каквато не съм имала през целия си живот. Не просто да бездействаш, да не правиш нищо - това също изморява. А да можеш безгрижно да се отпуснеш, да имаш едно емоционално спокойствие, да изпитваш положителни емоции, да не се притесняваш за нищо.

Но красивите цъфтящи кътчета с бликащи извори всъщност са реален спомен от детството - имаше такова място там и често го посещавах. В сънищата ми често се завръща и го възприемам като някакъв вид астрален "капан". Това е споменът за място, където съм изпитвала лекота, безгрижие и положителни емоции. В реалния живот такова място няма, нито предпоставки така да се чувствам.
« Последна редакция: Март 19, 2016, 02:51:08 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #2616 -: Март 19, 2016, 02:52:44 pm »
Много точна интерпретация, благодаря!  :58:

А що се отнася до нуждата от почивка, имам силна нужда от друг тип почивка, каквато не съм имала през целия си живот. Не просто да бездействаш, да не правиш нищо - това също изморява. А да можеш безгрижно да се отпуснеш, да имаш едно емоционално спокойствие, да изпитваш положителни емоции.

Но красивите цъфтящи кътчета с бликащи извори всъщност са реален спомен от детството - имаше такова място там и често го посещавах. В сънищата ми често се завръща и го възприемам като някакъв вид астрален "капан". Това е споменът за място, където съм изпитвала лекота, безгрижие и положителни емоции. В реалния живот такова място няма, нито предпоставки така да се чувствам.

Пожелавам ти го! :58:
Пожелавам го и на себе си. :38:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2617 -: Март 19, 2016, 02:53:59 pm »
Благодаря! Дай Боже и на теб да ти се случи това, от което имаш нужда.  :-*
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2618 -: Март 20, 2016, 11:57:18 pm »
Тази нощ сънувах толкова обиден и неприятен сън, чак сега се съвзех и реших да го споделя, след продължителен анализ. Общо взето на вече изживени проблеми с родата ми прилича, но може да има и друг момент, който да ми убягва. Затова го споделям тук. По принцип не ме е страх от нощни кошмари, но този не беше кошмар, а много идиотска и несправедлива ситуация. Чак ми идваше да се разплача, когато се събудих.

Сънувах, че се разхождам с голямо мъжко коли - това беше първото ми куче тук, отдава е починало. Беше много добро и благородно същество, на никой не е посягало нито да лае, нито да хапе. В съня го бях пуснала да върви без повод - не ми беше минало през ума, че някому може да навреди, кучето беше добро. И както си вървим, отсреща се задава млада жена с бебе на ръце. Кучето се засили и хвана детето - не с намерение да го захапе, разкъса, а го помисли за играчка. И в един момент го изтърва на земята. Жената се развика, че нейното малко бебе е убито, събраха се хора. А аз гледах към земята и виждах, че това не е никакво дете, а парцалена кукла. И само повтарях "Не исках да навредя, не беше нарочно..." и "Вижте, това не е истинско дете, това е кукла!". Но сякаш само аз виждах, че не е истинско, никой не ми вярваше.

Поведоха ме в кантората на някакъв адвокат и по бързата процедура скалъпиха обвинение, което да представят в съда. Бях съкрушена от толкова нелепо стечение на обстоятелствата, чувствах се много виновна. Щяха да ме съдят за непреднамерено убийство. Изведнъж видях как младата жена, която уж го играеше "съкрушена майка" хитро ме погледна и ми намигна. Сякаш е била наясно какво се случва. Нямаше грам болка и мъка в нейните очи, а доволна усмивка. Събудих се след този сън с отвратително чувство за изживяна несправедливост. А в съня направо ми идваше да се хвърля отнякъде, за да изкупя "вината".

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #2619 -: Март 21, 2016, 08:04:15 am »
Лили, по това, което си споделяла във форума за твоя пастрок и новата му съпруга, мисля, че сънят е отражение на тези събития.
Възможно ли е да получиш подкрепа/реванш?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2620 -: Март 21, 2016, 11:25:14 am »
Възможно ли е да получиш подкрепа/реванш?

Изключено. Отношенията са прекъснати завинаги, затрих тези долни хора от живота си. Реванш от цинични хора и неблагодарници няма начин да се получи. По-скоро ще съжаляват, че малко са взели. Много добре познавам такъв модел хорица.

А за евентуална подкрепа от тяхна страна, ако това имаш предвид, е изключено. Делото не само беше добре дирижирана имотна измама и ми отнеха наследството, а и с цялата си наглост в съда претендираха по доброволно споразумение да им заплатя съдебните разноски. По-голяма арогантност, цинизъм и безочие не мога да си представя, честно!

Вчера тъкмо четох в един съновник, че кучето е свързано с доверието, ако е домашно. А бебето е най-чистата и невинна част от нас, да сънуваш мъртво бебе означава крах на някакви очаквания, надежди, свързани с бъдещето.

Ако се адаптира с оглед на моята ситуация, може да означава, че излишно съм се доверила на тази жена, не е изключено именно тя да е мътила водата. Бебето-кукла символизира фалша, който другите не успяха да съзрат, там наистина много умело се разиграват театрални постановки. Бебето също е част от схемата, а и е основен наследник. Мен това не ме притеснява, но и сънят показа за какво се използва "парцалената кукла". Кучето в съня не ѝ се нахвърли с агресия и злоба, а се заигра с "детето", което се оказа играчка за показ и заблуда на околните. Беше изтръгнато от ръцете на майка му и хвърлено на земята, а в очите ѝ не видях никакво съжаление, само лукава усмивка.

Тия дни ми се явяват сънища, разкриващи лицата на обкръжението. Единствената полза, която усетих от съвпада на прогресивната Луна с Нептун. Постепенно се вдига пелената на илюзията, а илюзии, свързани с доверие и лоялност, досега имах доста.



« Последна редакция: Март 21, 2016, 03:30:07 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #2621 -: Март 21, 2016, 01:37:18 pm »
Да, и аз така ги виждам нещата, но заради архетипът- въплътен в кучето, може  и да има и някой друг, който да е на твоя страна. :)
« Последна редакция: Март 21, 2016, 09:35:14 pm от Uran »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2622 -: Март 21, 2016, 01:58:45 pm »
Сред онези хора няма, по-скоро сред моите приятели срещам подкрепа и разбиране.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Сънувах...
« Отговор #2623 -: Март 22, 2016, 10:40:06 am »
Тази нощ сънувах много смахнат сън.

Първо бях на едно събрание, на което ме избраха за председател на клуб. Бях в публиката, имаше трибуна, на която се изказваха хора - все мои познати с високо положение. Появи се моя учителка от гимназията - по математика. И аз много искрено се зарадвах и я прегърнах, дори се разплаках. След срещата ме чакаше моята половинка, вървяхме под ръка, ръмеше много ситен и приятен дъждец. Появи се и брат му, с който си разговаряхме и се смеехме. Той видя непозната за всички ни жена, която го покани на среща. Първата му реакция беше да я последва. А след това се върна, беше се отказал - била много луда. Докато той се разговаряше с жената, аз намерих в една локвичка цяла шепа с монети. Някои бяха много красиви и лъскави. Събрах ги и тримата продължихме по пътя си. А аз им разказвах за събранието.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #2624 -: Март 22, 2016, 11:17:17 am »
Необходимост от подкрепа в някакво начинание, което може да донесе, освен престиж и популярност, и някакви дивиденти?
Сънят говори за някаква нова социална роля, в която ти ще получиш утвърждение и признание.