Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 645028 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #2715 -: Април 15, 2016, 09:50:44 pm »
Вчера е имало серия силни земетресения в Япония, в 15ч 26' бг време, но влизам тук не да дам об по вчерашния сън, а да споделя днешния, за да не го забравя- сънувах как отивам до майка ми, а улицата беше като в детството ми, неасфалтирана, кална, направо се чудех къде да стъпя, за да не се окалям, беше ме страх да не се подхлъзна, в долната част на укицата, където сега има магазинче, вече имаше сняг, нагазих в него и си чистих обувките. На майка входната врата и прозорецът бяха с големи остъкления, а после на връщане на улицата пред дома ни ми прилоша и припаднах. След това един комшия, който събира вторични суровини по контейнерите, дойде с лопата, все едно да ме изрине, а в действителност искаше да ми помогне да стана. Станах, но продължи да ми се вие свят и да не мога да ходя. След това комшията се превърна в напълно непознат мъж, който се казваше Валентин и ми помогна ми да стана, а за да ми покаже, че мога да стоя права и да ходя ме хвана за едната ръка, вдигна я настрани и танцувахме. После с него танцувах по същия начин (старовремския) и в лятната градина на едно заведение, където поръча храна и напитки, а след това ме съпроводи до такси.  Сънят ми продължи у нас, където в коридора видях ужасно много, много мравки, направо мравуняк около един куфар, мравките пълзяха към входната врата и по нея, по масичката с куфара и по стената зад него, а аз се притесних да не ги види на малката дъщеря приятеля, който вече влизаше вкъщи, а тя вървеше зад него. В действителност тя скъса с него, но още си общуват по фейсбук понякога, с добри чувства са един към друг, младежа по мое мнение още се надява тя да се върне при него. 

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Сънувах...
« Отговор #2716 -: Април 17, 2016, 09:41:25 am »
Тази нощ сънувах много интересна битка между магьосници или там някакви, не знам какви. И аз бях там. Не съм убедена дали беше сън, но беше много интересно.
Вървях през руини на град, в далечината виждах хубави сгради, един хотел - проекция на разрушения град. Сякаш паралелен. Намерих писмо с кукла на дете. Започнах да го чета, до мен дойде мъж, с който явно се познавах. Предупреди ме да скъсам писмото и да не изпитвам емоции, защото е капан. Но аз го прочетох - беше от дете, което умирало и искало да се върне куклата му на майка му. Според мой сподвижник това беше капан на съчувствието, в който аз се хващах. Много бързо започна да се променя всичко около мен - ту бях в разрушения град, ту в неговата проекция, като мигащи сменящи се действителности. Осъзнах, че писмото е написано с непознати за мен символи. Бях събудила две същества с женски образ, които също сменяха визията си при мигането. В един образ бяха болни и тъжни жени. В друг образ бяха същества, които издаваха много неприятни звуци, пискащи звуци, които реално не се чуваха, а подсъзнателно ти ги насаждаха. С мой другар трябваше да ги върнем от мястото, от което ги извиках. И аз започнах да се променям с мигането - в един образ бяха себе си, в друг бях жена с роба и нещо синьо по ръцете, приличаше на плазма, на живо същество.
Първо изпитах страх. После се окопитих. Писмото със знаците запалих с ръце, буквите станаха червени. Хвърлих в планински бързей, който също се запали. Това вбеси двете жени. И започнаха да пищят много неприятно, сякаш умираха. Имаше и някакви заклинания, но всичко се случваше толкова бързо, че не ги запомних. Сградите се рушаха, всичко се тресеше. Усещах как през ръцете на всички ни излизаше енергия. И всички участници бяхме засмукани от нещо като галактики. Последно чувах гласа на мой другар, който повтаряше едно име, то се изписваше и във въздуха с някакви енергийни букви - нещо от сорта Dezezlav - на различни писмености, със символи, с остарели писмености, с изчезнали, всичките ги разчитах по този начин. В този миг сякаш се върнах в тялото си и се събудих - ококорих очи, не се събудих, а се ококорих.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Сънувах...
« Отговор #2717 -: Април 17, 2016, 10:52:57 am »
Някой Десислав нещо?… Цяло кино е това, даже с ефектите :)

Сънувах някакви странни цветя, хризантемо-розо-магнолии — бели, розови, жълти. Беше вечер, топла, приятна, цветята бяха на балкон в окачена високо саксия и сякаш дишаха, цветовете им се отваряха и затваряха в такт, листчетата мърдаха по спирала някак. Най-красиви сякаш бяха жълтите. Отгоре се виждаше дърво, отрупано точно с такива. После застудя, започна да капе ситен дъждец, превърна се в ситен сняг, а цветовете забавиха движението си.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Сънувах...
« Отговор #2718 -: Април 17, 2016, 10:58:30 am »
Не познавам такъв, Репс.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Сънувах...
« Отговор #2719 -: Април 17, 2016, 12:21:32 pm »
Като чета какви неща сънувате - аз се чувствам тотално лишена от въображение  ;D Никога не съм имала фантастичен сън, нито пък съм виждала себе си на сън. Пък такива сюжети и картини...къде ти.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Сънувах...
« Отговор #2720 -: Април 17, 2016, 12:56:59 pm »
Като чета какви неща сънувате - аз се чувствам тотално лишена от въображение  ;D Никога не съм имала фантастичен сън, нито пък съм виждала себе си на сън. Пък такива сюжети и картини...къде ти.
A  може би ти живееш динамично и цветно, а ние- повече насън. И едното е ралност и другото.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Сънувах...
« Отговор #2721 -: Април 17, 2016, 12:59:29 pm »
Колко пък да е динамично...съвсем не ми се случват толкова щури неща, колкото бих желала, нито съм обиколила света. Може би е знак, че не мечтая. Ама така - съвсем безразсъдно да си помечта, а не в рамките на "искам-правя го". Сигурно е полезно да се мечтае и за невъзможни неща.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Сънувах...
« Отговор #2722 -: Април 17, 2016, 01:16:58 pm »
Много ли настояваш да сънуваш астрални хищници? :d030: Няма нужда :) Аз пък се тупам по рамото, че съм ги пропускал досега.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Сънувах...
« Отговор #2723 -: Април 17, 2016, 02:55:37 pm »
Пък аз преди няколко нощи сънувах akruks, че отваря фризьорски салон и е шефка. После набираше персонал и странно как някакви мои познати се озоваха там и искаха да работят в салона.  :012: :012:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #2724 -: Април 17, 2016, 03:07:21 pm »
Пък аз преди няколко нощи сънувах akruks, че отваря фризьорски салон и е шефка. После набираше персонал и странно как някакви мои познати се озоваха там и искаха да работят в салона.  :012: :012:
Ха-ха, защо не? На моята Венерка у2 във 2д везни добре би дошло едно подобно начинание. ДОкато бях бременна с втората дъщеря изкарах тримесечен курс по медицинска козметика, дипломата ми е с печат от медицинския университет в града. По това време имах намерение да мам мъничък козметичен салон, после като изкарах курса за фитнес-инструктор в НСА намеренията ми бяха за фитнес и козметика към него, накрая включих и бар-ресторант към мечтите, които така и не реализирах, което си има добрата страна, че познатите ми, които развиха дейност в тези сфери, сега връщат кредити, а печалбата им нулева.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Сънувах...
« Отговор #2725 -: Април 17, 2016, 06:00:40 pm »
Какво означава човек да сънува скорпион? В съня ми обаче скорпионът не ме ужили и не ми направи нищо, но въпреки това се чувствах напрегнат.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Сънувах...
« Отговор #2726 -: Април 18, 2016, 10:35:01 am »
Сънувах, че ще пътувам с 2 мои приятелки от училище за Испания със самолет. Излитането обаче се бавеше, и аз видях, че съм си забравила фотоапарата. Върнах се да го взема и естествено изпуснах самолета :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2727 -: Април 18, 2016, 10:46:49 am »
С въпросните две училищни приятелки поддържаш ли някакъв контакт? Знаеш ли как протича животът им?

Не е изключено символиката в съня ти да има сантиментална стойност. И може мъничко да съжаляваш, че пътищата ви са се разминали и сте тръгнали в различни посоки, да усещаш някаква носталгия по онези времена. Или да си мислиш, че някога си имала и друг избор, но животът ти е тръгнал в друга посока. Може да не си приела и някаква възможност, предизвикателство /"да смениш средата" - Испания/.

Фотоапаратът, като уред за правене на снимки, също има носталгична символика, свързва се със спомени, пази спомена жив, запечатва всеки един момент във времето.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Сънувах...
« Отговор #2728 -: Април 18, 2016, 01:59:11 pm »
Поддържаме контакт - чуваме се, но рядко.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #2729 -: Април 18, 2016, 03:45:01 pm »
Сънувах, че ще пътувам с 2 мои приятелки от училище за Испания със самолет. Излитането обаче се бавеше, и аз видях, че съм си забравила фотоапарата. Върнах се да го взема и естествено изпуснах самолета :)
  :012: :012: насън съм гонила автобус за Испания, в който ми беше огромния сак с багажа, та покрай този сън после колкото пъти пътувах не изпусках от поглед автобуса като спирахме, да не би да тръгне без мен. А ти внимавай като тръгнеш с приятелките да не забравиш фотоапарата, че да не гледаш на самолета опашката после  :D