Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 625371 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Сънувах...
« Отговор #3720 -: Януари 21, 2023, 10:26:42 am »
Ребека, ама аз се уверих, заради съня. Тя каза, че скоро ще се видим, което означава, че съвсем скоро ще пише тук, във форума.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 369
Re: Сънувах...
« Отговор #3721 -: Януари 31, 2023, 10:05:31 am »
Сънувах, че влизам в една не много голяма дупка, пълна с вода, която се оказва извор/пещера/ и е доста дълбока. Разширява се надолу и става много широко и светло, изключително красиво. Отвсякъде всичко представлява много красив, искрящо син кристал - нещо като аквамарин или целестин, а водата е толкова приятна на температура и аз мога да дишам съвсем спокойно в нея. Цялата е като газирана с мехурчета. Но най-прекрасното нещо е гледката на искрящо-синия кристал, светлинките, които се отразяват от него и цялата свежест, която извира от това място.

valeriana

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Сънувах...
« Отговор #3722 -: Февруари 09, 2023, 02:58:04 pm »
 Здравейте,сънувам че си гледам лицето в огледалото, и нямам вежди !Нито един косъм .Какво ли значи?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #3723 -: Април 11, 2023, 11:59:47 am »
Сънувах, че съм бременна и започвам да раждам – жена до мен се притесни, а аз я успокоявах, че за този ден ми е терминът  :o Толкова реално беше всичко, че като се събудих в 5ч се чудех къде съм – в съня бях в непозната обстановка, като жилище и населено място, нямаше нищо общо с обстановката от времето, когато съм била бременна с двете ми деца   ::)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Сънувах...
« Отговор #3724 -: Април 18, 2023, 05:42:02 pm »
В нощта срещу Възкресение сънувах странен сън.
Бях в някаква тъмна и мрачна сграда с усещане за болница, но без прозорци, все едно беше пещера. До входа беше седнала една жена и записваше имена на хора. Имах усещане, че прави някакво разпределение. И изведнъж едната стена изчезна и вътре нахлу уникално блестяща бяла светлина, усещането беше невероятно. От далечината започна да се задава от високо един мъж - хубав, висок, силен, усмихнат с много силно блестяща бяла блуза и каза, че е прероденият Иван Рилски. Влезе в сградата. Аз го попитах нещо и той отговори, че има много работа, която предстои за България, но има план. Пред него масата беше препълнена с документи, които блестяха отново в бяло. Зад него имаше 2 бели блестящи същества,  (може би ангели), но не мога да ги определя точно как изглеждаха, бяха от неплътна материя, все едно му бяха охрана.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Сънувах...
« Отговор #3725 -: Май 30, 2023, 03:05:15 pm »
Сънувах, че отивам в къщи, не в тази в която живея, а в другата и виждам празна поляна, къщата липсва, а съседните са си там.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Сънувах...
« Отговор #3726 -: Май 30, 2023, 05:43:22 pm »
Къщите, които сънуваме се свързват с нашето псих.състояние, душата,отразяват разл.аспекти от вътрешната ни същност.При мен е много показателно пр. тъмно,мрак няма светлина, или пък когато се успокоя става огромна светла къща,цялата в светлина и светли прозорци.Понякога затворени със стотици резета,понякога страх от забравен отворен..А сега и къщата ти я няма..,но другото си е константно,съседите-непроменено.Може да усещаш някаква огромна промяна и страхове в себе си.Някаква част от теб,твоята вяра,ценности,семейство ..безвъзвратно се е променило,няма го това, което е било.Сега трябва да изградиш устоите,на които се крепиш в нова форма.Не си същата,устоите не са ти вече старите.Загърбваш нещо и влизаш в нов етап.Абе звучи тъпо и метафорично,но нещо такоз ми се върти.Важно е и усещането от видяното-страх,тревога или лекота от простора.Като загуба или като усещане за лекота,душата усеща промяната.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Сънувах...
« Отговор #3727 -: Май 30, 2023, 07:01:24 pm »
Ребека, благодаря! Първото ми усещане беше изненада, след това и тревога... "Какво става тук, по дяволите?!"
В тази къща съм израсла, мина ми детството там. Сега живее синът ми, а брат ми и семейството му са на другия етаж.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Сънувах...
« Отговор #3728 -: Май 30, 2023, 07:33:58 pm »
Възможно е да преработваш насън емоциите от деня на тема имоти,наследства,но може и да отразява страхове от загуба на устои,фундамент.Къщите и стаите са символен език.При теб често на дневен ред са разни имоти и обгрижването им, та може просто да преработваш битовите вълнения покрай тях.Не мисля ,че е повод за тревога сънят ти, в смисъл не е предсказателен.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 369
Re: Сънувах...
« Отговор #3729 -: Юни 07, 2023, 04:20:36 pm »
Имам три "сюжета" в сънищата ми, които се повтарят - как съм бременна/раждам (ужас най-ужасен за  мен), как много бързам и искам да стигна някъде, но стават неща, които ме забавят и как съм в първото ми училище и ми се случват различни неща там. Напоследък през вечер съм бременна или вече.са ми връчили бебе и се събуждам в шок и не мога да се опомня. Или съм в училището, където започвам да се чувствам все по-комфортно и въпреки че е страховито, знам, че имам мисия там. Дали всичко това има някакъв смисъл или претовареното ми съзнание така отработва дните си?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Сънувах...
« Отговор #3730 -: Юни 07, 2023, 09:39:21 pm »
Лисана, тези екзистенциални кризи ги имаме много хора... сигурно.Аз все още не зная защо съм тук,какво да правя,как да го правя,къде съм ,коя съм..А натискът на обществото ,калъпа на матрицата, хвърля мрачната си сянка върху по-свободолюбивите и неординарни души.Сънищатата с бебета и при мен бяха години наред.В реала аз така и не пожелах да имам дете от партньорите си,ужасявах се от брака и бягах от предложенията им.Явно съзнавайки общественото очакване за семейна реализация преработвах това на сън ,като веднъж се събудих от кошмар ,в който бях родила двадесет и няколко деца от приятеля ми. :o ;D За щастие някак ,като приех мисълта, че не е нужно да имам деца и съпруг,за да си търся пъта,сънищата спряха.Вторият тип с училище ги имам от десетилетия,все ще имам изпити и се притеснявам,че ще остана и няма да завърша.Това си е ,като по учебник отражение на екзистенциалните ни кръстопъти,съмнения и усещането за трудно интегриране в социума,сравнение със съучениците ни.Така че-да, преработваш подсъзнателите проблеми със стадните норми. За закъсненията,изтърването на влакове,самолети е същото.Че закъсняваш да постигнеш окакваното от социума.
« Последна редакция: Юни 07, 2023, 09:42:03 pm от Ребека »

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 369
Re: Сънувах...
« Отговор #3731 -: Юни 08, 2023, 12:55:16 am »
Благодаря ти, Ребека! Почувствах се малко по-добре  :-* в живота си нямам на кой да споделя и да очаквам адекватна реакция.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #3732 -: Юни 09, 2023, 11:55:47 am »
Преди няколко дни в обедния си сън се издигах нагоре с нещо като парашут или балон  ::), но нямах никакви опции за управление. Уплаших се, че се издигам все по-нагоре и по-нагоре, а нищо не можех да направя. Оставих се в ръцете на съдбата – казах си, да става каквото ще.  По едно време усещам, че съм се спуснала по някакъв начин и почти докосвах външната чешма в къщата на родителите ми, която от две години вече е с нова собственичка. Побързах да се хвана за парапета на чешмата, да седна и се освободя от парашута. После сънувах, че вратата на детската стая на внука се отваря и влиза кучето, което дъщерята разкара обратно, откъдето е дошло. С внука го прегръщахме, и се радвахме, а аз се чудех дали за постоянно го е върнала дъщерята или го е довела за малко на гости, че с внука много страдаме за сетера, малкия само се пазари с майка си да поръчала на Дядо Коледа друго куче, от магазин за животни и да е голямо. С мен също се пазари – ще ми купиш куче, нали бабо, ама да е голямо и от магазина за животни. То горкото си прави предварително застраховка, че като е от магазин и после майка му няма да има на кого да го върне  :(
Може да свързано с балона на внука – Спондж Боб, пълен с хелий, на когото му връзвах шнура с гайката за тежест, че се измъкваше и стоеше залепен за тавана в стаята. Но пък да сънувам чешмата в къщата на родителите ми има все някаква символика.
« Последна редакция: Юни 09, 2023, 12:00:46 pm от akruks »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Сънувах...
« Отговор #3733 -: Декември 12, 2023, 05:48:58 pm »
Сънувах се стара,кльощава бабичка ,седях на тревата до пътя ,а до мен седеше черно рошаво куче.Имах кора хляб в ръката си ,чупех по малко и давах на кучето и на себе си.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Сънувах...
« Отговор #3734 -: Декември 12, 2023, 06:07:14 pm »
Сафо,веднага получих асоциация с Хеката ,триликата Богиня.Придружавана е от куче,кучета ,свързва се със стара Луна, Лунии магии,ритуал на Хеката с хвърляне на хляб на кръстопът.Не знам доли новолунието засяга картата ти,може да прочетеш за Хеката,мъдростта ,интуицията и да го свържеш по някакъв начин с вътрешното ти търсене.