Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 646182 пъти)

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Сънувах...
« Отговор #1125 -: Ноември 13, 2014, 02:47:19 pm »
Love-me, а възможна ли е някаква промяна в отношенията с твоите родители - баща, майка?
По-скоро не. Майка ми почина преди много години. С баща ми сме в прекрасни отношения и не мисля, че може нещо там да се промени.
Serve, love, give

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Сънувах...
« Отговор #1126 -: Ноември 13, 2014, 09:36:32 pm »
Предната вечер сънувах всякакви вариации на тема пътеки — подвижни пътеки; елеватори; коридори, които свършват на странни места; врати високо в стените на огромна зала, които се отварят в празнотата, но отстрани (на нищото) започват дълги пързалки. Покрай стените на залата имаше наредени плодове, но извън това беше съвсем празно. Също и интериора на някаква къща, стая, която уж беше моя, но не съвсем — просто място, където живеех.

Част от елементите в съня се сетих откъде съм ги рециклирал, но защо по този начин точно :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #1127 -: Ноември 13, 2014, 09:46:04 pm »
В продължение на две поредни нощи сънувам покойния ми дядо - той е първият починал и идва в сънищата по-рядко от другите покойници и обикновено, когато изпитвам много трудни и дълбоки емоции.

Онази вечер сънувах, че е на смъртен одър и се кара на останалите роднини защо не са ме извикали, защо ме държат отделена от тях и той не може спокойно да си отиде от този свят.

А снощи го сънувах жив заедно с покойната ми баба (в съня беше жива). В съня той я оставяше сама и заминаваше да живее в родния ни град, искаше там да изкара последните си дни (или години?). Знаех, че той отива там, за да почине, усещах тъга... Беше ми оставил прощално писмо, което прочетох и много ме трогна - в него пишеше, че каквото и да се случи, той винаги ще е насреща и ще е готов да ми помогне с каквото може.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #1128 -: Ноември 13, 2014, 11:07:45 pm »
Предната вечер сънувах всякакви вариации на тема пътеки — подвижни пътеки; елеватори; коридори, които свършват на странни места; врати високо в стените на огромна зала, които се отварят в празнотата, но отстрани (на нищото) започват дълги пързалки. Покрай стените на залата имаше наредени плодове, но извън това беше съвсем празно. Също и интериора на някаква къща, стая, която уж беше моя, но не съвсем — просто място, където живеех.

Част от елементите в съня се сетих откъде съм ги рециклирал, но защо по този начин точно :017:

Имаш някакви дилеми или преценяваш възможности за себе си. Очевидно има и лесни начини (елеватори, подвижни пътеки), които не си готов да приемеш..засега. Преценяваш къде ще те изведат. Дали сънят е свързан със служебни теми/борби или е личен, не мога да преценя, но давам превес на кариерна/обществена тема. Има някакъв лек хаос вътре в теб. Ти, самият, не си подредил мислите си достатъчно добре, а и те, май, не изискват рационализиране, а по- интуитивен подход.
Залата говори за смяна на общественото положение, а и плодовете, в съня, потвърждават това.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #1129 -: Ноември 13, 2014, 11:09:50 pm »
В продължение на две поредни нощи сънувам покойния ми дядо - той е първият починал и идва в сънищата по-рядко от другите покойници и обикновено, когато изпитвам много трудни и дълбоки емоции.

Онази вечер сънувах, че е на смъртен одър и се кара на останалите роднини защо не са ме извикали, защо ме държат отделена от тях и той не може спокойно да си отиде от този свят.

А снощи го сънувах жив заедно с покойната ми баба (в съня беше жива). В съня той я оставяше сама и заминаваше да живее в родния ни град, искаше там да изкара последните си дни (или години?). Знаех, че той отива там, за да почине, усещах тъга... Беше ми оставил прощално писмо, което прочетох и много ме трогна - в него пишеше, че каквото и да се случи, той винаги ще е насреща и ще е готов да ми помогне с каквото може.
С нещо трябва да се разделиш и изпитваш тъга. Възможно ли е да съжаляваш за нещо прекъснато?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #1130 -: Ноември 14, 2014, 06:50:11 am »
Може, да.

Тази нощ сънувах много неприятен сън, т.е. само неприятното си спомням от него. Има връзка и с реални събития, които са се случили отдавна.

Сънувам как се прибирам и виждам, че металната врата на апартамента е отворена. Влизам вътре - жилището е полупразно, всичко са обрали. Дори дрехите ми бяха изнесли, нямаше ги и котките. Само лаптопът стоеше непокънтат на масичката. Интересното е, че не бяха пипнали и парите, макар че можеха да ги открият къде са.

Чудех се какво да правя, изпаднах в отчаяние, виках полиция...

Вече за втори или трети път сънувам обир. Може и да е свързано с реални спомени - навремето имахме два поредни.

Това, което ми прави впечатление, е отворена врата на жилището и внезапно нахлуване на външни лица (хора и обстоятелства) в жилище, в което живея съвсем сама и изолирана.



« Последна редакция: Ноември 14, 2014, 06:52:58 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

синие

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 167
Re: Сънувах...
« Отговор #1131 -: Ноември 14, 2014, 08:40:47 am »
Рептил,моя поглед над твоя сън :
над много неща си,и не би желал да се раздаваш.примерно над всичко чуждо си,твоето е заслуга и май знаеш това,имаш философски поглед над живота.нещата се случват при теб лесно или не,но не над това мислиш.
 ти не страдаш от чувство за грешка,не се отчайваш,винаги имаш план ''Д''.
 не си суетен,но влачиш много опит и награди.
педантик,практик,упорит гений
общо взето преоценка,ревизия,перестройка вършиш,ще вършиш....

Само в един миг безвремие...
изгубени ще се намерят;намерени ще се изгубят;

синие

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 167
Re: Сънувах...
« Отговор #1132 -: Ноември 14, 2014, 08:54:56 am »
лила-аз понеже вярвам в посланията от отвъдното в сънищата ни,малко различно ще коментирам.
ще изкажа мнение над съня ти.
вероятно има причина да сънуваш това ,че той обвинява другите,
може те да са крили нещо от теб преди,
може ти да си мислиш че не са ти дали,не си поучила нещо (наследство),
може просто да е загрижен той за теб от там за това как ти се стича живота.
може да се ядосва на близките ти,че те не правят в тоя момент нещо за теб(ти си знаеш),но е знак че -някъде с нещо са те прескочили.
*друго-ходили на гроба му на задушница
-той може да преминава на друго ниво(не знам точно но нали има стълби и там)

*покрай задушница и душите им ''имат работа на земята'',така мисля де.
Само в един миг безвремие...
изгубени ще се намерят;намерени ще се изгубят;

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #1133 -: Ноември 14, 2014, 09:33:36 am »
Синие, благодаря за интерпретацията.

Има доста точни попадения. Не, на гроба му никога не съм ходила, нито на погребението. Гробът му е в чужбина и на място, на което вече никога няма да се върна.

Да, в много отношения са ме прескочили и не ги е грижа, но не ги обвинявам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Сънувах...
« Отговор #1134 -: Ноември 14, 2014, 02:34:09 pm »
И аз се скъсвам да сънувам, ни нищо пикантно за разказване. ;D

Режима на съм ми се оправи и спя повечко последно време. Даже по литература ми дадоха доклад на произведение "Сън".  :72: :72:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #1135 -: Ноември 14, 2014, 04:44:53 pm »
Може, да.

Тази нощ сънувах много неприятен сън, т.е. само неприятното си спомням от него. Има връзка и с реални събития, които са се случили отдавна.

Сънувам как се прибирам и виждам, че металната врата на апартамента е отворена. Влизам вътре - жилището е полупразно, всичко са обрали. Дори дрехите ми бяха изнесли, нямаше ги и котките. Само лаптопът стоеше непокънтат на масичката. Интересното е, че не бяха пипнали и парите, макар че можеха да ги открият къде са.

Чудех се какво да правя, изпаднах в отчаяние, виках полиция...

Вече за втори или трети път сънувам обир. Може и да е свързано с реални спомени - навремето имахме два поредни.

Това, което ми прави впечатление, е отворена врата на жилището и внезапно нахлуване на външни лица (хора и обстоятелства) в жилище, в което живея съвсем сама и изолирана.
Сън ли е?!?
1.Живееш сама, нали? Предполагам, че изпитваш, понякога, реален страх от подобни действия.
2.Чувстваш се ограбена. Отворила си душата си и някой е влязал и опустошил. Внимавай с нет контактите.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #1136 -: Ноември 14, 2014, 05:27:07 pm »
Благодаря, Уранче.  :58:

Нет контактите вече съм съкратила до санитарен минимум.

Не толкова ме е страх от повтаряне на ситуацията /реален обир/, колкото е свързано с несигурността, в която живея, и с усещането за опустошеност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Сънувах...
« Отговор #1137 -: Ноември 15, 2014, 02:55:53 am »
Благодаря ви, Уран и Синие :)

Усещането на Уран май е по-близо до моето, макар че ако се случва нещо, то е по-скоро в личната сфера. Между другото днес, случайно или не, видях точно такива подвижни пътеки… отведоха ме на интересно място :012: Краен резултат — леко помъдряване.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #1138 -: Ноември 15, 2014, 11:36:53 am »
Говорете честно. Не "сънувайте". ;)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Сънувах...
« Отговор #1139 -: Ноември 15, 2014, 01:21:42 pm »
А тази нощ каква беше плодотворна… започвам отзад напред.

Първо се върнах в училище. Беше началото на учебната година и на една конкретна учителка (по лингвистика? по логика?) два пъти бях пропускал часовете, все с добра причина. Когато се видяхме, тя знаеше кой съм и започнахме повърхностно много любезен разговор, в който се усещаше мъртво вълнение. Все пак, попита ме как се казвам и някак намери начин да внесе конфликт, захващайки се за отговорите ми. Беше много добра в тая работа, в момента когато попита "как се пише", а аз отвърнах "както се чува", се усетих, че вече съм ѝ подал топка за фонетично-правописно заяждане. Продължихме в тоя дух, докато някой отзад нема̀ неблагоразумието да се заговори със съседа си — тогава тя неочаквано изгуби контрол и избухна (в посока говорещия), обясни как тук/там нямало да става баничарница, щяла да ме остави на улицата и пр., а аз си изгубих уважението към нея и сънят свърши.

Предишен сън. Семейство в Германия очаква сина си от Америка. Оказва се, че самолетът щял да кацне в Лисабон (?). В крайна сметка, синът пристига. Бил е на някаква война, в Европа също е имало — може би Втора световна, но синът не знае какво значи "фашисти". Тримата — бащата, майката и синът — излизат на площадчето, където хората са на припек. Докато си говорят, бащата полунебрежно, сякаш случайно, вдига ръка напред и нагоре. Откъм припичащите се няколко души му отвръщат. На сина му става ясно. Хората на площада сякаш се превръщат в скали. Синът притичва на зиг-заг между тях, все едно стрелят по него. Когато стига до средата, обръща се назад и пита "Кой беше руският шпионин тук?". "Госпожа Еди-коя си", отвръща баща му. Една скала се превръща отново в човек, кима, а синът се насочва към нея. Когато я стига, всички пак са хора, а един от тях започва разговор за едното време с майката (бивша медицинска сестра) — примерно, колко по-хубави били бирата и наденичките и колко по-зелена била тревата до реката. Тя му напомня, че тогава изобщо не е мислел така.

Fin