Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 645849 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Сънувах...
« Отговор #2370 -: Ноември 02, 2015, 10:05:41 am »
Сънувах,  че разхвърлям бюлетини. Бях в нещо като лодка и изведнъж като спря аз паднах във водата - беше много тъмна и страшна. Но трима мъже ме спасиха.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2371 -: Ноември 02, 2015, 12:35:14 pm »
Фантастика не съм гледала наскоро, а тази нощ сънувах много странен сън.

Сънят започва с това как с още някой /мисля, че беше млад мъж/ стоим навън и гледаме нощното небе. Беше невероятно красиво, виждаха се всички съзвездия и ярки звезди, целият Млечен път... Изведнъж видях няколко падащи звезди. Казах му - "виж, това са комети".  Започнахме да коментираме по-известните звезди и да ги назоваваме по имена.

Загледах се по-нататък в небето и изведнъж /и друг път съм го сънувала/ се получи ефектът на zoom - някои по-отдалечени участъци се увеличаваха и се доближаваха, сякаш гледах отвъд в Космоса, извън нашата Галактика. Беше много красиво, толкова завладяващо... В далечината видях и движещи се космически кораби.

Изведнъж се озовах в детската си стая, стоях и гледах през прозореца. Мъжът до мен се превърна в момченце, а аз - в момиченце. Продължавах да стоя на прозореца и да му соча звездите. Изведнъж видяхме ярка светлина - беше не просто летяща чиния, а цял космически кораб. Започнах да подскачам и да махам с ръце, исках да ме забележат. Момченцето се уплаши, каза ми да внимавам, че не се знае какви същества призовавам и с какви намерения. А аз му отвърнах, че вече нищо не ме задържа на този свят и не се страхувам да го напусна.

И тогава от кораба излезе лъч ярка светлина и ме вдигна нагоре. Изведнъж се озовах на друга планета - беше като нашата Земя, но в друго измерение. Хората приличаха на нас, но поведението им беше друго, порядките бяха други. Озовах се в някакъв градски квартал, обикалях и разглеждах блоковете. Имаше нещо съвсем различно, не мога да го опиша с думи. После се озовах в някаква сграда, там имаше хора и те ме разпознаха като "чужда". И имаше някакво тягостно усещане, на разочарование.

Спомням си, че този град беше много голям и много исках да отида до другия му край, а нямаше с какво. Казаха ми, че през квартала от време на време минава някакъв високоскоростен трамвай, на който, ако намеря правилната спирка и ако нацеля точния момент, мога да се кача и да отпътувам.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2372 -: Ноември 06, 2015, 01:46:58 pm »
Онзи ден отново сънувах фрагменти от миналото и ми направи впечатление един дребен детайл. Бяхме с покойната ми майка в кухнята на жилището, в което премина детството ми. На стената имаше кръгъл часовник и стрелките му бяха спрели, не показваха точното време. Майка ми го посочи с пръст и каза, че трябва да се пренавие, за да тръгне отново. И тогава осъзнах, че докато стрелките на часовника са стояли в една позиция, времето в къщата сякаш беше спряло. Като стоях в детската си стая, там се губеше обхватът на телефона и връзката с интернет. Каквото се опитвах да напиша на компютъра, то просто изчезваше, буквите изобщо не излизаха.

И щях да си помисля, че сънят е поредната проекция, докато вчера преди лягане не изгледах филмче за пътувания във времето, в което се казваше, че времето върви двупосочно - и от минало към бъдеще, и от бъдеще към минало. Малко се позамислих и изведнъж ми просветна нещо интересно - през последните няколко месеца /може би се дължи на социална изолация?/ започнах да получавам странни дежа вю-та. Свързани са с на пръв поглед дребни и рутинни неща, но усещането е сякаш това вече се е случило и сякаш го правя за втори път. Написвам нещо във форума и изведнъж ме спохожда усещането, че и друг път съм го писала, а реално не съм. Преди броени дни имах притеснение котките да не свършат някоя бела върху телефона ми - вчера ставам, поглеждам към нощното шкафче и телефонът ми плува в котешко повърнато. Преди около два месеца се явявах на едно събеседване, в същата сграда имаше езиков център. Помислих си - те няма ли да търсят хора? Днес в джобса видях обява, пусната от същия езиков център. И кандидатствах.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #2373 -: Ноември 08, 2015, 10:31:16 pm »
Сънувах,  че разхвърлям бюлетини. Бях в нещо като лодка и изведнъж като спря аз паднах във водата - беше много тъмна и страшна. Но трима мъже ме спасиха.

Непремереност в комуникацията (по- скоро- бизнес), което ще наложи намесата на други лица (мъжете, които са те спасили).

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #2374 -: Ноември 08, 2015, 10:32:53 pm »
Лили, първият сън е любовен. ;)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #2375 -: Ноември 08, 2015, 10:35:04 pm »
Вторият- времето е единственото нещо, което не можем да създадем- изтича безвъзвратно. :)
Майка ти е загрижена, че си пилееш времето.

п.п.Станала си и пътешественик във времето. :)
« Последна редакция: Ноември 08, 2015, 10:46:23 pm от Uran »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Сънувах...
« Отговор #2376 -: Ноември 09, 2015, 08:40:20 am »
Форумните извънземни са се активирали, и аз сънувах откачалски сън. Пърча васт — като аркадна игра, земният кораб стреля по извънземните. Това ниво дълго не го минавах. Когато го минах, нещата станаха по-истински. Извънземните вече бяха дошли. Следва стандартна сцена "президентът се съветва какво да прави с ИЗ". Самите ИЗ просто се бяха настанили тук и наистина играеха някаква цивилизационна игра с нас, но я вземаха много сериозно — държаха някакви хора заложници (в сградата, нямаше филмово отвличане с лъчи и т.н.) като терористи, а исканията бяха: откажете се а) от две точки прогрес, б) постижението електричество или в) територията еди-коя си. Пряко свързано с идването им беше и постепенното превръщане на някои хора в птици — краката окъсяваха, на гърба се появяваха израстъци. Имаше нещо общо с водата това.

В това се преплитаха още две-три нишки, но тях мисля да пропусна, те са ми горе-долу ясни :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Сънувах...
« Отговор #2377 -: Ноември 09, 2015, 08:54:37 am »
С тези хора, които се превръщат в птици - да не усещаш някой да 'излита' от теб? Да се освобождава?


Аз сънувах вариации на ключалки. Бяха десетки, да не кажа стотици. Различни, някои старинни, други нови. Имаше много красиви изпълнения на ключалки с ключета. Аз отключвах и заключвах. Цял сън само и единствено това правех.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Сънувах...
« Отговор #2378 -: Ноември 09, 2015, 09:06:59 am »
Аз сънувах, че с майка ми сме на един покрив и единственият начин да се измъкнем беше да скочим, но мен  ме беше страх, даже имаше и спасители  :012: и изведнъж ми хрумна, че можем да слезем по стълбите  :012: Много стряскащ сън. После пък сънувах, че искаха да отнемат родителските права на мама.
Боже, какви сънища само  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2379 -: Ноември 09, 2015, 12:30:07 pm »
Аз сънувах вариации на ключалки. Бяха десетки, да не кажа стотици. Различни, някои старинни, други нови. Имаше много красиви изпълнения на ключалки с ключета. Аз отключвах и заключвах. Цял сън само и единствено това правех.

Според Юнг - скрит сексуален символизъм  :29: ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Сънувах...
« Отговор #2380 -: Ноември 09, 2015, 12:38:45 pm »
Рядко сънувам майка си, тя почина преди години. Но с изключение на един единствен сън, скоро след смъртта й, в който тя беше усмихната и щастлива, във всеки сън е унила, мрачна, мълчалива и обидена, каквато беше и приживе.
Не мога да разбера това послание ли е някакво или подсъзнанието ми всеки път просто възпроизвежда един спомен.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2381 -: Ноември 09, 2015, 12:57:26 pm »
И аз през първите 2-3 години я сънувах изтощена, мрачна и болна /каквато си я спомням/, но вече ми се явява по друг начин - усмихната, светла, сияеща.

Тази нощ сякаш нищо интересно не сънувах, но успях да запомня един фрагмент. Майка ми или друга жена стоеше в нас, вземаше от някаква кутия блистери и сашета с лекарствени препарати, едно по едно, и ми казваше да ги изхвърля. Вече не ми трябвали /а в нас никакви лекарства не държа/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Сънувах...
« Отговор #2382 -: Ноември 09, 2015, 10:00:44 pm »
Това с птиците беше умерено противно. Хората постепенно се превръщаха в нещо друго, някои бяха полухора-полуптици. Не беше мигновена трансформация. Малко сталкерска работа.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Сънувах...
« Отговор #2383 -: Ноември 10, 2015, 08:09:46 am »
Питала съм и друг път, но понеже забравям,  да попитам пак какво означават сънищата с фекалии?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Сънувах...
« Отговор #2384 -: Ноември 12, 2015, 08:27:32 am »
Форум, тази нощ ви сънувах. Може да се каже, че всички активни форумци сънувах.  :012:
Сънувах форумни срещи. Една от тях беше край море, всички бяха насядали около дълга маса, говореха, вечеряха. Аз закъснях, дойдох последна. Тренди беше срещу мен, усмихна ми се, когато ме видя. И беше с кестенява коса, във всеки случай не беше тъмнокоса. Имаше няколко намусени обекта, които приеха закъснението ми зле и като неуважение. Но някои разбраха, че съм имала ангажименти.
Втората среща беше в някакви заблатени места, в едни дървени къщички. Имаше алигатори. Аз отново закъснях.
Третата среща беше в дома ми. Моето седмодомие ви беше посрещнало много добре. Забавляваше ви. Аз се появих по-късно, идвах от път.

 :012:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.