Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623129 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #3375 -: Май 01, 2017, 04:20:59 pm »
Имам питане. При какви аспекти сте си взели домашен любимец?
Първото ми куче- ирландски сетер, не съм го взела, а ми го подари моят мъж за чрд, докато лежах бременна в болница, тр. СЛВ в 6д, прогр. Луна на ДСЦ, а дир. Сатурн в 6д опозиция на Плутон, Сатурн е У5, У6 натално, кучето ми го отровиха комшии, като навърши 5г.

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Натални карти
« Отговор #3376 -: Май 01, 2017, 06:53:40 pm »
Първото ми куче:
прогр СЛВ в пр 6 дом, пр ИЦ съвпад нат Луна У11;
тр Сатурн на К11, секстил АЦ, куинконс Венера У2, Уран У6, отделно и куинконс към К6
тр Венера квадрат Меркурий У1, тригон Сатурн, ИЦ, Венера и Уран
тр съвпад на Слънце, Юпитер, Марс съвпад ЮЛВ и секстил Слънце
Тук намесвам Венера У2, защото го купих.

За другите две кучета ще погледна по-късно, защото не съм сигурна за точната дата.
Satin, не се съмнявай дали трябва да го направиш. Този въпрос най-вероятно ще стои винаги, но няма да съжаляваш щом това същество прекрачи прага на дома ти.  :08:
« Последна редакция: Май 01, 2017, 06:59:23 pm от irko_birko »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #3377 -: Май 01, 2017, 06:53:47 pm »
Принципно дават транзит на плутон, че действа от 5 градуса преди точния аспект, но според мен е повече. Аз например забременях и родих при съвпад на плутон с луната ми в пети дом (домът на децата) разходящ орбис 7 градуса.

Тери, много голям ми се струва този орбис....  :017: При забременяването ти би трябвало да има други, по-точни аспекти?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Натални карти
« Отговор #3378 -: Май 01, 2017, 07:06:40 pm »
Сатин, вземи си куче задължително. Но най-добре не го купувай, а вземи от приют. Със сигурност ще се намери с подходящ размер и характер. Любовта, която ще споделяте ще е голяма, а за животинчето ти ще бъдеш всичко. Една чиста душа те чака за незаменими емоции.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #3379 -: Май 01, 2017, 07:24:04 pm »
Имам питане. При какви аспекти сте си взели домашен любимец?
В дилема съм да взема ли куче или да не. Противоречиво ми е. Преди известно време бях решила да прибирам един уличен пухчо, защото много ми стана мъчно за него, който обаче се оказа не съвсем уличен, живее в един двор и през деня се разхожда из квартала, та сега само се храниме и вече сме приятели. Ако се реша да взема, ми се иска да прибера някое бездомно или от приют, обаче от друга страна съм влюбена в Акита Ину, харесвам характерът им и по темперамент пасва на картата ми. Притеснението ми изхожда от това, че това желание е породено от нуждата ми да заместя празнотата от загубата на моето куче, разумът ми казва, че не трябва да взимам ново животно, обаче въпреки това ми се иска.

Моето куче го получих при десен квадрат на Сатурн към Слънцето У6 и тр Плутон квадрат Слънце, при сходящ ляв квадрат на Сатурн и тр Плутон секстил Слънце я загубих

Сатинче, като дете винаги съм имала котка вкъщи. Не мога да проследя пир какви транзити е ставало вземането на животинчето, но мога да ти споделя за двете последни.
Първата съм я избрала при Уранова опозиция и транзитен Плутон в квадрат към Уран, У6. Взех я в момент, когато исках вкъщи да има същество близко до детето  - моментът беше критичен, и Плутон прави аспекта си от 5 дом.

Второто животинче взехме при секстил на транзитен Марс, съуправител на 4 дом, от 4 дом към Уран. 

Аз бих те посъветвала да вземеш това животно, което ти е на сърце и чувстваш близост с него.
« Последна редакция: Май 01, 2017, 07:26:33 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #3380 -: Май 01, 2017, 07:31:57 pm »
Тери, много голям ми се струва този орбис....  :017: При забременяването ти би трябвало да има други, по-точни аспекти?

Транзитен сатурн в лъв, в първия ми дом правеше тригони към луната и венера, У на МЦ
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #3381 -: Май 01, 2017, 07:34:38 pm »
Съответства на предстоящите ангажименти и отговорност, както и промяна в социалния статус, следващ успешната бременност. Сатурн управител на кой дом е в картата ти? Управителя на 5-ти активиран ли е бил тогава?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #3382 -: Май 01, 2017, 07:36:58 pm »
Съответства на предстоящите ангажименти и отговорност, както и промяна в социалния статус, следващ успешната бременност. Сатурн управител на кой дом е в картата ти? Управителя на 5-ти активиран ли е бил тогава?

Сатурн е У6 и стар У7. Управителят на пети дом е юпитер в 10ти дом, тр. сатурн го е квадратирал. Тр. юпитер около куспидата на пети дом.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #3383 -: Май 01, 2017, 07:43:51 pm »
Тези укзания са доста красноречиви. Не познавам картата ти, затова ти задавам толкова въпроси :) Секцио ли се роди детето?
« Последна редакция: Май 01, 2017, 07:48:21 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #3384 -: Май 01, 2017, 07:56:26 pm »
Не, нормално. Имах в солара опозиция плутон марс по остта 6-12 соларни домове, добре, че тогава не се интересувах толкова навътре от астрология, че щях да пукна от притеснение :012:

Делфин, имаш ми данните, пращала съм ти ги с датата на забременяване.
« Последна редакция: Май 01, 2017, 08:00:03 pm от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #3385 -: Май 01, 2017, 08:09:36 pm »
Ще почакам малко преди да взимам решение, защото не искам да го взимам под натиск на емоциите. Уж се бях кротнала на тая тема, ама тоя пухчо на улицата, направо си правех сметка как да го прибирам и като разбрах, че не е съвсем бездомен се вкиснах. Дори мислех да ходя да моля да ми го дадат, така или иначе не го гледат добре, обаче това което ме спря е, че е доста стар мин. 7-8 години, а не мога да преживея толкова скоро отново агонията.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #3386 -: Май 01, 2017, 08:14:51 pm »
Делфин, имаш ми данните, пращала съм ти ги с датата на забременяване.

:) Сега разрових в съобщенията и ги видях. Вероятно съм ги изгубила в данните на програмата си при преинсталирането й. Благодаря :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #3387 -: Май 01, 2017, 08:26:34 pm »
Ще почакам малко преди да взимам решение, защото не искам да го взимам под натиск на емоциите. Уж се бях кротнала на тая тема, ама тоя пухчо на улицата, направо си правех сметка как да го прибирам и като разбрах, че не е съвсем бездомен се вкиснах. Дори мислех да ходя да моля да ми го дадат, така или иначе не го гледат добре, обаче това което ме спря е, че е доста стар мин. 7-8 години, а не мога да преживея толкова скоро отново агонията.
разходи се до приюта в Горни Богоров, има малки и млади кучета, все някое ще ти хареса
http://www.bezdom.info/index.php/obyavi/7-/34926-

http://www.bezdom.info/index.php/obyavi/1-/34949-
« Последна редакция: Май 01, 2017, 08:31:48 pm от akruks »

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Натални карти
« Отговор #3388 -: Май 02, 2017, 01:21:16 am »
Happy, Благодаря ти за изключението, което си направила за мен и отделеното време!  :engel016:
Няма случайни неща. Точната помощ в точното време! Наистина това, което ми пишеш за нодалната ос внесе голямо разяснение в мислите ми. Отговори ми на въпроси, които си задавах един известен период от време. А именно - дали не е грешно на всяка цена да се запази връзката, въпреки, че започват да тежат в един момент компромисите, дали това не е поредното изпитание на съдбата, за да ни провери, или пък да ми е отредено в този живот да бъда сама, за да съм по-щастлива.

"Проблемите във връзката ни започнаха няколко години преди възврата на нодалната ос (опозицията, която правят възлите)." - това е доста широко като времеви отрязък - добре е да кажеш коя година, за да видим къде точно са били възлите. Не разбрах за коя опозиция говориш -възврата е съвпад на транзитните с наталните. Може да е било, когато тр ЮЛв е минавал през 4 дом - тогава се засяга управителя на ЮЛВ и диспозитора на управителя на СЛВ. Но е по-добре с точен период, да не гадаем.
Извинявай за обърканите обяснения тук. Понеже няма конкретно време, но горе долу когато се появиха разни колебания в мен гледам, че тр СЛВ е на К2 влизайки в 1 дом. И тр Марс на К5.

За неаспектираното Слънце - разбрах те. Имам хиляди идеи в главата си, искам да направя много неща, но нищо не реализирам. Загледах си Меркурий, защото и аз като теб трудно изразявам мислите си. Но имам макар и широк съвпад с Плутон. Като ми остане повече време ще си разгледам хубаво цялата натална карта.

Стрелец трудно се концентрира, ако въобще му е възможно това - той е над тези неща :), иска да обхване всичко сега, наведнъж. Но ако не ти е наложително да учиш и работиш с конкретна информация, просто хващай "голямата картина", "смисъла на писаното" - това би трябвало да е достатъчно за теб.
Знам, че това е присъщо на Стрелците, но понеже имам наблюдения върху Стрелци - не си дават много зор, но схващат и разбират от въздуха, без да полагат усилия. А аз твърдо НЕ. На всеки все нещо му върви в училище, а на мен нищо  :012: Никога не бих учила отново, това за мен си е мъчение. И добре, че не ми се налага да помня детайли и т.н, но мисля, че при мен има лека форма на невроза  :012: Примерно знам, че не ми е необходимо някаква подробност, която чета да я помня, но нещо в мен не спира да ме човърка, да ме изнервя, че не съм го запомнила и се връщам назад да проверявам. И това се отнася за всичко! Каквото и да хвана да правя се вманиачавам в наййййй-малките и незабележими детайли, просто е побъркващо и за мен и за околните. Това обаче съм сигурна, че е от АЦ. Тази Дева ме разкатава.

Прогресивоното Слънце ми е от много години в 4 дом и затова не мога да го свържа със затварянето ми. Не съм търсила детайлно в картите за причините за това. По принцип никога не съм обичала затворения живот, винаги съм харесвала шума. Трябва да имам повече време и спокойствие, за да направя ретроспекция на целия си живот  ::)
Не е само ингреса причината за котето. Имах и Пълнолуние по оста 2/8 и др фактори, които трябва да погледна отново. Но точно в деня на ингреса помислих, че умира в ръцете ни. Буквално се сбогувахме с него и изживях все едно смъртта му. Между другото в друг форум Алена ми беше разяснила доста подробно всичко около тези събития.
"Слънцето е в 3 дом (диагнози, четене), и е У12 (сънищата)." - това имаш предвид пр Слънце в 3 прогр дом и управител на 12 натален, нали?

"Много явно усещам енергията на Марс." - с това имах в предвид, че усещам прилива на енергия, началния тласък необходим за осъществяване на каквото и да е. Защото преди съм имала ентусиазъм и енергия да започвам различни неща, но изчезваха много бързо. Иначе това, което правя сега е един онлайн магазин за международния пазар - сама си правя всичко от до. Харесва ми това като работа, но определено имам други цели - това може би го считам като трамплин, нещо което да ни донесе финансова стабилност и на по-късен етап да мога да се изява в изкуството (професии на Слънцето). Но ти ме попари направо с това, че не ми е дадено да бъда самостоятелна и успешна в професията  :D  Винаги съм се стремяла към това. Мъжът ми ще ми помага в този магазин с разясняване относно продуктите и при въпроси от клиенти, но иначе аз основно ще движа нещата. За това се чудя дали това се счита за отработка на СЛВ? А иначе за по-нататък трябва да намеря начин да внедря изкуството в партньорство под някаква форма.  :)
Между другото забравих да кажа, че съм завършила Информатика. Харесвам си специалността, но винаги ме е влякло към графичния дизайн, а не програмирането.

"в момента тече един "пръст на йод" - конфигурация, формирана от дирекционни МС+Юпитер към натален Сатурн - участват ти 4,5,8 и 10 дом - само че на мен това ми звучи като раждане на дете :). Не знам - ти си знаеш какъв е професионалния път, който искаш да поемеш. Но едно е ясно - той не ти е "задължителен" от възлите. "
За мен откриването на Моята професия е това да открия пътя в живота си, да вложа енергията си в нещо градивно, което няма да ми омръзне на втория ден. Защото имам енергия за цял китайски народ, но я разпилявам безцелно и това ме прави неудовлетворена и нещастна.
Що се отнася до раждане - винаги съм искала дете и никога не ме е било страх. По-скоро мъжът ми го е отлагал във времето, а сега сме в момент, в който това е последното за което да мислим. Така че, от тази гледна точка ми се струва нереално като случване  :) А и от известно време започнах да мисля, че може би това с децата не е един от уроците, които трябва да науча в този живот. Но кой знае. Времето ще покаже  :)

"малиййй, аз се улях май :)" - Много изчерпателна си, Благодаря ти отново! Сигурно сега си понаваксала малко за времето, в което не си писала  :)
 :-*
« Последна редакция: Май 02, 2017, 01:28:31 am от irko_birko »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #3389 -: Май 02, 2017, 08:55:05 am »
Здравейте! Извинявам се много, ако съм нахален, но по моята натална карта може ли да се каже къде ще е най-добре за мен (като заплащане и сигурност) да си търся работа, дали в родния град или на друго място? Преди години работех в София, там обаче нямах възможност да живея (все пак, в София е много по-скъпо и трябва минимум 2000 лева заплата, за да не гладува и студува човек) и всеки ден пътувах, може би това показва напрегнатия аспект между Луната У6 и Венера У3 (а не знам дали София като по-отдалечен град дали да не се гледа по Марс У9). Като гледам обаче, между Меркурий У4 и Луната У6 няма връзка, да не би това да показва, че няма смисъл да се опитвам да си намеря в Пловдив по-добре платена и сигурна работа? В момента на сегашната работа ни натискат да взимаме обекта на франчайз, аз не съм сигурен дали въобще това нещо е подходящо за мен (не всеки става да има фирма и да се занимава със собствен бизнес), а и парите няма да са много повече. Не знам обаче и в каква друга посока да се насоча, този Нептун в 10 дом явно доста си влияе, понеже и досега нямам представа с какво въобще искам да се занимавам.