Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623355 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #435 -: Юни 04, 2014, 02:10:10 pm »
Няма хора с еднаква съдба дори да се родени в една и съща минута.
Юпитер У6,4 участва в големия кръст с Плутон, Уран и Марс У8. Слънцето е в осми дом и е в разходящ квадрат с Луната диспозитор на Юпитер У6. Плутон е в 4 дом - тагичен край на живота. :(

еее, ние търсим защо едното е оживяло, а другото  - не

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Натални карти
« Отговор #436 -: Юни 04, 2014, 02:12:31 pm »
еее, ние търсим защо едното е оживяло, а другото  - не
Едва ли ще намерим научно обяснение ... Съдба.

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #437 -: Юни 04, 2014, 02:14:05 pm »
Едва ли ще намерим научно обяснение ... Съдба.

защо? нали написах един вариант - прочети го - не претендирам за правилност, но откъм логика е издържан :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Натални карти
« Отговор #438 -: Юни 04, 2014, 02:24:55 pm »
защо? нали написах един вариант - прочети го - не претендирам за правилност, но откъм логика е издържан :)
Има логика, но никога няма да разберем точно къде попада асцендента на второто дете. Иначе У6,8 домове ще са си същите дори и с няколко минути разлика. 

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #439 -: Юни 04, 2014, 02:29:50 pm »
Така са ги записали - с една минута разлика. На едното асцендентът е на 29.08 градуса в Дева, на другото е на 29.20 пак в Дева. За една минута какви разлики толкова да има  ::)

МС на публикуваната карта е 28/58/29 градуса на Близнаци - на 1,17 минути от 28/57/12 градуса в Близнаци е Бетелгейзе, една от онези, виолентните чудовища.

При второта раждане - по-късно с една минута МС е 29/12/17 - отстоянието от Бетелгейзе е 15 минути и 5 секунди и вече сепариращо. Едва ли е кой-знае какво, но при раждане на първото дете с 6 секунди преди 20 минута, съвпадът с Бетелгейзе ще е още апликиращ, съответно застрашаващ, а при второто вече е отминал.

това е много повърхностно като прочит. При толкова близки карти ураниците хващат нещата от мидпойнти с МС или Асц, а джотишите биха могли да хванат работата с някоя от големите варги.
« Последна редакция: Юни 04, 2014, 02:32:28 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #440 -: Юни 04, 2014, 02:41:14 pm »
Може ли картата на майката?

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Натални карти
« Отговор #441 -: Юни 04, 2014, 02:57:40 pm »
Да, Happy, има логика в написаното от теб. Може би точно в Асцендента и съответно У1 съвпад ЮЛВ в 8 дом трябва да търсим разликите. Все пак е в критичен градус. Иначе, че картата не е лесна, не е. Дано поне оживялото детенце няма толкова труден живот. Че с тоя голям кръст на У6 и У4 и останалите аспекти, за които AzaZael спомена, не изглежда розово положението.
Предполагам, че ведическата астрология ще има по-точен отговор, но аз съм все още далече от нея. Благодаря на разбиращите, че се включват.  :08:

Картата на майката за съжаление я имам без час на раждане.
Serve, love, give

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Натални карти
« Отговор #442 -: Юни 04, 2014, 03:01:06 pm »
Да, Happy, има логика в написаното от теб. Може би точно в Асцендента и съответно У1 съвпад ЮЛВ в 8 дом трябва да търсим разликите. Все пак е в критичен градус. Иначе, че картата не е лесна, не е. Дано поне оживялото детенце няма толкова труден живот. Че с тоя голям кръст на У6 и У4 и останалите аспекти, за които AzaZael спомена, не изглежда розово положението.
Предполагам, че ведическата астрология ще има по-точен отговор, но аз съм все още далече от нея. Благодаря на разбиращите, че се включват.  :08:

Картата на майката за съжаление я имам без час на раждане.
Тр. Сатурн уформя Т квадрат с наталните Слънце и Хирон. 

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #443 -: Юни 07, 2014, 06:37:17 pm »
Какъв е въпросът, Ребека?

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Натални карти
« Отговор #444 -: Юни 07, 2014, 09:47:16 pm »
Тази карта дали не е пример за човек черна овца? :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Натални карти
« Отговор #445 -: Юни 07, 2014, 10:34:13 pm »
Обърках нещо,извинявам се. :engel016:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #446 -: Юли 14, 2014, 04:01:56 pm »
Някакви по-специални наблюдения за Слънце тригон Луна имате ли?
Прави ми впечатление, че каквато и да е картата, дори много напрегната, този аспект дава щастлив живот, благополучие и късмет

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #447 -: Юли 14, 2014, 04:06:03 pm »
Някакви по-специални наблюдения за Слънце тригон Луна имате ли?
Прави ми впечатление, че каквато и да е картата, дори много напрегната, този аспект дава щастлив живот, благополучие и късмет

ами за щастлив живот не знам, то това е доста субективно, но пише, че поне човек е в мир със себе си, успява да съвмести слънцето и луната.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #448 -: Юли 14, 2014, 05:26:24 pm »
Някакви по-специални наблюдения за Слънце тригон Луна имате ли?
Прави ми впечатление, че каквато и да е картата, дори много напрегната, този аспект дава щастлив живот, благополучие и късмет
И при секстил е така, и е логично, като живее човек в хармония сам със себе си да има щастлив живот, да привлича късмета

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Натални карти
« Отговор #449 -: Юли 14, 2014, 05:37:22 pm »
Някакви по-специални наблюдения за Слънце тригон Луна имате ли?
Прави ми впечатление, че каквато и да е картата, дори много напрегната, този аспект дава щастлив живот, благополучие и късмет
Зависи от картата. При мен, почти всичко е в опозиция и тригона Слънце / Луна сякаш не се проявява много силно.
А това, че хармоничните аспекти между светилата били показатели за добри отношения между родителите и обратно, също не е вярно / поне не винаги /.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама