Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623416 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #810 -: Октомври 02, 2014, 08:47:47 pm »
Извинявам се,но защо се хвърляте върху бащата на Веско?Хороскоп като хороскоп,баща като баща.Всеки баща е изглеждали тираничен в някакъв момент. Веско да не би да е перфектният син с перфектният хороскоп?;) Той може да е продукт на родителите си,но мисля,че вече е навършил 18,за да носи пълната отговорност за състоянието на живота си. :)
 Не е педагогически да се застане срещу отрицателните страни от характера на бащата.Това би ли помогнало на сина да възмъжее,да добие реална преценка за себе си и баща си.За това докъде се простира отговорността на баща МУ в живота МУ и от къде започва отговорността (в случая на Веско) за собствения МУ живот и отговорността МУ към семейството,от което произхожда. 
:)
Веско,не вярвам,че си качил хороскопа на баща си,за да чуеш колко е лош или некачествен като съзнание и поведение. Не търсиш ли нещо друго?-пътища за "сработване"? С родителите сме вързани завинаги "докато смъртта ни раздели" и трябва да търсим оптимални варианти за спокойни отношения.В синастрията ви сигурно има аспекти,върху които бихте могли да стъпите,вместо по напечените точки.  :) :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #811 -: Октомври 02, 2014, 09:02:43 pm »
Веско,защо си си избрал Сатурн в твоята карта да е с ролята на бащата ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #812 -: Октомври 02, 2014, 09:03:30 pm »
Относно картата-и Мирабела, и Рени според мен са го описали добре-капризен с проблемно детство и нереализирани умения.
Относно конфликтите-Веселин, мисля, че трябва да си поставяш по-високи цели, те ще те движат напред, няма да е нужно да се съобразяваш с никой, ако си самостоятелен

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #813 -: Октомври 02, 2014, 09:14:52 pm »
Аз затова попитах,дали ти така го виждаш,както го представяш и дали наистина е такъв .В натала за образа на бащата не може да се съди само по Сатурн-оста 4/10, с акцент 4-ти,Слънце и всички негови аспекти. Представи си, че ти не си негов син,дистанцирай се от този факт и се опитай до колкото можеш да интерпретираш поставената от теб карта безпристрастно и направи после синастрия на това,което си си изградил като отношение към него през призмата на Сатурн и твоя дистанциран прочит.Така ще видиш къде е реалния образ и какво те дразни (в теб) у него.
Жокер: Постави Сатурн на АСЦ  в неговата карта, а при теб Сатурн по оста 4/10 и виж приликите. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #814 -: Октомври 02, 2014, 09:39:46 pm »
За Сатурн не разбрах, цялата карта ли да завъртя, че Сатурн-а да му е в 1 дом?
Иначе, като се абстрахирам, сигурно по натала щях да кажа, че този човек обича любовта, удоволствията, склонен е на драми. Заради аспекта между Венера и Сатурн бих си помислил, че не би се отказал и от брака по сметка. Мълчалив, обаче повече харчи, отколкото да печели пари. С Уран на асцендента щях да реша, че има по-нестандартни идеи и виждания за живота.

Ето, виждаш ли, че отношението ти сменя посоката леко в розов нюанс. :)

Да, постави негов Сатурн на АСЦ му и направи синастрия с теб като твоя Сатурн е по оста 4/10-ти, ти прецени къде ще е по-добре.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #815 -: Октомври 02, 2014, 09:54:55 pm »
Ха, че те неговите Сатурн и Плутон са в квадрат с моя Сатурн. Неговият Сатурн е почти на десцендента ми.
И аз имам Сатурн и Плутон в един и същи знак, но при мен орбисата е твърде широка, за да се приеме за съвпад.

Ти си Слънчев Стрелец,баща ти -Слънчеви Везни,разгледай аспектите между Юпитер/Венера, Юпитер-Юпитер, Венера-Венера и управителите на АСЦ ,както и между Луните ви.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #816 -: Октомври 02, 2014, 10:26:29 pm »
Сега сглобявай пъзела и виж цялата картинка-липсва ли някое парче и кое, къде има нужда от напасване на фигурките, цветовете добре ли са подбрани -импонират ли ти,въобще наблюдавай без да бързаш, събери впечатления,после се дистанцирай от това че сте баща-син и ще разбереш защо сте точни в такива взаимоотношения като родител-дете. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Натални карти
« Отговор #817 -: Октомври 04, 2014, 11:47:17 pm »
По ретро Меркурий един "стар" въпрос - съжителството от колко месеца/година се приема за брак в астрологията?

Нещо ми се върти из главата 7 месеца ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #818 -: Октомври 06, 2014, 07:26:33 pm »
По наталната карта на мъж може ли да се види колко и какви деца ще има?
По картата на баща ми дали може да се разбере, че ще има близнаци?
Доколкото знам от майка ми, след  раждането ни, после е била бременна пак с близнаци, но ги е махнала.
И понеже първото дете е по 5 дом, второто по 7, и двамата ли с брат ми трябва да се гледаме по 5 дом (като родени наведнъж) или единия по 5, а другия по 7 дом?

Веско, по женска линия се предава тенденцията да имаш близнаци. :)
Би трябвало оста 5/11 да е в знаците Близнаци/Стрелец, Юпитер, Меркурий във връзка с 5-ти дом.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #819 -: Октомври 06, 2014, 07:35:23 pm »
По наталната карта на мъж може ли да се види колко и какви деца ще има?
По картата на баща ми дали може да се разбере, че ще има близнаци?
Доколкото знам от майка ми, след  раждането ни, после е била бременна пак с близнаци, но ги е махнала.
И понеже първото дете е по 5 дом, второто по 7, и двамата ли с брат ми трябва да се гледаме по 5 дом (като родени наведнъж) или единия по 5, а другия по 7 дом?
Брой на първо и второ дете,а не на двамата заедно,5Д,защото сте близнаци.Вие сте две отделни личности.Първият от вас 5ти,2рият 7Д. :)

Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #820 -: Октомври 06, 2014, 10:33:40 pm »
В картата на майка ми на К5 е знака Близнаци, а в 5 дом е СЛВ.
Дракониада, значи в такъв случай брат ми трябва да е по 5, а аз по 7 дом.
И какво има в 5Д на майка ти?У5 с какви аспекти и от кого са му?
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

poli_z

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 136
Re: Натални карти
« Отговор #821 -: Октомври 07, 2014, 04:17:35 pm »
Здравейте,

Бих се радвала да ми помогнете със съвет дали нещата вървят към развод :17:,
прилагам 2 солара/текущ и 1 год напред/.

В предвид очакваното навлизане на Сатурн в Стрелец декември всичко ми изглежда безсмислено....просто съм на кръстопът не ми се иска да чакам повече, а не знам дали е точния момент за започване на процедура/след като Меркурий стане директен естествено  :)/

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #822 -: Октомври 08, 2014, 01:18:15 am »
В 5 дом ѝ е само СЛВ в Близнаци, а У5 Меркурий е в 1 дом във Водолей, в съвпад със Слънце и Венера.
И няма ли други аспекти към съвпада на У5 със Слънце и Венера?У8 да е Слънце или Венера-не ми се смятат вероятностите в 1 часа,за това питам направо.  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Натални карти
« Отговор #823 -: Октомври 11, 2014, 08:24:59 pm »
Полиу по втория солар според мен нещата си крещят направо. Всичко говори за промяна по 2, 3, 4, 8, 9, 10  домове, по 7 соларен.
По солара - Венера У10 и У3 съвпад с Плутон У4 - промени в дома, общественото положение и роднинските отношения; соларни АЦ/ДЦ по оста 10/4; У7 в 9д може и до втора връзка до доведе, но може и да акцентира върху внезапни ангажименти със съдебна система и договори.
Сатурн в нат 4 и сол. 7 дом също  води до ограничения, до нови отговорности в тези домове.
Сол. ИЦ е в 12 натален - отново се ангажират домовете на края.
Ежедневието ти през годината ще е ангажирано от 2-4 натални домове, тъй като сол. 6  дом обхваща темите  - ще се занимаваш със собствените доходи, имотни въпроси по 2д, близки роднини, комуникации по 3д, както и домът и семейството по 4, а е възможно да се тълкува и като край на нещо.
Марс, който ти е У9 и У4 ще влезе в 7 дом през годината също. Възможни са агресивни прояви във взаимоотоншенията, но също така и енергия, за да се справяш с тях.
Тази соларна козирожка Венера в съвпад с Плутон ще те направи като камък, ще ти избистри емоциите и ума.

Но все пак на мен ми се струва, че е възможно и да започнеш нова връзка. Или поне да ти светне пред очите вследствие на събитията, които ще се случат през годината.
Можеш да си проследиш лунациите, за да видиш кога какво да очакваш.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

venera1978

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
Re: Натални карти
« Отговор #824 -: Октомври 15, 2014, 07:24:08 am »
Някой вижда ли LOVE СКОРО?