Автор Тема: Краят и началото  (Прочетена 28021 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Краят и началото
« Отговор #120 -: Януари 19, 2015, 07:49:50 pm »
По-скоро към темите за взаимопомощ  :)

Но като гледам колко години се точи ситуацията, как напрежението периодично ескалира, става все по-непоносимо и нищичко не се променя, може и да сме на правилното място.

В крайна сметка, дори ако не постигнем желания ефект, темичката е полезна за групова терапия  :)

На мен ми прилича на зле режисиран театър :) - всички приказват, никой не слуша/чете, камо ли пък да отреагира "астрологически "

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Краят и началото
« Отговор #121 -: Януари 19, 2015, 07:53:09 pm »
На мен ми се струва, че по-скоро се търси чисто човешка подкрепа, отколкото астрологично решение. Астрологично или друго, бих се радвала, ако след толкова изписани страници се избистри някакво решение. Трябва да има някаква резултатност, не само да се налива вода в мелницата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Краят и началото
« Отговор #122 -: Януари 19, 2015, 08:03:58 pm »
На мен ми се струва, че по-скоро се търси чисто човешка подкрепа, отколкото астрологично решение. Астрологично или друго, бих се радвала, ако след толкова изписани страници се избистри някакво решение. Трябва да има някаква резултатност, не само да се налива вода в мелницата.

а според мен се търси просто сцена за изява .... толкова години едно и също .... без помръдване и на йота ..... затова потърсих датата на раждане и вече просто ми е безинтересно да обсъждам въображаемия проблем на Бейби. Ако има човек, който може да реши проблем, и ако има време, когато това може да се реши - то тя е една от тези хора и сега е част от времето, в което може да се реши. Всички други в този форум, в този момент, да се съберат на едно - няма да имат тази сила и този късмет в момента, както е тя, сега. (ако въобще пожелае да реши проблем де)

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Краят и началото
« Отговор #123 -: Януари 19, 2015, 08:08:54 pm »
не може да се помогне на човек, който разчита само на помощта.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Краят и началото
« Отговор #124 -: Януари 19, 2015, 08:15:29 pm »
Ние, за да сме максимално полезни, трябва да сме наясно със ситуацията. А тук аз лично съзирам противоречиви сигнали. Не е изключено да има нещо, което предпочита да не споделя - това е нейна воля, в крайна сметка тя избира какво и колко да сподели. Нито е на консултация с адвокат, нито с психотерапевт, за да проработят в нейна вреда фактите, за които предпочита да премълчи.

Накрая ще взема да питам нашите юристки за тоя казус. Наистина ли е толкова трудно да изгониш човек, с който нямаш сключен брак, но сте във фактическо съжителство, от наследственото си жилище. Но имам чувството, че дори ако я хванем за ръчичка и я заведем на консултация с адвокат, ще се върне в тях със същата нагласа и ще продължава да си трае.  Търпението наистина е добродетел, но в някои случаи може да навреди.
« Последна редакция: Януари 19, 2015, 08:17:01 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Краят и началото
« Отговор #125 -: Януари 19, 2015, 08:29:50 pm »
Ами аз ще ти го кажа от опит, не са нужни юристи - не е лесно, но е осъществимо.

Въпроса е, дали наистина има проблем .... или си търси просто публика - ох, простете ми и вие и Бейби, знам, че е грозно, ама .... това е моето усещане, анализ на числа и на астрологична карта. Хайде, погледнете картата - че там има предимно тригони и секстили в транзит/прогресии/дирекции. Който и тежкар да хванете за ушите, той е благосклонно настроен, независимо колко е лош. Това не е карта на човек, който има животозастрашаващи проблеми.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Краят и началото
« Отговор #126 -: Януари 19, 2015, 09:27:11 pm »
При Луни, затиснати от малефици, е доста сложно.
И да се махне дразнителят, несъзнателно ще търси друг такъв. Само декорите се сменят, вътрешната борба остава.

Затова бих я посъветвала да потърси вътрешния си център на равновесие и него да го ползва за отскок, ако не иска след още някоя-друга година единственият й актив да бъдат разбита психика и съжаление за всичко онова, което не е направила.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Краят и началото
« Отговор #127 -: Януари 19, 2015, 09:29:56 pm »
Абе май някой друг си търси публика
Сигурна ли си, че гледаме една и съща карта, защото в на Бейбито натала в момента тр Уран е на Хирон, тр Сатурн е върху Нептун в опозиция на нат Сатурн У6, У7, У8, тр Марс  заедно с тр Нептун в 8-ми дом квадратират нат Нептун
Когато тя написа как се е чувствала, в този момента Луната У12 е преминала над над нейния Нептун, заедно с тр Сатурн и в опозиция на нателния Сатурн У6, у7, У8- всъщност Луната тогава е отключила негативната проява на текущите неблагоприятни аспекти от страна на малефиците

акрукс, говорим за проблем, причиняващ желание за самоубийство - нали това беше въпроса в тази тема - има го в първия пост. Утре ще доотговоря с конкретика, сега съм уморена за сериозна дискусия.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Краят и началото
« Отговор #128 -: Януари 19, 2015, 09:53:30 pm »
Изтеглих три карти Таро във връзка със ситуацията. Не се падна нито една карта от Големите аркани, само карти с по-рутинна символика, които не дават ясен отговор на въпроса. А може би дават отговор, но не чак толкова философски и задълбочен, а по-практичен и полезен с оглед на нейните текущи задачи и приоритети.

10ка чаши, обърната
7ца монети
7ца жезли

Първата карта се свързва с радостта, хармонията и споделеното щастие. В случая е обърната и най-вероятно тя остро усеща тази липса и силно страда от недостиг на положителни емоции, на уют и спокойствие, споделеност.

Седмица монети говори за изчакване, но също така загатва за това, че е време да посрещнем резултатите от своите действия. Призовава за търпение, за по-зряло отношение. Може да означава и стагнация, задържане.

Седмица жезли ни подканва да бъдем по-целенасочени и упорити, защото не е изключено да се сблъскаме със съпротива. Има фактори, които ни противодействат, а ние сякаш се опитваме да задържим статуквото, да контролираме ситуацията.

Реших да изтегля още една карта, за повече яснота. Отново се падна карта от Малките аркани - тройка мечове.
Изтеглих я със следния въпрос - "Какъв е кармичният/духовен урок за нея в тази ситуация"?

И двойка, и тройка мечове носят конфликтен заряд. Но докато двойката повече се свързва с междуличностните отношения, с проблеми и разногласия в една двойка, тройката има малко по-универсално значение. Тази карта говори за проблем, който силно ви измъчва, за нещо или някой, който трябва да си отиде от живота ви, за да можете вие да продължите напред. Също така се свързва със символично проглеждане, т.е. човек да осъзнае "горчивата истина" и да вземе адекватно решение.





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Краят и началото
« Отговор #129 -: Януари 19, 2015, 09:58:54 pm »
Лили, дано Бейби прочете поста ти и да си вземе нещата в ръце.

Ние тук може и да си приказваме какво ли не, но само тя може да направи нещо - важното е, че тя няма някакви кармични ограничения - просто трябва да превъзмогне телешкия си стелиум и да се размърда ... и тогава ще получи дара на Вселената.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Краят и началото
« Отговор #130 -: Януари 19, 2015, 09:59:15 pm »
Към Babyblue: Слънчеви Риби, са силен знак, но не по начин, демонстриран от Лъв и опасен като Скорпион. Позволи си да да бъдеш (това е слънчевия принцип) Риби и да отразяваш удоволствието от живота, с помощта на Венера в Телец, да копнееш за сбъднати усмивки,да нямаш очаквания от другите и да разграничаваш онова, което искаш от онова, което се нуждаеш.Това астрологично.

Иначе, интернет съпричастност, съвети,мохабети и други подобни, няма как да ти бъдат в помощ, ако се чувстваш психически и физически нестабилна. Потърси професионална помощ и спокойствие. Просто се опитай да спреш, за да разбереш какво всъщност се случва с живота ти и този на любими за теб хора.Понякога за целта е необходима подходящата медикаментозна терапия, както и вид алтернативна такава паралелно. Споделям ти преживяно, не ти давам посока в живота. Късмет.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Краят и началото
« Отговор #131 -: Януари 19, 2015, 10:13:16 pm »
Добре, че поне не съвпада с тежки дирекции. Доколкото се сещам, няма текущи дирекции на/към злосторници.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Краят и началото
« Отговор #132 -: Януари 19, 2015, 10:29:16 pm »
Хепи, в деня на смъртта на майка ми, 90% от аспектите са хармонични...
Има една широка опозиция на Юпитер към нат Слънце. Разходящо каре на Сатурн към Юпитер и Плутон - 2 градуса орбис. И един Марс на к8.
Просто споделям.
В предходните дни има все така само хармонични аспекти - тригони, секстили, от тежкари, от бързаци... Сатурн в тригон към диспозитора на Слънцето и Луната й - Уран, който е в 1 дом. Сатурн в тригон с Венерата й. Юпитер в хармоничен аспект към Марс и нодална ос. Все точни... Не ми се изборяват.

А почина в страховити телесни мъки - дни наред кръвоизливи по няколко пъти на ден - от каквито места се сетиш.  :( Последните два дена бяха кошмарни. Ако гледах картата й, никога нямаше да предположа по тези транзити, че това е умиращ човек.  :( Щях да си мисля, че сега ще получава големи дарове... Тя пак получи дар - освобождение. Но транзитите не приличат на карта на умиращ.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Краят и началото
« Отговор #133 -: Януари 19, 2015, 11:03:36 pm »
Ами аз ще ти го кажа от опит, не са нужни юристи - не е лесно, но е осъществимо.

Въпроса е, дали наистина има проблем .... или си търси просто публика - ох, простете ми и вие и Бейби, знам, че е грозно, ама .... това е моето усещане, анализ на числа и на астрологична карта. Хайде, погледнете картата - че там има предимно тригони и секстили в транзит/прогресии/дирекции. Който и тежкар да хванете за ушите, той е благосклонно настроен, независимо колко е лош. Това не е карта на човек, който има животозастрашаващи проблеми.

Нат. Луна и Венера в Телец, нуждаят се от хармония, изискват я, обаче Луната У12 затисната от Марс и Сатурн, Луната ги понася тежко, няма как да е хармонично, но тя си иска нейното. Тр. Сатурн направил опозиция към съвпада. Опозицията само с една от планетите е тежка, да не говорим с трите една след друга, а също е активирал и засилил действието на съвпада. Юпитер ги квадратира още повече засилва негативното влияние. Уран върху Меркурий/Хирон, квадратирани от Плутон.

Хепи, имам наблюдение, че хора с повече добри аспекти и липсата на напрежение в картата, по-трудно понасят несгодите, когато им дойдат до главата. (Не говоря за тази на Бейби)

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Краят и началото
« Отговор #134 -: Януари 20, 2015, 08:51:46 am »
Благодаря на всички ,които ме разбират по човешки. И на тези, чиято нежност и подкрепа усещам.
Анализирайки картата,то се вижда....не е розово,а то се проявява и в реалността ,в обстоятелствата,събитията.

Не търся сцена и изява, още повече тук. "Виртуална изява"? Съществува ли такова нещо?

Ако търся сцена, правя го на живо, в реалността...в реалния живот.
А тук просто си изказах болката, дали за първи, за осми или тринайсти път....има ли значение?
Съжалявам ако съм ви натоварила психически с проблемите си.
Благодаря на симпатизантите ми още веднъж и за човешката подкрепа.