Автор Тема: Любов  (Прочетена 39747 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любов
« Отговор #75 -: Май 15, 2015, 09:26:23 pm »
Те са и по-раними, по-съмняващи се, по-несигурни, не са задължително сметкаджии и прагматици.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Любов
« Отговор #76 -: Май 15, 2015, 10:20:05 pm »
Те са и по-раними, по-съмняващи се, по-несигурни, не са задължително сметкаджии и прагматици.

Аз имам Венера в Козирог и написаното от Лили е напълно вярно за мен. Никога не гледам материалното, даже напротив не харесвам богати мъже и страня от тях.


Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Любов
« Отговор #77 -: Май 15, 2015, 10:28:09 pm »
Имам много венери в козирог в близкото си обкръжение (и аз се чудя защо), но връзките им винаги са с материално обезпечени хора. Не казвам, че са меркантилни, не, но просто не са привлечени от хора, които нямат поне някаква материална стабилност.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Любов
« Отговор #78 -: Май 15, 2015, 10:33:40 pm »
Сатурнясалите Венери не се впечатляват от абстракции.

"По делата им ще ги познаете."

Тук важи доста това.

Днес дадох подобен пример, но в друг разговор.
Предпочитам половинката да ми звънне по телефона и да ми се скара, че съм си забравила очилата, няма да виждам добре пътя, мога да катастрофирам. Отколкото да ми звънне и да ми обяснява колко много ме обича.

Това е по Сатурн. Прагматичността не означава материалност. А да усетиш любовта на другия.
Сатурнясалите Венери ще покажат своята привързаност и чувства по-кротко, не така парадиращо. Ще ти направят масаж, ако знаят, че си изморен. А няма да ти подават кърпички и да предивикват в теб плач, че си изморен.
Усещаш разликата, нали?

Те са раними. И често се крият в своите си замъци. Излеждат студени и недостижими. Но са крехки и раними. По тази причина трудно пускат някой при себе си.
Както са крехки, така могат да бъдат и безкомпромисни, да проявят рационалност. Ако някой/нещо премине граница, ще го отсранят - ненадеждна структура.

А също са и много самокритични. Все си мислят, че могат и повече. Търсят някаква своя си представа за перфектност. И са склонни да се самобичуват и подценяват, ако не се виждат близо до своите очаквания към самите тях.

Тери, сатурнясалите Венери търсят стабилни мъже. Мъже... Които да ги респектират. А често този тъп мъже са се справили с не една и две трудности в живота. И им се е наложило да помъдреят. А мъдрите хора знаят как да управляват живота, средставата и всичко около себе си. Заради това приятелките ти си падат по такива мъже.

И аз харесвам успелите мъже. Не е от желание да ме издържат, дори това ми е под нивото, обидно ми е. Но не мога да бъда впечатлена от човек, който не може да се контролира... да се справя.
Сатурнясалите Венери могат и сами, както и другите сатурнови. Те си знаят върховете и си ги гонят, катерят. А там място за двама не винаги има. Но коато допуснат някой, очакват да си струва.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Любов
« Отговор #79 -: Май 15, 2015, 10:36:32 pm »
Защо реши, че тези венери са на приятелките ми? Наблюденията са ми върху такива венери и в мъжки, и в женски карти, две от тях с по два брака...различни от моето поколение хора и т.н.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Любов
« Отговор #80 -: Май 15, 2015, 10:39:21 pm »
Е, чак решила. По-скоро недочела.
 :012: :012: :012:

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Любов
« Отговор #81 -: Май 15, 2015, 10:46:40 pm »
Мнение след мнение.

Но... Венера и Сатурн дават изпитания в любовта. Както всеки малефик, който се настани до Венера, така и Сатурн е способен на разрушения.
Не случайно го имат за злосторник. Не е чудно, че Венера страда в знак на Сатурн или в аспект с него.
То даже ще е нетипично да е цъфнала и вързала при това положение.  :85:
Да кажеш, че сатурновите Венери са материалисти е все едно да кажеш, че нептунясалите Слънца са наркомани.  ;D
Да, има тенденции към рационалност и прагматичност, желание да не се изразходват ресурси, ако няма смисъл някакво начинание.
Но и нептуновите Слънца се самозаблуждават, а не е задължително да са наркомани. Може да са чудесни певци или фотографи. И отново бягат от реалността с уменията си.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Любов
« Отговор #82 -: Май 15, 2015, 11:09:49 pm »
А Сатурновите Венера дават ли влечение към по-възрастни (все пак често по-успелите често са все възрастни, да не каже някои и дърти, изключвам такива като Пеевски и тем подобни)?

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Любов
« Отговор #83 -: Май 15, 2015, 11:47:56 pm »
По-мъдри.
Има хора и на 25 години са мъдри и звучат респектиращо. Обикновено и те сатурнови.

Да, най-лесно за откриване е по-голям.
Връстниците не ти създават трепети. Ако ти си сатурнов, много е вероятно да си имал някакви изпитания в живота. И заради тях да ти се е наложило да поемеш отговорност от по-ранна възраст. По тази причина драмите, емоциите и изживяванията на твоите връстници са ти далечни. И не намираш общи интереси. Следователно, няма как да си впечатлен. И вдигаш горната граница на годините в търсенето си.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Любов
« Отговор #84 -: Май 15, 2015, 11:58:52 pm »
Въпрос на акцентиране,избива там където има повторение и акцентиране.Познавам приятелка,слънчев близнаци,на която познах Сатурн и Венера съвпад с Асц, преди да видя картата-по-скоро се изрази в търсене на стабилност във връзката-брак с чужденец,на същата възраст .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Любов
« Отговор #85 -: Май 16, 2015, 12:07:30 am »
Някъде м/у 16 и 25 и аз така от пръв поглед ги преценявах

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Любов
« Отговор #86 -: Май 16, 2015, 11:23:55 am »
По-мъдри.
Има хора и на 25 години са мъдри и звучат респектиращо. Обикновено и те сатурнови.

Да, най-лесно за откриване е по-голям.
Връстниците не ти създават трепети. Ако ти си сатурнов, много е вероятно да си имал някакви изпитания в живота. И заради тях да ти се е наложило да поемеш отговорност от по-ранна възраст. По тази причина драмите, емоциите и изживяванията на твоите връстници са ти далечни. И не намираш общи интереси. Следователно, няма как да си впечатлен. И вдигаш горната граница на годините в търсенето си.

Когато бях малка преживях голям катаклизъм и набързо ми се наложи да порасна. И в един момент започнах да страня от връстниците си, защото ми се струваха твърде незрели, то и сега е същото. Обичам компанията на по-големите от мен, чувствам се добре с тях и винаги има на какво да ме научат. Имам големи изисквания аз затова си и седя сама.  :012:

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любов
« Отговор #87 -: Май 16, 2015, 12:25:46 pm »
Добре де това за венера в аспект със сатун,а когато венерата има аспекти с уран какво ще кажете за тази комбинация .

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любов
« Отговор #88 -: Май 16, 2015, 01:35:42 pm »
Като говорим за любов интересно ми е, имам две карти на двама души, в които венерите имат само квадрати като аспекти и при двамата наблюдавам абслолютна циничност,пезпардоност и неспособност за влюбване.Някой имал ли е наблюдение върху такива венери споделете моля.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Любов
« Отговор #89 -: Май 16, 2015, 01:41:59 pm »
С какво са квадратите? В смисъл, кои планети квадратират Венерите им? Защото моята Венера е само с квадрати от малефици и положението е различно от на споменатите случаи. Затова ми е интересно.