Автор Тема: Ретроградна венера в лъв/дева  (Прочетена 50059 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #90 -: Юли 01, 2015, 10:38:06 am »
Ето

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #91 -: Юли 01, 2015, 10:43:45 am »
И при нас беше облачно, снощи не можах да видя съвпада.

Една приятелка планира да сключва брак по ретро Венера, вероятно на 1 август ще е събитието, вече си е избрала дата. Предполагам, че няма да е чак толкова неблагоприятно това ретроградие. Те са много хармонична двойка, нито избързват, познават се достатъчно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #92 -: Юли 01, 2015, 12:05:09 pm »
И при мен нищо не се виждаше - само една Луна ... и толкова  ??? ???

Тази вечер ще имаме ли втори шанс?

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #93 -: Юли 01, 2015, 01:00:33 pm »
Има шанс днес, естествено. Те са още по-близо обаче, май е точният съвпад.

И при нас беше облачно, снощи не можах да видя съвпада.


Явно си уцелила такъв момент и място, аз даже ги щракнах, около 21 добре си беше гледката.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #94 -: Юли 01, 2015, 05:16:17 pm »
Тази вечер ще имаме ли втори шанс?

така изглежда засега. особено ако се качиш на камен дел за афтър-джулай парти :012:
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #95 -: Юли 01, 2015, 05:18:56 pm »
Ах, как забравихме за джулая, съвсем изключих.  :celebrate:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #96 -: Юли 02, 2015, 04:48:06 pm »

Съвпадът на 5 август ми е върху Марка У6 и У7 и върху СЛВ в 10 дом. Ако Венера не беше ретроградна, щях да се надявам на връзка.
По-скоро сигурно тогава ще си купя кола, че Венера ми е финансова. Ама при ретро Венера сигурно пак няма да случа на кола.  :85:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #97 -: Юли 06, 2015, 05:25:58 am »
Да, ретро си е, при това в съвпад с ЮЛВ. Затова е толкова назадничава и ретропсективна в партньорските си връзки. Тръгне ли да зацикля върху някой или нещо, трудно излиза от филма, който сама си прожектира /с любезното съдействие на Нептун/.  ;D


Сещам се ,че през Септември 2007 бях по майчинство и започнах сегашната си работа.Може би е време да си потърся сега нова такава.Ретро Венерата ще циркулира при мен между 4 и 5 дом,но изобщо не ме плаши.
По натал моята Венера е хем ретроградна, хем изгорена.И аз сама си го прожектирам филма, но  мен по-о-о-вече от любезно ме "подкрепя" квадрата на Плутон. :lol_hitting:
« Последна редакция: Юли 06, 2015, 06:27:13 am от toroni »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #98 -: Юли 08, 2015, 04:00:05 pm »
Днес получих покана за сватбено тържество от една приятелка, на 1 август. Много се вълнувам. Минавам в режим "отслабване", за да мога да се вмъкна в една моя официална рокля.  :012:

Развихри ми се въображението, вече си представям каква ще е роклята на булката, тя иска къса рокля по поръчка.  :)

Доколкото я познавам, й предложих това -



Докато аз бих се издокарала така -



« Последна редакция: Юли 08, 2015, 04:20:00 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #99 -: Юли 10, 2015, 11:11:03 am »
За второто ще трябва да се поработи върху талията, но аз и без това няма да съм булка  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4569
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #100 -: Юли 10, 2015, 11:26:37 am »
Сещам се за една позната към 190 висока над 100 кг- булка монолит, а мъжлето хилаво, на сватбата тя  като се нахвърли на масата няколко часа не си дигна главата, докато не омете на няколко сътрапезници порциите ;D

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #101 -: Юли 12, 2015, 09:08:52 am »
Венера е в квадрат със сатурн, аспекта ще стане точен денят преди новолунието. Началото на август ще повторят тази квадратура на 28ия градус, като венера вече ще е ретро, а сатурн ще тръгва директен.


Аз усещам аспекта, нещо парите не ми достигат и никакво желание за любов нямам, нетипично за мен, за съм "винаги готов" за подобни ситуации.  :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12721
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #102 -: Юли 12, 2015, 04:48:09 pm »
Венера /Сатурн- Да замръзнеш посред лято. Проявата и преживяванията зависят от заобикалящата среда. Защитните жилетки са задължителни в този период, защото леда, не винаги е качествен , макар и дебел, но човек, не трябва да забравя, че същите не са за да го спасят, а за да бъде видян. При квадрат Венера/ Сатурн не трябва прекалено да се натягат ситуациите, така или иначе резултата зависи от подготовката, тук репутацията не помага . В тази връзка и Венера , и Сатурн са подвластни на оста Рак/Козирог ( под повърхността на леда ще има динамика ) където Сатурн има достойнства, което според мен все пак ще  даде възможност за реална преценка в сферите на Венера, при все че, Венера не се чувства добре в Скорпион, нито Сатурн в Лъв.Това че Сатурн е ретрограден, се изисква специфика в правилата и задълженията , защото точно тогава липсват дисциплина и ред, а закъсненията по делата в съответните сфери, водят до недоразумения във взаимоотношения със статус в обществото, обратно, когато Венера ще е ретро в тази конфигурация, спецификата ще е в тактиката, поради липса на чар, умения в периода, а забавянията в същите сфери, водят до недоразумения в по-близките взаимоотношения.
Иначе това е третия по ред квадрат между Венера в Лъв и Сатурн в Скорпион, като част от техния цикъл. Който има по натал Венера/ Сатурн под различна връзка, ще реагира познато на същия в периода и може би най-силно , подготвяйки се за същия като се върне 2 г, назад и види как е реагирал тогава.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #103 -: Юли 12, 2015, 04:56:54 pm »
Получава се интересна комбинация - Венера в съвпад с Юпитер и същевременно квадратът със Сатурн леко ще й попарва ентусиазма  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4569
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #104 -: Юли 12, 2015, 05:43:43 pm »
Получава се интересна комбинация - Венера в съвпад с Юпитер и същевременно квадратът със Сатурн леко ще й попарва ентусиазма  ;D
Ами то не е лошо-малко финансова дисциплина, да спра да купувам глупости, да обуздае апетита ми, ама в тая насока май Юпитер взема победа в битката за венерината трапеза. Шепти и в ухото-по-добре тъжна ама с пълно коремче ;D