Автор Тема: Мечтите  (Прочетена 12395 пъти)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Мечтите
« Отговор #30 -: Юни 02, 2013, 10:44:22 pm »

Да, някои получават всичко наготово и по много, и в много от случаите съвсем незаслужено  :)

интересна концепция - на кое ли в нас резонира
рядко съм срещала подобна конфигурация в реалността, не познавам някой не платил
или ако се окаже, че познавам, малко по-късно се оказва, че просто не съм го познавала
да, за някои нещата изглежда да са по-лесни, но я да погледнем откъм личностната им характеристика, като даденост, по рождение

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Мечтите
« Отговор #31 -: Юни 02, 2013, 10:46:45 pm »
Мен пък малко ме е срам, като ви чета, да си призная, че нямам мечти

С теб сме малки хора, без мечти.  :D


Е, аре ся, да не сте почнали да се засягате.  :D

А Папи, то когато се сблъскаш, наистина го разбираш как здравето за някои може да е една голяма мечта, така че определено човек се учи да са му достатъчно няколко простички неща, а останалото е само бонус. 
« Последна редакция: Юни 03, 2013, 02:18:57 am от sunrain »
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Мечтите
« Отговор #32 -: Юни 02, 2013, 10:49:36 pm »

На объркан човек, който не знае какво точно иска, който сам излъчва противоречиви сигнали, но не го забелязва, няма как да му се отговори на очакванията. По принцип.   

да, това е една част на монетата
отново с връзка с качества по рождение, които или приемаме, или не

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мечтите
« Отговор #33 -: Юни 02, 2013, 10:50:26 pm »
Все повече се убеждавам, че моите мечти са реалност при други. Не мога да проумея какъв е проблемът - може би трябва да повдигна летвата на мечтите. А аз мечтая за съвсем обикновени неща и превръщайки ги в мечти, сякаш ги правя недостижими, все не мога да ги стигна.

Да, някои получават всичко наготово и по много, и в много от случаите съвсем незаслужено  :)

И после бонфиша е с доста нули след запетаята   :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Мечтите
« Отговор #34 -: Юни 02, 2013, 10:55:56 pm »
Синрейн, надушвам телец/козирог при теб :)

Сатен, при квадрат въпросите ми са същите :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мечтите
« Отговор #35 -: Юни 02, 2013, 11:16:47 pm »

Мен пък малко ме е срам, като ви чета, да си призная, че нямам мечти

С теб сме малки хора, без мечти.  :D


Е, аре ся, да не сте почнали да се засягате.  :D

А Папи, то когато се сблъскаш, наистина го разбираш как здравето за някои може да е просто една голяма мечта, така че определено човек се учи да са му достатъчно няколко простички неща, а останалото е само бонус.

Не сме се засегнали, просто малко самоирония.  ;D

На 25 някой може да си мечтае за червено ферари, на 55 - за спокойни старини, на 75 - за повече здраве.

Има 2, има и 200 - и мечтите ни се променят с течение на времето, според обстоятелствата.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Мечтите
« Отговор #36 -: Юни 03, 2013, 01:36:47 pm »
Имам Луна съвпад с Нептун, но не мисля, че имам мечти, а по-скоро романтични цели, като се надявам от романтични да станат реалистични в чист вид. Първата ми разбита романтична цел бе да се омъжа и да бъдем щастливи до края на дните си - Нептун управлява 7-мия ми дом :) Целта беше постигната, а после и прекратена от самата мен :) Мисля си, че сигурно защото са в 3 дом Луната и Нептун - затова и романтичните ми цели, като махнем принца, са свързани основно с писменост и за съжаление ги държи Юпитер, който е в 6 дом на върха на Т квадрат и изобщо не мога да го хвана и фокусирам тоя, та да не се разпилявам в постигането на романтичните си цели. Отделно целите ми (Марс на върха на 11 дом в Рак) ги държи Луната, а тя е в опозиция на Слънцето и южния възел и пак нямам мира.

Мечтите за мен са си по Луна и Нептун - в момента Нептун ми прави транзит към Луната и към Сатурн и Меркурий в 10 дом и съм с усещането, че ще реализирам най-голямата си романтична цел, та затова твърдя, че мечтите са по Нептун  ;)   

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Мечтите
« Отговор #37 -: Юли 03, 2013, 02:35:02 am »
Мечтите за мен са си по Луна и Нептун - в момента Нептун ми прави транзит към Луната и към Сатурн и Меркурий в 10 дом и съм с усещането, че ще реализирам най-голямата си романтична цел, та затова твърдя, че мечтите са по Нептун  ;)
Да, ти си си напълно права, че тези ще са за мечтите, но тук някои се засилихме директно в посока кои ги сбъдват по-точно. Уран нямаш ли също активен сега?

No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Мечтите
« Отговор #38 -: Юли 03, 2013, 11:11:33 am »
Имам Луна съвпад с Нептун, но не мисля, че имам мечти, а по-скоро романтични цели, като се надявам от романтични да станат реалистични в чист вид. Първата ми разбита романтична цел бе да се омъжа и да бъдем щастливи до края на дните си - Нептун управлява 7-мия ми дом :) Целта беше постигната, а после и прекратена от самата мен :) Мисля си, че сигурно защото са в 3 дом

и аз съм така също като теб,само дет не съм си мечтала да се оженя,то си се случи,да бъдем щастливи,ами вече  има-няма  една пълна сатурнова обиколка сме,според собствените си усещания за щастие и какво,мечтите са нищо повече от мисли,насочени мисли към бъдещето,тук без вяра няма да минем,без да си повярваме,че ще ни се сбъднат мечтите,няма как да се сбъднат нещо като верига от последователности
мечти,какво са те освен нереализирани желания и ако те съвпадат с пътя ,който сами сме си избрали ,се случват лесно,с невидима подкрепа-но веригата е следната-мечти,който пожелаваме да се сбъднат и почваме да мислим,фокусираме енргия върху тези мисли насочени към надежда за по-добро,за развитие- тези мисли ни насочват към определени действия/бездействието не реализира /- тези наши действия формират навици-те изграждат  характер-а той се проявява като съдба,това е лично за мен съм осъзнала,че за да сбъднеш една мечта,трябва силно да вярваш,почти безрезервно,безумно в това,тя да стане реалност,така ,че и дедо ти Кронос да му писне и да каже ооооооооо,аре стига с тази вяра и този Юпитер-дъ бъде :)аман,тоя много нахъсан  и издържлив,какви ли пречки,препятствия и ограничения не му пращах,по-търпелив от търпеливите,издържа всичко,що веднъж не поседна не  и не помисли ...."е вече втори ден си мечтая и нищо не се случва,майната му отказвам се ,предавам се,спирам да мечтая щом ме резнаха първият път,няма смисъл от мечти,те и без това са ялови,спирам и толкоз,изгубих вяра и какво сега какво ми остава,ами нищо- празно за пълно не дават и така крашнат седи в нищото"- докато не дойде некой уран да те включи отново във веригата с шок преживявания и да ти възвърне изненадващо вярата в теб и живота,за да  спреш да се съмняваш,че това,което мечтаеш е възможно :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Мечтите
« Отговор #39 -: Юли 06, 2013, 09:26:59 am »

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Мечтите
« Отговор #40 -: Юли 07, 2013, 03:55:40 pm »
Ами и аз нямам мечти от известно време. Желянията ми са свързани единствено с децата ми.
Знам, че е лошо, но след безсмислени напъни разпуснах мечтите си. Не мисля, че това ме прави малък човек. Близките ме укоряват, а някои даже ме гледат и снизходително.

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Мечтите
« Отговор #41 -: Юли 08, 2013, 09:01:23 pm »
Мечтите за мен са си по Луна и Нептун - в момента Нептун ми прави транзит към Луната и към Сатурн и Меркурий в 10 дом и съм с усещането, че ще реализирам най-голямата си романтична цел, та затова твърдя, че мечтите са по Нептун  ;)
Да, ти си си напълно права, че тези ще са за мечтите, но тук някои се засилихме директно в посока кои ги сбъдват по-точно. Уран нямаш ли също активен сега?

Имах към Луната и Нептун, но сега Уран вече дава секстил към Слънцето :)

fearless.

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Мечтите
« Отговор #42 -: Февруари 01, 2015, 06:55:53 pm »
Мечтите се гледат по единайсти дом, затова и бенефиците/стелиумите там помагат много при изпълнението на мечтите. Чела съм, че Венера в единайсти значи, че ще се сбъднат най-големите мечти на натива, а пък доколко е вярно е отделен въпрос  :012: Затова според мен има и логика Уран да е по мечтите, а не Нептун. Попринцип в модерната астрология логиката е, че ако единайсти дом ти е добре сложен, ще имаш доста късмет/богатство/слава/et cetera.
Лично аз бих набедила десети дом за целите, макар че наистина при доста хора няма разлика между цели и мечти.

verina_69

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
Re: Мечтите
« Отговор #43 -: Февруари 02, 2015, 02:07:32 pm »
 И аз мисля ,че сатурн материализира мечтите.Преди години транзит на сатурн през 2-ри дом и тригон към натален меркурии в 10-ти У2,6 и съвпад с транзитен нептун,релизира мечтите ми за финансова стабилност.Периода продължи 7 години и през цялото време не са ми липсвали средства.

verina_69

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
Re: Мечтите
« Отговор #44 -: Февруари 02, 2015, 02:19:33 pm »
И аз мисля ,че сатурн материализира мечтите.Преди години транзит на сатурн през 2-ри дом и тригон към натален меркурии в 10-ти У2,6 и съвпад с транзитен нептун,релизира мечтите ми за финансова стабилност.Периода продължи 7 години и през цялото време не са ми липсвали средства.
Да допълня,че диспозитор на меркурии е уран,които по същото време по дирекции прави тригон с венера в 11-ти.