Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 644858 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2655 -: Септември 10, 2015, 02:52:15 pm »
Тренди, успех! Честито! Нека работата ти е удоволствие!  :58: :-* :38:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2656 -: Септември 10, 2015, 02:57:01 pm »
Дааааааааааааааа от утре почвам едномесечно обучение  при тях :cheer: Леле душата ми ликува, направо лети  :012:


Това се казва хубава новина!  :)

Да ти е честито, желая ти добър старт!  :-*
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2657 -: Септември 10, 2015, 03:02:09 pm »
Дааааааааааааааа от утре почвам едномесечно обучение  при тях :cheer: Леле душата ми ликува, направо лети  :012: Харесаха ме, защото търсят човек точно с моята специалност, нищо, че нямам опит. Хората там са млади, готини и интелигентни. Такива ми трябват на мен.
Емс, картите ти са точни, мъжът е шеф и е баш Им-р  :012: Пък като знам, че все я подминавах тази обява понеже бях несигурна в себе си, но нищо. Научих си урока  :)

Честито, дано останеш много доволна.  :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2658 -: Септември 10, 2015, 03:04:57 pm »
Благодаря ви момичета. Голяма опора сте ми. Давахте ми кураж, когато ми беше най-тежко. Форумът е безценен.  :-* Лили и аз ти пожелавам да започнеш хубава работа скоро.  :-*

Нищо не се знае, не искам да възлагам големи надежди тук, но засега ме устройват нещата в печатницата. Ще видим с времето какво ще стане.




Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2659 -: Септември 11, 2015, 09:13:15 am »
Дааааааааааааааа от утре почвам едномесечно обучение  при тях :cheer: Леле душата ми ликува, направо лети  :012: Харесаха ме, защото търсят човек точно с моята специалност, нищо, че нямам опит. Хората там са млади, готини и интелигентни. Такива ми трябват на мен.
Емс, картите ти са точни, мъжът е шеф и е баш Им-р  :012: Пък като знам, че все я подминавах тази обява понеже бях несигурна в себе си, но нищо. Научих си урока  :)
Честито и успех!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2660 -: Септември 11, 2015, 09:37:08 am »
Весо, дай някакъв въпрос, ако имаш. Или просто за момента искаш карти?  :08:
Ами, по-скоро да попиташ към каква професия е най-добре за мен да се ориентирам за в бъдеще.
Бях пуснал по-напред една подредба дали притежавам някакъв талант, но колкото и да я гледам, ми се струва по-скоро, че за нищо не ме бива и какво и да правя, ще бъда много посредствен.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2661 -: Септември 11, 2015, 10:09:03 am »
...какъв е талантът, който да имам да развие за в бъдеще?
Картите са 5 жезли, асо жезли, 8 меча, глупакът

Според мен картите показват, че ти мислиш повече за другите и евентуалната конкуренция (5Ж), което тотално те стяга (8М) и не можеш да действаш трезво и ясно да заявиш себе си (АЖ), просто всичко се изпарява. Като че ли сам се блокираш... Глупакът носи нови възможности, направи рестарт и си преразгледай приоритетите в живота.
Така усетих картите, не знам дали съм права, пожелавам ти успех :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2662 -: Септември 11, 2015, 10:20:36 am »
Според мен картите показват, че ти мислиш повече за другите и евентуалната конкуренция (5Ж), което тотално те стяга (8М) и не можеш да действаш трезво и ясно да заявиш себе си (АЖ), просто всичко се изпарява. Като че ли сам се блокираш... Глупакът носи нови възможности, направи рестарт и си преразгледай приоритетите в живота.
Така усетих картите, не знам дали съм права, пожелавам ти успех :)
Благодаря ти много, romantica!  :58:
Има нещо вярно в това. Забелязал съм, че ти по принцип много добре тълкуваш карти (и в твоята подредба за любов, която преди правеше).

Happy58

  • Гост
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2663 -: Септември 11, 2015, 01:16:19 pm »
Ами, по-скоро да попиташ към каква професия е най-добре за мен да се ориентирам за в бъдеще.
Бях пуснал по-напред една подредба дали притежавам някакъв талант, но колкото и да я гледам, ми се струва по-скоро, че за нищо не ме бива и какво и да правя, ще бъда много посредствен.

С толкова планети до ЮЛВ, в 10 дом не може да нямаш ... вземи всяка една от тях и виж, за какво отговаря ...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2664 -: Септември 11, 2015, 01:41:35 pm »
С толкова планети до ЮЛВ, в 10 дом не може да нямаш ... вземи всяка една от тях и виж, за какво отговаря ...
Може би е по-добре да гледам тези, които са добре поставени, нали?
Меркурий го изключвам, защото е в знак на заточение. Юпитер е на трон по знак и най-близко до ЮЛВ. Нептун в 10 дом обаче създава тази обърканост в мене (сигурен съм) и може би заради това все още нямам ясна представа.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2665 -: Септември 11, 2015, 01:49:26 pm »
Как ще мине първият ми ден в университета? ДП - 6меча - обесеният


   

Първият ден беше повече от страхотно,  но и ученето е доста и нямам много време за излизане с приятели. Намерих си и дружки.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2666 -: Септември 11, 2015, 01:52:14 pm »
До 6 месеца мъж ще създаде ли семейство? 9 меча - паж меч - 2 чаши.
Не, семейство не, но връзка - да. Бих се радвала и на вашите мнения.

По негови думи е срещнал жената на живота си, и има връзка вече - за другото, времето ще покаже.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2667 -: Септември 11, 2015, 03:28:03 pm »
За мен ще можеш ли да направиш една? Разбира се, ако имаш време и не досаждам.

Подредба "Йерофант" за Весо

Реших да използвам смесени аркани - на този етап ми стори ми по-целесъобразно да се потърси отговор за текущата ситуация при теб, отколкото да те ангажирам с екзистенциални философски търсения. Така че търсим най-оптималното решение с оглед на сегашното ти положение, да видим какво ти пречи и какво помага.

1 - Паж жезли, обърнат
2 - 5ца мечове, обърната
3 - 8ца жезли, обърната
4 - Смъртта
5 - 7ца монети
6 - Рицар чаши, обърнат
7 - 7ца чаши

В един по-кратък времеви обхват и от по-практична гледна точка първата карта може да дава указания за това, на какъв етап, в каква фаза от развитието си се намираш в момента, към какво си устремен.

Паж жезли е "божественото дете", независимо от възрастта - изразява първичния импулс, творческата енергия, с отворени сетива да изследва и опознава заобикалящия свят, но по един детски и инфантилен начин. В обърнато положение може да сочи за неустойчива позиция, нерешителност, загуба на ентусиазъм, страх от предстоящи промени, тревога, непостоянство, сякаш липсва чувство за готовност човек да посрещне новото. Целта е да се развият положителните качества на тази карта, но в съчетание с по-зрял и отговорен подход и визия за това, което ние сами сътворяваме в живота си. Времето за "детска градина" отдавна е отминало.

Втората карта показва какво ти диктува сърцето, към какво си устремен под влияние на чувствата. В момента сякаш и сърцето ти страда - настанило се е усещане за загуба, поражение, несправедливо отношение. Не се поддавай на депресивни състояния, на черногледство и песимизъм под влияние на негативни емоции.

Третата карта - това е гласът на разума, на рационалния ум. Тук сякаш имаш предчувствие за скорошна промяна, нещо неочаквано, но има тенденция към съмнения, колебание. Опитай се да концентрираш мисловната си енергия и да визуализираш положителна промяна. Не спирай да си представяш как нещо желано се реализира във времето, как идва моментът, в който то се случва. И всеки ден мисловно придвижвай този въображаем момент все по-близо до теб. Опитай тази техника и сподели дали има резултати след някой-друг месец. От друга страна, като че ли разумът ти е в състояние да търси предпоставки за стагнация, застой, настроен си нерешително, сякаш всичко се случва в живота ти някак хаотично, несинхронизирано.

Четвъртата карта е много важна, това е ключът. Само тук се е паднала карта от Големите аркани и това е Смъртта, която говори за обновление на личността. На този етап от живота това е силата, способна да те задвижи напред - да осъзнаеш необходимостта от радикална промяна, да се освободиш от някои ненужни вече мисловни модели и, най-важното, да спреш да се страхуваш от живота и да изпитваш постоянна тревога от това какво ще ти поднесе животът. Научи се просто да се радваш на живота - на твоя живот - такъв, какъвто е.

По петата карта можем да видим как се интегрираш и се свързваш със социума. На този етап от живота взаимовръзката е заредена с енергията на 7ца пентакли - нещата стават бавно, с повече изчакване и търпение. Но хубавото на тази карта е, че загатва за това, че постепенно изграждаш един по-зрял и обмислен подход. В социума трудно би се интегрирал, ако продължаваш да живееш в "обвивката" на "божественото дете", символизирано от първата карта. Обществото има други изисквания, които често могат да се различават от това, към което ние вътрешно се стремим, от това, което сме или искаме да бъдем. Тази карта също се свързва с фактора време, но тя не говори за бърз резултат, а за постепенно надграждане и за протичащи процеси. В твоя случай, с оглед на първата карта, може би става въпрос за постигане на някакъв баланс между твоето вътрешно усещане за мисия и цел и изискванията на средата, социума.

По 6та и 7ма карта са предпоставките на средата, какви условия тя ни е предопределила на даден етап от живота. Тук и двете карти са от боята чаши. И двете карти ми се струват твърде идеалистични и мечтателни, възможно е те да отразяват твоите виждания или очаквания от заобикалящата среда. Струва ми се, че от твоя страна има тенденция към илюзии, заблуди, сякаш ти се ще да се озовеш в някой мечтан свят, където нещата се случват в синхрон с твоите представи. Мисля, че на този етап повече реализъм в оценката на хора, възможности и ситуации не би ти попречил. Не се доверявай на празни приказки и обещания, бъди малко по-прагматичен. Тази карта също загатва за неувереност, уязвимост, чувствителност, свързана е също така и със забавяне, препятствия. Другата карта също привнася такава енергия и загатва за някаква недефинираност, илюзорност, липса на ясна цел, разпиляване, нереалистична представа или неспособност обективно да се оцени ситуацията. Ако се тълкува в събитиен план, бих те посъветвала да не си твърде доверчив и да се отнасяш по-сдържано и внимателно към това, което ти се казва. Не позволявай на хората да използват идеализма ти и лесно да те мамят.

Всички тези карти, взети заедно, недвусмислено говорят за качествата, които трябва съзнателно да се преработят - такива като липса на реализъм, нецеленасоченост, инфантилност, разпиляване на ценна енергия /или творчески способности/. Неувереността, съмненията и липсата на твърда, стабилна позиция също са пречка по пътя към успешна личностна реализация. Идеализмът е хубаво качество, но е желателно да знаем къде и кога можем да бъдем идеалисти, а къде е необходимо да проявим повече прагма, да имаме по-трезва и обективна оценка за нещата. Картите от подредбата нямат пряко отношение към зрелостта, но индиректно загатват за необходимост от такава, т.е. да осъзнаем, че времето на детските мечти и идеали вече е отминало, вече сме част от света на възрастните, в който обществото има своите изисквания.







Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2668 -: Септември 11, 2015, 04:43:28 pm »
Благодаря ти много, Лили!
А по тези карти може ли да се каже по-конкретно в коя посока/ към коя сфера да се насоча? Това че имам илюзии и заблуди е вярно, но не съм и наясно въобще с какво да се захвана. Знам, че в момента ситуацията е такава, че всеки работи, каквото намери, без значение какво е (дори и ако предлага секс услуги  :D - това в рамките на шегата), важното е да получава пари. Според мен, това са т.нар. "изисквания на средата".
Към това ли сочат картите, че би било добре да се стремя?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2669 -: Септември 11, 2015, 04:48:22 pm »
Струва ми се, че изтеглените карти не дават директен отговор с какъв вид дейност конкретно трябва да се занимаваш.

Единствено 7ца монети има по-заземено значение. Тя може да вещае успех благодарение на някои изградени практични навици, умение да се обучаваш/преквалифицираш според това, което се търси на трудовия пазар, т.е. да се адаптираш и да се съобразиш с актуалните тенденции.

Тази карта е свързана с изчакване, но като че ли не показва какво тепърва ще градиш, а вече изграденото, посятото. Остава да изчакаш да покълне. Метафорично казано - каквото си посял дотук, това ще пожънеш. Но също така може да загатва за това, че не успяваш да изкараш пари от способностите/талантите си. Обстоятелствата могат да те принуждават да извършваш някаква еднообразна, не особено творческа работа и като цяло напредъкът е бавен, липсва хъс, липсва импулс, който да те зарежда с енергия, инициатива. Може да имаш чувството, че обществото не поощрява твоите способности, не ги оценява, вероятно това създава усещане за неяснота, неопределеност - "с какво да се захвана, с какво да се занимавам?".


« Последна редакция: Септември 11, 2015, 04:59:44 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui