Автор Тема: Сатурнова криза за подвижният кръст  (Прочетена 35480 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1886
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #135 -: Ноември 17, 2016, 06:19:49 pm »
От 2h чета темата и категорично мога да заявя, че ме хвана страхова невроза с ритуални действия (от 35 мин. си гледам картата с тразитите и си изчислих кога ще е точният възврат) ;D
Идва ми да са барикадирам в нас, като знам къде ми е Сатурн - на 1гр. от съвпада с МЦ, на градус и малко от точната опозиция с нат. Хирон, на 5 гр. от точния възврат, на 10 гр. от съвпада с нат. Уран

И сега нещо, което звучи малко шантаво. Уж е сън, но не е. По-скоро като преживяване в паралелен свят.
Мисля, че се свързах с планетния дух на Сатурн, Бог Кронос, Архангел Касиел или който е, всичко ме навежда на там.
Преди повече от година и половина имах преживяване, в което видях този дух облечен като мъж (физически приличаше много на една таро карта - Отшелникът, с тъмна черна мантия и отдолу се подаваше съвсем малко блестяща бяла роба, с дълги сиви коси, много висок, леко съсухрен, но пак изглеждащ величествен). Хвана ме за ръката и усещането беше ужасно болезнено - вледеняващ студ и огромна цялостна болка, все едно беше смъртта. Седмици след това аз наистина изпитах голям душевен срив... Преди няколко дни отново се появи същият този, но този път облечен целият в светло сиво, бяло и блестящо сребро, с по-хубава коса (дълга, сиво-бяло и чуплива), стоеше на една пейка и ме наблюдаваше много внимателно, все едно ме следеше изкъсо. Само аз го виждах, въпреки че се движих с тълпа от хора и се отправихме към някаква голяма сграда - като университет.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #136 -: Ноември 17, 2016, 08:23:31 pm »
Романтика, това е много вълнуващо. А има ли повтаряемост астрологична при тези преживявания ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #137 -: Ноември 17, 2016, 09:10:27 pm »
От 2h чета темата и категорично мога да заявя, че ме хвана страхова невроза с ритуални действия (от 35 мин. си гледам картата с тразитите и си изчислих кога ще е точният възврат) ;D
Идва ми да са барикадирам в нас, като знам къде ми е Сатурн - на 1гр. от съвпада с МЦ, на градус и малко от точната опозиция с нат. Хирон, на 5 гр. от точния възврат, на 10 гр. от съвпада с нат. Уран

И сега нещо, което звучи малко шантаво. Уж е сън, но не е. По-скоро като преживяване в паралелен свят.
Мисля, че се свързах с планетния дух на Сатурн, Бог Кронос, Архангел Касиел или който е, всичко ме навежда на там.
Преди повече от година и половина имах преживяване, в което видях този дух облечен като мъж (физически приличаше много на една таро карта - Отшелникът, с тъмна черна мантия и отдолу се подаваше съвсем малко блестяща бяла роба, с дълги сиви коси, много висок, леко съсухрен, но пак изглеждащ величествен). Хвана ме за ръката и усещането беше ужасно болезнено - вледеняващ студ и огромна цялостна болка, все едно беше смъртта. Седмици след това аз наистина изпитах голям душевен срив... Преди няколко дни отново се появи същият този, но този път облечен целият в светло сиво, бяло и блестящо сребро, с по-хубава коса (дълга, сиво-бяло и чуплива), стоеше на една пейка и ме наблюдаваше много внимателно, все едно ме следеше изкъсо. Само аз го виждах, въпреки че се движих с тълпа от хора и се отправихме към някаква голяма сграда - като университет.
"Преди повече от година " май е започнал урок и изпит. Това накрая,което споделяш, научила си, урокът е бил важен. Сравни сега какво мислиш и разбираш, и ситуацията тогава. Той сатурн не е по сърдечните гушкания, според мен сега е повторение на предното, но имаш вече разбиране и осъзнаване.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1886
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #138 -: Ноември 17, 2016, 09:58:07 pm »
Рени,

При #1 имам точна дата и най-впечатляващото за мен е - тр. СЛВ и Луната в съвпад с нат. ЮЛВ, тр. Меркурий на градус от съвпада Слънце/Юпитер.
#2, не си спомням точния ден, но тр. СЛВ е на градус от опозицията с нат. Меркурий, тр. Юпитер е на 3гр. разходящ съвпад с нат. ЮЛВ.

Това, което разбрах е, че всеки един човек в живота ни се появява, за да усвоим някакво ново качество и не е сигурно дали ще е това, което искаме. Но винаги има нещо, което рано или късно ще разберем, че е полезно за нас. В случая, покрай историята, аз разбрах, че мога да съм смела, че е добре да се действа и рискува в отношенията, а не да се чака и протака до безкрайност.
Да бъда с другите, но да не губя себе си.
Урокът ми се струва, че е бил по оста СЛВ/ЮЛВ, при мен 1/7 дом. А и като цяло, в последните 2г. основните уроци са в междуличностните отношения - да нямам прекалена вяра в хората, нито определени хора да ги поставям в центъра на Вселената, че са най-, дори и в отношенията си с най-близките виждам как, въпреки безусловността, всеки гледа себе си най-напред. Всякакви убеждения, че хората са прекрасни и ми мислят най-доброто, като че ли отпадат (при мен беше патологично вярване).
Много странно, че го отнесох към Сатурн, просто така го почувствах. Може би има и връзка - козирог ми заема 11 дом.

Рени, Енигма, благодаря ви!!
« Последна редакция: Ноември 17, 2016, 10:08:53 pm от romantica »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #139 -: Ноември 20, 2016, 09:29:08 am »
Стреличка, има ли какво да споделиш по този коментар, девет месеца след като Сатурн раздаде задачката ? Ще бъде полезно.  :)

Сатурн първо дава задачката, после изпитва и накрая проверява,ревизира- къде се държим безотговорно,лекомислено,пилеем време,сили и ресурси в безмислени неща,липсва разумна пестеливост само за необходимото,няма полезен ход, неприятните събития и ситуации,разочарования и несполуки показват точно къде бъркаме и сме извън строго зададените от сатурн правила и норми и така идва равносметката,преосмислянето,помъдряването да отделиш ценното от маловажното и нетрайното,затова Сатурн разгражда и руши само слабите звена в живота ни, цели мобилизация,не капитулация.
Сатурновата криза е време за осъзната промяна ,поради натрупано неудоволетворение по темите по нат.позиция и упр.на сатурн-слънце,това,което е разклатено ще рухне,за да даде път на ново,стабилно и сигурно.
Всичко тайно ,задкулисно,непочтенно и фалшиво се разкрива и настава време разделно,време на  възмездие.Сатурн бави, но не забравя. Показва по болезнен начин,кое е важно ,ако не си му обръщал достатъчно внимание преди,показва грешките,ако те натоварва с двойно повече отговорности,значи си бягал от тях,бил се пасивен,мързелувал си,отнема ти нещо-някой за които си нехаел преди,не си обръщал внимание,за да го оцениш подобаващо,като го загубиш,чувството за вина е пропусната възможност да направиш нещо добро
Добрите магарета,трудолюбивите,неуморните са възнаградени, подобаващо от Сати при срещата му със Слънцето с удоволетворителна увереност в себе си и бъдещето,съдбата е с теб и времето е твое,можеш да избираш и планираш и разполагаш с него,стига ти за всичко, бонуса е  устойчив и дълготраен растеж,защото Юпитер дава в рамките на зададеният план-програма от Сати,всеки седем години- същите теми,процеси ,хора,но на ново ниво на преосмисляне и действия,помъдряли и с натрупан опит,оценка по заслуги,който не иска да пораства-зацикля в едно и също повтарящо се безвремие на аутсайдер,криза преживяват само тези,които не знаят какво искат ,не вярват в собствените си възможности,нямат планове или не знаят как да ги постигнат,тогава съдбата отнема шанса ти ,отнема,хора , на които си разчитал,отнема ти работа, на която разчиташ,но не си бил отдаден ,загубите и разделите,здравословни проблеми,грижи показват безотговорно отношение и поведение към важните и стойностни неща в живота,тогава ги ручаш жабетата ,без да си франкофон :)

Сатурн У5- засегна децата,през К4/Слънце -
дъщеря ми се омъжи ,свой дом,чака дете- при нея и съпругът й -саде сати ,тя ще учи също- първото желание -право,сега ще е трета магистратура,след политология,финанси и здравен мениджмънт
синът ми започна да учи програмиране,нещо,което му подсказвах дълго време с този Уран на МС тригон Слънце,тр.Сатурн през МС/Уран,се случва,предишните му избори-завърши бакалавър-статистика и магистър-маркетинг
Сатурн съвпад със Слънцето,за малко да ми отнеме съпруга,благодарение на бързата намеса на дъщеря ми  и навременна лекарска намеса-оцеля, :58:
през цялото време се молех "Господи не ми го отнемай,един сатурнов цикъл чаках,тамън се научи да готви и меси страхотни неща..."  и Бог се смили над мен :58:

за работа , понеже Сатурн е позициониран в 6 дом и аз съм работохолик нещата са стабилни,с единадесет часов работен ден,плюс домакинството

за здравето -урока дойде да не прекалявам с козите пътеки, след трудно изкачване на Мальовица ,прехода е сериозен и дълготраен ,нещо съм разтегнала ,натегнала,претоварила, тази година и Рилските езера ,Мусала,Витоша редовно и през зимата ,все 8-10 часови планински преходи,и при карето тр.Сатурн към Марс на АСЦ. ,ме скoва жестоко в кръста,адски болки няколко дни беше жестоко ,сега се щадя повече с физическите натоварвания- ежедневно 5-6 км ходене пеша в градски условия за тонус

и се надявах да омекотя квадратурата на тр.Сатурн към МарсУ3,8/Уран У6,Плутон У3 на Асц. - с управление на чужди ,общи финанси,цяла година събираме всеки месец пари от съседите,заедно  с приятелка от входа ,подпомогнати от съсед новодомец за качванията по покрива ,бели лястовички в черната действителност,събираемостта бе 100%,жертвахме много лично време ,но усилията ни си заслужаваха,секнаха всички течове за дълго-покрива течеше до първия етаж,от козирката на входа течеше по фуга над таблото с електромерите ,дограмата беше на дантела от градушката преди години,счупени стъкла и мърсотия,бълхи в мазето-котешки,плъзнаха по стълбите,апатия,никой за нищо -мъртви души,,четири десетилетия нищо не е пипано във входа
по настоящем-асансьора ,подновен по изисквания за безопасност с нови,скъпо струващи чаркове,цялостна изолация на покрива,нова  пет камерна дограма,отваряща се и на ножица и модерна козирка,решетки на мазетата,да не влизат котките,развъдник на бълхи,хилядите левове ,събрани за 10 месеца ,вложини разумно и  успешно,10 годишна гаранция за покрива,на легална бълг.фирма ,от 26 год.на пазара, 3 за дограмата,преди две години избрахме евтин и частичен вариант за ремонт на покрива с ромско изпълнение и резултата -бе греда,урока евтиното излиза скъпо е усвоен с  повторни действия
тр.Юпитер  У4 през  групата и 1 дом,тригон към себе си/Дева-Телец/материални неща   -е мащабния виновник за проекта  ,помпа с реактивно гориво,не моа се запра,той го започна,тр.Сатурн го финализира,добре,че Юпи дефилира през 2 дом,да си почина

това е тр.Юпитер и тр.Сатурн да ти активират ъглови домове  1 и 4 - клишето в действие-"устойчив разтеж и развитие",волно съчетание на сатурнова криза  с възрастова -критическа :D
« Последна редакция: Ноември 20, 2016, 10:30:20 am от strelicka »

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #140 -: Ноември 25, 2016, 10:01:24 pm »
От 2h чета темата и категорично мога да заявя, че ме хвана страхова невроза с ритуални действия (от 35 мин. си гледам картата с тразитите и си изчислих кога ще е точният възврат) ;D
Идва ми да са барикадирам в нас, като знам къде ми е Сатурн - на 1гр. от съвпада с МЦ, на градус и малко от точната опозиция с нат. Хирон, на 5 гр. от точния възврат, на 10 гр. от съвпада с нат. Уран


Мен пък такова задоволство ме обзе, че през всичките тези години не загубих себе си/големият ми страх уж/, не загубих идентичността си това в което винаги съм вярвал и следвал като истина, въпреки раклоненията, вероятностите, емоционалните сривове, решенията и нерешенията.
Целия период на Сатурн през МЦ и 10 дом до момента е период на безгранична вярва в собствените сили, възможности и стойност.
Сещам се за една книга, озаглавена по следния начин - Saturn: a friend or foe. Е благодарен съм му на този приятел.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #141 -: Ноември 25, 2016, 10:07:34 pm »
И при мен Сатурн през МС беше много плодотворен период и повратен за живота. Бях на гребена на вълната, тогава беше кулминацията. А през последните няколко години имам чувството, че сънувам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #142 -: Ноември 25, 2016, 10:23:10 pm »
Еееее, супер  :)  При мен тъкмо ще шета през 10 дом :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #143 -: Април 05, 2017, 12:18:38 am »
Сатурн стационарен в 27 * Стрелец (мунданно  4 *Стрелец)- като за последно изпитание за Подвижния кръст.
Тези дни забелязали ли сте нещо по-особено по аналогиите на Сатурн в ежедневния си ритъм, някакъв тип стагнация, ирационален страх, паника ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2102
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #144 -: Април 05, 2017, 12:45:18 am »
Моят натален Сатър е на 27 и нещо в Рак , У7,8 ,  транзитният ми е в шести.
Любимият заек си счупи гръбнака, водиха го на скенер във ветеринарна клиника,  положението е неспасяемо. Сърцето ми се къса да го гледам неподвижно " седнал", храни се , но едва ли ще оцелее дълго.
Вчера имах и разговор с моето момче, че или трябва да е по- решително, или няма смисъл да продължаваме или по- точно тъпчем на едно място заради нерешителността му, баш като строга даскалица се чувствам в тази връзка.
И за капак днес при транзитна Луна съвпад нат Сатурн ми се нахвърли да ме целува в магазин един подпийнал лекар, побеснях, това малко не ми се връзва със Сатурн , по- скоро с Нептун, но такова чудо не ми се беше случвало отдавна.
Тия мъже са пощръкляли покрай настъпването на пролетта, няма ден, в който да не се сблъскам с някой "мераклия".
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #145 -: Април 05, 2017, 09:16:23 am »
Сатурн стационарен в 27 * Стрелец (мунданно  4 *Стрелец)- като за последно изпитание за Подвижния кръст.
Тези дни забелязали ли сте нещо по-особено по аналогиите на Сатурн в ежедневния си ритъм, някакъв тип стагнация, ирационален страх, паника ?  :)

Да, аз забелязах. Някакво вътрешно чувство да съм по пестелива и разумна, по отношение на харчове и хранене (Сатурн е У6).
Frankly, my dear, I don't give a damn.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #146 -: Април 05, 2017, 09:23:44 am »
По Натал при мен Сатурн е У2 и У5 дом. В момента е в опозиция с МЦ, в 4-ти дом и като стане ретро ще тръгне към точна опозиция с МЦ. Предстои ми изтичане на изпитателен срок в работата. Към момента не забелязвам някакви нови неща относно работа и домашни истории. Единственото, което в момента се опитвам да оправя е храненето и спорта, т.е. откакто Сатурн ми направи тригон с наталната Венера започнах отново да спортувам и да се опитвам да не ям боклукчави храни(това пък се случва, защото транзитен Юпитер ми квадратира целия стелиум, вкл. Луната и от време на време ме подгонва лакомия за точно боклукчави храни), това се случва в дните когато напрежението ми е в повече. Старая се да съм по дисциплинирана и организирана, но честно казано усещам, че вече съм психически изморена за състезания и утвърждаване на позиции на новото работно място и като ми дотегне просто си казвам - да става каквото ще. По принцип кулминация на Сатурн в 4-ти дом опозе 10-ти очаквам през летните месеци и не зная защо, но все си мисля, че някой възрастен роднина ще се спомине тогава. Нищо чудно и в работата да има някакви емоции. В крайна сметка на първото му преминаване и предстояща точна опозиция с МЦ взех решение да напусна и буквално за една седмица си намерих тази работа. Но, това може и да е заради СЛВ в 10-ти дом.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #147 -: Април 05, 2017, 09:55:06 am »
Няма как Сатурн да е едновременно У2 и У5, явно е У5 и У6 :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #148 -: Април 05, 2017, 11:11:44 am »
Мен тази ретроградност няма да ме бутне този път в нищо...
Късмет на КРЪСТА!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4553
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #149 -: Април 05, 2017, 12:41:53 pm »
Не знам, дали е от Сатурн в" положителен" аспект към Марс, но от дни нямам грам сила, измарям се още на първия мах на сутрешна загрявка-а тя не е нещо сериозно -мятам си ръцете като вятърна мелница в паневритмичен стил, дори не се навеждам вече 3ти месец заради кръста. Събуждам се с изтекли сили, за около две седмици бях дала почивка от някои витамини които поемам постоянно, че не било ок дори и витамин ц нон стоп-само индийски коноп  ;D  Та отново почвам да пия екзистент минимума добавки, защото нямам силица и се чувствам уморена. Клишетата за пролетна умора не минават при мен, но е нещо подобно. Изпитвам и умствена  ;D емоционална умора .Дори си давам наколко дни снизходителни за относително нищоправене, защото ми трябва пауза въпреки гузната съвест и чувството за боксуване.. Та ако е от Сатурчо-туй са моите симптоми  :012: