Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 436305 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3030 -: Септември 19, 2022, 02:27:46 am »
Акрукс,не е коректно да коментираш/дискредитираш човек ,който не може да защити репутацията си,тъй като вече не пише тук.Изказването су Лили е явно на лична основа,защото добре знаеш,че тя освен много знаещ е изключително прецизен към детайлите човек,който сравнява резултатите от ректификация по няколко метода и астрологични школи.Не го прави,защото прави лошо впечатление за теб.Начина да се издигнем не е ,като се опитаме да стъпчим някой.Аз уважавам труда ,знанията и опита за растеж на всички астро другарки,не се чернете.Нито в Божиите очи,нито в човешките, хвърлянето на кал не е от светлината.
Бека, същото съм писала още когато тя беше редовен член на форума, не е нещо, което за пръв път да казвам, тъй че може да си спестиш пледоарията. Години наред точно тя поплюва напоително колежките - астролози, от нейната работа, под различен никнейм в различни форуми още стоят  обидните коментари. Когато ти сподели тук нейната нова страница във Фейсбук, написах съвсем добронамерен коментар, а тя го изтри, наложи ми забрана да не мога да коментирам, като в същото време написа няколко доста обидни коментари по мой адрес, че и се подиграваше  :(  Та кой стъпква някого, за да се издигне, казваш? Да сте живи и здрави! 

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3031 -: Септември 19, 2022, 03:01:46 am »
Аркус, в този случай започвам да местя часа и търся кога точно прог Иц е сменил знак.
Може ли още нещо с което да сверявам?
Аве, ако смениш няколко работи и няколко гаджета за няколко поредни години и какво, ще зануляваш главните оси за всяка година ли? Несериозно е! Толкова ли е трудно да си вземеш часа на раждане от кметството в Оряхово, все пак навсякъде има компютри и може да се свържеш с електронна поща...
Още нещо, с което да сверяваш - започваш да изучаваш Слънцето, Луната и всяка планета от хороскопа, как се изявява в различен дом, познаваш себе си най-добре от всички ни тук, тъй че се изследвай, но честно, а не както ти харесва.

Av

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3032 -: Септември 19, 2022, 09:02:42 am »
Аркус, в този случай започвам да местя часа и търся кога точно прог Иц е сменил знак.
Може ли още нещо с което да сверявам?
Аве, ако смениш няколко работи и няколко гаджета за няколко поредни години и какво, ще зануляваш главните оси за всяка година ли? Несериозно е! Толкова ли е трудно да си вземеш часа на раждане от кметството в Оряхово, все пак навсякъде има компютри и може да се свържеш с електронна поща...
Още нещо, с което да сверяваш - започваш да изучаваш Слънцето, Луната и всяка планета от хороскопа, как се изявява в различен дом, познаваш себе си най-добре от всички ни тук, тъй че се изследвай, но честно, а не както ти харесва.
Аркус, мислиш ли, че ако можеше нямаше да го взема?! Ходих и питах, имало е наводнение и архиви няма! 
Аркус защо ми говориш с Аве?! Обидно е!
Добре, благодаря за препоръката.
« Последна редакция: Септември 19, 2022, 09:05:09 am от Av »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3033 -: Септември 19, 2022, 01:00:01 pm »
В случай, че ставаше въпрос само за съфорумци, нямаше да има мотив и опит да се дискредитира "конкуренцията". Друго е, когато това се превърне в дейност, в която се предлагат услуги. Астрологията е като всяка една друга професионална сфера на дейност. За да изпъкнеш трябва да си конкурентоспособен. По тази причина мнение от астролог за астролог, рядко е напълно обективно. Опитът за дискредитация, омаловажаване може да не е основание да изпъкнеш, но пък е средство да хвърлиш сянка на съмнение в уменията на конкуренцията. Степента на амбицията да се хвърля кал, може да е някакво мерило за личната важност, която му придава човекът, който го прави. Възможен е и двоен аршин, в зависимост от гледната точка. Тенденциозните мнения по подразбиране гледат през криви огледала.
Затова ни гощават с локумите на Лили и сладкодумието на Ема. Предястие - моето празнодумие във форума.

Конкуренцията е голяма. Под астрологичното небе. Летвата е доста по-висока. Клиентите имат по-голям избор. Затова се вадят дипломи от чужбина при утвърдени имена, "пие се вода" от манускрипти, традиционната школа, от Индия, стават астролози с опит още от бебета,  специализира се по много дялове от астрологията в т.число и по-екзотични и не толкова масово използвани. Докато преди интернет и медийната астрология гравитираше около астропсихологията, ретрограден Меркурий и лунните фази бяха на мода, сега почти всички се заеха да анализират я сезонни карти, я планетни цикли т.е. мунданни анализи. Не е лесно да си интересен и актуален.
Всеки се бори със средствата, които умее.

« Последна редакция: Септември 19, 2022, 02:11:59 pm от starinthenightsky »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4533
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3034 -: Септември 19, 2022, 01:16:47 pm »
Всяка от вас  има сила в някой клон на астрологията повече от другите,дали мунадна,хорарна ,никой не е еднакво добър във всичко.Форумните феи са с дългогодишен опит и всеки може да опита да осребри труда и знанията си.Особено на фона на масовите звезди учили година две,тук има хора ,които са много класи над тях.Та нормално е, принципът,ако не можем да помогнем да не навреждаме на другите е пожелателен,не задължителен.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3035 -: Септември 19, 2022, 01:31:58 pm »
Така, е, но моя опит из форумите, не е в полза на тоя принцип. Помагам със споделено знание, рекламирам работата на този или онзи, а на мен ми подлагат крак и хвърлят кал по отделеното време, опит, знания и вложена енергия.
Може би този принцип е възможен в един идеален свят.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3036 -: Септември 19, 2022, 01:47:32 pm »
Аркус защо ми говориш с Аве?! Обидно е!
Добре, благодаря за препоръката.
Av – Ave

Откога пък "Аве" (приветствие, благопожелание) е обидно обръщение?
Използвано е от римляните като поздрав (от глагола avēre,  със смисъла „бъдете добре“). По-късно влиза в молитвата Аве Мариа  :-X

Av

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3037 -: Септември 19, 2022, 03:28:17 pm »
Аркус защо ми говориш с Аве?! Обидно е!
Добре, благодаря за препоръката.
Av – Ave

Откога пък "Аве" (приветствие, благопожелание) е обидно обръщение?
Използвано е от римляните като поздрав (от глагола avēre,  със смисъла „бъдете добре“). По-късно влиза в молитвата Аве Мариа  :-X
Av си е Av- няма производни.
В българския език Аве се използва като иронично обръщение.
Излишни спорове не желая.
Благодаря все пак за насоките.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3038 -: Септември 19, 2022, 03:36:47 pm »
В българския език има звателен падеж, което нещо си е самородно граматически издържано, но поради някаква криворазбрана и неграмотна причина се счита за грубо и обидно и се замита под килима.
Така например към Ирина е вярно да се обърнем с Ирино, както към Иван с Иване. Ама го караме на свободни съчетания.
Иначе падежните форми правят един език богат и разнообразен, както труден и уникален, ама нас това не ни интересува.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3039 -: Септември 19, 2022, 04:03:00 pm »
Av си е Av- няма производни.
В българския език Аве се използва като иронично обръщение.
Излишни спорове не желая.
Благодаря все пак за насоките.
Като не желаеш излишни спорове, госпожичке, защо спориш?

В моето обкръжение, никой не използва Аве иронично, аз също, тъй че не ми вменявай чувство за вина, манипулациите на дребно другаде, моля! Благодаря за благодарностите, все пак ;)



Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3040 -: Септември 19, 2022, 06:50:34 pm »
Лили може да ректифицира, може да разтяга локуми и може и да е злобна, но при всички случаи нито едно от тези не прави вече тук, така че оставете я да си живее както си иска, не й пишете коментари под нейните, че после да се жалвате и т.н.

Av

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3041 -: Септември 19, 2022, 07:12:02 pm »
Av си е Av- няма производни.
В българския език Аве се използва като иронично обръщение.
Излишни спорове не желая.
Благодаря все пак за насоките.
Като не желаеш излишни спорове, госпожичке, защо спориш?

В моето обкръжение, никой не използва Аве иронично, аз също, тъй че не ми вменявай чувство за вина, манипулациите на дребно другаде, моля! Благодаря за благодарностите, все пак ;)
В моето също, както и аз не го използвам, но съм го чувала и за мен е профанско.
Не споря Аркус, изказвам мнение :)
Av e Av, няма производни.
Много напрежение усещам от твоя страна, а е крайно ненужно.
И мерси за хубавата дума госпожичке Хах  ;)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3042 -: Септември 19, 2022, 07:44:50 pm »
Не споря Аркус, изказвам мнение :)
Av e Av, няма производни.
Много напрежение усещам от твоя страна, а е крайно ненужно.
И мерси за хубавата дума госпожичке Хах  ;)
Ок, Av е Av, но щом държиш на точното наименование, то моят никнейм не е аркус, както във всеки коментар го изписа, а е акрукс - на фиксираната звезда Акрукс

И мерси за хубавата дума "момичета", хах, на години мога да съм ти майка, подмлади ме  :)

Колкото до напрежението, провери си волтметъра, че нещо не отчита вярно  :)

На 21 август 2017г имаше слънчево затъмнение, имаше ли събития в следващите 3 – 6 месеца? След това на 15 февруари 2018г също имаше затъмнение, в опозиция на твоето Слънце – нещо случи ли се с баща, мъж, шефа в следващите месеци?




Av

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3043 -: Септември 20, 2022, 10:13:13 am »
Не споря Аркус, изказвам мнение :)
Av e Av, няма производни.
Много напрежение усещам от твоя страна, а е крайно ненужно.
И мерси за хубавата дума госпожичке Хах  ;)
Ок, Av е Av, но щом държиш на точното наименование, то моят никнейм не е аркус, както във всеки коментар го изписа, а е акрукс - на фиксираната звезда Акрукс

И мерси за хубавата дума "момичета", хах, на години мога да съм ти майка, подмлади ме  :)

Колкото до напрежението, провери си волтметъра, че нещо не отчита вярно  :)

На 21 август 2017г имаше слънчево затъмнение, имаше ли събития в следващите 3 – 6 месеца? След това на 15 февруари 2018г също имаше затъмнение, в опозиция на твоето Слънце – нещо случи ли се с баща, мъж, шефа в следващите месеци?

Добро утро! :)
Включих амперметър-а  ;) сичко е точно! :)
Извинявай Акрукс, извинявай :-*
Звездата я знам :)
Обаче ти си точна!  ;)
Помня много добре слънчевото затъмнение 2017.Тогава си посрещнах рождения ден в Рим. Бях късо постригана и косата си я бях дарила за онкоболни жени, ама на място където не плащат за перуките  ;). Работата ми вървеше добре, радвах се на моят племенник и се чувствах щастлива. Чудех се къде ще ме удари това затъмнение и ти сега ме подсещаш, че навярно последствията му са били когато мама припадна в банята на 2.02.2018 и не знаех дали ще се върне.
Въпреки, че съм мед. лице стоях като вцепенена и само виках Мамо, мамо. Мислех, че съм я загубила(много време беше в бесъзнание) и тогава се помолих на Господ да ми я върне дори и да я гледам на легло. За щастие дойде в съзнание, но не можеше да диша ... Пирогов, пукнати ребра...няколко дни в Пирогов, за мен ужасни дни.
И все пак отчетох го като малкия дявол.
Не знам как да го отчитам, защото са минали 7 месеца от затъмнението....дали не оказва влияние втрото, което започва февруари?
За второто затъмнение, февруари-с тати не съм имала проблеми, шефа ме буташе напред по това време. Другото което се случи октомври 2018-влюбих се безпаметно. Не знам дали точната дума е влюбих, но имаше много, много силна химия мисля двустранно  ;D Направо бях в безтегловност... ;)


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3044 -: Септември 20, 2022, 11:22:59 am »
Помня много добре слънчевото затъмнение 2017.Тогава си посрещнах рождения ден в Рим. Бях късо постригана и косата си я бях дарила за онкоболни жени, ама на място където не плащат за перуките  ;). Работата ми вървеше добре, радвах се на моят племенник и се чувствах щастлива. Чудех се къде ще ме удари това затъмнение и ти сега ме подсещаш, че навярно последствията му са били когато мама припадна в банята на 2.02.2018 и не знаех дали ще се върне.
Въпреки, че съм мед. лице стоях като вцепенена и само виках Мамо, мамо. Мислех, че съм я загубила(много време беше в бесъзнание) и тогава се помолих на Господ да ми я върне дори и да я гледам на легло. За щастие дойде в съзнание, но не можеше да диша ... Пирогов, пукнати ребра...няколко дни в Пирогов, за мен ужасни дни.
И все пак отчетох го като малкия дявол.
Не знам как да го отчитам, защото са минали 7 месеца от затъмнението....дали не оказва влияние втрото, което започва февруари?
За второто затъмнение, февруари-с тати не съм имала проблеми, шефа ме буташе напред по това време. Другото което се случи октомври 2018-влюбих се безпаметно. Не знам дали точната дума е влюбих, но имаше много, много силна химия мисля двустранно  ;D Направо бях в безтегловност... ;)
Октомври 2018 вече ти е оказвало влияние лъвското затъмнение от 11 август 2018г. - когато твоето Слънце е в съединение с Новолуние (Сл. затъмнение), то отключва нещо ново да се случи - творчески проект, нова любов, нещо ново в живота на близък мъж, като бащата, син, дядо, шефа - все от Слънце представени. Това, което се е случило с майка ти е от Лунното затъмнение на 31 януари 2028г., Луната представлява освен нашата душевност, настройките когато сме на автопилот, така и близките жени, предимно от семейството. И това ЛЗ по всяка вероятност е било в твоя 4-ти дом, естественият дом на Луната. Домът където попада лунация/затъмнение също е от значение, активират се делата по този дом, дори без аспекти. А тук аспект има - квадрат със Сатурн У10, майката е по10д. Гледам те за час 23:30 , там Сатурн е в 6д., където му е мястото - Сатурн – кариера, 6д - ежедневие и работа, свързана със здравето
Сатурн не го слагай в 7д или на ДС, ако беше там щеше да имаш стабилна връзка с по-възрастен или по-зрял и улегнал мъж. Не ти е вървяло с партньорите заради Марс и Уран в 7д., най-вече Уран те провокира към неочаквана и рязка смяна на партньора, а самите мъже, които привличаш са неконвенционални (по Уран) , активни и агресивни  по Марс, и избухливи по съвпада Марс/Уран. Марс на Южния възел там - със своите действия си в разрез на желанията на обществото, проявяваш инициатива в неподходящо време, създава си врагове, възникват противоречия и антигонизъм, на които реагираш яростно и разочаровано. Марс по градуси е в квадрат на Слънцето - твоята личност, твоето Аз , Егото, с действията си вредиш на самочувствието, на пълноценната изява на това, за което си на този свят и така по-лека лека си отчиташ събития, преценяваш разположението на всяка планета по дом, дали ти пасва това описание, гледаш също крайния диспозитор - знак и аспекти