Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 438915 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #300 -: Декември 27, 2016, 07:22:29 pm »
Иначе не знам дали за наталните карти се тълкуват аспекти към куспидите.

Спрямо ъглови домове може да се приложи, да се види какви точни мажорни аспекти има – по градус, по терма. Най-вече за АС и МС. За останалите куспиди не се използва.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #301 -: Декември 27, 2016, 07:35:03 pm »
Благодаря ти за пояснението! Ще ги разгледам в наталната си карта.

micheltraikova123

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #302 -: Декември 30, 2016, 03:41:41 pm »
Асцендента като е Водолей,как Везни ще бъде в 8 дом?При няколко мой приятели с асцендент Водолей Дева им е в 8 дом.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #303 -: Декември 30, 2016, 03:48:08 pm »
Напълно е възможно – зависи от домификацията, големината на домовете не е еднаква.
Но по класическата система "дом-знак" Дева се пада в 8 дом за изгряващ Водолей.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #304 -: Януари 06, 2017, 08:22:53 pm »
Чудя се защо 10-ти дом е дом на Козирога? Защо не е на Рака?
Защо подреждането на домовете в наталната карта започва по посока обратна на часовниковата стрелка? Първи дом е на Овена - говорим Мунданно,втори дом е на Телеца и така нататък до Дева и Везни,като тези знаци попадат под хоризонта. А,за частта от наталната карта,която е под хоризонта се говори,че е тъмна,че раждането е през вечерта,ето например 4-ти дом е на Рак е каква вечер,каква вечер има при следващия дом - 5-ти Дом,дом на Лъва,а планетата му Управител е Слънце,на Рака е Луна.
Питането ми е защо подреждането на домовете не е по посока на часовниковата стрелка - 12-ти дом да бъде първи,11- дом да бъде втори дом и така нататък. По този начин 10-дом ще бъде четвърти и ще бъде над хоризонта и е логично - тогава е ден и Има Слънце във връхната си точка,а долу да бъде 10-ти дом вместо 4-ти,дом на Козирога,на Сатурн - Мрака.
Как мисля... Странни мисли имам,нали?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #305 -: Януари 07, 2017, 01:26:22 pm »
Просто си пий хапчетата, не сме любопитни за диагнозата ти, егото ти е смешно, щом знаеш в твоята лудост отговор, за ко питаш?
КАРАЙ СИ ТИХАТА ЛУДОСТ, без да викаш за помощ, не ти трябва, ще оцелееше сам. Много се връзваме точно на този позив за помощ, ама не трябва. Хак ти е., няма нищо случайно.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #306 -: Януари 07, 2017, 01:41:24 pm »
Питането ми е защо подреждането на домовете не е по посока на часовниковата стрелка - 12-ти дом да бъде първи,11- дом да бъде втори дом и така нататък. По този начин 10-дом ще бъде четвърти и ще бъде над хоризонта и е логично - тогава е ден и Има Слънце във връхната си точка,а долу да бъде 10-ти дом вместо 4-ти,дом на Козирога,на Сатурн - Мрака.
Как мисля... Странни мисли имам,нали?

По принцип тази подредба наистина противоречи на астрономическата логика. В първи дом под хоризонта Слънцето все още не е изгряло, т.е. картата е нощна. И като пресече Асцендента и минава през 12 дом, посрещаме изгрева. Към 11 дом Слънцето се издига, набира сила и светлина, в 12 дом е в зенита си.

Овен е поставен в първи дом чисто символично, в Тропическия Зодиак. Защото се смята, че в този знак се случва пролетното равноденствие /което отдавна не е  ;D/, затова е приет за ново начало, мунданен първи дом.

В Тема Мунди изгрява Рак, Овен е в зенита, а планетите са поставени всяка в своята обител.

https://classicalastrologer.me/2014/05/10/thema-mundi-the-aquarian-age/

Въпросът не е много за "Тема за начинаещи". Но хората масово ги мързи да мислят, карат на заучени шаблони. Освен това много сериозно бъркат посоките.  ;)

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #307 -: Януари 07, 2017, 02:52:10 pm »
Чудя се защо 10-ти дом е дом на Козирога? Защо не е на Рака?
Защо подреждането на домовете в наталната карта започва по посока обратна на часовниковата стрелка? Първи дом е на Овена - говорим Мунданно,втори дом е на Телеца и така нататък до Дева и Везни,като тези знаци попадат под хоризонта. А,за частта от наталната карта,която е под хоризонта се говори,че е тъмна,че раждането е през вечерта,ето например 4-ти дом е на Рак е каква вечер,каква вечер има при следващия дом - 5-ти Дом,дом на Лъва,а планетата му Управител е Слънце,на Рака е Луна.
Питането ми е защо подреждането на домовете не е по посока на часовниковата стрелка - 12-ти дом да бъде първи,11- дом да бъде втори дом и така нататък. По този начин 10-дом ще бъде четвърти и ще бъде над хоризонта и е логично - тогава е ден и Има Слънце във връхната си точка,а долу да бъде 10-ти дом вместо 4-ти,дом на Козирога,на Сатурн - Мрака.
Как мисля... Странни мисли имам,нали?
Изчезнаха ми два поста.
ПЛАНЕТИТЕ ИЗГРЯВАТ В ПОСОКА ОБРАТНА НА ЗНАЦИТЕ.
КАКТО И СЛЪНЦЕТО СУТРИН ИЗГРЯВА ОТ ИЗТОК, независимо ти какво мислиш по въпроса, и така ще бъде,имаш ли проблем с това, Али? И да имаш все тая , или пък да вземем да бутнем, попреместим звезди и планети заради теб, белким се хванеш да помислиш с близнашкия си асцендент. Или искаш посред януари  пек, ми няма, така е създадена тази парадигма. Вникваш и разбираш правилата й, или правиш като теб, ужас :-\....
Сега ще се хванеш за пека и януари, знам те .
Нумерологично имаш три 9-ки още на първи ред-натоварена психика и нервна системка , ако не приеме информацията на енергийно ниво и не я смели, ще има психологически проблеми.. Не питай пак тъпо-какво казвам, слушай вътрешен глас и интуиция, за да не пиеш валериана най-малкото.
« Последна редакция: Януари 07, 2017, 03:17:04 pm от enigma »

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #308 -: Януари 07, 2017, 03:09:17 pm »
Просто си пий хапчетата, не сме любопитни за диагнозата ти, егото ти е смешно, щом знаеш в твоята лудост отговор, за ко питаш?
КАРАЙ СИ ТИХАТА ЛУДОСТ, без да викаш за помощ, не ти трябва, ще оцелееше сам. Много се връзваме точно на този позив за помощ, ама не трябва. Хак ти е., няма нищо случайно.

Ой-ой-ой...

Валериан ли? Аз ли? Луд ли? Да не би да съдиш за хората по себе си?


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #309 -: Януари 07, 2017, 03:11:32 pm »
Те и знаците по различен начин изгряват на хоризонта, не говорим за зодийки.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #310 -: Януари 07, 2017, 03:21:27 pm »
Ой-ой-ой...

Валериан ли? Аз ли? Луд ли? Да не би да съдиш за хората по себе си?
Точно така , изпитвах егото ти и дребнавостта , и веднага се хвана на тази въдичка, предсказуем си, не вълнуваш.
Ксанакс ще ти  е слаб, май барбитурати са по-добре. Дори не си и биполярно разстроен, жалко.
Отивам да гледам вкиснали бози по тв. Не съм виновна ,че ще опростея.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #311 -: Януари 07, 2017, 03:26:10 pm »
Точно така , изпитвах егото ти и дребнавостта , и веднага се хвана на тази въдичка, предсказуем си, не вълнуваш.
Ксанакс ще ти  е слаб, май барбитурати са по-добре. Дори не си и биполярно разстроен, жалко.
Отивам да гледам вкиснали бози по тв. Не съм виновна ,че ще опростея.

Като си пееш Пенке ле,кой ли те слуша?
Ти изобщо в час ли си? Изпитвала Егото ми...
За каква интуиция говориш,за какъв вътрешен глас? И къде ги видя тея три Девятки? Всъщност видяла си ги,но това е далеч от Нумерологията,моето число е Шест,а не Девет. Хайде сега да те видим какво ще кажеш...
Предсказуем съм бил... Хо-хо-хо..  :012:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #312 -: Януари 07, 2017, 03:41:40 pm »
Като си пееш Пенке ле,кой ли те слуша?
Ти изобщо в час ли си? Изпитвала Егото ми...
За каква интуиция говориш,за какъв вътрешен глас? И къде ги видя тея три Девятки? Всъщност видяла си ги,но това е далеч от Нумерологията,моето число е Шест,а не Девет. Хайде сега да те видим какво ще кажеш...
Предсказуем съм бил... Хо-хо-хо..  :012:
Не само не съм в час, но и не съм на училище.Във ваканция съм, холидей един вид.  ;)Периодът с Драката приключи, кой да те ритне по гъза, не знам.
 Не си ли роден на 9 11 1991 ето ги три девятки....ще кажа че демонът -6 се бори в теб с 9
Числото 6 е много тежко, то е да обичаш и да си разбрал смисъла на това , то не е човешката любов, а божествената.

« Последна редакция: Януари 08, 2017, 08:07:26 am от enigma »

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #313 -: Януари 07, 2017, 05:51:52 pm »
Не само не съм в час, но и не съм на училище.Във ваканция съм, холидей един вид.  ;)Периодът с Драката приключи, кой да те ритне по гъза, не знам.
 Не си ли роден на 9 11 1991 ето ги три девятки....ще кажа че демонът -6 се бори в теб с 9
Числото 6 е много тежко, то е да обичаш и да си разбрал смисъла на това , то не е човешката любов, а божествената.

А ти си един пръдльо. хахаха

1993

Освен това - нищо не знаеш за шестицата,не си прави свободни съчинения.


Val27

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #314 -: Януари 07, 2017, 05:55:06 pm »
Здравейте на всички. Нова съм във форума. Не знам дали въпроса ми е  за тук, но изчетох доста заглавия назад и не видях къде да задам въпроса си. Ще съм много благодарна,ако получа отговор или поне някакъв ориентир. Ще раждам секцио по медицински причини. Докторката каза да си избера дата в педиода 20.03-15.04. Тогага ми се пада 9 месец, като края на март ,началото на април е добре,че 15 април е края на 9 месец и няма да ме чакат до тогава. Не разбирам много от астрология, но като изчетох в нета видях,че в този период венера и юпитер са ретроградни. Това много ме притесни,защото знам че едната е планетата на късмета,а другата отговаря за брака. Час няма какда избера, но секциото ще е сутринта  до към обяд,зависи дали има и други в този ден и трябва да е работен ден. Та съм в голяма чуденка. Извадих кармичните дати от нета поне тях да избегна. Ще съм благодарна за всеки коментар.