Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 437280 пъти)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #315 -: Януари 07, 2017, 05:55:27 pm »
По принцип тази подредба наистина противоречи на астрономическата логика. В първи дом под хоризонта Слънцето все още не е изгряло, т.е. картата е нощна. И като пресече Асцендента и минава през 12 дом, посрещаме изгрева. Към 11 дом Слънцето се издига, набира сила и светлина, в 12 дом е в зенита си.

Овен е поставен в първи дом чисто символично, в Тропическия Зодиак. Защото се смята, че в този знак се случва пролетното равноденствие /което отдавна не е  ;D/, затова е приет за ново начало, мунданен първи дом.

В Тема Мунди изгрява Рак, Овен е в зенита, а планетите са поставени всяка в своята обител.

https://classicalastrologer.me/2014/05/10/thema-mundi-the-aquarian-age/

Въпросът не е много за "Тема за начинаещи". Но хората масово ги мързи да мислят, карат на заучени шаблони. Освен това много сериозно бъркат посоките.  ;)

Тоест - добър въпрос съм задал. :)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #316 -: Януари 07, 2017, 05:59:03 pm »
Здравейте на всички. Нова съм във форума. Не знам дали въпроса ми е  за тук, но изчетох доста заглавия назад и не видях къде да задам въпроса си. Ще съм много благодарна,ако получа отговор или поне някакъв ориентир. Ще раждам секцио по медицински причини. Докторката каза да си избера дата в педиода 20.03-15.04. Тогага ми се пада 9 месец, като края на март ,началото на април е добре,че 15 април е края на 9 месец и няма да ме чакат до тогава. Не разбирам много от астрология, но като изчетох в нета видях,че в този период венера и юпитер са ретроградни. Това много ме притесни,защото знам че едната е планетата на късмета,а другата отговаря за брака. Час няма какда избера, но секциото ще е сутринта  до към обяд,зависи дали има и други в този ден и трябва да е работен ден. Та съм в голяма чуденка. Извадих кармичните дати от нета поне тях да избегна. Ще съм благодарна за всеки коментар.

Ами,съдба - какво мислиш,че някой астролог може да ти каже по въпроса?
И не винаги писанията за добро са добри,както и за зло са зли,Божа работа. Много зависи и от Домовите разположения,аспектите между планетите и куп неща. Така че спокойно.

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #317 -: Януари 07, 2017, 06:18:38 pm »
Здравейте на всички. Нова съм във форума. Не знам дали въпроса ми е  за тук, но изчетох доста заглавия назад и не видях къде да задам въпроса си. Ще съм много благодарна,ако получа отговор или поне някакъв ориентир. Ще раждам секцио по медицински причини. Докторката каза да си избера дата в педиода 20.03-15.04. Тогага ми се пада 9 месец, като края на март ,началото на април е добре,че 15 април е края на 9 месец и няма да ме чакат до тогава. Не разбирам много от астрология, но като изчетох в нета видях,че в този период венера и юпитер са ретроградни. Това много ме притесни,защото знам че едната е планетата на късмета,а другата отговаря за брака. Час няма какда избера, но секциото ще е сутринта  до към обяд,зависи дали има и други в този ден и трябва да е работен ден. Та съм в голяма чуденка. Извадих кармичните дати от нета поне тях да избегна. Ще съм благодарна за всеки коментар.

Това с кармичните дати ти препоръчвам да не го гледаш. Но ако желаеш нумерологичен съвет, ще ти дам мнението си. Само кажи дали е момче или момиче. Може да ми дадеш и имената, които си избрала, за да видим дали си пасват с датата.

Но може би е добре наистина да се направи в отделна тема, или ... знам ли .... а аз ще пиша в темата по нумерология - там може да видиш мнениеята ми и да прецениш доколко можеш да ми се довериш.

Val27

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #318 -: Януари 07, 2017, 06:38:31 pm »
Бебето ще е момче. За име още не съм решила. Притеснява ме ретроградния юпитер означава ли че няма да има късмет. Правих някакви прогнозни карти и много от планетите са скупчени в 11 дом, а ако е към обяд отиват в 10. Нещо с тези хормони от бремеността все се притеснявам. Първото ми дете е зодия рак и е толкова разбрано и добро дете, но с него не съм избирала дата. Сега с тази дата ми е толкова отговорно. пада се да е овен и знам че е огнена и не е лесна зодия. Много благодаря за отговорите и за успокоението.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #319 -: Януари 07, 2017, 07:52:50 pm »
Притеснява ме ретроградния юпитер означава ли че няма да има късмет.

Астрологията далеч не е толкова проста и буквална, дано не те объркат разнопосочни писания. А за ретро Юпитер съм чела, че в някои случаи може да бъде и "бонус" – човек да печели от чужди загуби.

И, между другото, изборът на дата за секцио далеч не е "тема за начинаещи" и е много нежелателно да се прави от аматьори. Но в такъв случай питащият би следвало да е наясно какъв риск поема.
« Последна редакция: Януари 07, 2017, 08:28:05 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Val27

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #320 -: Януари 07, 2017, 09:03:44 pm »
Аз съм наясно, че изборът на дата за секцио е много отговорно. Не очаквам от пишештите тук да ми кажат дата, а само някакви насоки. В началото си мислех да платя на астролог за да ми каже дата. Но после се замислих,че няма как да съм сигурна колко добър е този астролог. Винаги когато дават някои астролог по телевизията обясняват колко важно е да  се избере добра дата. Вие които сте на ти с материята мислите ли че е добре да се насоча към някои добър астролог и към кои или да разчитам на вътрешната си интуиция и да избера сама. Вие как бихте постъпили. Има ли и други които е трябвало да избират дата и как са избрали. Все пак много хора раждат планово секцио и едва ли отиват без да помислят за датата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #321 -: Януари 07, 2017, 09:10:16 pm »
Да ти кажа, при платен астролог също не е гаранция. Така могат да те уредят в незнанието си, ако се гледа само повърхностно по модерната система и тропически Зодиак. А и някои са го превърнали в бизнес вече, използвайки наивността и добрите намерения на бременните майки.

Каквато дата и да избереш за детенцето си, от решаващо значение е разположението на планетите в домовете на хороскопа. Така се написва съдбата. Ако ти трябват някои основни насоки – гледай Луната да не е много афликтирана, а ако има трудни аспекти, поне да не попадат в ъглови домове. Има и още много нюанси, но няма валидни за всички правила. Това не е елекция, това е човешки живот.
« Последна редакция: Януари 07, 2017, 09:11:56 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #322 -: Януари 07, 2017, 09:12:18 pm »
Аз съм наясно, че изборът на дата за секцио е много отговорно. Не очаквам от пишештите тук да ми кажат дата, а само някакви насоки. В началото си мислех да платя на астролог за да ми каже дата. Но после се замислих,че няма как да съм сигурна колко добър е този астролог. Винаги когато дават някои астролог по телевизията обясняват колко важно е да  се избере добра дата. Вие които сте на ти с материята мислите ли че е добре да се насоча към някои добър астролог и към кои или да разчитам на вътрешната си интуиция и да избера сама. Вие как бихте постъпили. Има ли и други които е трябвало да избират дата и как са избрали. Все пак много хора раждат планово секцио и едва ли отиват без да помислят за датата.

Вал, спокойно - не обръщай внимание. Има достатъчно хора тук, които ако пожелаят, ще ти дадат мнение и можеш да се довериш. Известните астролози няма да ти кажат нещо по-различно, а и е малка вероятността да е по-добро. Лила е една от тези, които може да даде добри насоки. А аз ще ти извадя списък на дните, нумерологично, които е най-добре да изключиш.

А в крайна сметка, ако бебето не е съгласно по някаква причина с датата, то ще направи така, че да се промени. Имам вече 2 такива случая - след толкова много сметки все пак си излезнаха тогава, когато си бяха решили.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #323 -: Януари 07, 2017, 09:20:59 pm »
Също така, освен относително "добра" астрологична карта, трябва да има и някакъв синхрон с картите на родителите, по нещо да се доближават. В семействата често има повтарящи се качества, доминанти. Вече дали ще има напрегнати синастрични аспекти между детето и родителите му, зависи от пътя и уроците, които са избрали душите, и от това каква карма има да се отработва в семейството. Не могат да се гарантират само хармонични и безпроблемни аспекти. Има една тематична карта, в която са показани отношенията с родителите и ролята на детето в семейството. Тази карта трудно може да се манипулира изкуствено, там всичко е въпрос на минути.  И рядко се случва тази карта да не отразява реалистично родовата структура, в която се е родило детето. И родителите, които "заслужава". Обикновено се манипулира само основната карта, ако все пак имаме възможност да си поръчаме конкретен час за операцията. Всичко останало е като игра на тото – я улучиш, я не улучиш.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #324 -: Януари 08, 2017, 12:09:06 am »
Вие които сте на ти с материята мислите ли че е добре да се насоча към някои добър астролог и към кои или да разчитам на вътрешната си интуиция и да избера сама. Вие как бихте постъпили.

Като неастролог може би бих разчитала повече на вътрешното чувство. Като астролог не знам дали не бих се изкушила да избера за детето си дата и час, за да избегна някоя отявлено неблагоприятна конфигурация. Но досега не съм била поставяна в такава ситуация, това е само хипотеза. Теоретично, технически мога и зная как да го направя, но си остава въпросът с моралната страна на такава намеса.

На една приятелка ѝ предстоеше раждане през март миналата година, с планирано секцио. И се очертаваше детето да се роди с Марс и Сатурн в напрегната конфигурация към двете светила. Майката много настояваше да ѝ избера "добра дата", без да знае за Марс и Сатурн. Под силен психологически и емоционален натиск склоних да избера дата, за да се избегне опозицията на Луна с Марс и Сатурн, в карта на момиченце. Но до последно нито датата, нито часът не зависеха от мен, а от лекарите. Не се почувствах много комфортно от толкова психоатаки от страна на майката, да се изтъква "приятелството" за такива цели. Но след като се сбъдна фикс идеята за мъж и дете, приключи и приятелството, много познат сценарий.  :)



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #325 -: Януари 08, 2017, 12:22:30 am »
Ами някой път е трудно да избереш по-малкото зло. Особено за цял човешки живот, освен отговорност трябва и някаква степен на претръпване, хладнокръвие, като при докторите. Моят племенник  е с така подбран час от популярна и мнаго симпатична астроложка, но много му е разтропана дограмата на милия, все си мисля не можеше ли да е по-добре :012:   Някой път трябва да помисля какво точно е искала да избегне  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #326 -: Януари 08, 2017, 12:24:47 am »
Някой път трябва да помисля какво точно е искала да избегне  :012:

Виждала съм изкуствено нагласена карта за дете на известна личност. Цъфнала от тригони и секстили, нито един напрегнат аспект, освен квадратура или опозиция на Луна с Уран. Гледано по фиксирания Зодиак, вече не помня с какво го бяха уредили.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #327 -: Януари 08, 2017, 12:42:00 am »
И моя го гледам добре уреден, ама най се усещат аспектите, които не са подлежали на избягване- Марс опозе Плутон и каре Меркурий/Уран и каре Венера- Юпитер. Така че мисля, не може да се надцака тотално космичия ред  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #328 -: Януари 08, 2017, 01:58:31 pm »
Някой път трябва да помисля какво точно е искала да избегне  :012:

Астролози, които не могат да разтълкуват правилно един натал, как ще избират дата и час за секцио?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Val27

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #329 -: Януари 08, 2017, 02:15:44 pm »
Вал, спокойно - не обръщай внимание. Има достатъчно хора тук, които ако пожелаят, ще ти дадат мнение и можеш да се довериш. Известните астролози няма да ти кажат нещо по-различно, а и е малка вероятността да е по-добро. Лила е една от тези, които може да даде добри насоки. А аз ще ти извадя списък на дните, нумерологично, които е най-добре да изключиш.

А в крайна сметка, ако бебето не е съгласно по някаква причина с датата, то ще направи така, че да се промени. Имам вече 2 такива случая - след толкова много сметки все пак си излезнаха тогава, когато си бяха решили.
Много благодаря на всички, които се включват. Астрологично няма как да се ориентирам изобщо,защото съм много боса в материята. Днес направих няколко примерни натални карти в нета и независимо от датата която поставих планетите са в едни и същи домове. Книгата с която разполагам има само тази планета като е в този дом какво значи.нищо не разбирам от аспекти, квадранти,разположения и други. Много ще съм ти благодарна ако ме ориентираш кои дати да изключа, а аз мога да кажа кои дати ми подсказва вътрешния глас/сега май към две съм се насочила/ и според това което съм избрала да се види дали е горе-долу добре астрологично, за да не ви затруднявам с много дати. Пък ако си тръгне на дата която си е избрало е божа работа. Въпреки, че това повече ме плаши, че внашия град секцио по спешност или през нощта няма кой да направи, а и няколко доктора в София потвърдиха че не трябва да раждам естествено изобщо.