Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440604 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #420 -: Юни 12, 2017, 07:06:54 pm »
Наплив на клонирани елементи ли имаме?  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #421 -: Юни 12, 2017, 07:20:46 pm »
Те тия съзвездия отдавна вече нямат общо (не се припокриват) със зодиакалните знаци заради прецесията. Някои астрологични школи отчитат прецесията, други не. Математиката и астрономията са в построяването на наталната карта. Точната наука е дотам. Зодиакалните знаци са по-скоро архетипове. Това е по-близо до психологията (Юнг и т.н.), която не е точна наука. Макар че античната астрология (истинската астрология, според мен) изобщо няма общо с психологическия комерсиален продукт, който много хора възприемат в днешно време като астрология.

Между другото и аз разбирам от математика, астрономия, астрофизика. И не твърдя, че астрологията е наука. :)
Ако все пак се интересуваш какво е астрология и дали "работи", поинтересувай се от антична астрология - вавилонска, древногръцка, индийска.
« Последна редакция: Юни 12, 2017, 07:28:13 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #422 -: Юни 12, 2017, 07:31:19 pm »
Макар че античната астрология (истинската астрология, според мен) изобщо няма общо с психологическия комерсиален продукт, който много хора възприемат в днешно време като астрология.

И даже за луд те обявяват, ако практикуваш антична астрология, а не дай боже да работиш и с прецесия. Съвсем пресен случай.  :85:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #423 -: Юни 12, 2017, 11:24:18 pm »
Напълно съм съгласен с astronomyislife Де да имаше логика в астрологията  Дори еклиптичните съзвездия са 13 а не 12 а за какпак на всичко всяко съзвездие е с различна големина следователно слънцето не се намира в дадено съзвездие само 1 месец  :57:

Айде, получаваш последен шанс, другите акаунти ги няма, за да не те объркват

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #424 -: Юни 12, 2017, 11:40:39 pm »
Тестифи, айде, убивай си разклоненията, тук само аз имам право на клонинги, за да има понякога с кой да си говоря, иначе няма кой да ме хареса и да ми бъде приятел във фейсбук. Айде омитай си недоносчетата  :D

GeminiFromRuse

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #425 -: Юни 13, 2017, 04:52:50 pm »
Здравейте, нов съм във форума.
Честно казано не знам как да започна. Искам да стане дискусия, надявам се да е от полза и за вас. Преди няколко дни навърших 23 години. Занимавал съм се с астрология в миналото. Имам виртуален контакт с астролог от друг град (в момента не е астролог, но е бил преди това), заедно започнахме да разглеждаме спортната астрология. Мисля че започнах в 11 клас (2012 г.). Първоначално се запознах със спортната астрология, а в последствие и с наталната (и донякъде хорарната и предсказателната). Записах в университета икономическа специалност и 2014 2015 година вече започнах да осъзнавам в какво се е превърнала икономиката като наука.
В момента мога да твърдя за себе си, че съм привърженик на австрийската школа в икономическата наука и либертарианската политическа философия. Имам блог и мога да предоставя и литература за тези, които се интересуват. Защо ги споменавам ли? Защото както предполагам се досещате преустанових четенето на астро литература (не че съм изчел томове). Обкръжението ми са предимно либертарианци.
Колебанието ми в астрологията е следното: ако сте чели или чували за Айн Ранд, то следвайки нейната философия астрологията не е наука. Аз за себе си нямам отговор на въпросите има ли Бог, астрологията наука ли е. Мога да кажа защо рандианците или учените не отговарят положително на въпросите.
Вие като астролози считате ли, че като такива не правейки peer review (рецензия) на колегите си е положително нещо за науката астрология? Плюсове, минуси?
Предпочитате коя философия? На Платон, Аристотел, някой друг? Този ли е най-активният форум за астролози? Toва ми е на ума в момента - синтезирано.

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #426 -: Юни 19, 2017, 02:29:36 pm »
Не открих тема за събитийни карти и си слагам моята тук, за да си я намеря по-лесно след месец. Няма инфо особено в нета ,чак се усъмних в смисъла на начинанието, но все пак нищо не пречи да се види, поне не е сложно и не ми е жизнено важно, тъй че няма драма, по-скоро редова проверка  :012: Ако съдебните Органи  ;D  са кралете слънце по 1ви дом, са представени от Слънцето съвпад с Меркурий в Близнаци, а аз като плебея по 7ми. Ако гледаме Уран съвпад Луна в Овен, предполагам, че ще ме описва правилно, защото мога да бъда всякаква, но не и уравновесена в конкретната ситуация. Още повече че тр. Луна съвпада с Марса ми, а когато това се случва силно се изнервям или, ако ми се размине персоналното побесняване, то около мен в непосредствена близост се завихря бурен скандал .Та -ще видим  ;D По притеснителното и странно е, че техният У1 Слънце и моят У1 Уранчу са в секстил, а просто не виждам шанс да се споразумеем в мой интерес  :D Ще видим халхабер си нямам ,ако разглеждаме Сатурн като мой У1 не изглеждат много ок нещата, а всъщност по-вероятно е да вляза в ролята на Сатурн, като наблегна на законови пропуски при извършване на проверката, нарушен процесуален ред, а не толкова, че не е справедливо  обвинението су мен  :017: В юридически филм ще влизам с тия коментари  :D, а ако трябва да съм честна най -ми е на сърце да ги хвана извън работно време и да им тегля по един унизителен тупаник и на 3та палячовци  :012:
Днес мина делото, бяха двамата общинари и ченгето +аз без адвокати. Бях досадна, шумна, но не се заяждах, не се ядосах на полицайчето ,защото бях недоспала и изморена. Ще има продължение, на което трябва да докажа, че кучетата не са мои .Невинна, няма как да се докарам су трима, но се хванах за тълкуването на една дума в наредбата .По време на делото разбрах че единият пес е регистриран на моя адрес, което може да ми срути цялата концепция ,иначе имах шанс. Насрочиха ми дело за 11 09, после ще гледам пак карта и бъдещата такава, че не се знае изхода-днес отидох почти обречена, обърнах мача, нo после се оказа че с племеникът сме регистрирани на един адрес, на който аз съм собственик и отново май   отива по дяволите.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #427 -: Юни 19, 2017, 02:33:41 pm »
А моят разпит мина много комично. В стаята имаше трима или четирима полицаи, плюс някаква жена, не спряха да се кикотят. Такъв колоритен и емоционално зареден разказ вероятно отдавно не са виждали.  ;D

Накрая казах, че уникални способности не притежавам и нямам силата да запуша зад–ниците на прелитащите птички, за да спрат да акат.  :D

А, и при мен посочиха в протокола, че гълъбите не са мои и не нося отговорност за техните действия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #428 -: Юни 19, 2017, 02:58:48 pm »
То отстрани и аз изглеждах комично с историята за тримата глупака и двата пудела, ама сега ще се окаже, че единия пудел е мой щом е регистриран на адрес с апартамент моя собственост  :017: Направо ще ми прецака юридическата одисея  :012: ама до септември има време щом на тази дата паднаха кулите близнаци сега ще паднат тримата глупаци  :012:Но този път трябва да събера подписки от съседи и свидетели. Ще го мисля .А на твоите съседи кажи, че ако не харесват гугутки  ще вземеш да храниш дебели гларуси да видят тогава лайно ли е петно ли е .

GeminiFromRuse

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #429 -: Юни 19, 2017, 05:13:14 pm »
Очаквах нещо подобно като отговор :)
http://www.astrologer.com/tests/basisofastrology.htm
не ви ли интересува тази тема?

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #430 -: Юни 20, 2017, 10:48:15 pm »
Първо, се извинявам ако се повтарям, но цветята по Венера/ Плутон ли са?
Днес забелязах, че в последно време значително се е увеличила флората вкъщи. Полагам грижи към цветята си, сякаш ми са деца - напълно отдадена им съм.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #431 -: Юни 20, 2017, 11:08:54 pm »
При майка ми са по Венера-Плутон-уморява ги бързо, отново стават на тор -пръст при пръстта  ;D Но според мен са по Луна -плодородие +Слънце-светлина.ФОТОСИНТЕЗАТА  е процес при който зелените растения образуват органични от неорганични вещества с помощта на хлорфила и светлината при който се отделя кислород   :012: Така че теоретично Венера евентуално в Телец може да я набедим за градинарство на розови лехи и консумация на карамелизирани аспержи но не и за отговорник по генетиката и растежа на флората но като сътворител на красота -да В ролята на земните панбогове, уикани и прочие демоде фешъни  :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #432 -: Юни 20, 2017, 11:28:51 pm »
Бях забелязала/чула/научила за хората със зелени пръсти и плутон

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #433 -: Юни 21, 2017, 07:24:08 pm »
Здравейте, бих искала да задам един въпрос. Вчера бях на астролог. Води се много добра, дори е и преподавател. Предпочитам да не споменавам името й. Говори доста за кармата и отдели много време на наталната ми карта. НО едно нещо ме притесни. Някъде 30 минути след като ми говори по натала видях, че е объркан часа. Тоест реално той беше верен, но тя не беше предвидила лятно/зимно часово време, което на нейната програма се прави ръчно. По принцип много не разбирам, но видях, че планетите ми се бяха разместили по домовете. Асцендента и аспектите бяха верни. Тя продължи да ми говори и каза, че това реално не било проблем. Изменяли се само малко неща. След като приключи с наталната карта ми направи прогноза за около 2 г. Но я четеше от някаква тетрадка, където предварително си беше записала нещата. Та, въпросът ми е, дали това, че предварително вече часът е бил объркан е повлияло на прогнозата. Тя каза, че я е правила по няколко метода. Но за мен колкото и да са били те е било в грешен час. И не знам сега мога ли да се доверя, че това, което ми е казала е вярно и е било за мен или не е. Прилагам какртите просто да видите как са сменени домовете и дали според вас това би могло да е проблем.
« Последна редакция: Юни 21, 2017, 07:38:20 pm от vermm »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #434 -: Юни 21, 2017, 07:28:27 pm »
Астролог, който безрезервно вярва на програмки и сам не умее нито да смята, нито да отчете лятно/зимно часово време, според мен не е чак толкова добър.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui