Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441512 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1575 -: Март 04, 2020, 10:21:38 am »
Здравейте,

Някой може ли да ми каже, защо годишните профекции, които попадат в 12-ти дом са най-лошите,  именно 11-та, 23-та, 35-та, 47-ма, 59-та и т.н.?
И най-вече, ако профекционният Асцендент (извинявам се, ако не е написано правилно) е във Водолей, нали управителя му е Сатурн?
Благодаря.

Фортунадес, 6, 8, 12 домове са "изолирани", "нещастни" домове и случващото се в тях, често е съпроводено с неприятно запомнящи се събития защото здравето, кризите, са силно отчетливи. Но е важно да се разгледа статуса на 12-ти дом в картата. Не е задължително, когато профекционен АСЦ Водолей да има същите прояви, нали Сатурн в соларната карта ще попада в различен дом, ще прави различни аспекти, дали ще е времеви упправител и т.н. :)

Ти това твърдение проверила ли си го във времето, при теб ?

Рени,
Минала съм само 11 и 23 годишнината, като и при двете събитияъа бяха гадни. На 11 влязох в болница за 2 седмици,с тежко възпаление на бъбреците. Много инжекции в бедрата и в областта около кръста.
На 23 приключих връзка с много лоши здравословни последствия ( хранително разтройство, в случая липса на апетит с анорексични прояви, които и до днес се появяват при стрес).
Информацията е много оскъдна за профекциите.
Поради това питам вас, тези които имат наблюдения.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1576 -: Март 08, 2020, 06:31:26 pm »
Каква е разликата между дирекции и прогресии?
Изглежда ми доста еднакво, като си видя прогресивната карта в astro.com, и си изчисля дирекция за тази календарна година
I deserve the best.

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1577 -: Март 08, 2020, 07:23:34 pm »
Здравейте,

Някой може ли да ми каже, защо годишните профекции, които попадат в 12-ти дом са най-лошите,  именно 11-та, 23-та, 35-та, 47-ма, 59-та и т.н.?
И най-вече, ако профекционният Асцендент (извинявам се, ако не е написано правилно) е във Водолей, нали управителя му е Сатурн?
Благодаря.

Профекцията за 12, 24...и т.н са в 12 дом, защото когато се родите 1 година профекцията е по АСЦ, или 13 год и т.н.пак е по АСЦ. Има програми, които не ги смятат правилно.
Освен това е важно как е поставен управителя на знака в който попада профекцията, и също така има ли други планети в този знак на профекцията и още много други подробности се разглеждат преди да започнем да разглеждаме Солара. В психологическата астрология ги няма, и няма кой да ви ги предаде дори да посещавате курс.
Ако знаете английски, има достатъчно информация.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1578 -: Март 09, 2020, 05:24:12 pm »
Ох, тази психологическа астрология...

Ми то тука няма чак толкова много нейни любители, че постоянно да има нужда да се заклеймява. В крайна сметка смисълът на науките е да служат на хората, на когото каквото му трябва и му харесва-него да си използва. Нали има лекари, психолози, природолечители..та и ние така :)

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1579 -: Март 10, 2020, 08:27:13 am »
Вероятно не съм се изразила добре.
Исках да кажа, че не може да се смесват техники. Или когато използвате класически методи-7 планети,
нужно е да можете да работите с жребиите, с антисиите , с додекадемориите...
В крайна сметка всеки е свободен да ползва, каквото реши. ;)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1580 -: Март 10, 2020, 12:27:47 pm »
Здравейте,

Някой може ли да ми каже, защо годишните профекции, които попадат в 12-ти дом са най-лошите,  именно 11-та, 23-та, 35-та, 47-ма, 59-та и т.н.?
И най-вече, ако профекционният Асцендент (извинявам се, ако не е написано правилно) е във Водолей, нали управителя му е Сатурн?
Благодаря.

Профекцията за 12, 24...и т.н са в 12 дом, защото когато се родите 1 година профекцията е по АСЦ, или 13 год и т.н.пак е по АСЦ. Има програми, които не ги смятат правилно.
Освен това е важно как е поставен управителя на знака в който попада профекцията, и също така има ли други планети в този знак на профекцията и още много други подробности се разглеждат преди да започнем да разглеждаме Солара. В психологическата астрология ги няма, и няма кой да ви ги предаде дори да посещавате курс.
Ако знаете английски, има достатъчно информация.

Таис, вече се обърках адски много.
Навсякъде има ето тази схема за профекциите.
Последно кое е вярно или тук няма такова определение като вярно :D
Ако гледаме тази схема: аз сключих брак, когато бях на 30 години т.е. 7ми дом

« Последна редакция: Март 10, 2020, 12:30:15 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1581 -: Март 10, 2020, 12:57:19 pm »
За да не се объркваш, брой ги “до навършване на”, например-до навършване на 1 годинка-1-ви дом (0-ва година от живота), до навършване на 2-2-ри дом, ..., до навършване на 12-12-ти дом, до навършване на 13-пак 1-ви дом, и т.н.

Защото реално човек като навърши 20 години, примерно, той 20-та година вече я е изживял и започва 21-та.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1582 -: Март 10, 2020, 01:55:25 pm »
Профекциите съм ги гледала до сега-година-знак,а не дом.Асц-Дсц ми е по оста близнаци -стрелец,на 30 годишна възраст ,профекция асц при мен е в стрелец(7 дом).
На 26 години се омъжих,родих и се преместих в друго жилище-профекция асц в лъв,4 дом.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1583 -: Март 10, 2020, 09:37:22 pm »
Добре де, нали ви казах, че има тема, четете си

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1584 -: Март 11, 2020, 10:37:30 am »
Добре де, нали ви казах, че има тема, четете си

Papy,

Благодаря, сега ще я разгледам темата.
Не съм искала да спамя тук, но то така се завъртяха нещата, покрай конкретния ми въпрос.
 :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1585 -: Март 13, 2020, 06:36:08 am »
Според вас ,възможно ли е връзка,която е зпочнала при директна Венера,да приключи по ретроградна?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1586 -: Март 13, 2020, 09:58:24 am »
Според вас ,възможно ли е връзка,която е зпочнала при директна Венера,да приключи по ретроградна?

Възможно е, но приключването по ретроградна ще бъде дълго, продължително, мъчително и въобще дали ще е приключване....от опит говоря.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1587 -: Март 13, 2020, 01:36:05 pm »
Според вас ,възможно ли е връзка,която е зпочнала при директна Венера,да приключи по ретроградна?

Възможно е, но приключването по ретроградна ще бъде дълго, продължително, мъчително и въобще дали ще е приключване....от опит говоря.
Мерси Тери!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1588 -: Март 17, 2020, 07:23:47 am »
Тери, по прогресия Венера директна ли е при двамата при започване и приключване на връзката?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1589 -: Март 17, 2020, 07:33:04 am »
При единия е директна при другия (се моа) ретро от години.
Frankly, my dear, I don't give a damn.