Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440571 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2280 -: Май 31, 2021, 02:41:33 pm »
Гледаш ефимеридите за дадения ден - нали прогресията е ден за година
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2281 -: Май 31, 2021, 02:46:52 pm »
Мерси Тери, аз се чудя дали има някаква логика, която да ги определя,без гледане на карти ,ефимериди..,ама никъде не откривам. Само евентуално тълкувания .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2282 -: Май 31, 2021, 03:17:44 pm »
Разстоянието  планета-Слънце е логиката, която показва, дали, защо и кога планетата ще  обръща  своя ход на движение от директно към ретроградно или от ретроградно към директно. Смисълът е, че разстоянието е перспектива- на кратко.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2283 -: Май 31, 2021, 04:42:14 pm »
Сафо, със сигурност ще засегне здравния статус, физическото тяло- инциденти, прекъсване на лични дейности, инфекции, бързо протичащи заболявания, интервенции, нарушение целостта на някои чсти от тялото, най-вече главата, зрение; енергията която влага да започва/прави нещата не стига, с повече усилия ще се случват нещата. Това продължава около 4 г, преди стане ретрограден, затова е  добре човек да ускори нещата, свързани с домовете, които управлява Марс. 4 г човек е реактивен, а не активен, а му се иска да е, оттам и инцидентите. Отлагат се много инициативи. Марсовата енергия винаги е насочена към разрушение, конфликт, а отсреща стои 7 ми дом и ако има аспект с неговите управители, връзките са подложени на Марсовото влияние.

При мен на 34 г Марс е станал стационарен и макар да не е у1, има връзка с у1 и е в 1-ви дом, с квадрат у7/10 - от ряз енергията ми спадна, тялото ми реагира и физически, и психически; проблеми в професионалните ангажименти; във връзките, с роднини /по натал квадрат Меркурий в 3-ти/. Когато се е обърнал и тръгнал ретроградно, една голяма идея "умря", разбрах, че няма да има развитие, поне за момента. Имаше и други събития.
Рени,благодаря,че сподели!Ти си нощно раждане,фирдария на Марс си била по онова време?
Момичето е с Марс в лъв,6ти дом,в секта,дом на радост,в 27* и квадрат съвпадът Юпитер/Плутон в 8ми.Надявах се да е бременност/раждане(с операция).Прогресивен Марс ще спре в аспект тригон с Луната у4,у5 домове,но тя е в козирог на к10.
Дневно раждане е -Меркурий и Слънце в стрелец,също 8ми дом.Затъмнението ,което е декември ще е съвпад със Слънцето.В годината когато Марс спира-2024г.е фирдарий Меркурий.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2284 -: Май 31, 2021, 06:03:28 pm »
Рени, благодаря, не успях да разбера така обяснено, но в крайна сметка схванах ,от дадено  обяснение за ретрограден прогресивен Меркурий от статия на Муси Дачева -http://www.temura.net/ http://www.temura.net/%D1%80%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B9/ От което разбрах, че ако преди раждането някоя от вътрешните  планети е била ретро то при прогресиране най-вероятно човек няма да доживее ретро фаза ,освен ако не живее сто двеста+ години. Но пък, ако скоро след раждането е предстояла ретро фаза на планетата ,то тя ще се обърне ретро след определин брой години при прогресиране. Което означава ,че няма прост механизъм на изчисление освен проследяването на ефемеридите, както каза Тери .
« Последна редакция: Май 31, 2021, 06:06:04 pm от Ребека »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2285 -: Май 31, 2021, 07:58:32 pm »
Ребека,аз също ги разглеждам в ефемеридите.Броя,броя.... ;D
Добре де,Ако Марс по натал е ретро,какво се случва когато по прогресия стане директен?
Същите събития ли ще предизвика(марсови)?
Ми стреснах се ......и развъртях карти на близки -майката на  ММ е родена с ретро Марс и ще стане директен след година/две.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2286 -: Май 31, 2021, 07:59:20 pm »
Сафо, да, фирдарий на Марс.
И да забременее, нали тялото и здравния статус, ще претърпят промяна. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2287 -: Май 31, 2021, 08:02:49 pm »
Сафо, да, фирдарий на Марс.
И да забременее, нали тялото и здравния статус, ще претърпят промяна. :)
Ами да,така ми се иска да е.....
На една друга жена Марс също стана ретро квадрат Слънце,не се е обаждала дълго време....... ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2288 -: Май 31, 2021, 08:18:44 pm »
Венера е ретроградна 40-42 дни. Родените със стационарно-ретроградна Венера изживяват целия 42 г цикъл на Венера и на 40-42 г Венера става стационарно-директна и след 6-8 г директна.
Аналогично за Меркурий- 22-24 дни, на толкова години се обръща.
На 30 * Слънце- Венера застава стационарна, на 10-11 * се скрива, на 10-11 * изгрява, в този аспект говорих за разстояние планета- Слънце.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

monizx

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2289 -: Юни 08, 2021, 05:33:46 pm »
Здравейте как може да се тълкува лилит мъж 4 дом съвпад с плутон жена в 5 дом синастричен?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2290 -: Юни 08, 2021, 06:00:35 pm »
Здравейте как може да се тълкува лилит мъж 4 дом съвпад с плутон жена в 5 дом синастричен?

Никак. Първо се тълкуват по отделно наталните карти на участниците в синастрията, за да се разбере кой какво търси и доколко е настроен за съвместимост. След това кой в какъв период е и тогава се прави синастрична карта.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2291 -: Юни 08, 2021, 06:07:19 pm »
Може жената да го умори от любов  ;D

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2292 -: Юни 09, 2021, 04:29:04 pm »
Здравейте,
От известно време се интересувам от астрология и чета доста, включително и форума и сега започвам да се вкарвам в някакви филми с транзитите на Сатурн (каква изненада, сигурно на всеки начинаещ му се е случвало). Та в момента той ми навлиза в 8ми дом и всичко, което знам е, че ми предстои едва ли не тотален шок и ужас, направо още от сега да се гръмна, за да не се мъча. Вие знаете за какво става дума още по-добре от мен. Натален Сатурн ми е в 6 дом в съвпад с Нептун в Козирог и в опозиция с Марс в 12 (рак). В осми и втори дом нямам планети, но пък в 8 ми е Северният възел (риби). Нямам особени лични спомени от пърия път, когато е имало транзит през 8 дом, но от семейството знам, че съм имала много сериозен здравословен проблем. От това, което виждам и аз с моите начални познания, се е случило около съвпада на на Марс и Сатурн в началото на 8ми дом. Та въпросът е наистина ли от този транзит може да се очакват само негативни последствия и няма ли някакъв градивен начин за отработване на тази енергия? Честно казано още не мога да се окопитя след преминаването през 6 и 7 дом, неща от рода на смяна на 3-4 работни места, още продължаваща безработица, изгубване на каквато и да е финансова стабилност и край на комуникацията с 95% от хората, които някога съм познавала са част от подаръците, които получих. Разбира се не мога да си изкривя душата - получих и неща, които намирам за положителни - тотално различен поглед върху света и хората, едва ли не го усещам като коренна промяна на същността ми.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2293 -: Юни 09, 2021, 08:47:54 pm »
Лисана,при всеки е различно проявлението.Зависи от статуса на Сатурн.При теб силен ,на трон ,но в лош дом-страда.Освен аспекта с Марс,и съвпадът с Нептун,разгледай и с Юпитер уп.на риби .Предишният път е започнал цикъл Марс/Сатурн (поне това разбирам)на к8.Сега едва ли ще е същото.Управителя на асц е много важно къде е -дом,знак.Сатурн управлява кости,зъби,нокти,камъни и др.в човешкото тяло.
Домашни любимци са по 6ти дом.За отработки/преработки съм скептик.Ако има помощ към асц,упр.на асц-споко.
Пробвай да работиш с камъни,върху камъни-рисувай,прави гривнички-това ми хрумва.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2294 -: Юни 13, 2021, 02:26:03 pm »
Благодаря ти, Сафо.
Уцелила си в десетката обаче - тъкмо сега тръгнах да се занимавам с камъни и бижута от тях, чудех се от къде ми дойде пък това, просто започнаха много да ме привличат. И другото - на влизане в 8ми дом миналия месец се разболя домашен любимец и сега в ретроградната фаза, на излизане от него се спомина в големи мъки горкото :( Много се самообвинявам, че не можах да направя нищо да му помогна, въпреки че беше на преклонна възраст за биологичния си вид.
Не ми изглеждат розови нещата - управителят на асцендента - Луната ми е в 6 дом (Стрелец), в опозиция на Юпитер и Венера, които пък са в съвпад в 11 дом (Близнаци). Останала съм с впечатление, че като цяло рак не е особено благоприятен асцендент, а Юпитер не е като да се чувства много добре и той в Близнаците (може би беше по-добре да кача карта). Отношенията и комуникацията с хората никога не са ми били силна страна въпреки слънцето и целия този близнашки стелиум.
Иначе точно на Сатурн в 6ти отдавам това, че не мога да се похваля с природно здрави зъби и доста средства са отишли там.