Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441060 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2715 -: Април 19, 2022, 12:10:26 pm »
По въпроса с изненадващите бременности с различен вкус Уран действа с природата си на новатор, изменящ планове и ситуации, съдби, животи, поднасящ неочаквани резултати и развръзки, разпертушинващ статуквото на Сатурн. А не с природата си на безплоден и асексуален. Онакъв е, когато зорлян целиш бременност или в резултата от дадено оплождане, атипични проявления.
По въпроса с все по-напредничавото проследяване на вутреутробното развитие Уран определено даде тласък с ингреса си в Овен и в последните 5-10 години бременните имат възможност, при това широко достъпна и физически, и материално да следят развитието на плода по качествено нов начин и да взимат информирани решения, които преди в по-голяма степен са били жребий на съдбата.
Но истинският инженеринг предстои с Плутон във Водолей. Сега е още при готов резултат дали да го родиш и какво да очакваш.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2716 -: Април 19, 2022, 01:54:19 pm »
Аз се оттеглям.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2717 -: Април 19, 2022, 03:59:10 pm »

fortunades, на мен, ми направи впечатление, че във всички карти управителите на 5 ти дом, са ъглови в соларната карта.  :)

Да, Рени. Има много аспекти, просто отбелязах че Уран е в 5-ти сол дом и затова попитах дали има нещо общо, тъй като не съм запозната.

fortunades,щом се интересуваш,да........ето и моя солар в годината на раждане.

Сафо,
Много ти благодаря. Виждам че и при теб Уран е в 5-ти сол дом, но пък У5 Сатурн е в ъглов дом т.е. 7 сол.дом, както Рени спомена за ъгловите домове. Другите показатели са ясни.

Уран в 5 дом транзит/солар или аспект у5, Луна неведнъж дава изненадваща бременност, гръм от ясно небе, то си е класика. Спонтанно забременяване, не инженерно. Нечакано, непланирано точно в този момент.

Да, Люба, Уран определено дава такива аспекти.
Но картите които съм поставила, са си планувани бебетата.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2718 -: Април 19, 2022, 05:54:31 pm »
Пускам и последната, която имам, то не са много де.
Мои близки и приятелки са, които са с точни часове.
Веднъж чух, че Уран и Венера в 4ти или 5ти сол дом, давали бременност, но не помня къде съм го чела.

Поздрави!
Уран в 5=ти соларен или лунарен дом може да донесе неочаквана бременност, но също така и аборт )желан или спонтанен), имам картата на жена с 4 неуспешни процедури инвитро, за всяка беше платила 4 хиляди, накрая се отказа, нямаха повече пари – натален Уран в 5д., в други натални карти на жени, които имат спонтанни аборти също е в 5д планетата, но има и напрегнати аспекти межу управителите на определени домове

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2719 -: Април 19, 2022, 07:39:04 pm »
Аз се оттеглям.  :)

А това някакъв дебат ли беше? Реших, че пак провокираш с повече въпроси и фрази в стил: който разбрал рибешкия, разбрал.  ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2720 -: Април 19, 2022, 08:15:39 pm »
Люба, говорим на различни езици, затова е по-добре да се оттегля от разговора. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2721 -: Април 20, 2022, 08:17:02 pm »
Глупав човек,слабоумен-какви аспекти ,планети ,се разглеждат?
Луна,3ти дом,Меркурий?Или упр.на 1ви изгорен?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2722 -: Април 21, 2022, 09:11:15 am »
за инвитрото се гледа  асп.тр.сатурн/плутон- ДНК,образуване на клетки, яйчници
транзитни Юпитер и Уран към Луна ,у5 дават забременяване
тр.уран през 5 - изненадваща,неочаквана ,непланирана бременост при ограничени възможности -възрастови или здравословни
по памет-Тери и Делфин споменаха,че са забременели при тр.уран в 5д,разбира се при натални предпоставки ,за което
« Последна редакция: Април 21, 2022, 09:17:13 am от strelicka »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2723 -: Април 21, 2022, 09:30:04 am »
Глупав човек,слабоумен-какви аспекти ,планети ,се разглеждат?
Луна,3ти дом,Меркурий?Или упр.на 1ви изгорен?

Тези, които си изброила  и търсиш специфика. Пример: Луната хвърля твърд аспект към Меркурий, и той е в знак, дом, където няма достойнства, сила, няма подкрепа от Юпитер.
Изгореният у1 може да даде намалена жизненост на тялото, ако е в 8 ми дом, 12, 6-ти, Слънцето няма достойнства, което не е задължително да рефлектира върху ума.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2724 -: Април 21, 2022, 11:05:31 am »
Рени, при мен Меркурий във водолей, 9ти дом, няма достойнства и ранен от диспозиторите, Сатурн и Юпитер. Глупава ли съм?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2725 -: Април 21, 2022, 12:11:15 pm »
Сафо, това не е пълен анализ на Меркурий в картата ти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2726 -: Април 23, 2022, 05:44:57 am »
Преди време зададох въпрос в темата за хорарите за работна виза за САЩ на моя позната. Сега се очаква второ "раздаване на картите" и жената има втори шанс. Бих искала да попитам знаещите по кой дом би трябвало да се гледа. Според мен са Д7 и Д10. Поправете ме, ако греша. Може ли да се каже, че визата е придобивка, за да включа и Д2. Предварително благодаря.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2727 -: Април 25, 2022, 11:00:44 am »
Привет,
Кое в картата води до перфекционизъм, организираност  и постоянно предвиждане на следващите ходове т.е. както в шаха?
Работя с психолог след аборта и той е на мнение, че този мой перфекционизъм и подготовка за всичко, което би могло да се случи, ме докарва до една постоянна тревожност за всичко. И е прав на 100%. И когато нещата не станат, така както съм ги планувала и дори и аз не съм виновна за това, се чувствам зле. И започвам да анализирам отново и отново какво е можело да направя, за да няма провал. Вмъквам, че съм спортувала много години и това също ми е дало организираност, плюс родители учители и треньори по спорт.
Колко % от картата ми дава такива характеристики и колко възпитанието и средата на семейството, според вас?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2728 -: Април 25, 2022, 05:56:45 pm »
Земен знак на к10, у10 в земен знак,  малтретиран,  силно поставен Меркурий, малтретираан във връзка с 10-ти дом/ управители/- перфекционизъм.
Силен и добре поставен Сатурн, тронови планети в кардинални домове, да не са малтретирани от малефици- организираност.
Акцент върху знаци от Подвижния кръст, човешките знаци,  добре поставен Меркурий, но да не е оперативен, Луна в подвижни знаци, Луната е водеща в аспекта към АСЦ, у АСЦ-  постоянна тревожност за всичко
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2729 -: Април 25, 2022, 06:40:37 pm »
Какво имаш в Дева ,шести дом ,имаш ли твърд аспект Меркурий с Луна?