Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440932 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2745 -: Май 02, 2022, 11:15:26 am »
fortunades, Юпитер има най-много достойнства върху АСЦ и МЦ, в твоята карта, ако приемем, че е казими, в собствен дом и терма.
Меркурий е фазов, максимално отдалечен от Слънце, значи не е смотан, просто не е компетентен в своята сфера, не можеш да очакваш от него професионализъм, ако си ангажирана с дейности по него ?
Сатурн вижда АСЦ с твърд аспект, което е проблем, хвърля аспект и към Меркурий, и към Юпитер, които  имат управление над 1 дом. Редно  е да се съобразиш с това, защото макар и с добре поставено Слънце, жизнеността и здравето не са на ниво. Личните качества, начинът, по който се заявяваш също срещат пречки.
Луната в 10-ти дом, в дневна карта, в мъжки знак, намаляваща,  не е в синхрон със своята природа, но е в позиция да действа, по-често с негативните си характеристки. Ти си тази, която упражнява влияние върху другите, натиск, намеса.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2746 -: Май 03, 2022, 07:13:41 am »
С повсеместното раждане чрез планирани и дирижирани методи се е навъдило едно поколение със Слънце в 10 и 11 дом, хайде и 9 при по-големите болници. След време 4 дом ще го търсим с фенер. Шефове, техните пиари и мигранти. Кой ще копае на нивата? За Индустриална революция 4-5.0 роботите ще копаят, някои хора ще са ай-ти, по 11 дом може и разни други неща.
Люба,имам Слънце в 10дом,заточено.Виждаш ли го?Лъв на к4-ако бащата е по 4ти-заточеник е в инвалидна количка от около 3 години.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2747 -: Май 03, 2022, 10:28:07 am »
Сафо, ако Слънцето на обяд не се вижда най-силно, кога друг път ?! ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2748 -: Май 03, 2022, 11:00:23 am »
Сафо, ти си фронтменът на този форум, а дори не е твой. В голяма степен той живурка дори благодарение на твоето огряване тук. Интернет групичка, толкова водолейско. И да ми казваш, че не ти се виждало десетодомното слънце...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2749 -: Май 03, 2022, 11:59:19 am »
Всичко по ъглите е видимо, но това не го прави автоматично шеф, популярно сред по-голям кръг от хора. Може и да е служител за пример, ако управлява шести. В този ред на мисли, дали някой се е уредил с дирижирано Слънце в 10 не го прави по подразбиране човек на ръководна позиция, популярен в обществото.
« Последна редакция: Май 03, 2022, 12:06:12 pm от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2750 -: Май 03, 2022, 12:13:07 pm »
Сафо, ти си фронтменът на този форум, а дори не е твой. В голяма степен той живурка дори благодарение на твоето огряване тук. Интернет групичка, толкова водолейско. И да ми казваш, че не ти се виждало десетодомното слънце...

+1
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2751 -: Май 04, 2022, 12:53:43 pm »
Сафо, ти си фронтменът на този форум, а дори не е твой. В голяма степен той живурка дори благодарение на твоето огряване тук. Интернет групичка, толкова водолейско. И да ми казваш, че не ти се виждало десетодомното слънце...
Мда... Но заточено, или "не компетентно" - цитирам Рени. Дет се вика "на всяка манджа мерудия". Депресирам се от това, но не мога да се спра... 😁

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2752 -: Май 04, 2022, 07:56:41 pm »
fortunades, Юпитер има най-много достойнства върху АСЦ и МЦ, в твоята карта, ако приемем, че е казими, в собствен дом и терма.
Меркурий е фазов, максимално отдалечен от Слънце, значи не е смотан, просто не е компетентен в своята сфера, не можеш да очакваш от него професионализъм, ако си ангажирана с дейности по него ?
Сатурн вижда АСЦ с твърд аспект, което е проблем, хвърля аспект и към Меркурий, и към Юпитер, които  имат управление над 1 дом. Редно  е да се съобразиш с това, защото макар и с добре поставено Слънце, жизнеността и здравето не са на ниво. Личните качества, начинът, по който се заявяваш също срещат пречки.
Луната в 10-ти дом, в дневна карта, в мъжки знак, намаляваща,  не е в синхрон със своята природа, но е в позиция да действа, по-често с негативните си характеристки. Ти си тази, която упражнява влияние върху другите, натиск, намеса.

Рени,
Много си права за здравето-въпреки по-здравословния начин на живот, спорта и ограниченията-да, често боледувам.
Отделно да кажа за личните качества-срещам пречки, най-вероятно, защото се заявавам по доста категоричен начин и много натискам всички около мен да са като мен, но няма как да стане. Особено на работното място, там е голяма мъка. Аз ако не се намеся, няма да се движат нещата.
Давам пример от вчера(отпуска съм тези дни): ведгата се е създал конфликт, който без мен не може да се разреши, защото всички са настроени агресивно и всички са егоисти и всички дърпат към себе си т.е. те да са прави. А, аз когато съм там, гледам да смечка нещата с разговор и помощ и там ми е грешката-помагам им, за да не се налага те да го правят. А когато се наложи те да го направят-проблем. И днес отново, докато бях по лекари, ми се пишат разни неща, но реших да не отговарям-и пак са направили голяма каша. В момента се уча да не се меся и да не натискам нищо и никого и нещата да си вървят без мен.


akruks,
Този Марс в Телец и то в 12-ти дом, не трябва ли да е малко по-бавен, муден и не толкова изнервящ ме?
Или по-скоро е подтиснат и от там си държа всичките емоции в себе си и търпя?
Усещам се вече, че наистина търпението ми е много голямо и като едно Теле, седя и седя и гледам и търпя.. и дойде ли момента, в който ми падне шапката, истинския Марс и слънцето ми в Овен, се появяват на повърхността, но тогава става лошо. Искам да си казвам нещата както са си на момента, ама.. за сега ми е трудно.
Малко по-дипломатично искам да ги казвам и в момента това го отработваме с психолога.
Много ми е трудно да стопирам нещата, старая се.
Опитвам се да се поспра, но имам чувството, че ще стана тромава :D

Написаното от мен е за квадрата на Марс с Луната, а не конкретно за Марс в Телец и в 12д.
Под спиране нямах предвид да спреш да действаш, а да спреш да контролираш всичко и всеки, в старанието си да е перфектно до най-малкия детайл. Това е!

akruks,
Тъкмо на мястото си го каза. Описах ситуацията на Рени. Какво се очаква да направя в такъв момент, като знам, че като се върна там, после аз ще сърбам попарата?
Е, мълчах си днес и шефа най-накрая избухна и колегата си го отнесе, щото има мозък колкото на пиле. Сега, ще редактира всичко на ново и така... Но не мисля, че ще променя нещо...той ще си остане такъв непосредствен.
Относно предния пост, който ми написа за това, че ще намеря някаква дейност да разпускам-бях при един дядо на ирисова диагностика-позна си всичко човека, но не каза да имам проблем с фертилитета. Изписа ни билки и йога-обърнати пози за болките в кръста и една рецепта: 500гр мед, 3 с.л. канела + 15см настърган корен от джиджифил.
Бях и на лекар вчера при една лекарка, която прави инвитро-всичко е наред и при давамта с мъжът ми. Каза, че са генетични грешки и природата си знае работата, кое да вземе и кое да махне. Едиственото нещо, което ме посъветва е да си намеря отдушник и да се успокоя.

Благодаря!

Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2753 -: Май 04, 2022, 10:31:30 pm »
Сафо, ти си фронтменът на този форум, а дори не е твой. В голяма степен той живурка дори благодарение на твоето огряване тук. Интернет групичка, толкова водолейско. И да ми казваш, че не ти се виждало десетодомното слънце...
Мда... Но заточено, или "не компетентно" - цитирам Рени. Дет се вика "на всяка манджа мерудия". Депресирам се от това, но не мога да се спра... 😁
Всъщност едно от най-некомпетентните Слънца е... Лъвското. Толкова много му пречи онова, което му помага, че чак е трагедия. Приказката за лисицата и проклятиеро на опашката й тук важи с пълна сила.
Страх от провал, да не се изложи, да не се опетни, да не го намразят, да не кажат лоша дума за него, да не си изцапа ръцете, да не си опръска с кал лицето и тн, и тн, все клишета, ама истина, му пречат да изгрее истински над върха на планината.
И това примесено с фикса води до редовното наместване на някоя тиха, непретенциизна позиция, ама примерно средна, зам нещо си, независим орган  ;) и така до края на света.
Все добри, все чисти и спретнати, известни и не съвсем.
Не са родени за велики дела. Само за красота.
« Последна редакция: Май 04, 2022, 10:36:49 pm от Люба »

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2754 -: Май 04, 2022, 11:02:41 pm »
Хахаха, ох Люба...разсмя ме за лъвското слънце, но си права. Имам лично отношение (патило) към него, такъв въздух под налягане, да не съм още по-груба . А уж близнашкото било пръв приятел на 🦁 и 🐏....да бе да, все от такива слънца и асценденти ми идват ядовете. Може би съдбата ми е да науча нещо от този архетип.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2755 -: Май 05, 2022, 08:44:35 am »
Четем, че всяка връзка на Сатурн с лична планета в натала е указание за трудности. Сатурн квадрат към асц., как действа на натива? Малефик в нощна карта.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2756 -: Май 05, 2022, 10:17:30 am »
Четем, че всяка връзка на Сатурн с лична планета в натала е указание за трудности. Сатурн квадрат към асц., как действа на натива? Малефик в нощна карта.

Сафо, чета ви отдавна и реших да се включа - съгласна съм за Сатурн - при мен е в съвпад с Луна и все него виня за трудните моменти и теглата в личния живот.

А как ви се струва Венера в квадрат със Сатурн и Марс + опозиция Плутон - просто чудна картинка изглежда?

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2757 -: Май 05, 2022, 10:58:51 am »
Люба,

Потвърждавам твоите думи: шефът ми е 1:1 с описанията.
Тъй като е някой в неговата област (средна работа), определено си следи имиджа. Но никога не иска да се изяви. Уж го канели на всякакви мероприятия и да става и някой в парламента, но отказвал.
Рядко ходи по събития, за да не се изложи.
Отделно не "наказва" и не вика, не крещи, а обяснява спокойно или с неговия Меркурий в Дева-яко критика.
Но той никога не е виновен за нищо.
И като свърши някоя работа пише "Отне ми 2 часа"... сякаш ни кара да се чувстваме виновни, че е работил за собствената си фирма..
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2758 -: Май 05, 2022, 02:49:58 pm »
Четем, че всяка връзка на Сатурн с лична планета в натала е указание за трудности. Сатурн квадрат към асц., как действа на натива? Малефик в нощна карта.

Сафо, чета ви отдавна и реших да се включа - съгласна съм за Сатурн - при мен е в съвпад с Луна и все него виня за трудните моменти и теглата в личния живот.

А как ви се струва Венера в квадрат със Сатурн и Марс + опозиция Плутон - просто чудна картинка изглежда?
зависи дали е нощно, или дневно раждане, но са трудни аспекти.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2759 -: Май 05, 2022, 05:14:27 pm »
Сафо, нощно раждане, при това Венера е в 12 дом в Риби, заедно със слънце и мерк.