Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440947 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2790 -: Май 13, 2022, 08:57:35 pm »
Сафо, повод за ректификация. За този с асцендента. При точен час, озовава се именно той на точното място, другия да види това място през призмата на аспектираната планета.
Акрукс, прогресивна планета или прогресивен асцендент ? И в какво се изразява ? Ако може да споделиш и за едното и за другото. Допирни точки на психологическо ниво ?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2791 -: Май 14, 2022, 12:53:09 pm »
Akruks, остави я да си живее живота както намери за добре. Естествено, стига да не те засяга по някакъв начин пряко.
Дъщеря ти вече е голяма ,също е  майка , за теб нейните решения са грешни, но вероятно има този път да измине, за да порасне. Грешното за един е правилно за друг.
Нито живеете заедно, нито нищо.
Никога няма да забравя как баща ми се намесваше във връзките ми в началото и как това ми влияеше зле. Сигурна съм, че сега съжалява. Аз също, че се съобразявах с него.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2792 -: Май 14, 2022, 06:36:10 pm »
Сафо, повод за ректификация. За този с асцендента. При точен час, озовава се именно той на точното място, другия да види това място през призмата на аспектираната планета.
Акрукс, прогресивна планета или прогресивен асцендент ? И в какво се изразява ? Ако може да споделиш и за едното и за другото. Допирни точки на психологическо ниво ?
Стар, :-*
Дирекционният ми асц е в съвпад със съвпада Марс/Венера на сина ми в 8ят му дом.При мен диркцията е в мой 3ти.През февруари го оперираха от херния(двустранна).Аз избрах датата,а той избра докторът в Пловдивска клиника.И беше едно препускане от София до Пловдив и обратно.След като го изписаха,се нанесе в къщи,за да мога да съм му в помощ.При него Марс упр.5 и 12 домове,а Венера -6ти и 11 дом.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2793 -: Май 15, 2022, 06:43:58 am »
Аспекти в мъжка карта за сексуален маниак,или сексът като основна тема?

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2794 -: Май 15, 2022, 11:03:48 am »
Аспекти в мъжка карта за сексуален маниак,или сексът като основна тема?

Изкуших се препостна мнение на Рени, което прочетох преди малко в стара тема:

Отговор #202 -: Януари 02, 2014, 08:50:22 pm »
За "дьо Сад" ,трябва да има и напрежение Венера /Марс/Сатурн, и Въздух/Подвижност -там са изпращелите секс фантазии
- по повод коментари за Нептун.

Очевидно, че Марс е замесен в схемата. А Плутон не е ли в играта също? - имам спомен за коментари отново в друга тема за Р. Полански.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2795 -: Май 15, 2022, 11:42:22 am »
Благодаря, terrarossa!Погледнах наталната карта на Полански в астроком. Асц везна, Венера упр. на Асц и на 8ми дом, зле поставена, в дева, 12дом в съвпад с Юпитер упр. на 5ти дом. Луна съвпад Плутон. Марс е в 1ви,заточен.Това,че всичко е излязло на яве, Меркурий като диспозитор на съвпадът Венера/Юпитер е високо, в 10дом.Явно е индивидуално и няма точна рецепта. 😊Много често попадам, или те попадат на мен, всякакви извратеняци. Упр. на 7ми дом е Юпитер, в скорпион, квадрат упр. 1ви.
« Последна редакция: Май 15, 2022, 11:46:27 am от Сафо »

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2796 -: Май 16, 2022, 11:52:13 pm »
Някъде тук бях чела за транзитите АС и MС и не мога да си спомня на каква възраст съвпадаха с наталните. Моля да ми припомни те и предварително благодаря.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2797 -: Май 17, 2022, 03:43:54 am »
Осите не транзитират. На 33 години, респ 66 и т.н. соларните повтарят наталните.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2798 -: Май 17, 2022, 08:08:06 pm »
Осите не транзитират. На 33 години, респ 66 и т.н. соларните повтарят наталните.
и това е относително, защото наталната ос е от рожденото място, а на 33г съм живяла на друго място и сол. АС е в 12 дом, на 4гр от наталния, съответно сол. МС е в 9д. също на 4гр от наталния МС
 

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2799 -: Май 17, 2022, 08:52:15 pm »
Здравейте,

Не намерих във форума и в нета-кое отговаря за съня?
Това да имаш спокоен и дълбок сън или да спиш леко (като мен, от всеки шум се събуждам).
И при новородените-има такива, които спят по 16 часа на ден и такива, които само плачат-без причина.

9 -ти дом, управителите на 9-ти дом, ланети в 9-ти дом.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2800 -: Май 17, 2022, 08:57:18 pm »
Сафо, ти си фронтменът на този форум, а дори не е твой. В голяма степен той живурка дори благодарение на твоето огряване тук. Интернет групичка, толкова водолейско. И да ми казваш, че не ти се виждало десетодомното слънце...
Мда... Но заточено, или "не компетентно" - цитирам Рени. Дет се вика "на всяка манджа мерудия". Депресирам се от това, но не мога да се спра... 😁

Изразяваш Слънчевият принцип като количество, не като качество.
Сафо, според теб, как се овладява прекалено много Слънце ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2801 -: Май 17, 2022, 09:05:11 pm »
Аспекти в мъжка карта за сексуален маниак,или сексът като основна тема?

Изкуших се препостна мнение на Рени, което прочетох преди малко в стара тема:

Отговор #202 -: Януари 02, 2014, 08:50:22 pm »
За "дьо Сад" ,трябва да има и напрежение Венера /Марс/Сатурн, и Въздух/Подвижност -там са изпращелите секс фантазии
- по повод коментари за Нептун.

Очевидно, че Марс е замесен в схемата. А Плутон не е ли в играта също? - имам спомен за коментари отново в друга тема за Р. Полански.

Секса все още е лична тема, така че, Плутон няма някакви особени заслуги за него, освен ако "Бялото братство", "Илюминатите",  ЦК на БКП не са го гласували като обществена или духовна поръчка ? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2802 -: Май 18, 2022, 12:35:09 am »
Осите не транзитират. На 33 години, респ 66 и т.н. соларните повтарят наталните.
и това е относително, защото наталната ос е от рожденото място, а на 33г съм живяла на друго място и сол. АС е в 12 дом, на 4гр от наталния, съответно сол. МС е в 9д. също на 4гр от наталния МС
Добре, 4 градуса, критично отклонение. Ко на 99 се върнеш на мястото, на което си била на 33, пак ще са 4 градуса отклонение към 12 дом. Затуй са му турили Рефърънс плейс на астрокома да ги смята тези 4 градуса, да не забравяме къде се намираме.
 

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2803 -: Май 18, 2022, 01:10:25 am »
Аспекти в мъжка карта за сексуален маниак,или сексът като основна тема?
Щом е мания, значи е болест, отклонение в психиката. Щом стремежът към секс е твърде много, значи другите сфери са празни, нулев стремеж и има потребност да се компенсира цялата тази празнина.
Търсим Луната значи, за психика и потребности. Аз бих видяла и Сатурн, за да се види кой го е докарал до това състояние и защо не може да влезе в някакви здравословни норми. Оттам нататък Меркурий като естествен у на 6 дом, но и да не забравяме къде много често срещаме курвалък и педерастия, тази малка пишка много бърка дупките, не е зле да му се даде сметка по сексуалните въпроси.
Уран и плутон няма да ги изключваме като добавка.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2804 -: Май 18, 2022, 01:17:57 am »
Ренииии, сексът е лична тема, ама е по 8 дом, защото е по-приятно, препоръчително и заредено с очаквания да участва и друго лице, където нещата вече стават калабалък от хора.
А сега като се замисля и сексът сам е по дом над асцендента, така че май изобщо не изключваме регулациите на споменатите от теб институции, а ги оправдаваме.
Лична работа, ама с обществени норми.