Автор Тема: Предсказателни - солари  (Прочетена 582707 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1305 -: Февруари 23, 2016, 09:07:57 pm »
Върви ръка за ръка, но не значи смърт, а уединение. А ти мисли по-позитивно  :72:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1306 -: Февруари 23, 2016, 10:12:13 pm »
Аз също мисля, че трябва да бъдем по - позитивни.
Още ми се е запечатал страха от проявената опозиция тр.Плутон- нат. Луна при Лили преди години и как с ужас изживях целия период на транзита, при мен беше крах и болезнена раздяла с партньор.
Имах сол . АЦ в 12 натален преди 3 год. , имам хубави впечатления от годината.За мен уединението е добре дошло като начин за релакс и премисляне и няма нищо общо със смъртта.
В годината , в която почина баба ми, сол АЦ беше в 6-ти натален, нищо в 12-ти соларен, само нат. Луна в точен съвпад със соларна К8. Подсказките бяха транзитни предимно.
А какви любовни солари имах- нищо и половина.

« Последна редакция: Февруари 23, 2016, 10:17:43 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

nestavam

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1307 -: Февруари 23, 2016, 10:40:04 pm »
Здравейте! Официално от вчера съм с нов солар. Като цяло май ще са активни темите за партньора и дома, но малко ме притесняват марс и сатурн във 2ри соларен, попадащ в 8 натален. Моля ако някой има време и желание да погледне.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1308 -: Февруари 23, 2016, 10:42:05 pm »
При мен транзитната опозиция на Плутон с нат. Луна се изяви наистина брутално, но този модел е заложен в наталната карта - и с оглед на дома, и с оглед на аспектите на Луната. Просто тогава е дошъл краят на агонията, но оттам нататък започна друга... Загубите, лъжите и предателството също носят ползи, доста заземяват хвърчащи индивиди като мен. Вече не гоня химери и не идеализирам никого и нищо - това беше основният урок. Повече реализъм, по-малко заблуди. Но така се губи ефектът на изненадата, всичко става семпло и предсказуемо, включително и в отношенията с други хора.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1309 -: Февруари 24, 2016, 08:25:04 am »
Соларен АСЦ в 12 дом говори за необходимост от уединение. Може да се изострят хронични болести, ако има такива човека. По книгите пише, че тогава се активират и тайните врагове, т.е. трябва да внимава човек да не попадне в интрига.
През 2007 съм имала сол.АСЦ в 12 дом, тогава почина майка ми, но като показател за това виждам основно анаретен соларен Плутон, У4, в заключен Стрелец в 4 дом и соларен съвпад на СЛВ с Уран в 7 дом/4-ти за майка ми/. В соларен АСЦ в 12 дом виждам нуждата ми от усамотение в този период.
А дирекционен Сатурн върху У4 как се проявява?
Не съм от хората, които обичат усамотението, така че явно ще се случи нещо лошо, за да се стигне до там.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1310 -: Февруари 24, 2016, 09:58:25 am »
А дирекционен Сатурн върху У4 как се проявява?
Не съм от хората, които обичат усамотението, така че явно ще се случи нещо лошо, за да се стигне до там.
http://anesway.info/ank_dir.php
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1311 -: Февруари 24, 2016, 11:04:59 am »
Здравейте! Официално от вчера съм с нов солар. Като цяло май ще са активни темите за партньора и дома, но малко ме притесняват марс и сатурн във 2ри соларен, попадащ в 8 натален. Моля ако някой има време и желание да погледне.

Соларен Сатурн ти е на натална К9 и почти в 3 соларен дом, а соларен МАрс е тронов по дом и знак - какво точно му се тревожиш? И имаш разходяща опозиция на соларен към натален Марс :) Ако носи някакъв дискомфорт - би било от опозицията с натален Юпитер - У9 при теб, като се има предвид, че и сол. Сатурн е на К9 - можеш да търсиш паралели в тази посока  :) Обмисляш ли някаква 9 домна тема - да учиш нещо, да излизаш навън и да имаш нужда от авторитет, потвърждение, финансиране?

В този солар за мен по-интересни са натални 6/12 дом към 11/5 ссоларни, където са светилата в опозиция - пълнолунен солар, в съвпад с нодалните оси - натално и соларно слънце в съвпад с нат. СЛВ, а  нат.Луна в съвпад със сол.Юпитер- ретро и сол. СЛВ.

Енергия в солара идва от пълнолунието и Марсовата опозиция - през годината ще имаш енергия и воля да действаш, вгледай се в темите на нодалната ос, Юпитер и Сатурн.

Другата ситуация е по съвпада Венера-Меркурий, той е съуправител на 6 дом, а тя управялва МАрс и Юпитер в натала. Също и оста на взаимоотношенията, заедно с Марс  :)

Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1312 -: Февруари 29, 2016, 09:02:12 am »
Някой да коментира тазгодишният ми солар :) Квадратурата на Сатурн и Юпитер ме притеснява, най-вече заради домовото им разположение, заради това пускам само солара без наложена натална карта.

Сравнено с натала интересното само е, че соларният асцедент е в точен съвпад с наталната луна в пети дом, 0 гр. орбис
Frankly, my dear, I don't give a damn.

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1313 -: Март 05, 2016, 03:39:56 pm »
Никога не съм си правила солар, но реших да опитам. В астрото коя опция се избира точно, че се обърквам?
« Последна редакция: Март 05, 2016, 04:01:17 pm от 666 »

kaka_Tosha

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1314 -: Март 05, 2016, 05:30:42 pm »
Здрасти, след като данните са въведени, имаш поле : Please select the type of chart you want. Там аз избирам от падащото меню " Natal +Solar Return chart with houses.
Enjoy :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1315 -: Март 05, 2016, 06:32:51 pm »
Върви ръка за ръка, но не значи смърт, а уединение. А ти мисли по-позитивно  :72:
И най-вече мисли за настощето, а не за еди коя си година, когато ен знаеш къде ще се намираш, за да си построиш солара, а и само един солар нищо конкретно не казва- гледа се комплексно с другите предсказателни техники.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1316 -: Март 05, 2016, 06:42:38 pm »
Някой да коментира тазгодишният ми солар :) Квадратурата на Сатурн и Юпитер ме притеснява, най-вече заради домовото им разположение, заради това пускам само солара без наложена натална карта.

Сравнено с натала интересното само е, че соларният асцедент е в точен съвпад с наталната луна в пети дом, 0 гр. орбис
сол Сатурн е У2, съУ1 и в 12д, квадрат с Мерка У6, У7 и с Юпитер У1, У12, съУ3 в 9д показва, че може да имаш ограничения, в това число и от финансово естестсво, в пътувания, контакти с партньори, служители, щом сол АСЦ е в 5д и съвпад с нат. Луна- актуални за теб ще са темите на 5д, майчинство също, че не те знам колко си голяма и имаш ли деца, но с Плутон в 1д силата ще бъде с теб да преодоляваш/пометеш всякакви изникнали пречки от всякакво естество. В личностен план/външността също са възможни трансформации в твоя полза.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1317 -: Март 05, 2016, 07:35:24 pm »
Благодаря Акрукс, планирам едно далечно пътуване и затова ме притеснява квадратурата юпитер сатурн, в онзи руският сайт пишат арести и подобни. Всъщност в солара сатурн е в съвпад със соларен асцедент откъм 12ти дом, както е по принип и натално, но натално е в лъв.

Имам дъщеря и не планирам бременност.


Благодаря още веднъж :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1318 -: Март 07, 2016, 10:00:13 pm »
Тери, наталната карта тайна ли е, че така по-отделно, не съм сигурна, че нещо ще покаже  :)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1319 -: Март 07, 2016, 11:13:49 pm »
Соларната карта може да покаже акценти, но взаимовръзките с натални планети/куспиди ще дадат информация какъв ще е резултатът и дали ще е от съществено значение за натива. (поне според мен)