Автор Тема: Предсказателни - солари  (Прочетена 582644 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3180 -: Юли 20, 2021, 11:20:02 pm »
Соларен Сатурн в съвпад със Соларен Асцендент на върха на 4 дом от радикса предполага ли някакво заболяване или събитие с близък? Как мислите?
да,предполага.Соларът не е твой,нали?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3181 -: Юли 21, 2021, 09:16:47 am »
Възможно е, след като сол. асц е на к4, човекът ще е ангажиран по някакъв начин с дом, родител, к4 сол. е на к8 нат. Промени ще има в статуса.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3182 -: Юли 21, 2021, 04:32:11 pm »
Отново благодаря. Последно питане. "Промени в статуса" какво точно означава, защото често срещам този израз в този форум? Човек ще се жени, развежда, пенсионира, ще става дядо, баба, началник.... Такива неща ли се имат предвид?
Да, такива неща. От момиче-жена, от мома-семейна, от семейна-разведена, вдовица, от богата-бедна и обратното, от работник-началник, и т.  н. каквото се сетиш.

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3183 -: Юли 31, 2021, 03:10:02 pm »
Здравейте!
Имам един въпрос относно соларите.....
Някой наблюдавал ли е дали наистина се променя действието на солара ,ако човек си промени мястото на отбелязване на соларното завръщане.
Аз нямам база за сравнение,защото съм го отбелязвала винаги наблизо до координатите на рож.масто и това не се е отразявало на картата....

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3184 -: Август 01, 2021, 01:46:06 pm »
Здравейте!
Имам един въпрос относно соларите.....
Някой наблюдавал ли е дали наистина се променя действието на солара ,ако човек си промени мястото на отбелязване на соларното завръщане.
Аз нямам база за сравнение,защото съм го отбелязвала винаги наблизо до координатите на рож.масто и това не се е отразявало на картата....
Мисля,че голяма промяна няма,освен ако не отидеш на другия край на света.

Paulina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 19
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3185 -: Август 02, 2021, 12:27:53 am »
Ами в зависимост от това къде посрещаш РД, ако е Америка а си роден в Европа домофикацията е съвсем различна, и аз лично се ориентирам към нея, и да има разлика!😉

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3186 -: Август 02, 2021, 04:04:00 am »
Това е различно. Аз дори и за България си коригирам рефрентното местоположение, тъй като живея по диагонал от мястото ми на раждане, възможно най-отдалечена точка, но това е устойчиво и има разлика.
Мисля, че въпросът е дали ще даде отражение, ако целево отидеш да празнуваш РД някъде, за да измениш солара, но останеш там само за кратко и се върнеш да живееш на основната си позиция? Това не знам, но и мисля, че аз не бих го направила. Вярвам в обратната страна на палачинката и знам, че многото елекции носят своята цена. Обичам да оставям нещата в ръцете на Господ. Заради това търпя критики, че не използвам знанието, но това е, страх ме е от заиграването със звездите и от това какво можеш да си докараш от нагласьовки.
« Последна редакция: Август 02, 2021, 04:06:36 am от Люба »

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3187 -: Август 02, 2021, 12:37:37 pm »
Благодаря ви много за споделеното Сафо,Паулина,Люба! :-*
Да и аз май стигнах до извода ,че няма как да излъжеш звездите...ако нещо ти е писано по натал и ако има потвърждение по дирекции и прогресии с един солар едва ли ще се променят нещата.
Изгледах и едно клипче на Мира Кунева по темата и тя споделя същото,но ми е много притеснителен новият солар.
Опозиция между 1 и 6 соларен дом,струпване на планети в 8 дом,изгряващ Плутон в 1 соларен и като връх на всичко 6 и 12 соларен дом по оста Антарес -Алдебаран.Това последното ме притеснява много..........не че досега съм наблюдавала тяхното проявление,но нали сега се заговори много за съвпада на сев.възел с тази ос се зачетох и заинтересувах..... :-\
Ще кача по късно солара.Започва след 10 дни.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3188 -: Август 02, 2021, 03:02:33 pm »
Здравейте , след около 2 месеца имам рожден ден ,ако някой прояви желание да го погледне и да каже няколко думи  ще съм много благодарна :)
Знам ,че е малко рано,но съм чела ,че соларите могат да се задействат 2-3 месеца по-рано.Малко ме притеснява струпването на тежжки планети около ИЦ и този соларен АЦ почти на куспидата на 8 натален дом.
При теб акцент 8/5 домове-бременност,раждане,интервенция ,заеми,банки,данъци,чужди пари.Важна година,освен възврат на Слънце,възврат на Венера и Меркурий,тези теми ще са на фокус,по домове,които управляват и като сигнификатори,любов,пари,взаимоотношения,братя/сестри,пътувания,контакти,договори,документи.Марс ,Сатурн са ъглови,срещи с някакъв вид тесни специалисти,като доктори,полицаи,ако сменяш документи например.Сол 5 е на асц,може да има развитие на отношения,Марс на ДЦ.партн.с такива личности,напрегнати,дейни,срещи с хора на закона.Венера у1,у8 домове в 9 дом,близнаци-дела и документи,пътувания,сделки,договори,Баба/дядо-събития при тях,или родител-Луната у10 дом в 8 дом.Някой може да остане на лечение известно време,инжекции,интервенции,Сатурн в 4дом,Марс на к7.Възможно е при племенници да е отразено,като смяна на статус,завършване на образование,или брак/раждане,зависи от възрастта.Слънцето е в 10 дом,Меркурий също там,статус.Възможно е да се разделиш/разочароваш от приятел/ка.
Джулия,ако може някаква обратна връзка по миналогодишният ти солар.И не се притеснявай излишно. :)
« Последна редакция: Август 02, 2021, 03:04:54 pm от Сафо »

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3189 -: Август 02, 2021, 03:33:21 pm »
Здравейте , след около 2 месеца имам рожден ден ,ако някой прояви желание да го погледне и да каже няколко думи  ще съм много благодарна :)
Знам ,че е малко рано,но съм чела ,че соларите могат да се задействат 2-3 месеца по-рано.Малко ме притеснява струпването на тежжки планети около ИЦ и този соларен АЦ почти на куспидата на 8 натален дом.
При теб акцент 8/5 домове-бременност,раждане,интервенция ,заеми,банки,данъци,чужди пари.Важна година,освен възврат на Слънце,възврат на Венера и Меркурий,тези теми ще са на фокус,по домове,които управляват и като сигнификатори,любов,пари,взаимоотношения,братя/сестри,пътувания,контакти,договори,документи.Марс ,Сатурн са ъглови,срещи с някакъв вид тесни специалисти,като доктори,полицаи,ако сменяш документи например.Сол 5 е на асц,може да има развитие на отношения,Марс на ДЦ.партн.с такива личности,напрегнати,дейни,срещи с хора на закона.Венера у1,у8 домове в 9 дом,близнаци-дела и документи,пътувания,сделки,договори,Баба/дядо-събития при тях,или родител-Луната у10 дом в 8 дом.Някой може да остане на лечение известно време,инжекции,интервенции,Сатурн в 4дом,Марс на к7.Възможно е при племенници да е отразено,като смяна на статус,завършване на образование,или брак/раждане,зависи от възрастта.Слънцето е в 10 дом,Меркурий също там,статус.Възможно е да се разделиш/разочароваш от приятел/ка.
Джулия,ако може някаква обратна връзка по миналогодишният ти солар.И не се притеснявай излишно. :)
Сафо,имаш много попадения.
тесни специалисти,като доктори,взаимоотношения,братя/сестриНа баща ми му направиха операция с лазер.Винаги сме били близки със сестра ми,но сега се виждаме почти всеки ден и общо взето е най-близкия ми човек.
Възможно е да се разделиш/разочароваш от приятел/ка.
Една,която ми се пишеше за приятелка спретна една интрига и ме скара с най-добрата ми приятелка от детските години,в следствие на което прекратих комуникацията и с двете.
Сол 5 е на асц,може да има развитие на отношения
Започнах едни отношения ,засега са само приятелски ,иска ми се да прерастнат в нещо повече,но не  го чувствам съвсем моя човек  и така мога да си стоя много време сама,ако не се променя,защото все нещо не ми е по вкуса.Също и си пиша с един господин от чужбина от повече от година ..Той иска да идва да се видим ,но и там не съм сигурна на 100%.Така ,че съм раздвоена.
А пропуснах за 10 дом ...останах без работа и още я търся...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3190 -: Август 02, 2021, 04:18:49 pm »
Джулия,благодаря!

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3191 -: Август 08, 2021, 11:03:59 pm »
Както вече писах, влизам в профекция скорпион, от която ме побиват тръпки. Интересува ме дали е важно къде се намира скорпионът в солара и натала? ::) Натално 7-ми дом ми е скорпионски, в солара 5-ти дом попада в знака, а куспидата на дома е в 6-ти натален.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3192 -: Август 09, 2021, 11:01:13 pm »
Както вече писах, влизам в профекция скорпион, от която ме побиват тръпки. Интересува ме дали е важно къде се намира скорпионът в солара и натала? ::) Натално 7-ми дом ми е скорпионски, в солара 5-ти дом попада в знака, а куспидата на дома е в 6-ти натален.
Важно е,да.Важно е също така ,къде се намира Марс в натала и в солара.

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3193 -: Август 11, 2021, 06:06:21 am »
Мой приятел по време на рождения си ден е в САЩ за около месец. В картата на солара какво местоположение трябва да се избере - американското или обичайното българско?

Kik

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3194 -: Август 11, 2021, 11:28:29 am »
американско
M+A=VE/NE=JU/AD