Автор Тема: За Венера  (Прочетена 28728 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #45 -: Септември 01, 2017, 01:47:16 am »
А как изглежда сидералната карта на вторият мъж?

Сатурн в изгряващия знак. Балсамична Луна. Светилата заедно с Венера минават в 3 дом. Венера минава в собствен знак. Човекът се занимава с творчество и уеб дизайн. Марс и Меркурий в Скорпион, 4 дом – бъбрив е, неспокоен, избухлив понякога, но бързо му минава, без изблици на злоба и агресия за разлика от първия. Завършил е техническа специалност, при него Марс/Меркурий в тази посока са се проявили. При другия десен квадрат на Марс към Меркурий – тарикатлък, меркантилност, лъжи и склонност към измами, с пари, ценности и документи. Смятам, че при по-неблагоприятни житейски обстоятелства този човек би могъл да стане и профи крадец /от първата карта/.
« Последна редакция: Септември 01, 2017, 01:49:15 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #46 -: Септември 01, 2017, 01:50:05 am »
Тук не  става въпрос за домове, а за принципи на действие. Венера не може да действа без Марс- кой ще привлича, а нея кой ще я отвлича ? Луната без Слънце кой и какво да отразява, затъмнява...В картата пише при какви условия един Марс е повод да убива, една Венера е повод да убива, един Меркурий мисли да убива, защото всичко останало в картата са базата условия. В България никога няма да има цунами с вълни по 15-20 м, защото няма условия за такива, колкото и да си имаме Черно  море, същото е и с всякакъв Марс. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

katerina bogoeva

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: За Венера
« Отговор #47 -: Септември 01, 2017, 01:53:29 am »
Тук не  става въпрос за домове, а за принципи на действие. Венера не може да действа без Марс- кой ще привлича, а нея кой ще я отвлича ? Луната без Слънце кой и какво да отразява, затъмнява...В картата пише при какви условия един Марс е повод да убива, една Венера е повод да убива, един Меркурий мисли да убива, защото всичко останало в картата са базата условия. В България никога няма да има цунами с вълни по 15-20 м, защото няма условия за такива, колкото и да си имаме Черно  море, същото е и с всякакъв Марс. :)

Мн. ми хареса. Хирург или убиец - въпрос на избор , среда...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #48 -: Септември 01, 2017, 02:03:18 am »
За радост в България нямаме среда, в която да се множат серийни убийци. Но тарикати, като оня горе, има предостатъчно, за тях средата е изключително благодатна. Така е, когато пред очите ни има безброй примери как с хитрост, меркантилност, далаверджийство или тарикатлък на дребно се успява в живота. И после всички гледат лустрото и аплодират – какъв е крайният резултат, а не какъв е пътят към него. Поле за изява на есенциално силни планети. Познавам и други такива примери, женски карти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: За Венера
« Отговор #49 -: Септември 01, 2017, 07:37:42 am »
Стана ми любопитно какво ще кажете за тези карти. И двете са на жени.
Добавям още една карта на тронова Венера. И двете жени са интересни и точно по темата.  :)

По-късно ще напиша и за двете какво съм наблюдавала като поведение, което свързвам с Венерите им  :)
« Последна редакция: Септември 01, 2017, 09:22:38 am от rodopis »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За Венера
« Отговор #50 -: Септември 01, 2017, 10:00:15 am »
Положението за майката и за нея като майка в тази карта не е добро, тя е достатъчно млада, но с децата ще е трудно, би трябвало да има късмет с мъжете, особено по-възрастните, пиша от пръв поглед само, по-късно пак - опс-първа карта
« Последна редакция: Септември 01, 2017, 10:02:59 am от Papy »

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: За Венера
« Отговор #51 -: Септември 01, 2017, 10:51:52 am »
Положението за майката и за нея като майка в тази карта не е добро, тя е достатъчно млада, но с децата ще е трудно, би трябвало да има късмет с мъжете, особено по-възрастните, пиша от пръв поглед само, по-късно пак - опс-първа карта
Това заради съвпада на Сатурн с Луната ли? Или по Венера? Защото аз по Венера не виждам такива указания?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: За Венера
« Отговор #52 -: Септември 01, 2017, 10:55:02 am »
Алена, Водата и Земята са пасивни/женски стихии. Венера в Овен, Скорпион, Дева се виждат различно спрямо Слънцето в Лъв. И въпреки това при всички жени с Венера в посочените знаци нещата не се стоят естествено : и под/в облеклото, и по грима, и в маниера, и "под"/"над "  цената, и  във взаимоотношенията и в отношението, и в уменията, и в предпочитанията. Венера по дефолт не прави нищо, за да привлича, за да я обичат, за да я харесват, защото тя е красивата, възлюбената, талантливата, а  поставена в Овен и в останалите два огнени знака, както  в Дева, и  в Скорпион, Венера е  по-скоро принудена да действа по определен начин, за да се вмести в общоприетото, да е в синхрон с реалността, отколкото да има свободния избор, а тя е автономна по природа. Ние даже нямаме и представа какво наистина желаем, какво искаме, какво ценим, защото сме отдалечени от функцията на Венера, е как тогава другия/-ите да отвърне на нашите интереси, капризи, предпочитания, желания и съответно другия/-ите са обявени за :простаци, тъпаци, не са нашето ниво, култура, ценз, визиуални ефекти-ха, ха. Венера в тези знаци живее в измислен свят със свои правила, ценности, интереси, които само те намират за висши и единствено ценни или пък точно обратното- не притежават индивидуални такива, а копират, онова, което е приемливо за семейната им , социална среда. Бонусът тук е , че никога жената с Венера в тези знаци не остава незабелязана-защо ли, защото винаги е зависима от чуждото одобрение, нищо, че няма да чуете никога да си го признае- абсурд, все пак е Венера ?!?
И аз не си го признавам !  ;)

Аз съм съгласна с това, венера са ценностите ни, съответно при планета в падение и заточение, ценностите са изкривени. Както по отношение на материалното - втори дом, така и по отношение на връзките - седми дом.

Бляк тези египетски терми много страшни бе, сега си погледнах моите :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: За Венера
« Отговор #53 -: Септември 01, 2017, 10:55:57 am »
Това заради съвпада на Сатурн с Луната ли? Или по Венера? Защото аз по Венера не виждам такива указания?

Да, заради съвпада Сатурн луна, като луната не е добре поставена и по знак.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: За Венера
« Отговор #54 -: Септември 01, 2017, 11:13:13 am »
Да в падение е, обаче няма такива проблеми. Има си цял живот голямо съпорт от майката и са в много добри отношения. Тук и аз бих се подвела по тази поцизия, но тя не я "удря" по темите "майка/майчинство", а здравословни женски проблеми дава. (отново "изключението потвърждава правилото") Но аз за Венерите им ги пуснах картите...
« Последна редакция: Септември 01, 2017, 11:14:53 am от rodopis »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За Венера
« Отговор #55 -: Септември 01, 2017, 11:16:22 am »
Това заради съвпада на Сатурн с Луната ли? Или по Венера? Защото аз по Венера не виждам такива указания?

Някои течения свързват майката в дневна карта с венера, а в нощна-с луната
Тази карта има предпоставки да е успешна по отношение на обществен живот, да умее да постига целите си, вероятно заради недобри първоначални условия; не беше лошо да се вижда локус фортуна, че е малко гранична

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: За Венера
« Отговор #56 -: Септември 01, 2017, 11:19:41 am »
Да в падение е, обаче няма такива проблеми. Има си цял живот голямо съпорт от майката и са в много добри отношения. Тук и аз бих се подвела по тази поцизия, но тя не я "удря" по темите "майка/майчинство", а здравословни женски проблеми дава. (отново "изключението потвърждава правилото") Но аз за Венерите им ги пуснах картите...

Да обяснявам ли връзката?


Венера според мен има връзка с майката ако по някакъв начин е свързана с остта ИЦ МЦ
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За Венера
« Отговор #57 -: Септември 01, 2017, 11:33:30 am »
Да в падение е, обаче няма такива проблеми. Има си цял живот голямо съпорт от майката и са в много добри отношения. Тук и аз бих се подвела по тази поцизия, но тя не я "удря" по темите "майка/майчинство", а здравословни женски проблеми дава. (отново "изключението потвърждава правилото") Но аз за Венерите им ги пуснах картите...

Какви проблеми няма? Никой не говори за отношенията им. Очевидно има основните проблеми по индикацията "майка/майчинство"-здравословни женски. Има ли деца, а майка й има ли здравословни проблеми, добър живот/статус?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За Венера
« Отговор #58 -: Септември 01, 2017, 11:35:14 am »
Бляк тези египетски терми много страшни бе, сега си погледнах моите :D

С прецесия ли ги погледна?

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: За Венера
« Отговор #59 -: Септември 01, 2017, 11:37:28 am »
Очевидно има основните проблеми по индикацията "майка/майчинство"-здравословни женски. -Няма никакви проблеми с майката и майчинството, да има дете и всичко им е наред. Майката на жената също си е много добре.
  Terry, за Венерата имах предвид, че на едната карта, която съм качила Венера е тронова, а на другата обсъжданата е в заточение. Жената с първата карта и заточената Венера я сложих по отношение на това "как се чувстваме и какво демонстрираме пред света". Обсъждаха се на предните страници, че такива Венери търсят внимание, не се чувстват на мястото си и т.н.
Papy, качвам картата с локус фортуна.
« Последна редакция: Септември 01, 2017, 11:43:17 am от rodopis »