Автор Тема: Коронавирус  (Прочетена 49522 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Коронавирус
« Отговор #240 -: Март 27, 2020, 10:21:38 am »
Не издържам да не споделям това, което си мисля. След няколко месеца ще има военни навън и вечерен час, успоредно с мерките за вируса ще се засилват и мерките за контрол, всякакъв вид контрол за подчинение на народа. Дори и след като отмине всичко биологично... контрола ще остане, дори и да не се гледат звездите вече се усеща накъде отиват нещата.
А тези военни откъде ще ги вземат толкова? Нямаме армия, тази, която има, е платена и не е много,  полицията също е в окаяно състояние. Може би от чужбина?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Коронавирус
« Отговор #241 -: Март 27, 2020, 10:31:07 am »
Ще мобилизират глинената армия на китайският Император  :D Винаги ще има хора, които ще се противопоставят на подобен план- примерно аз, нищо, че съм жена, бих влязла във всякакъв вид бойни действия, за да защитя свободата си в бъдеще. И не само аз, не мисля че хората ще приемат да са живи опоени .

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Коронавирус
« Отговор #242 -: Март 27, 2020, 11:07:00 am »
Кой знае дали ще има. Ако на хората им се внуши, че е за тяхно добро (както се и прави)...

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Коронавирус
« Отговор #243 -: Март 27, 2020, 11:24:41 am »
Веско, сега кажи, че няма вирус и картинката да е пълна .  :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Коронавирус
« Отговор #244 -: Март 27, 2020, 12:38:58 pm »
Весо, не спря да ревеш, егати. Казвам аз, че няма мъже в тая държава, жените сме повече мъже. Стегни се, ето работа имаш, дом имаш, трима човека сте - все ще се справите със сметките. Само търсиш нещо апокалиптично да се притесняваш.

Спри - нищо не можем да прогнозираме от сега как ще бъде след настоящото положение. Освен, че всички ще сме с PTSD. ;D

Астрологично - доколкото помня беше с стелиум в стрелец в 10-ти дом, тр. сатурн като мине съвпада с прогресивно слънце, което предполагам е в козирог трябва да те поотпусне това дето те е стегнало. Транзита Сатурн съвпад слънце около сатурнов възврат ли беше?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус
« Отговор #245 -: Март 27, 2020, 12:56:31 pm »
Човекът е постъпил много правилно, спазва дистанцията за безопасност.

Простотията ще ескалира в агресия ,интелектуалната депресия в залиняване, въобще няма кво да се тревожим -ши си пийм апчето щастливо. Ще бъдем като голямо кукувиче гнездо .

Съединението прави силата или доколко хората ще станат по човечни, сплотени ... или себегъзието ще надделее - вариантът оскотяване

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Коронавирус
« Отговор #246 -: Март 27, 2020, 01:50:56 pm »
Не издържам да не споделям това, което си мисля. След няколко месеца ще има военни навън и вечерен час, успоредно с мерките за вируса ще се засилват и мерките за контрол, всякакъв вид контрол за подчинение на народа. Дори и след като отмине всичко биологично... контрола ще остане, дори и да не се гледат звездите вече се усеща накъде отиват нещата.

Ма как ги мислите тия неща, кой има интерес да контролира с армия народ, който и без това толкова лесно се контролира
А иначе аз ако бях, отдавна да съм изкарала военните по улиците, да спрат разни хора да се шляят наляво-надясно. Макар че..в последните дни доста народ най-накрая започна да разбира колко е сериозно и да си стои по къщите

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Коронавирус
« Отговор #247 -: Март 27, 2020, 05:38:24 pm »
Често си мисля, че все ревем от безпаричие, как един не пропусна море, ремонт, нова придобивка?
И кои сме тези, дето все ревем, пък не пропускаме ремонти и море, като познавам много хора, които с години не са ходили на море или почивка, пък ремонти няма на какво да правят, защото едва свързват двата края като си платят наемите и учението на децата. Весо няма деца, но има двама възрастни родители, единият от тях тежко болен, заплатата му е жизнено важна за оцеляване, дори с колело ходи на работа, за да не харчи пари. И не реве, а се притеснява да не остане без пари, но само човек, който кара от заплата до заплата, може да разбере.
Аз пък такива не познавам, едно- две изключения има, предпочели казината и алкохолът да са им водеща сила.
За да имаш пари, трябват или акъл, или здрава работа.
Акъл за учене и придобиване на образование, което е доходоносно или пък да намериш принца- богаташ или работа , ама здрава.
Моите родители не са си клатили краката на пейката  пред блока или писали поезия, ами след работа и в почивните дни обработваха зеленчукови и овощни градини, гледах животни и спечеленото инвестираха. Заплатите им не бяха министерски, ама ни научиха и нас на труд.
Колегите ми работят в летния отпуск или дават частни уроци - затова пътуват и живеят в модерни домове. И деца са изучили, и на внуци помагат.
Ама по- лесно е да ревем или да чакаме даром.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Коронавирус
« Отговор #248 -: Март 27, 2020, 05:40:02 pm »
Не издържам да не споделям това, което си мисля. След няколко месеца ще има военни навън и вечерен час, успоредно с мерките за вируса ще се засилват и мерките за контрол, всякакъв вид контрол за подчинение на народа. Дори и след като отмине всичко биологично... контрола ще остане, дори и да не се гледат звездите вече се усеща накъде отиват нещата.

Ма как ги мислите тия неща, кой има интерес да контролира с армия народ, който и без това толкова лесно се контролира
А иначе аз ако бях, отдавна да съм изкарала военните по улиците, да спрат разни хора да се шляят наляво-надясно. Макар че..в последните дни доста народ най-накрая започна да разбира колко е сериозно и да си стои по къщите
А с какво щеше да им плащаш на военните? С трици ли? Хората хубаво ще ги затвориш, но ако решат, може да спрат да си плащат данъците, особено пък ако им се забрани нацяло да излизат навън и да не могат да си купят и храна. Тогава как ще плащаш на военните?
Сигурен съм, че сега ще се увеличат многократно и близкородствените сношения.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус
« Отговор #249 -: Март 27, 2020, 05:48:59 pm »
Аз пък такива не познавам, едно- две изключения има, предпочели казината и алкохолът да са им водеща сила.
За да имаш пари, трябват или акъл, или здрава работа.
Акъл за учене и придобиване на образование, което е доходоносно или пък да намериш принца- богаташ или работа , ама здрава.
Моите родители не са си клатили краката на пейката  пред блока или писали поезия, ами след работа и в почивните дни обработваха зеленчукови и овощни градини, гледах животни и спечеленото инвестираха. Заплатите им не бяха министерски, ама ни научиха и нас на труд.
Колегите ми работят в летния отпуск или дават частни уроци - затова пътуват и живеят в модерни домове. И деца са изучили, и на внуци помагат.
Ама по- лесно е да ревем или да чакаме даром.

Ти сериозно ли ? Не е въпрос нито на работа, труд, нито на ум. Основно всичко това да е подплатено с късмет. Защото ако градушка ти очука реколтата или има суша, ще спечелиш ама дръжки.
Точно акрукс не си я представям да си клати краката.  ;D
« Последна редакция: Март 27, 2020, 05:53:26 pm от starinthenightsky »

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Коронавирус
« Отговор #250 -: Март 27, 2020, 06:43:20 pm »
Земеделието наистина е нож с две остриета, срещу природата никой не може да върви. Влагаш пари и труд, накрая си с двата крака в гроба. Т.е., трябва да имаш постонна работа и много доходи, а това да е нещо допълнително.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Коронавирус
« Отговор #251 -: Март 27, 2020, 07:04:16 pm »
Тези дето се снимат за сутрешно кафе, минимум от Сейшели ,работят в 89 процента с елипсата под първа чакра  :) И с още две помощни Сфери  ;D -задна порта и ам-ам  :D Друг немалък процент, също намират дойна крава и така  :) И малък процент си ги вадят  с работа малдивите, ама те основно са заети да работят :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус
« Отговор #252 -: Март 27, 2020, 07:27:25 pm »
Хората, които са компетентни в дейността, с която се занимават, знаят как да се застраховат срещу градушки, бури, необичайни ситуации. На времето земеделците са купували земя/парцели на различни места в областта, защото са знаели, че градушката бие там, където мине облака, така че, ако удари едната нива, другата ще е здрава. Въпрос на знания, опит, последователност. Късметът е за куражлиите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Коронавирус
« Отговор #253 -: Март 27, 2020, 07:34:00 pm »
Хората, които са компетентни в дейността, с която се занимават, знаят как да се застраховат срещу градушки, бури, необичайни ситуации. На времето земеделците са купували земя/парцели на различни места в областта, защото са знаели, че градушката бие там, където мине облака, така че, ако удари едната нива, другата ще е здрава. Въпрос на знания, опит, последователност. Късметът е за куражлиите.

Това е хитро... и полезно.
AP/CU=KR/PO/MC

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус
« Отговор #254 -: Март 27, 2020, 07:38:30 pm »
Хората, които са компетентни в дейността, с която се занимават, знаят как да се застраховат срещу градушки, бури, необичайни ситуации. На времето земеделците са купували земя/парцели на различни места в областта, защото са знаели, че градушката бие там, където мине облака, така че, ако удари едната нива, другата ще е здрава. Въпрос на знания, опит, последователност. Късметът е за куражлиите.

Това е хитро... и полезно.

С всичко е така. Светът не започва с нас. И ние ще оставим натрупан опит и наблюдения за идните поколения. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“