Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 844800 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3825 -: Юли 12, 2016, 04:10:30 pm »
Говорим за бързи транзити - днешните. Мунданният квадрат Луна/Меркурий ми активира нодалната ос.

А и това са рутинни събития, при които не отчитам кой знае каква значимост. Просто дадох пример как са проработили бързите транзити от деня, а не някакъв предишен аспект или цикъл. Поръчки от неочаквани места съм получавала и в други дни, така че не е нещо специално.

Но вероятно аспектът с нодалната ос е "сбъднал" едно мое кандидатстване от преди. В нашия занаят много често се получава да те потърсят неочаквано от място, където преди няколко месеца си кандидатствал и си забравил вече. Особено ако го позакъсат и търсят резервен вариант.
« Последна редакция: Юли 12, 2016, 04:12:25 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3826 -: Юли 12, 2016, 05:07:57 pm »
Въпросът е малко по-различен. Тя няма да променя местоживеенето, а само ще придобива недвижимост.
недвижима собственост е по 4 дом

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3827 -: Юли 12, 2016, 08:35:42 pm »
В мунданната тема се зачудих как ще се изявят:

1. 13.07 =>тр. Венера(У2) в съвпад с нат. Сатурн в 5 дом
2. 13.07 =>тр. Венера в квадрат с тр. Луна - повтаря наталната им позиция, но с разменени знаци, 5/8 дом
3. 14.07 =>тр. Меркурий(У4) в съвпад с нат. Сатурн в 5 дом

и вече имам предположение :)

Утре идва майка ми и със сестра ми ще ни гостуват, а на 14.07 имаме среща с другата страна по имотната сделка, която се точи от март. На финалната права сме, но няма да подпишем, ще удължим пак договора (Меркурий/Сатурн).

Меркурий е У3, 4 и 7. Венера е У2 в 8 дом.

Мисля, че идеално се връзва  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3828 -: Юли 12, 2016, 09:00:49 pm »
Алена, това са бързи транзити, които показват :   какво ще предпочетеш (Венера), от какво имаш нужда (Луна) и    какво ще забележиш и възприемеш ( Меркурий) тези дни, но и как (ще) реагираш на тенденциите. Някои от трите планети, за които сподели, активирани ли са от външни, как са откликнали на действащите цикли към момента и най вече какво се случва с Марс, Юпитер ? Прогресивната Луна засягали споменатите от теб сфери по някакъв начин ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3829 -: Юли 12, 2016, 09:13:44 pm »
Прогресивната Луна беше в точна опозиция с наталната от 12 дом, когато излязоха подводните камъни и проблемът ескалира. Аз се бях дистанцирала, но се наложи да се намеся и напрежението тогава беше огромно.

Отн. външни планети - Нептун - активирана ми е нептуновата квадратура - а Сатурн е в съвпад с нат. Нептун - реално имаше много неясноти, блърване и опити от моя страна да структурирам и изчистя всичко неясно. Сбъркани документи, изпуснати срокове, голяма каша. Намесвам Сатурн, защото Венера и Маркурий съвпадат с наталния ми :)

В натала Марс ми е ИС от към 3 дом, затова мисля, че има общо - близки хора и недвижими имоти :)

Тр.Юпитер в момента от 7 дом прави сесктил с нат.Венера - отчитам го позитивно. Между другото днес получавам напомнителен СМС от банката - за дължими вноски по кредитни карти и едната посочена сума беше под минималната вноска. Зачудих се какво става, влизам си в банкирането и се оказва, че едната кредитна карта - лека полека съм я погасила. Леле как се зарадвах - чудех се астрологично ще се види, но нямах време да гледам - сигурно е това. Аз там само наливам пари и не гледам много какво става, можеше по инерция да преведа повече  ;D Радост голяма беше :) Венера е У2 в 8 дом и постоянно имам някакви заеми, които изплащам, пак тегля ...
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3830 -: Юли 12, 2016, 09:18:54 pm »
Ето видя ли какво "вълнува" картата (тебе) ти в периода и ти как си избрала да реагираш на същото, разбра какво исках да видиш, нали ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3831 -: Юли 12, 2016, 09:22:45 pm »
Рени  :58:
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3832 -: Юли 12, 2016, 09:25:45 pm »
Алена, и аз така се уча непрекъснато.  :38:  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3833 -: Юли 12, 2016, 09:43:50 pm »
Алена, прогресивната ти Луна в момента е в точен секстил с прогресивен Юпитер, У9 и 10 домове, натално в 1-ви - с твое дейно участие може и да не се отлага сделката, напротив - да се финализира.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3834 -: Юли 12, 2016, 09:57:31 pm »
Очаквам до 2 седмици да сме на финала - тогава пр. Луна прави точен секстил с нат.Марс на ИС. Общо взето ще резонират двата аспекта :) Но бях пропуснала секстила към нат.Юпитер  и благодаря, че ми обърна внимание  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #3835 -: Юли 12, 2016, 11:30:41 pm »
недвижима собственост е по 4 дом

Туй е ясно :) Написах го заради този коментар, като уточнение, че няма да сменя местоживеене при придобиване по тази имотна сделка:
ЯЯ, освен тр Сатурн в 4д при майка ти след година дир Иц ще бъде в ингрес, което също показва промяна на дом/населено място

В случая е по 8д инвестиции. И е така от около 40г, когато й е била последната смяна на местоживеене :-)
Баща ми има У8 Нептун съвпад с Юпитер в 3д в секстил с У2 и У4 - класика!
Майка ми има У8 Нептун в съвпад с Юпитер и СЛВ в 3д в опозиция с Луна и квадрат с Венера и Уран.
Пък аз имам Венера У8 в 7д.
Синът ми има Луна в 4д и Юпитер в Стрелец там в квадрат Уран и Венера и тригон Слънце, У8 Нептун също в 7д, но му е силно квадратиран. Да се надяваме, че няма да пропилее всичко ;-)
« Последна редакция: Юли 12, 2016, 11:34:06 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3836 -: Юли 13, 2016, 12:50:01 am »
Туй е ясно :) Написах го заради този коментар, като уточнение, че няма да сменя местоживеене при придобиване по тази имотна сделка:
Ами да беше го написала към първия си коментар, когато се похвали, че родителите ти ще купуват апартамент (поредния).  :)
Уфф, напоследък се чудя дали да не изгоня наемателите на един от многото ми апартанменти и да се преместя в него- при мен тр. Сатурн също е в 4д.   :012:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #3837 -: Юли 13, 2016, 06:56:54 am »
Уфф, напоследък се чудя дали да не изгоня наемателите на един от многото ми апартанменти и да се преместя в него- при мен тр. Сатурн също е в 4д.   :012:

не се чуди,щом го мислиш направи го,раз-праз,ремонт ,имаш ли предпоставки за миграция

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3838 -: Юли 13, 2016, 09:04:34 am »
Качвам картите,.................................

Яя, много бързо си ги махнала .... аз не успях да ги видя ...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3839 -: Юли 13, 2016, 09:11:57 am »
По квадрата Венера съвпад нат.Сатурн и квадрат тр.Луна (квадрата Венера - Луна повтаря наталния) от 5/8 дом отнасям и това, че тази сутрин, преди ставане - сънувах баба. Сънят беше от онези много ярки, живи и запомнящи се, все още съм под въздействието му, вибрира в мен. Имахме много силна връзка приживе и много си приличаме. Почина преди над 20г, не се сещам често за нея и рядко я сънувам - буквално 4-5 пъти за тези над 20г. За последно беше, когато майка през ноември е решила най-накрая да продаде апартамента им - необитаем от над 10г. Тогава сънувах, че съм в Стара Загора и отивам в апартамента, а тя ме подканя много засмяна - хайде, да го почистваме. Сънувах и че сестра ми е катастрофирала. Тогава сутринта майка ми се обади да ми съобщи, че са започнали разчистването на натуриите,  а после сестра ми каза, е е имала лек пътен инцидент с колата в града и колата е за сервиз, на нея нищо й няма.

Сега този сън ме държи наелектризирана, все едно някой ми е бил енергийна инжекция. Дава ми хубаво чувство по сагата с имота. За сънища какво още да гледам? Нептун и Меркурий? И за баба по майчина линия - четвърти от 4 дом, т.е. 7 дом  ::)
Над силата е само умението да я владеем!