Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845534 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4260 -: Февруари 10, 2017, 11:41:30 am »
Снощи - Плутон в точен квадрат със Слънцето на ММ, а при мен тр.Слънце в точен квадрат с нодалната ми ос. Голяма буря беше.
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #4261 -: Февруари 10, 2017, 11:47:48 am »
А и луната в лъв сигурно е допринесла :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4262 -: Февруари 10, 2017, 12:41:43 pm »
И Слънцата в Овен и Стрелец  :012:

Алена, тези аспекти на Плутон няма да са само за един ден и не са от вчера. Докато не се изместят извън орбис, все ще има бури. А и явно си имате някакви трудни аспекти по синастрия - много търкания имате.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4263 -: Февруари 10, 2017, 01:01:24 pm »
М, да .... вчера квадратът на Слънцето му с тр.Плутон е бил с орбис само минута ... т.е. много точен, но ще е дълго това ... Иначе при мен квадратът на Слънцето към нодалната ми ос - ще отмине бързо.
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4264 -: Февруари 10, 2017, 01:04:30 pm »
А и луната в лъв сигурно е допринесла :)
най-вече  :) голяма драма, драги зрители

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4265 -: Февруари 10, 2017, 01:21:30 pm »
Учудващото е, че за първи път накрая се извини и каза, че не е бил прав да говори така. Не знаел дори защо е започнал - според него без причина. На мен механизмът ми е ясен - през деня генерира агресия, която не може да овладее, и в края му, гледа да се освободи от нея - върху първото, което му се изпречи - най-често аз. В случая - нямаше смисъл да му влизам в посоката, и може би затова, че не срещна съпротива, която да мачка - имаше и елементи на размисъл накрая. Даже имахме и малко конструктивен разговор. Иска от мен да бъда такава, каквато не съм, но хората не се променят под чужда диктовка. Ако се случи, то е защото го искат и са готови, осъзнати. Аз в чужди калъпи не желая да влизам...

Имаме и много различно отношение към това, което получаваме. Ако аз получа кола - просто й се радвам и я карам, каквато е. Ако той получи кола - започва да се нервира, че не е такава или онакава, игнорира жеста и се фрустрира по "липсващото" Това с получаването по Венера ли да го търся?
Над силата е само умението да я владеем!

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Събития и транзити
« Отговор #4266 -: Февруари 10, 2017, 01:34:48 pm »
Аз бих го приписала на лоши връзки между Юпитер, Сатурн и Нептун. Не знам за мъжете доколко е валидна наранената Луна.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4267 -: Февруари 10, 2017, 01:40:37 pm »
Алена говори за механизъм на поведение, което е личностна характеристика, а не следствие от транзит на Плутон.
Транзитът ще извади всички затлачени емоции и конфликти, но как ще ги изрази е плод на други предпоставки.

Познавам мъже Овен и техните бурни реакции, особено ако се чувстват незачетени или манипулирани - "избесняват" е точната дума.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4268 -: Февруари 10, 2017, 01:44:35 pm »
Не знам за мъжете доколко е валидна наранената Луна.

Валидна е и още как, особено от Марс и Сатурн едновременно. Такъв да не ти е в семейството.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4269 -: Февруари 10, 2017, 02:29:39 pm »
Имам един въпрос:

Това са ми транзитите за днес - онагледяват наталната ми карта.
Въпросът е, че важен за мен човек ме кара да продължавам образованието си. Предвид ретроградието на Юпитер, Венера, Сатурн - всичко до средата на август почти - кога според вас е най-подходящият момент да реша дали да продължа?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Събития и транзити
« Отговор #4270 -: Февруари 10, 2017, 02:42:38 pm »
Съвсем грубо и от пръв поглед - Уран на Луната (съУ9) ще те държи будна, и Юпитер в първи дом жадна за знания и растеж. Кога се пада това, на есен с песен?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4271 -: Февруари 10, 2017, 02:49:59 pm »
Пада се когато аз реша - плащам таксата и започвам. Може и утре, може и след месец. Проблем са ретроградията, Сатурн наобратно през 2д и Юпитер в 12 върху финансовата ми планета Плутон. А, Венера при мен я усещам също по финансови теми главно. Да не кажа единствено. А най-вероятно ще ме карат да взема решение следващата седмица. Та, чудя се и се мая...
Имам пр Луна в Дева. Прясна, прясна.
« Последна редакция: Февруари 10, 2017, 03:11:23 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Събития и транзити
« Отговор #4272 -: Февруари 10, 2017, 02:55:11 pm »
Сега като видях картата ти разбирам по-добре лутанията ти между желанието за втора бременност и образование. Веднъж бях писала просторно за Уран/Луна (моята е на 22 овен), но имаше бъг във форума и се затри.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Събития и транзити
« Отговор #4273 -: Февруари 10, 2017, 03:02:47 pm »
Yaya ти с тази карта си направо за Академична кариера. Не зная въобще какво се чудиш дали да продължаваш. То ти е дадено  :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4274 -: Февруари 10, 2017, 03:10:23 pm »
Ша ви убия!!!!
Родопис - дадено ми е, ама науката не ме влече, влече ме практиката :))) Иначе тази взаимна зависимост между Юпитер и Меркурий и по домове, и по знаци, и муданно - да, натам сочи.

( оф топик - Сириус - може ли малко по-накратко, ако не те мързи - по Уран и Луна?  :38:)
« Последна редакция: Февруари 10, 2017, 03:14:15 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински