Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845045 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4425 -: Април 10, 2017, 11:01:06 pm »
Сатурн в Стрелец скапа в последните 3 г.,Слънчевите Стрелци и Близнаци, АСЦ Стрелец, Юпитер Стрелец,Слънце, Юпитер в 1-ви дом, у6-ти в 1-ви дом, Марс Стрелец.

Аз, като Слънчев Стрелец с Юпитер в 1 дом - направо съм двойно прецакана  :(

Сатурн в Козирог е тронов.Тази година ингреса му , мисля с ден съвпада със синодичния цикъл Слънце/Сатурн.Кардиналните при силен натал ще покоряват върхове. Затъмнения  Рак/Козирог, тронов Юпитер предстои, цикъл Сатурн/Плутон, докато Сатурн е в Козирог...и още.Кардиналните  кардинално  ще решават дилемата "личност vs.личен живот".:-)

При мен това се случва точно в предстоящия солар, с това мое анаретно Слънце - дано да намажа :)



Лили - с бабините деветини се оправих първия път. Лекувам се със завиване през глава и 2 дни в леглото - почивка от света, храна и т.н. само тености може и така температурата прегаря и преминава. Тъкмо се оправих в петък и заминахме на Боровец, за РД на мъжа ми. Там пропуснали да отоплят и  изкарахме 1 нощ в хладилника. И вече съм с бактериална инфекция. Самолекувам се пак, имам малък напредък вече  :) Няма да се даваме, ама ей така от нищо се започна и се движи точно по звездната карта :) Ти го оправш - то се доразваля  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Събития и транзити
« Отговор #4426 -: Април 10, 2017, 11:06:40 pm »
Няколкото слънчеви Стрелци, които познавам имаха успех - погледнато отстрани, т.е. това което знам.
Единият сключи брак и не се спря от пътешествия. Другите 2 представителки - заминаха да работят в чужбина, едната започна съюз с мъж, а другата съжителство с жена. А третата напусна престижна работа и веднага си намери друга.

От 2 дни и аз съм с настинка - започна с гърлобол, после продължи с хрема. Гърлото всеки път ме предава, когато ме сложат да замествам и се налага да говоря на по-високо, това му е изявата на моя Марс в Телец. Не си гледам тр. аспекти, щото вече и аз не знам кое къде е ;D
На мен добре ми подейства това:

И това също е добро, ако се приеме още в началото -
« Последна редакция: Април 11, 2017, 01:51:38 am от romantica »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4427 -: Април 10, 2017, 11:15:11 pm »
Алена, не си прецакана, нека Юпитер да влезе в 17 * и ще се сетиш защо си с вирус/инфекция или (за) какво всъщност ти се случва. И недей изразходва твърде много енергия за  еди -какво си, примерно- Юпитер все още ретрограден, Сатурн все още е в Стрелец, Марс все още е в Телец... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4428 -: Април 10, 2017, 11:24:37 pm »
Според мен ми се случва, за да си почина малко, бях пред повторно прегаряне - от недоспиване, пренапрягане и т.н.

Той сега  ми сескстилира Луната в 6 дом, странно звучи, но задълбочава проблема "за добро" :) А после ще направи опозиция с наталния. Не знам това ли имаш предвид или някакъв мидпойнт, на който ще застане :)

На всичкото отгоре - преди малко ми се счупи едно парче от моста на домна челюст ....Няма ли край тази гадория, няма ли ....
« Последна редакция: Април 10, 2017, 11:27:58 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4429 -: Април 10, 2017, 11:32:31 pm »
Има, почти не остана, още 9 месеца.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #4430 -: Април 10, 2017, 11:49:36 pm »
Търпение нямам Сатурн да оноди Плутон в Козирог и всички аспектирани, да си отдъхнем спокойно ,от двойната вселенска благост на квадрат  :D

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4431 -: Април 10, 2017, 11:52:43 pm »
Има, почти не остана, още 9 месеца.  :)

А, ти броиш до ингреса в Козирог :) Да, мисля гледах по-рано, че при следващото ретроградие - няма да се връща в Стрелец  :13:
Над силата е само умението да я владеем!

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Събития и транзити
« Отговор #4432 -: Април 11, 2017, 01:27:58 am »
Според мен ми се случва, за да си почина малко, бях пред повторно прегаряне - от недоспиване, пренапрягане и т.н.

Щях да кажа тъкмо това, че настинките явно те сполитат, за да си починеш. Това съм забелязала, че се случва с мъжа ми - почти винаги когато е пред пълен блокаж и отчаяние, нямащ психически сили за нищо повече и се разболява веднага. Самосъхраняващ се механизъм си има тялото.

Сега си почини и събери сили за настоящите и предстоящи трудни транзити  ;)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4433 -: Април 11, 2017, 01:52:16 am »
Според мен ми се случва, за да си почина малко, бях пред повторно прегаряне - от недоспиване, пренапрягане и т.н.

случва се, защото имунитетът е отслабнал- било от преумора, от стрес, може и двете, както се случи при мен и точно на 1-ва пролет с температура в леглото, хрема, кашлица, все още имам храчки в гърлото, иуу
тр Мерк в 8д, а Мерка ми е У1
« Последна редакция: Април 11, 2017, 01:56:09 am от akruks »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4434 -: Април 11, 2017, 09:05:43 am »
Що само кардиналните :) Аз ще се надявам и тези с поне една кардинална ос и акцент в кардинални домове да понамажем малко :)

На мен днес, по юпитерово 12-домно Пълнолуние ми е точният съвпад на тр СЛВ с Юпитер в 10д.

За утре имам планувани срещи, но да видим. Че това пълнолуние ми засяга градуси на Сатурн, Нептун и Плутон в картата. Външни, ама важни планети.
Вчера Мерка като се обърна, се оказа, че се насрочват 2 сделки за продажба на земи - нали ще купуваме жилище, сега събираме финансиране - развиват се въпросите. Аз си договорих и безлихвен кредит за хубава сума.

А, и имам транзитен секстил на Нептун към Венерата от 5 към 7д. Засега знам, че съм влязла дълбоко под кожата на милото, но при нас нещата са толкова.... нестабилни....
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #4435 -: Април 11, 2017, 06:10:33 pm »
Ох, не знам от ретро Сатурна ли е, но ме обхваща някакво депресивно състояние. Същото, каквото преживях като на миналия ретро Сатурн се разделих с приятеля ми. Налегнали са ме черни мисли около самотата, връзките, душевна празнота усещам. Сатурн ми е У7.
Всъщност едва след като усетих, че пак ме наляга подобно състояние видях, че е тръгнал ретрограден. Ужас, ако е от него и ме държи до август не знам как ще изкарам още един такъв период. ::)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4436 -: Април 11, 2017, 06:20:54 pm »
Някой знае ли къде може да се проверява с каква скорост се движат планетите?

Като прохождах, много ми допадна този сайт - за всяка планета пише и какво е среднодневното движение - в градуси и други детайли - от менюто в ляво трябва да чукнеш - примерно "Марс в домовете" или "Сатурн в домовете"

Ето за Марс: Средно дневно движение: 31 '27 "

http://astrostar.eu/mars-v-domovete



Над силата е само умението да я владеем!

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Събития и транзити
« Отговор #4437 -: Април 12, 2017, 11:18:20 pm »
Ох, не знам от ретро Сатурна ли е, но ме обхваща някакво депресивно състояние. Същото, каквото преживях като на миналия ретро Сатурн се разделих с приятеля ми. Налегнали са ме черни мисли около самотата, връзките, душевна празнота усещам. Сатурн ми е У7.
Всъщност едва след като усетих, че пак ме наляга подобно състояние видях, че е тръгнал ретрограден. Ужас, ако е от него и ме държи до август не знам как ще изкарам още един такъв период. ::)

666, и при мен Сатурн е У7 и те разбирам идеално. Къде е транзитният ти и какви ги върши, не разбрах (извини ме, ако имаш пост по въпроса, но не съм чела по-назад в темата)?
Сатурн м-ду другото, забелязала съм, е по-предвидим в сравнение с Уран или Плутон.
Даже може да му свикнеш, а пък ако поотработиш каквото Той иска от теб, ще започнеш по-малко да го усещаш в ретроградието му и само "кофти" аспектите ще останат за преборване, но и това не е задължително :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4438 -: Април 17, 2017, 07:22:34 pm »
При мен "черната серия" от поредица боледувания, за която обвинявах мунданния квадрат "р.Венера-Сатурн"(на градус от нат.Слънце - У6) - имаше продължение. За капак, на връх "Разпети петък" при вече стационарно ретроградна Венера - ме повтори варицелата. Карала съм я като дете, имам и правени изследвания за антитела, когато баткото се зарази - исках да съм сигурна - дали съм я карала или не ... И сега, когато малкият се ошари и аз бях много доволна, че ще я изкара, като дете, защото при възрастните е много тежко .... Ето, че ме повтори... Влизам в онзи 1% изключения, при които се случва. 

На датата, на която ми изби обрива - Уран и Слънцето правят нов цикъл върху моя Хирон в 1 дом. Е, надявах  се - да са хубави изненади, но ... карай ...преживява се, поне за сега нямам от усложненията. Предупредиха ме - да се приготвя за хоспитализация, тъй като възрастните я карат така, но за сега май няма да се наложи (чукам на дърво да няма друга изненада).

По транзити най-общо мога да отбележа:

-стац.р.Венера и Хирон в квадрат към Сатурн и нат.Слънце (У6)
-тр.Слънце и Уран в съвпад с нат.Хирон

Сега гледах темата за предстоящото новолуние. Венера е анаретна и пак ще ми оквадрати Слънцето, направо не смея да правя прогнози ... А новолунието ми е в опозиция на нат.Уран. Отново същите герои във филма  ???
Над силата е само умението да я владеем!

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Събития и транзити
« Отговор #4439 -: Април 17, 2017, 07:30:40 pm »
Пази се, Алена, сега организмът ти е по-податлив на атаки. Малкият изкара варицела когато прогр. ми Луна направи тригон с Хирон.