Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845099 пъти)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Събития и транзити
« Отговор #4560 -: Юни 29, 2017, 08:34:36 am »
Наскоро и моят племеник претърпя инцидент- хамстерката буквално му прободе нокътя със зъби. Такъв рев за 11 години не е имало- имаше локва на пода под лицето му.
Понеже помня датата, се сетих и погледнах транзитите- тр. Луна 6 дом  опозе негов Марс. Уж грижи , но явно е прекалил с подмятането и стискането. А само като им гледам острите зъбки - брррр. :57:
Хубавото е, че болката е силна само на момента, после спира.

Ей,само заради подобни отчитания - и то ясно показващи паралела на небето и на земята - обичам астрологията! :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4561 -: Юни 29, 2017, 01:28:56 pm »
Да, огнените са една идея по-голямата работа :D
Идеята към коментара на Лила беше, че са важни резултатите, че дори и "ритниците" си струват. Мотивацията може да е път към резултати. Не вярвам някой да се мотивира заради сизифов труд.

 Подобаващ старт, Стар,  на новия цикъл Меркурий- Марс.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4562 -: Юли 02, 2017, 12:44:01 am »
Тр.Марс на IC, тр.Плутон на МС и квадратират натално Слънце = неконтролируема агресия. Добре, че Марс минава бързо  ??? и утре с децата няма да сме в къщи.
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #4563 -: Юли 02, 2017, 01:17:40 am »
Тр.Марс на IC, тр.Плутон на МС и квадратират натално Слънце = неконтролируема агресия. Добре, че Марс минава бързо  ??? и утре с децата няма да сме в къщи.

В смисъл-мъжът ти вдигна скандал?

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4564 -: Юли 02, 2017, 08:31:46 am »
Неконтролируема агресия - на бой ми прилича.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4565 -: Юли 02, 2017, 05:12:37 pm »
Тр.Марс на IC, тр.Плутон на МС и квадратират натално Слънце = неконтролируема агресия. Добре, че Марс минава бързо  ??? и утре с децата няма да сме в къщи.
бях пуснала на 18 юни в темата с общи прикакзки тази полезна статия, но явно си пропуснала 
 http://tayni.net/?p=6103

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4566 -: Юли 02, 2017, 07:52:47 pm »
Алена, кой или какво са били дразнителите ? Луната беше във Везни тези дни. Трябва по рождение да си агресивен тип ( Луна-Марс, Венера-Марс,Слънце-Марс, Меркурий -Марс ,Марс-Сатурн  в твърд аспект, съвпад ,Марс в падащ дом и с тях Уран, Плутон ) , за да откликнеш на мунданни Марс/Плутон, Марс/Уран по този начин.:-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4567 -: Юли 02, 2017, 09:49:47 pm »
Големия син - преди няколко дни си удари палеца. То как го удари. Мъжът ми, решил да ми направи номер - на мен. Един лост на гладиатора - не го закачил за катарамата, ами го подпрял на едни куки, така, че като тръгна да тренирам - да дръпна рязко и да се ударя - голям смях да "падне" с коментари - каква съм, шо съм (непохватна, сляпа и т.н.) Този мъжки  казармен идиотизъм - никога няма да го разбера. Да, обаче - онзи ден ми беше почивен за тренировка и детето се качило - уж да тренира. Той нищо не може да направи, но се напъва. И така - пада с лоста на земята, удря си пръста. Баща му, вместо да изпита някакви угризения - веднага го нападна. Аз едва се въздържах от коментари.... И вчера - детето е на двора, играе си, и друго го настъпва.  И това беше провокацията - баща му да откачи - че малкият е олигофрен, идиот, ще му хвърли колелото, ще го накаже, 2 седмици да не излиза .... След това бяхме на ред аз и моите роднини и т.н.  Нямаше физическа агресия, но все още е подпален и се държи настървено, крещи за всичко ... обижда, търси как да уязви мен най-вече. Няма нужда да удря, този тормоз е достатъчно силен.

Аз пак съм във всякакви размисли за бъдещето ... Като е в такова състояние, нито мога да говоря с него, нито аз самата спокойо да разсъдя. Наясно съм, че това не може да продължава така. Плутон сега тепърва започна да му квадратира Слънцето.
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4568 -: Юли 02, 2017, 09:56:19 pm »
Извинявай, Алена, но мъжът ти е за среща с кварталния .... Аз нямам думи просто ...
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4569 -: Юли 02, 2017, 09:57:28 pm »
Алена, твоят Марс може да вади/провокира (периодично) чувствителна партньорска точка, нали е близо до ъгъл и квадрат с оста 1-7 ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4570 -: Юли 02, 2017, 09:59:57 pm »
Алена, твоят съпруг нали е с квадратура Луна/Марс. Ние вкъщи имахме такъв с опозиция, там беше психотормоз под прикритие, никога няма да чуеш крясъци, директни обиди, патаклами да видиш. Но там има и сатурново влияние, за да може да си овладява изблиците. То пак излиза навън, насочено срещу най–близките, но в по–прикрита форма, завоалирана агресия. Човек носи ли го в себе си, все по някакъв начин ще се изяви. Един мъж ако не крещи и не командори на работа, ще го пренася вкъщи, ако има нужда от такива изяви, да се почувства The Big Boss. Нашият такъв беше и по длъжност, може би затова не крещеше и не трошеше, опъваше ни нервите по друг начин.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4571 -: Юли 02, 2017, 10:30:02 pm »
Да, Лили, с такава квадратура е. В момента и Нептун е в точен съвпад с наталния му Марс и заедно квадратират Луната. Губи мяра, може би покрай Нептун, но това не е  от скоро.

Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Събития и транзити
« Отговор #4572 -: Юли 02, 2017, 10:41:13 pm »
И аз имам квадратура Луна-Марс, но не правя подобни неща, съмнявам се, че ако имах и дете, щях да се отнасям по подобен начин. Нептун също ми е в квадрат с Марс.
Баща ми обаче, е способен на такива неща, но при него Луната е в Рак, а Марс в Лъв, между тях няма аспект... По-скоро за подобен род изява търсете други планетни конфигурации, може би свързани със Сатурн и/или Плутон (по него е садизма).

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4573 -: Юли 02, 2017, 10:51:25 pm »
Веско, ти правиш други неща,  по твоя начин  изразяваш агресията по Луна- Марс- Нептун,  под друга форма и когато  партньорска планета настъпи същите- бум ! Това е нормално и затова казваме, че другия ни дразни, че е груб, агресивен, недодялан и все в този ред на мисли, а всъщност ние сме тези с неизразената агресия като малки  и вече на една друга възраст същата се манифистира под съвсем различна форма. Всеки удар от трите външни, Юпитер, Сатурн, затъмнение натискат , там, където сме най-чувствителни или уязвими, несигурни и натрупаното изскача навън. Обикновено агресията е насочена към близкото обкръжение, защото живеем в общество, което не позволява саморазправа, с който трябва- еволюирали сме към по-голяма толерантност или прикрито лицемерие. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Събития и транзити
« Отговор #4574 -: Юли 02, 2017, 10:52:41 pm »
Веско, ти правиш други неща
Като например?