Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 846894 пъти)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Събития и транзити
« Отговор #675 -: Юни 09, 2014, 09:50:28 pm »
Това вече е върхът на Плутоново-скорпионските ми преживявания днес! Влизам в банята преди минути и виждам вътре малка скорпионоподобна твар :) Аз си я знам само като щипалка, а всъщност нелатинското и название било европейска щипалка. В опашката си е направо скорпион!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #676 -: Юни 09, 2014, 09:52:50 pm »
ее..ми аз такова нещо не го броя за събитие, особено по транзит :)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Събития и транзити
« Отговор #677 -: Юни 09, 2014, 10:05:25 pm »
ее..ми аз такова нещо не го броя за събитие, особено по транзит :)

Е, да, то това не е кой знае от каква значимост, обаче като му видях опашчето на това чуденце и веднага го асоциирах с Плутона и Скорпиона:)
Иначе транзитния Плутон ще е в  тригон към натално Слънце и квадрат натална Луна още поне година. Понеже засяга двете светила едновременно, очаквам още плутонови знаци и събития край мен.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #678 -: Юни 10, 2014, 02:34:42 am »
Аз май дори и като вярваща не мога да се определя, не съм духовна, не съм и извисена. Не зная днес защо така като магнит ме придърпа тази църква, заедно с мъртвеца вътре :o
Извисени няма- дори светите хора не са били светци приживе! Щом си пишем в този форум, а и на такава тема, определено не сме бездуховни  :)
Колкото до вярването има една истинска случка, описана в книгата "Вяра, Надежда, Любов"- пътували в едно купе на влака поп и студент, който се подигравал на тема религия и казал, че не вярвал в нищо. Слезли от влака на една и съща гара, и котка минала път на студента, а той направил ключ с пръстите на ръката и се превъртял... Попът му казал с усмивка: "Младежо, съвсем не си бил толкова невярващ, колкото се описа, само че аз вярвам в Господ, а ти в котките!"

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #679 -: Юни 10, 2014, 02:58:29 am »
Иначе транзитния Плутон ще е в  тригон към натално Слънце и квадрат натална Луна още поне година. Понеже засяга двете светила едновременно, очаквам още плутонови знаци и събития край мен.
Тригон със Слънцето е хубав аспект- ще налива енергия и сила по хармоничен начин, без сътресения, а квадратът му към Луната засяга най-вече отношенията ти с жени в семейството и близкото обкръжение, но влиянието му е изчистващо и ще се разкарат тези, които те нараняват, а тези, които не изчезнат ще спрат да те нараняват- положението им в натала ще покажат кои точно- при мен Плутон е У3, а Луната У11 в 7д и докато беше действащ квадрата между тях имах бурни скандали с малката дъщеря (второ дете по 7д), с братовчедка, с на племенника половинката, със съседка- всички те са по са по 3д, с приятелки- по 11д
-  с дъщерята отношенията ни сега са гладки и хармонични, а другите просто ме оставиха на мира, но след обилни порции сълзи от моя страна в периода на квадрата, макар че за сълзите прочетох, че са били от съвпада на тр Уран с Луната, който течеше съвместно с квадрата на тр Плутон

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #680 -: Юни 10, 2014, 08:46:23 am »
May ,

Ти  (ще)преживяваш всяка ситуация ,случка като специална и (ще) се учудваш като дете на същата -Луна в Овен,към нея ще покажат как същото се отразява в живота ти и отношението ти,отразявайки Слънце в Телец-предубедено и търсещо прагматизъм.
Винаги ,когато имаш активиране по транзити,прогресия,лунация...от/към АСЦ и неговия управител ,ще отваряш нов прозорец към/ за света и себе си ,в това число,но по-скоро като информация. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #681 -: Юни 10, 2014, 09:19:32 am »
Смятате ли, че точният съвпад на транзитен СЛВ с АЦ може да доведе до разлято кафе върху договор и счупване на чашата?  :57:
Договорът беше за проверка и трябваше спешно да бъде подписан... сега, за по-лесно, просто е унищожен  :D
« Последна редакция: Юни 10, 2014, 09:24:25 am от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #682 -: Юни 10, 2014, 10:15:52 am »
Смятате ли, че точният съвпад на транзитен СЛВ с АЦ може да доведе до разлято кафе върху договор и счупване на чашата?  :57:

М..не :) виж, ретро меркурий по- може

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #683 -: Юни 10, 2014, 10:18:42 am »
Видях го, първо за него се сетих. Но нямам точни аспекти. Единственият точен към деня ми е на СЛВ.  :017:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #684 -: Юни 10, 2014, 10:35:52 am »
А меркурий има ли връзка с марс/луна в натала?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #685 -: Юни 10, 2014, 10:46:10 am »
Не. Води се от астрокома в опозиция на Марс, но е с 9гр орбис и различни знаци. Марс е диспозитор на Луната, но няма връзка с Меркурий.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #686 -: Юни 10, 2014, 10:50:59 am »
Ами мерк към асц-в натала?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #687 -: Юни 10, 2014, 11:08:49 am »
Това е картата. Има тригон на транзитна Луна с натален Меркурий и транзитен Непутн. Но това да доведе до разливане на кафе?
Тоест, то може да доведе, но според мен само транзитна Луна тригон натален Меркурий е аспекта, не и с транзитен Нептун. Плюс това аспектът е тригон, а на мен ми създаде проблеми като квадрат или по-скоро куинконс. Кафето само се изля леко като при тригон   :012:
А ретро мерка няма аспект, за да влияе.  ::)

О, вчера щях да пиша и забравих - при точен Венерин възврат получих едни пари, които ме облекчиха до заплата  :08: Добре, как да гледам на Венера като планета на любовта при мен в такъв случай??? Чисто финансова планета си е. А за любов май само Нептун  ??? Този бавен Нептун, чиито аспекти минаха вече!!! А аз любов чакам... Говоря за транзита на Плутон над Нептун, когато се омъжих първия път. За втори брак има да си дремя....
« Последна редакция: Юни 10, 2014, 11:12:00 am от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #688 -: Юни 10, 2014, 11:09:55 am »
Астрологията не отговаря на въпроси,а задава въпроси ,на които да си отговоря ,който иска и който може. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #689 -: Юни 10, 2014, 11:13:03 am »
А, мерси. Разбрах, че аз не мога (четено отзад напред)....
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински