Автор Тема: Марс  (Прочетена 274218 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #240 -: Май 20, 2014, 11:15:09 am »
Не слагам знак за равенство между Марс в 1-ви и Марс в Овен ,а сходен принцип на изразяване .И защо знакът на Марс ще определя структурата на тялото ,освен ако не е сигнификатор в картата  за същата?!?
Коментарът ми по твоя пример с дамата ,го направих в частност за нея  ,от това ,което си споделила като информация,както и след това в общ вид .

Мога да ти дам и карти ,и снимков материал за достатъчно Марс и в Овен ,и в 1-ви ,и екзалтиран в 1-ви и т.н.-дава и слаботелесни ,и месести,и набити и всякакви телосложения,но не това е типичното тук ,а демонстрирането  на тяло. ;)
Всичко поставено в 1-ви дом дава заявка,демонстрира това същото сега ,веднага и винаги,а Марс  го прави най-силно тук ,защото си е у дома,следван от Слънце ,защото то пък така си се чувства като у дома .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Марс
« Отговор #241 -: Май 20, 2014, 11:49:41 am »
И защо знакът на Марс ще определя структурата на тялото ,освен ако не е сигнификатор в картата  за същата?!?

Ясно де, обаче, ако Марс седи в първи дом, сигнификатор ли е в картата за същата или дори и тогава знакът му не ни интересува, а само аксиденталната му позиция.
Ако цитирам пак коментара ти, външността й - тази част със слабата телесна структура, женствената и фина мускулатура се дължи на "типично проявление на Венера в Скорпион и Марс в Козирог".

А конкретно типичният Марс в първи в Козирог се проявява в нейната липса на издръжливост и сила или ако те цитирам пак -  това, че не може да вдигне десет кила, не може да седи права и мрънка -  е типичен Марс в първи дом и в козирог :017:. 

Защо ползваме Венера и Марс?

И ако търсим сигнификатор на външността конкретно в нейната карта, един Стрелец Юпитер в Лъв в 9-ти, в аспект и взаимна рецепция със Слънце не би ли бил напълно легитимен сигнификатор?

На мен ми е много трудно да определям външността по асценденти или първодомни планети, защото винаги се сблъсквам с противоречиви примери. Затова "типичното" ми убягва като есенция и определение.
« Последна редакция: Май 20, 2014, 11:55:10 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #242 -: Май 20, 2014, 11:50:29 am »
Имаме адекватно отношение и очакваните реакции към фазата на Марс тези дни ,преди да направи тригона си към Слънце . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #243 -: Май 20, 2014, 12:14:50 pm »
Ясно де, обаче, ако Марс седи в първи дом, сигнификатор ли е в картата за същата или дори и тогава знакът му не ни интересува, а само аксиденталната му позиция.
Ако цитирам пак коментара ти, външността й - тази част със слабата телесна структура, женствената и фина мускулатура се дължи на "типично проявление на Венера в Скорпион и Марс в Козирог".

А конкретно типичният Марс в първи в Козирог се проявява в нейната липса на издръжливост и сила или ако те цитирам пак -  това, че не може да вдигне десет кила, не може да седи права и мрънка -  е типичен Марс в първи дом и в козирог :017:. 

Защо ползваме Венера и Марс?

И ако търсим сигнификатор на външността конкретно в нейната карта, един Стрелец в Лъв в 9-ти, в аспект и взаимна рецепция със Слънце не би ли бил напълно легитимен сигнификатор?

На мен ми е много трудно да определям външността по асценденти или първодомни планети, защото винаги се сблъсквам с противоречиви примери. Затова "типичното" ми убягва като есенция и определение.

В нейната карта е ,сигнификатор или поне придава нюанси на външността й ,защото е в 1-ви дом,включих и Венера защщото е женска карта ,без да знам каква й е домофикацията .
Диана,аз тълкувам повече интуитивно ,ти -по научному,когато на мен ми убегне логиката ,се допитвам /сверявам например с твоят опит,ако ти имаш противоречия по даден казус,можеш да ползваш от моето въображение.Тук няма отричане или невярно становище ,комбинацията между твоя и моя коментар дадоха  мисля правилен резултат. ;)

Аз визуализирам  нещата ,затова така се изразявам ,като се опитвам да ги обясня и чрез похватите на астрологията ,доколкото мога ясно ,но се включих така активно по темата за Марс ,защото ми е познат като израз,както и като наблюдение ,опитност,но и го харесвам и всеки коментар ,мнение ,свързани с него ме интригуват,както и определяне на АСЦ,външен вид . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Марс
« Отговор #244 -: Май 20, 2014, 12:45:13 pm »


Ей ся, ти, според мен, би трябвало да си с източени крайници, без подкожни мазнини, но с очертани мускули - не атлетична, но по-скоро жилеста мускулатура с гъвкави стави. За другите черти ще ми затрябват и други планети.
« Последна редакция: Май 20, 2014, 12:46:57 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Марс
« Отговор #245 -: Май 20, 2014, 01:09:08 pm »
Погледнах картата на момичето с Нептун на Асц.-правилото е да се гледа първо за планети в дома ,а от тях -първо за тази съвпад с куспидата,Нептун отговаря на това,тая слабост и финност са негови характеристики,съвпада със Слънцето явно засилва показването му.Марс в козирог в 1дом,енергия ,мускули трябва да даде издръжливост,маратонците са с такъв,обаче има точна опозиция с анаретна в началните градуси,макар и тронова Луна-Луната е нестабилност,капризи,слабост -предаващи се на Марса.Слаб кръст-Венера дебилитирана .Забравих да кажа че и Марс макар екзалтиран е начален градус-анаретен .
« Последна редакция: Май 20, 2014, 01:18:44 pm от Oposit »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #246 -: Май 20, 2014, 01:32:56 pm »
АСЦ Овен, Марс в Близнаци. Водолейска Венера в 10д. Как изглеждам ::)

 1) Хората те виждат така и така изглеждаш....
2) Искаш хората така да те виждат..................
3)А всъщност ето така изглеждаш....................  ;)

 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #247 -: Май 20, 2014, 01:53:58 pm »
Среден ръст ,специфика при колената или доближени ,или обратно ,по-скоро четвъртито тяло ,но с мекота и тежест в крайниците,бюста е по-скоро спортен ,но апатетитен ,бадемовидни очи ,леко изпъкнали ,може би пъстри ,но в по-светлата гама.Косата ти ме интересува ,тя ли е акцента при теб ,тя ли те представлява,въобще начина ,по който я отмяташ ,цвета и/или цялата глава ,имаш сякаш някакъв ритуал тук ,поведение ?!?
Това мога да кажа като коментар,Witch  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #248 -: Май 20, 2014, 02:11:10 pm »
Наистина приличаш на русалка ,Witch  :38:
В косата като лъвица и колената ,мда -остри,четвъртити....
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #249 -: Май 20, 2014, 02:12:55 pm »
Йей, каква фина красавица -  :38: - да си жива и здрава :)

ама не хаби хубавите обувки с токчета по камънаците, бе, девойче, грехота е .....  :cheer:

Моя Юпитер нали трябва да се покаже :) :)

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #250 -: Май 20, 2014, 02:39:26 pm »
Мерси, Хепи :) В момента не съм толкова фина де, на около 3 кг съм от това :012:
Токчетата са по-скоро случайност, рядко троша крака с токчета, колкото и да ги харесвам :012:

абе ти сега се радвай на комплиментите :) - кой те знае с колко си отгоре :) 

а и финеса не винаги означава малко килограми - то си личи по много други показатели на лице и тяло.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Марс
« Отговор #251 -: Май 20, 2014, 03:02:57 pm »
Аз нищо не видях  ???

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Марс
« Отговор #252 -: Май 20, 2014, 03:14:20 pm »
реших да постна снимки, за да визуализират  :)

Именно, изтървах интересното  :012:

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Марс
« Отговор #253 -: Май 20, 2014, 06:38:55 pm »
Eто картата на момичето
За мен този Марс е много импулсивен и трдно контролиран, момичето вероятно успява да устои себе си и правата си, но често се вкарва в излишни конфликти. За леката структура бих обвинил Нептуна на Асц, както и тригона Юпитер У1 с Меркурий. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #254 -: Май 20, 2014, 08:48:11 pm »
За мен този Марс е много импулсивен и трдно контролиран, момичето вероятно успява да устои себе си и правата си, но често се вкарва в излишни конфликти. За леката структура бих обвинил Нептуна на Асц, както и тригона Юпитер У1 с Меркурий. :)

Цитат
За леката структура бих обвинил Нептуна на Асц

Да,дава такава тенденция на крехка структура. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“