Автор Тема: Марс  (Прочетена 273870 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #930 -: Октомври 26, 2015, 02:13:15 am »
И предвидливи, винаги се мисли в перспектива. Но ти, Рару, що се слагаш в кюпа? Аз съм уточнила - само тия, дето са без морал и скрупули.

А за да се свърши някоя подлост, наистина е нужна и изобретателност. За да се стигне до низост, и акъл не е нужен, просто си трябва гъвкава ценностна система.
« Последна редакция: Октомври 26, 2015, 02:17:46 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс
« Отговор #931 -: Октомври 26, 2015, 10:13:52 am »
Защото, Лили, то опира до умения
Аз наистина и съм възпитана различно, и допълнително съм се шлайфала да не съм гаднярка, понеже това замърсява цялостно света. Обаче ако ножът е до кокъла...не се знае

Ако искаш да сме астрологично полезни, може да ги изброиш тия конфигурации, които са ти направили лошо впечатление, че аз все ги загубвам в общите коментари.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Марс
« Отговор #932 -: Октомври 26, 2015, 10:32:42 am »
Алена,за да не спамя  -тук .Актуалното последно СЗ беше съвпад с наталния ми Марс-отразява ми се в импулсивност и активност,усещане за въртележка .На Марсовия възврат също усещам акцентиране-Марс ми е в дева,съвпад ДСЦ-като бях за гъби по-вече от друг път се набодих на тръни/Марс/,срещнах ротвайлер свободен-/Марс/,Срещнах елен с големи рога/Марс/,едно момиче правеше джокинг .спорт-Марс/ .Това в 7д-другите .травми,порязвания нямаше-това когато съвпадне с Асц явно,за квадрати към Асц не съм следил .

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Марс
« Отговор #933 -: Октомври 26, 2015, 10:39:30 am »
В момента проверих е точния възврат до минута-говоря,публикувам това за Марс :012:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #934 -: Октомври 27, 2015, 01:38:32 pm »
Oposit, благодаря :) Стана ми интересно - значи с теб имаме почти еднакви АЦ/ДС. При мен са на 16.03 в Риби/Дева. Марс тъкмо мина през ДС, а Венера и Юпитер се сляха на градус след него.

При мен Марс винаги се включва много експлозивно и скандално. Никога не е просто прилив на енергия. Вероятно защото ми е ретрограден в натала :( Снощи дори си поплаках. Стана ми депресивно и още ме държи :(

А от толкова време чакам Юпитер и Венера да се слеят на ДС - и нищо ... :( нищо хубаво :( Дано поне има някаква благотворност в перспектива :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #935 -: Октомври 27, 2015, 03:34:07 pm »
Марс вече е качил моя Мерк У1 в 1д , на градус разлика, но ми активира клавиатурата марсово- влязох в конфликт с профитата на едно друго място, че си нямах работа да изкажа мнение по статия от астро-семинар. Преди това по телефона се озъбих на приятелка, която се опитва да ми дирижира семейния живот, като типична свекърва, но да си командва снахите, а не мен  :)

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #936 -: Октомври 27, 2015, 03:53:39 pm »
Марс вече е качил моя Мерк У1 в 1д , на градус разлика, но ми активира клавиатурата марсово- влязох в конфликт с профитата на едно друго място, че си нямах работа да изкажа мнение по статия от астро-семинар. Преди това по телефона се озъбих на приятелка, която се опитва да ми дирижира семейния живот, като типична свекърва, но да си командва снахите, а не мен  :)

 :57: :57: :85: :85:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Марс
« Отговор #937 -: Ноември 18, 2015, 06:04:07 pm »
Транзитен Марс от вчера се проявява с пълна сила.

Само да вметна, че с моето седмодомие имаме точна опозиция на Мерковете. И в момента тр. Марс е в съвпад с мой и опозиция негов Меркурий.
При мен Меркурий упр. на 5 и 8 дом. При него на 8 и 11 дом. При него в 5 дом, при мен в 8 дом.

Събитията къде не са баш по домовете. А по превозните средства. Голяма синхроничност. Не сме се блъснали един в друг, не е от този тип повредите в автомобилите.  :012: Не за друго, а защото се е случвало двамата да се троснем един в друг.  :012:
При мен е малко буквално проявлението по Марс - явно съм дала малко повече зор с едно невероятно пътуване вчера и ми се стори, че ми попрегря повече от необходимото автомобил. Вдигна "температура" по Марс. То аз вдигнах, какво остава за милото количе. При мен зор беше по 5 дом. Не любов, а деца. Това си е, може да не съм родител в истински смисъл, но за тях съм способна да мина 400 км единствено, за да им угодя и да се усмихнат щастливо. Техните любови ме пощуриха. Не съжалявам.

При седмодомието реално няма фрапираща повреда, а належаща профилактика. Оказа се, че и при мен не е имало повреда. Очаквах покъсани маркучи, бог знае какво. А няма кой да погледне колко антифриз имам.  :012: Подозирам някакъв неизяснен дребен теч, знам ли и аз какво е. След 1-2 дена ще си оставя колата на сервиз за пълен преглед.

Все пак ми се опъна косъм нагоре, когато видях промяна от нормалната температура. Но в такива мигове осъзнавам за пореден път колко е хубаво да имаш хладнокръвен човек до себе си. Сатурнови Венери. Няма да говорят празни и романтички приказки. Но с половин дума ще прекосят България, ако си в беда.
Моето седмодомие въобще нямаше понятие къде съм, че децата са решили да ходят на майната си по любов. За щастие, вече ги бях откарала до пожеланото им място и пътувах сама на връщане. Та така... Остана изненадан, но дори не дочака да обясня.
Когато се прибрахме ми каза, че ако в този миг съм му съобщила, че съм някъде закъсала в Гърция, в Италия, в Испания, пак е щял да тръгне на втората дума. И на мен ми текнаха сълзите.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс
« Отговор #938 -: Ноември 18, 2015, 10:07:12 pm »
Така е със сатурновите венери, даже и половината на "помощ" стига, ако си техен човек

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Марс
« Отговор #939 -: Ноември 18, 2015, 10:39:27 pm »
Да, Папи.  :38: Не търсят обяснение, не питат защо, няма излишни емоции. Пълно хладнокръвие и невероятна отговорност.
Влезеш ли под кожата на сатурнова венера, няма да ти чете поезия. Ще те обича с грижа. Уф, пак ще се разчувствам.

"По делата им ще ги познаете."
 :clap:

В лесното всеки може. В такива мигове осъзнавам за себе си, че всичко си струва - всяко изпитание, всички гадости, които сме преживели, невероятно тежките ни характери. Той има много кусури. Но липсата на мъжество не е от тях. Канара.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Марс
« Отговор #940 -: Ноември 18, 2015, 10:45:29 pm »
Но в такива мигове осъзнавам за пореден път колко е хубаво да имаш хладнокръвен човек до себе си. Сатурнови Венери. Няма да говорят празни и романтички приказки. Но с половин дума ще прекосят България, ако си в беда.
Моето седмодомие въобще нямаше понятие къде съм, че децата са решили да ходят на майната си по любов. За щастие, вече ги бях откарала до пожеланото им място и пътувах сама на връщане. Та така... Остана изненадан, но дори не дочака да обясня.
Когато се прибрахме ми каза, че ако в този миг съм му съобщила, че съм някъде закъсала в Гърция, в Италия, в Испания, пак е щял да тръгне на втората дума. И на мен ми текнаха сълзите.

И аз така го разбирам приятелството/партньорството. Понеже сме в темата за Марс, ще потвърдя и за Козирожкия същото. Без празни приказки, просто се пристъпва към действия.
А моят нали е в аспект със Сатурн, освен с всички останали в картата, реагира с практическа помощ при нужда, иска резултати, не мога да лежа само на едната емоционална съпричастност и очакват ли това от мен, обикновено са разочаровани. Има хора, които се чувстват леко отблъснати, ако не ги галиш и не съпреживяваш с тях, не успяват да оценят тежестта на подкрепата.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Марс
« Отговор #941 -: Ноември 18, 2015, 11:06:40 pm »
И малко извън темата за Марс, но и във връзка с него.

Да потвърдя за Марс с окраски на Сатурн. При седмодомието Марс и Венера са в съвпад със Сатурн. А при мен Марс е в 10 дом. Макар да са в Близнаци и Стрелец(да, и тук опозиция), оценяваме практическата реализация на нещата във връзката. И аз съм със сатурнясала Венера.
Тези съзливи истории и съпричастност на думи... не, мерси.
Но и много трудно се чупи от външна страна бариерата на Сатурн в любовните неща. Много проверки на времето - изисква време да загреем в любовта.  :012: Български реотани.
Когато душата ми стене... и някой да ми подава кърпички и да ми говори колко ме обича... Нещо не ми е съвсем по вкуса. Включвам на режим 'мога и сама'. И следва въпрос - а ти защо си ми? Едно неопределено усещане за самота в трудностите.
Сатурнясалите не всяват паника с хаотични емоции. А успокояват с хладнокръвие. Което често се бърка с липса на емпатия.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #942 -: Декември 03, 2015, 04:29:21 pm »
Каква диващина  :012:, обаче са много смешни, хляб и зрелища за публиката.

Интересен жест използват към противника.  :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Марс
« Отговор #943 -: Декември 22, 2015, 03:00:17 pm »
Да повдигна темата за любим Марс.
Този му престой във Везни ме изтощава. Аз по природа съм нервак. А сега съвсем ме изтормозва. Тази сутрин имах интересно събитие. Успях да сдържа нервите си, а много ме ядосаха. Преглътнах думите и избухването. И за награда преди малко ме нажили една пчела - марсова история. Декември месец. Със свещ да ги търсиш пчелите, няма да ги намериш. Но те мен ме откриват - натурална и красива пчела... Но аз съм подготвена за всякакви случаи и бързо се ориентирах към един алергозан. Пчелната отрова била лековита, така казват.  :D
Тр. Марс е в съвпад с нат. Сатурн. У12 и класически у1.

Сега спокойно и с усмивка се радвам на разливащата се топлина по тялото ми. И да стиснем палци да не се подуя нещо, защото довечера имам занимания с хора и трябва да съм по-представителна.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #944 -: Декември 22, 2015, 04:33:25 pm »
Интересно проявление на аспекта :) Зная, че са ползвали отровата при лечение на ревматоиден артрит :) Хем възпалително - по Марс, хем засяга зона на Сатурн :) Може да си имала нужда от дозичка :) Пчеличката си е дала живота в името на това :)

Иначе алергиите нали са по 12 дом :) - пак на място :) Ако имаш фенистил - можеш да го намажеш :) Пожелавам успех довечера :)
Над силата е само умението да я владеем!