Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304460 пъти)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1005 -: Септември 10, 2016, 08:06:56 am »
Юпитер във Везни няма някакви  особености или достойнства в знака

The rulers of each triplicity are thus established as follows:

 Aries trigon - Sun, Jupiter, Saturn
 Cancer trigon - Venus, Mars, Moon
 Libra trigon - Saturn, Mercury, Jupiter
 Capricorn trigon - Venus, Moon, Mars



Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1006 -: Септември 10, 2016, 08:27:53 am »
Юпитер е смесен /допълнителен/ управител на въздушния триплицитет, но те са със сатурново-меркуриев темперамент и много им личи.

При мен периодът непосредствено преди ингреса беше най-показателен, когато направи тригон по градус към наталното си място. Сега и Сатурн е в точен тригон към наталната си позиция. Усещам го като леко развиделяване, започват да ми се избистрят някои идеи, свързани с обозримото бъдеще, идва и желание за съдействие, подкрепа отвън. С лекота започнах да отстранявам безполезни и отровни хора от обкръженето, без да ми тежи на сърцето, няма сантименти. Обкръжението постепенно се ъпдейтна, презареди с други енергии.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1007 -: Септември 10, 2016, 09:21:12 am »
Какво да очаквам, когато транзитен Юпитер съвпадне с наталния ми Марс в 7 дом?
Увеличаване на възможностите и популярността. Успехи в бизнеса. Не се дръжте надменно. Не пилейте времето в търсене на идеалната работа, партньор или приятел, пренебрегвайки прекрасни възможности, защото не съвпадат съвсем точно с желаното. Не угаждайте на капризите си, защото можете да съсипете постигнатото.

Буквално копи пейст

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1008 -: Септември 10, 2016, 09:43:13 am »
Транзит или дирекция на Юпитер към нат. Марс може да бележи и доста активен период, но има и тенденция към по-прибързани и импулсивни действия, разпиляност. Зависи как са поставени в радикса. Дава и предразположеност към водене на спорове и полемики. Ако енергията не се вложи в нещо конструктивно, периодът може да донесе повече напрегнати и конфликтни ситуации от обичайното ни състояние. Човек може да се бори за някаква кауза, да дири справедливост. Ако не се занимаваш с обществена и хуманитарна дейност, на по-ниско ежедневно и битово ниво носи повече конфликти, разногласия, ще си нагласа повече да си отстояваш правата и интересите, да не си замълчаваш, по-често от обичайното ще се почувстваш от някого засегнат, накърнен и да има склонност към негодуване, по-бурни реакции. Дава повече енергия, но трябва да се възнамерят реални и постижими цели /имаш и транзит на Сатурн през стелиума/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1009 -: Септември 10, 2016, 09:53:09 am »
...

А, според вас, това че, Меркурий е ретрограден при ингреса на Юпитер, би ли променило това проявите през целия период на Юпитер във Везни ?

За мен - не - просто влизането му там в партньорската територия на Везните ще ни върне да изчистваме съвместно с някого, чрез дипломатичност и хармония - стари теми по меркуриевите места в картата ни. При мен Меркурий държи 3, 4 и 7 дом  и там правя ревизия по ретро Мерка с пособията на 7 дом, където ми е сега и с подкрепата на  Юпитер във Везни.

Това може наистина да даде нова основа, на която Юпитер да се разполага във Везни - влиза, разчистваме по ретроМеркурий и Юпитер се шири на чисто. Такова влияние да :) Да не забравяме, че и новият цикъл Юпитер/Венера започна в края ан Дева, под управлението на Меркурий и ще продължи сигурно колкото престоя на Юпитер във Везни :) Трябва да видя - интересно ми е къде ще им е следващата среща :)
Над силата е само умението да я владеем!

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1010 -: Септември 10, 2016, 09:57:09 am »
Все забравям, че съм с прогресивен асц. везни, от година-две, искам красиво и прилично да е в отношенията, но е трудна опция, двустранна трябва да бъде, да, юпо ми е на асц. :57:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1011 -: Септември 10, 2016, 01:49:04 pm »
Благодаря! Значи, общо-взето, не особено положителни неща...

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1012 -: Септември 10, 2016, 03:04:00 pm »
И понеже адски се дразня на подобни статии за които някой вземат пари и все едно си чета хороскопа в дир бг преди работа... Друго си е да си гледам ZET...
Та мили Везни... Сатурн бавно лека полека ще мине в Козирог и след Аху иху ще има тиху... с едни красиви 90 градуса към слъцата ви.
Разбира се Плутон е още там... Той си работи за години напред в червено. Първо Марс ще каже по тихо и ако не го послушате Сатурн и Плутон ще се изплезят. Какво като имате сектили с наталните планети в дома на Скорпиона...
А Уран отсреща в пълна опозиция как ли действа на Везните?

Матео, а не мислиш ли, че Везните явно вече сме понавикнали на енергията на Плутон и Уран? Къде не от вчера ни квадратират и опозират.
Няма нищо случайно в това, което се случва. След пиршеството по юпитер, излишествата и грандоманията, ще дойде Сатурн да попита кое от всичко това има здрава основа и си струва усилията. Ако си хванал предимно полезното и не си се големеел, то Сатурн няма да е чак толкова страшен. Ако си градил вятърни кули, ще бъдат разрушени. Въпрос на личен избор.

Няма лошо от малко позитивност. Стига да не минаваш границите.
Забравяш, че Сатурн е в знаков секстил с Юпитер във Везни. И ще драпа да няма такава вакханалия. Или барем да е малко полезна.

Сатурн и Юпитер ще са в точен секстил на 21 градуса. В този градус ще се случи и опозицията с Уран. Не звучи чак толкоз лошо.

Иначе Весо изкефи с този преливащ оптимизъм. Както винаги намери повод да се притеснява. И цял килограм със злато да му се изсипе, ще му е все тая. Който не умее и не желае да се радва на живота, няма как да чака на един гол Юпитер щастието.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1013 -: Септември 10, 2016, 04:12:34 pm »
Аброуд, ти си с Юпитер във Водолей, как се възползваш на практика от  достойнствата му тук ?  За теб същия е важен защото държи ъгъл, нодална ос и се заиграва с Венера.  Таблицата за умножение е важна, когато отидеш "до магазина",  иначе е добре систематизирана информация в рамка, помагало, за да може хората да го виждат и да ръкопляскат.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1014 -: Септември 10, 2016, 04:22:36 pm »
Веско, както и за всички останали със Слънчев знак и АСЦ в Стрелец, винаги ще са важни циклите на Юпитер. Според това в кой знак транзитира и има ли в същия достойнства може да се определи доколко ще бъдат силно повлияни от природата му горе-изброените в съответния период. Твоята нагласа, отразява противоположния принцип на Юпитер, а именно Меркурий, така че по-скоро следи за събитийност циклите на Меркурий, а пък ако някой ден се сетиш, че носиш и Стрелец в темперамента си, може да погледнеш и малко по-надалеч от павилиона за вестници, от непосредствената ти среда, от подсигуреното, но не удобно. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1015 -: Септември 10, 2016, 04:34:18 pm »
Алена, ще ми е приятно да споделиш какво си "изчистила" по Меркурий ( 7-ми дом ) и "приключила" (4-ти), но със задна дата. Най-просто казано, докато Юпитер е във Везни, хората ще търсят смисъл във връзките- пожелавам ти да го откриеш . :)
Юпитер и Меркурий се срещат другия месец, а с Венера чак 2018 г.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1016 -: Септември 10, 2016, 04:54:21 pm »
Алена, сега видях снимката ти и много ми хареса. Копнееш за  нещо...това е хубаво като за/по Нептун. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1017 -: Септември 10, 2016, 05:02:29 pm »
Дааааа  :38: Усещаш ме много добре :) Юпитер и Нептун ми управляват асцендента - явно ингресът на Юпитер във Везни ми се изписва на лицето  :29:

А Юпитер и Венера ще се слеят пак на 13.11.2017 на осмия градус на Скорпион, Слънцето ще е върху моя СЛВ  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1018 -: Септември 10, 2016, 05:13:29 pm »
Ха, ха, аз пак с "голямата крачка" прескочих една година, благодаря за показалеца Венера/Юпитер през 2017 г.  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1019 -: Септември 10, 2016, 05:50:20 pm »
Слънчевото затъмнение от 1 септември е в опозиция с нат. Марс на ИЦ. Имаше 2 дни за предварителна подготовка, от 2 дена има майстори в апартамента, в понеделник продължаваме. Това затъмнение ме накара да си развържа кесията и да погледна върху тези разходи в по-различна светлина, дотук все се стисках.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui