Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304610 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1095 -: Септември 24, 2016, 07:54:25 am »
Аксцедента ми е Везни, та Юпитер... Моля ви се вземето си го! Имам чувството, че пълнея с часове..... аааа! :-)
да видиш лесно ли ни беше на нас с асц.Дева,сега тр.Сатурн ми квадратира асц. и за втори път диетологията ми е първа дружка

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1096 -: Септември 26, 2016, 09:08:32 pm »
Аброуд, ти си с Юпитер във Водолей, как се възползваш на практика от  достойнствата му тук ?  За теб същия е важен защото държи ъгъл, нодална ос и се заиграва с Венера.  Таблицата за умножение е важна, когато отидеш "до магазина",  иначе е добре систематизирана информация в рамка, помагало, за да може хората да го виждат и да ръкопляскат.  ;)

всъщност държи два ъгъла и пада в 3ти, макар да му подхожда повече 2ри, тоест друга теория
казват, че аксиденталното положение предхожда по сила есенциалното като проява (така твърди и ведическата философия), второто е подсилващо или намаляващо, и до сега нямам ясна концепция по темата, тъкмо се уверя в едно и се явят десетина, които с лекота да го оборят

но Юпитер за картата е бенефик, заедно с естествената му природа, предполагам освен собствена терма помага и това участие, природата на въздуха не е чужда на огнения темперамент, изключая знаците на падение/заточение, но не съвсем
според някои теории е и в хайз, екзалтира в знака на водещо светило, съвпада с другия бенефик, в синхрон с АС/МС и т.н., ако решим да задълбаем

силно се проявява в 1ви, 10ти, 11ти, но пак зависи коя домификация изберем и къде е Сатурн по същото време, също хармоничността радикално на точката, която засяга

натално - той и Венера държат над повърхността и парират доколкото им е възможно останалия негатив в картата, който никак не е малко, компенсира
и все пак нищо не става без благословията на Сатурн, сам по себе си Юпитер не стига

Рени, защо имаш нужда да ти ръкопляскат, или смяташ, че аз имам

а, как смяташ се е възползвал човек от наталния си Юпитер в приложената карта

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1097 -: Септември 26, 2016, 09:31:08 pm »
(Сатурн ще стане в опозиция на асц по знак, луна и марс ще са в неговата терма, може да развалят доброто впечатление/поведение/срещи)

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1098 -: Септември 27, 2016, 01:47:34 pm »
Последните 3дни тр.Юпитер мина през съвпада с орбис 12мин. на пр.Юпитер с пр.Уран-понеже в такъв случай го дават тригер издумках доста пари за лото-тото -без ефект,всъщност нямах желание точно сега,въпреки пр.Луна в 5д лъв-нямаше обаче никакви по-яки аспекти .Без акцентиране на пр.Луна вече не мисля да рискувам :lol_hitting:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1099 -: Септември 28, 2016, 02:22:32 pm »
Аброуд, предположих, че ще ти е трудно да определиш как точно на практика усвояваш силата на Юпитер във Водолей, следвайки  посоченото в споделената  от теб таблица. Не е лесно да се тълкува Юпитер, защото не е лесно да набуташ нещо толкова "голямо" и "динамично" в  табличка или да го анализираш логично и методично. Човек трябва да попътува и в пряк, и в  преносен смисъл и тогава на едни други години и опитност започва да разбира как да използва Юпитер в картата си, а табличките, които са ни завещани, посочват, докъде и колко можем да се разпростираме с Юпитеровите заложени възможности. Нативите с Юпитер във въздушни знаци имат шанса да видят даже и непрактичните си идеи и схеми осъществени до съвършенство-това е бонусът тук.  :)



Цитат
а, как смяташ се е възползвал човек от наталния си Юпитер в приложената карта

надалеч от познатото и полагащото й се, дано да е емигрирала или избора на професия да е по-скоро алтруистичен и придобивките(удовлетворението)  да не са от печалбата. По-скоро хората, другите  би трябвало да се възползват от протекциите й, вдъхновението, възможностите, които носи, отколкото обратното. Трябва да има обществена значимост, без значение в коя сфера или пък да е посветила живота си на някаква кауза, човек, проект. "Специално дете", което ако се е провалило в нещо, може да я прати в зависимости, да се срамува  или чувства виновна. Иначе, може да е попаднала в капана на собствената си магнетична същност и да има по-големи проекти за развитие, отколкото може да реализира, натъквайки се на непредвидими пречки- професионални, в тялото, около "семеен мит".

Цитат
Рени, защо имаш нужда да ти ръкопляскат, или смяташ, че аз имам

Ръкопляскането съм го споменала в друга посока. Питаш ли ме, дали имам нужда от същото ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1100 -: Септември 29, 2016, 05:28:27 pm »
Следващия петък Юпитер ми влиза в 5-и Дом , Юпитер управител 7 и 10 дом , три пъти ще ми тригонира Водолейското слънце - Декември / Април и последно Август догодина. 

Споделете в Транзита през 5-ти какво ви даде , усещания , събития? Тригона към Слънцето?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1101 -: Септември 29, 2016, 06:49:16 pm »
При мен на К5 беше раждането на второто ми дете, а при ММ - връщането ми на работа и нуждата няколко месеца да гледа малкия заедно с майка си.

Според мен няма да усетиш толкова тригона към слънцето (защото дава лекота), колкото таото, което се заформя - тр.Юпитер/Слънце в опозиция на нат.Венера и Марс и квадрати към нат.Нептун и тр.Марс, защото носи напрежение, нужда да направиш избор и промяна по областите, които уравляват участниците .
Над силата е само умението да я владеем!

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1102 -: Септември 29, 2016, 08:12:33 pm »
Имам възврат на Юпитер, не знам дали е точен- не съм гледала, но се окръглих за отрицателно време.
Ще започна да тичам, но не веднага.  :012:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1103 -: Септември 29, 2016, 08:20:40 pm »
Имам възврат на Юпитер, не знам дали е точен- не съм гледала, но се окръглих за отрицателно време.
Ще започна да тичам, но не веднага.  :012:

Това и от опозицията към Венера  :)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1104 -: Септември 29, 2016, 08:25:17 pm »
При мен на К5 беше раждането на второто ми дете, а при ММ - връщането ми на работа и нуждата няколко месеца да гледа малкия заедно с майка си.

Според мен няма да усетиш толкова тригона към слънцето (защото дава лекота), колкото таото, което се заформя - тр.Юпитер/Слънце в опозиция на нат.Венера и Марс и квадрати към нат.Нептун и тр.Марс, защото носи напрежение, нужда да направиш избор и промяна по областите, които уравляват участниците .

Алена , но края на другата седмица се разпада , квадратурата е много бърза просто , за да е трайна , Юпитер няма да се върне там изобщо

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1105 -: Септември 29, 2016, 09:08:22 pm »
Бърза, ама белязва стъпването му на К5 и намеренията му при транзита в дома. (Ще) си поставен в ситуация  да правиш избор - "или-или" и да действаш по отношение на партньорство в ситуация, в която си свикнал да си пасивен.

За да ти се получат нещата в любовно-партньорски план - трябва да бъдеш активен и да приемеш, че съвършен партньор няма. Ако обичайно се спотайваш в очакване да бъдеш харесан и избран, посочен; то сега ще се наложи ти да посочиш, да действаш, да си активен и да приемеш другия във връзката с несъвършенствата му. И да не се затваряш в себе си :)
Над силата е само умението да я владеем!

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1106 -: Септември 30, 2016, 06:34:44 pm »
Аброуд, предположих, че ще ти е трудно да определиш как точно на практика усвояваш силата на Юпитер във Водолей, следвайки  посоченото в споделената  от теб таблица. Не е лесно да се тълкува Юпитер, защото не е лесно да набуташ нещо толкова "голямо" и "динамично" в  табличка или да го анализираш логично и методично. Човек трябва да попътува и в пряк, и в  преносен смисъл и тогава на едни други години и опитност започва да разбира как да използва Юпитер в картата си, а табличките, които са ни завещани, посочват, докъде и колко можем да се разпростираме с Юпитеровите заложени възможности. Нативите с Юпитер във въздушни знаци имат шанса да видят даже и непрактичните си идеи и схеми осъществени до съвършенство-това е бонусът тук.  :)


таблицата е най-бързия и лесен начин да вметна за допълваща сила, когато говорим за перегрин, макар отново да има разнопосочни мнения за трети управител и нощен/дневен такъв, доколко е съотносим
и още - триплицитетните управители, за разлика от тези на термите, се свързва или със сигнификация на определена тема на управляващия дом, или за есенция на последен отрязък от живота, както казваш ще почакам, за да го отчета върху себе си

надалеч от познатото и полагащото й се, дано да е емигрирала или избора на професия да е по-скоро алтруистичен и придобивките(удовлетворението)  да не са от печалбата. По-скоро хората, другите  би трябвало да се възползват от протекциите й, вдъхновението, възможностите, които носи, отколкото обратното. Трябва да има обществена значимост, без значение в коя сфера или пък да е посветила живота си на някаква кауза, човек, проект. "Специално дете", което ако се е провалило в нещо, може да я прати в зависимости, да се срамува  или чувства виновна. Иначе, може да е попаднала в капана на собствената си магнетична същност и да има по-големи проекти за развитие, отколкото може да реализира, натъквайки се на непредвидими пречки- професионални, в тялото, около "семеен мит".


капанът е в екзалтацията, по после в ретроградието, нищо че е ъглов и остава същия с прецесия, Сатурн стои в негов знак

кариера - има такава, но нищо особено
невероятен съпруг и всичко хубаво произтичащо от това, не за кратко, но ограничено - убиват го преди 11 години, следват години самота, неудовлетворение, което дава отражение на ежедневие, кариера, застой и нежелание за нещо повече

обаче, има страхотни две деца - умни, способни, добре възпитани, изключително добре образовани, с добра ценностна система


Ръкопляскането съм го споменала в друга посока. Питаш ли ме, дали имам нужда от същото ?

в каква посока? не разбрах
питам те

Рени, хрумвало ли ти е, че ако стотина от сто и един не те разбират, значи проблемът може и да е в теб? :)
и преди да ми кажеш за "кой разбрал, разбрал", нали за социализация се разприказваме от време на време
« Последна редакция: Септември 30, 2016, 06:41:02 pm от abroad »

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1107 -: Октомври 01, 2016, 11:51:51 am »
Исках да питам , сетих се :) Понеже много искам да спортувам , спорта по 5-ти дом ли е? Ако е така , Юпитер в 5-ти дава ли повече занимания в спорта?

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1108 -: Октомври 01, 2016, 12:12:30 pm »
Исках да питам , сетих се :) Понеже много искам да спортувам , спорта по 5-ти дом ли е? Ако е така , Юпитер в 5-ти дава ли повече занимания в спорта?
Може. Внимавай със спекулациите.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1109 -: Октомври 01, 2016, 01:26:58 pm »
Дано случайно някоя се излъже да иска любов от мен :) :85: