Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 114664 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #435 -: Май 11, 2017, 11:34:47 pm »
Бека, с твоя надуваем крокодил да не вземеш да се конкурираш с варненските ккк... рептилии?  :d030:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4553
Re: Транзити на възлите
« Отговор #436 -: Май 12, 2017, 12:11:50 am »
Няма аз ще съм с буркини  :012:

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на възлите
« Отговор #437 -: Май 12, 2017, 06:55:42 am »
Тр. сев. възел съвпад АЦ?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на възлите
« Отговор #438 -: Май 12, 2017, 12:45:34 pm »
Тр. сев. възел съвпад АЦ?

Радвай се, маха ти се от 1д :))))
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4553
Re: Транзити на възлите
« Отговор #439 -: Май 12, 2017, 12:56:59 pm »
Мен от двегодишни затъмнения по остта 6-12 ,по-би ме било шубе ,да не ме хване все някое  :012:

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на възлите
« Отговор #440 -: Май 31, 2017, 02:27:53 pm »
Всъщност си права. Абсолютно точно.  :) Грешката е моя.  :08:
Май месец очаквам СЛВ, който в момента е в пети дом да направи един тригон към натален нептун /осми/ и един секстил към плутон /шести/ едновременно. Ще ми  е интересно дали ще донесе нещо интересно. По това време и прогресивна луна има хубав аспект. Ще споделя как се е отразило и дали е имало събитие.  :72: Би било интересно.
Да събитие имаше и беше свързано със сделка за много пари. Наистина СЛВ работи при мен по този начин. В комбинация с прогресията събитие имаше.  :)
През ноември СЛВ ще направи съвпад с моята натална луна в пети дом, като едновременно с това юпитер ще направи съвпад със сатурн, а малко и по късно с марс. Прогресии не съм гледал за този период, но ми е интересно дали ще има отново събитие.  :08:
« Последна редакция: Май 31, 2017, 05:42:53 pm от odin »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на възлите
« Отговор #441 -: Септември 06, 2017, 10:41:32 pm »
Моля да споделите как премина квадрата на транзитната нодална ос към наталната? Предстои ми в края на октомври и започвам да го мисля от сега.
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #442 -: Септември 07, 2017, 03:31:07 am »
Моля да споделите как премина квадрата на транзитната нодална ос към наталната? Предстои ми в края на октомври и започвам да го мисля от сега.
нодалната ос не носи събития, а само маркира такива по дома, в който транзитира
предишните ти квадрати как са преминали?
тр. ЮЛВ в 8д върху Юпитер У7 в квадрат с наталния ЮЛВ в 5д- похарчих пари, дадени ми от второто дете за издаване на книга
10г. по-рано, тр СЛВ върху Юпитер У7 в 8д квадрат нат. СЛВ в 11д- заведох децата на море с пари от мъжа ми и си изкарахме много добре в приятелска компания
При мен нодалната ос 5/11д в натала квадратира опозицията Венера-Юпитер по 2/8д, така че тр. нодална повтаря този квадрат и събитията са по тези домове.
« Последна редакция: Септември 07, 2017, 10:12:31 am от akruks »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на възлите
« Отговор #443 -: Септември 07, 2017, 10:21:54 am »
Акрукс, много благодаря за включването. Някак не ми изглеждат релевантни събитията от преди 18г, но и не помня нещо съществено. Бях студентка, учех и работех, по-точно имах бизнес. Добре се справях с двете дини.

Сега никак не ми беше до този квадрат, но подкрепих мъжа ми за едно пътуване до Египет, и реших да погледна картата за период. Беше зареден моя профил, като светна големия квадрат - направи ми стана лошо. Квадратурата покрива наталния квадрат Венера-Луна - 8/6 дом. Допълнително - тр.Меркурий е в съвпад с нат.Венера и СЛВ и в квадрат с нат.Луна и тр.СЛВ. Тр.Слънце и Юпитер върху нат. Уран в 8 дом. Леко се облещих. Планирам да си взема отпуска в тази седмица, като съм сама с децата, за да не ми идва нанагорно липсата на физическа  подкрепа и да не съм излишно напрегната с децата.

Иначе при квадрата - влиза в сила новата структура на работа и ще е натоварващо. Тр. СЛВ е в 6 дом - така погледнато ... ясно.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #444 -: Септември 13, 2017, 10:33:19 am »
Венера е в компанията на СЛВ или обратно СЛВ търси запознанства с/ чрез Венера ? ;)
Имате ли желание да смените посоката на ваши интереси, предпочитания, сърдечни намерения/чувства, стил, финансови ангажименти, да се погрижете за самочувствието си, да  се почувствате като крал/кралица, необходимост да изразявате себе си по-грандиозно, да общувате и да се свързвате със светски личности, да споделяте по-щедро чувствата си с другите, нужда от комфорт и удоволствия, нужда от големи жестове ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на възлите
« Отговор #445 -: Септември 13, 2017, 12:10:16 pm »
Аз искам да си купя хубави маркови дрехи и маратонки (не втора употреба), но засега финансите не ми позволяват. Иска ми се да си имам и ховърборд и да се придвижвам с него, но и те са скъпи.  ;D

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на възлите
« Отговор #446 -: Септември 13, 2017, 02:14:13 pm »
Венера е в компанията на СЛВ или обратно СЛВ търси запознанства с/ чрез Венера ? ;)
Имате ли желание да смените посоката на ваши интереси, предпочитания, сърдечни намерения/чувства, стил, финансови ангажименти, да се погрижете за самочувствието си, да  се почувствате като крал/кралица, необходимост да изразявате себе си по-грандиозно, да общувате и да се свързвате със светски личности, да споделяте по-щедро чувствата си с другите, нужда от комфорт и удоволствия, нужда от големи жестове ?

Познато ми звучи :) При мен са така в натала в Скорпион, а сега се срещат транзитно в Лъв, където е и Луната ми :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #447 -: Септември 13, 2017, 02:37:54 pm »
Аз искам да си купя хубави маркови дрехи и маратонки (не втора употреба), но засега финансите не ми позволяват. Иска ми се да си имам и ховърборд и да се придвижвам с него, но и те са скъпи.  ;D

Веско, нека Сатурн да си тръгне от Стрелец и ще си позволиш. Юпитер ще влезе в Скорпион ще се споразумее с Луната ти, а Сатурн ще застави Марс-а ти да заработи по-ефективно, Луната да се сети, че има и лични нужди, а не само тези на другите около теб и ако Уран засяга натални, прогресивни точки между 24-29 * , ще рискуваш и най-накрая ще си позволиш да се конфронтираш със страховете си, тъй като отказваш да ги видиш( нали Уран по натал ти е в стелиума в Стрелец ?) Сатурн в Козирог горе на върха ще концентрира вниманието ти, нищо че може да не усещаш енергия, ентусиазъм и ако Луната ти в Рак е до 10 *, до април догодина ще започнеш да работиш с повече оптимизъм да подобряваш живота си- Юпитер в Скорпион в 9-ти дом ли ще спре при теб март месец 2018 г ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #448 -: Септември 13, 2017, 02:42:15 pm »
Алена, ти си Венера у ЮЛВ съвпад СЛВ, нали ? Мунданно Венера сега е със СЛВ- как балансираш случващото се по оста 2/8-ми домове-отстояваш личните предпочитания, интереси или правиш компромис , очаквайки да ти върнат щедро жеста по -нататък ? Искаш ли нещо бъде развито около /по Венера в твоя живот ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на възлите
« Отговор #449 -: Септември 13, 2017, 03:01:07 pm »
Да, точно така е при мен. А транзитният съвпад Венера/СЛВ съвапда с наталната ми Луната в Лъв, и квадратира наталния съвпад Венера/СЛВ. Изведнъж нахлуха нови хора в живота ми, които ме издигат на пиедестал и поставят корона, а аз го чувствам малко в разрез с ценностите си. Луната е доволна, но възелът размахва пръст.
Над силата е само умението да я владеем!