Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284415 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Синастрии
« Отговор #1485 -: Ноември 24, 2018, 10:33:02 pm »
На първо място е характеристиката на знака на Луна и Венера. Това е основата на отговора, който търсиш. Аспектите представляват взамодействие със света около нас. По посочената Луна може да се каже, че този мъж има нужда жената до него да поема инициатива, да е мъжко момиче, борбена, спортна натура, енергична, бърза, спонтанна и гореща, да ходят заедно по мачове ...
« Последна редакция: Ноември 24, 2018, 10:34:45 pm от starinthenightsky »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Синастрии
« Отговор #1486 -: Ноември 24, 2018, 10:50:11 pm »
На първо място е характеристиката на знака на Луна и Венера. Това е основата на отговора, който търсиш. Аспектите представляват взамодействие със света около нас. По посочената Луна може да се каже, че този мъж има нужда жената до него да поема инициатива, да е мъжко момиче, борбена, спортна натура, енергична, бърза, спонтанна и гореща, да ходят заедно по мачове ...
starinthenightsky,
Много ти благодаря за коментара. Обаче този мъж гледа футбол-да. Но като цяло не трябва ли и при условие, че има Венера в съвпад със Плутон в Скорпион, да търси "фаталната жена", такава която е съблазнителка , сексуална, властна и да е "господарката". А разбира се, щом има Луна в Овен е съвсем нормално да търси такава спортна натура, енергична и бърза, но не трябва ли и да показва каква съпруга си търси той? И Луната в Овен, означава ли че и тя трябва да е със Слънце в огнен знак? Какво трябва да търси в радикса на жената?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1487 -: Ноември 24, 2018, 11:14:25 pm »

Луна в Овен тригон 8* с Уран в Козирог

тук нещо има грешка
най-добре да се слагат карти при подобни въпроси

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Синастрии
« Отговор #1488 -: Ноември 24, 2018, 11:19:21 pm »
тук нещо има грешка
най-добре да се слагат карти при подобни въпроси
akruks,
Качвам я само така, защото така съм се разбрала с господина, който ми е предоставил данните.
Дали е добре така?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Синастрии
« Отговор #1489 -: Ноември 25, 2018, 09:25:34 am »
starinthenightsky,
Много ти благодаря за коментара. Обаче този мъж гледа футбол-да. Но като цяло не трябва ли и при условие, че има Венера в съвпад със Плутон в Скорпион, да търси "фаталната жена", такава която е съблазнителка , сексуална, властна и да е "господарката". А разбира се, щом има Луна в Овен е съвсем нормално да търси такава спортна натура, енергична и бърза, но не трябва ли и да показва каква съпруга си търси той? И Луната в Овен, означава ли че и тя трябва да е със Слънце в огнен знак? Какво трябва да търси в радикса на жената?

Луната диспозитор ли е на някоя друга планета в натала? Започваш от това, че и двете планети не са добре поставени по знак. Луната описва и как мъжът е виждал майка си, какъв е нейния образ и в този знак тя по всяка вероятност не е била типичната грижовна майка.
Венера в скорпион може да дава и някакъв вид компенсация за луната тъй като е в заточение и той самия да бъде манипулативен или пък да става жертва на такова поведение от жените.

Така на парче не се прави.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Синастрии
« Отговор #1490 -: Ноември 25, 2018, 11:46:18 am »
Луната диспозитор ли е на някоя друга планета в натала? Започваш от това, че и двете планети не са добре поставени по знак. Луната описва и как мъжът е виждал майка си, какъв е нейния образ и в този знак тя по всяка вероятност не е била типичната грижовна майка.
Венера в скорпион може да дава и някакъв вид компенсация за луната тъй като е в заточение и той самия да бъде манипулативен или пък да става жертва на такова поведение от жените.

Така на парче не се прави.
Terry,
Благодаря ти за коментара. Но искам веднъж сама да се опитам да се справя.
За Луната четох доста и да майката е такава, поне в моите очи: работохолик, но и майка-орлица. Нямам представа той какво приема под грижовност. За това се опитвам да го разбера. За един мъж грижовност е готвене и чистене, за друг е съвсем различно. Но като цяло ми се иска да знам как да определям образа на търсената жена в хороскопа на един мъж, както и обратното, разбира се.
Лесно е да пусна картата и да дадете своите коментари и знания.
Търся информация като цяло и за това задавам въпроси тук, за да се ориентирам.
Горе съм пуснала таблица с аспектите, но само за да се видят.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1491 -: Ноември 25, 2018, 02:46:00 pm »
akruks,
Качвам я само така, защото така съм се разбрала с господина, който ми е предоставил данните.
Дали е добре така?
ами ти може да му качиш натала с изтрити отгоре данни
така от таблицата се вижда, че Луна и Уран са в тригон с орбис 8* , но не ми става ясно как Луната е в Овен, а е в тригон с Уран, който е в Козирог, двата знака са кардинални, в знаков квадрат са? Освен Луната да е в последните градуси на Овен, близо до Телец, а Уран в началните градуси на Козирог, но орбисът е голям, Уран е външна планета, Луната описва по-скоро майката, а какви партньорки среща/ще среща, са описани от знака и диспозиторите му, описващ ДС и 7д.
« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 02:52:54 pm от akruks »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Синастрии
« Отговор #1492 -: Ноември 25, 2018, 03:54:13 pm »
ами ти може да му качиш натала с изтрити отгоре данни
така от таблицата се вижда, че Луна и Уран са в тригон с орбис 8* , но не ми става ясно как Луната е в Овен, а е в тригон с Уран, който е в Козирог, двата знака са кардинални, в знаков квадрат са? Освен Луната да е в последните градуси на Овен, близо до Телец, а Уран в началните градуси на Козирог, но орбисът е голям, Уран е външна планета, Луната описва по-скоро майката, а какви партньорки среща/ще среща, са описани от знака и диспозиторите му, описващ ДС и 7д.
akruks,
Благодаря ти за коментара.
Марс, диспозитора на Луната е в Дева. По това което Рени ми даде да чета за синастрията, се оказва че при този Марс в Дева , разположен в 9-ти, следва че търсената от него партньорка е възможно да има Марс в 6ти дом или Марс квадратура с Меркурий, Юпитер в 7ми дом. Също така при условие че Уран е в съвпад с Асцендента и е много близо до куспидата на 1-ви дом, ще означава че той търси жена със Слънце във Водолей и с Асцендент Козирог, ще търси жена със Слънце в 10-ти дом.
Дано съм разбрала правилно това, защото го чета за първи път, този материал.
Ще пусна картата, за да ми дадете насоки. А след това, ще гледам и други карти на мъже.
Всъщност двете ми шаферки ми предоставиха данните на мъжете с които са. Едната е омъжена, но не щастливо и ще се радвам да обсъдим картите им, а другата сякаш си намери идеалния спътник в живота. Тя имаше доста психологични проблеми, но благодарение на него, започна да се справя със страховете си.

Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1493 -: Ноември 25, 2018, 04:35:56 pm »
Ама каква синастрия гледаш,нали няма жена,поне така разбрах.Много проблемна ос на взаимоотношенията според мен и в критичен градус.Големи претенции има този човек.Луната описва съпругата по принцип,а Венера-любовницата.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Синастрии
« Отговор #1494 -: Ноември 25, 2018, 07:13:35 pm »
Ама каква синастрия гледаш,нали няма жена,поне така разбрах.Много проблемна ос на взаимоотношенията според мен и в критичен градус.Големи претенции има този човек.Луната описва съпругата по принцип,а Венера-любовницата.
Сафо, нали първо се започва с двете карти, които се гледат отделно(кой какъв тип любовник търси), а след това се слагат една до друга и чак най-накрая се прави синастрична карта.
И за това питам този мъж какъв тип жени търси и иска, според Луната и Венера. И дали всяка следваща ще отговаря на неговите изисквания.
При този мъж, да има критичен градус и за това се чудя, защо все не може да си намери "идеалната жена". Макар, че има връзки, но те не продължават повече от година-две. В началото винаги тръгва с някакви идеали към всяка една, след това се разочарова, защото били имали прекалено големи очаквания от него :D И тук ми става смешно, защото самият той е такъв. Така както върви, може и да не се ожени-не знам и дали иска да се жени и да има деца изобщо. Поради тази причина искам да разбера всеки един човек, дали е мъж или жена как се отнася към любовта и какво очаква от човека до него.  :cheer:
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1495 -: Ноември 25, 2018, 07:58:45 pm »
Първо се започва със собствената карта,за да опознаеш себе си.Когато си сигурна,че можеш да прогнозираш събитие ,което ще ти се случи,и когато То се случи,продължаваш да си правиш експерименти със себе си .

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1496 -: Ноември 25, 2018, 08:10:46 pm »
Сафо, нали първо се започва с двете карти, които се гледат отделно(кой какъв тип любовник търси), а след това се слагат една до друга и чак най-накрая се прави синастрична карта.
И за това питам този мъж какъв тип жени търси и иска, според Луната и Венера. И дали всяка следваща ще отговаря на неговите изисквания.
При този мъж, да има критичен градус и за това се чудя, защо все не може да си намери "идеалната жена". Макар, че има връзки, но те не продължават повече от година-две. В началото винаги тръгва с някакви идеали към всяка една, след това се разочарова, защото били имали прекалено големи очаквания от него :D И тук ми става смешно, защото самият той е такъв. Така както върви, може и да не се ожени-не знам и дали иска да се жени и да има деца изобщо. Поради тази причина искам да разбера всеки един човек, дали е мъж или жена как се отнася към любовта и какво очаква от човека до него.  :cheer:
Луната , която се явява у-л на 7д и диспозитор на знака, в който Юпитер съУ7 екзалтира, и Венера са в марсов знак, значи такъв тип жени харесва- активни, решителни, сексуални. Юпитер в 7д предполага многобройни връзки, а знаковият квадрат между У1 и У7 показва това, че трудно може да създаде хармонична връзка за по-дълго време.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Синастрии
« Отговор #1497 -: Ноември 25, 2018, 08:59:04 pm »
Първо се започва със собствената карта,за да опознаеш себе си.Когато си сигурна,че можеш да прогнозираш събитие ,което ще ти се случи,и когато То се случи,продължаваш да си правиш експерименти със себе си .
Сафо,
А това го правя и не само със себе си, ами и със съпругът си. Но в момента темата не е тази, която ме вълнува.
От прогностиката съм много далеч. Опитвам се да науча основните неща и както виждаш, понякога съм толкова зле и допускам супер тъпи грешки, че се ядосвам на себе си.

Луната , която се явява у-л на 7д и диспозитор на знака, в който Юпитер съУ7 екзалтира, и Венера са в марсов знак, значи такъв тип жени харесва- активни, решителни, сексуални. Юпитер в 7д предполага многобройни връзки, а знаковият квадрат между У1 и У7 показва това, че трудно може да създаде хармонична връзка за по-дълго време.
akruks,
Благодаря ти отново, че ме насочи в правилната посока. Не знаех че трябва да гледаме и знаковите аспекти, но всичко с времето си.
Искам да помоля и за коментар върху тези две карти на моята приятелка и нейният мъж.
Ожениха се август 2013, ако кажете ще пусна и за тогава карта. В момента и от доста време тя няма никакви чувства към него, дори и ми сподели че когато спи с него се чувства така че я изнасилва... Но не може да вземе решение да го напусне или да поиска развод от него. До преди месец не знаех, че нещата са толкова зле, докато не ми го каза. Но ми сподели, че той бил правил всичко за нея, а преди това се е държал много гадно с нея: излагал я е пред приятели, ревнувал я е, общо взето само искал да я контролира. Но когато това е спряло и тя е спряла да го обича и изобщо не може да стои с него в една стая и легло.
В синастричната картя, моята приятелка К е във вътрешният кръг, а мъжът и С е във външният.
Ще помоля за коментари.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1498 -: Ноември 25, 2018, 09:29:58 pm »
Мъжът с Плутон на МС обича да властва и контролира нещата, в опозиция с Марс на Иц, по-скоро той е предразположен да е жертва на домашно насилие. Твоята приятека с Луна в Лъв в 7д има високи очаквания от партньора, склонна да драматизира нещата, самата тя е с високо самочувствие и мнение за себе си, очаква по-голямо уважение и да се съобразяват с нея. В синастрията има показатели за неочаквано приключване на любовта от нейна страна- неин Уран квадратира негова Венера, както и за тежък брак/взаимоотношения в брака, покрай квадратурите на Сатурн към Слънце на двамата, а последното е кармично, имат взаимно да си чистят кармата един с друг.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Синастрии
« Отговор #1499 -: Ноември 25, 2018, 10:48:19 pm »
Мъжът с Плутон на МС обича да властва и контролира нещата, в опозиция с Марс на Иц, по-скоро той е предразположен да е жертва на домашно насилие. Твоята приятека с Луна в Лъв в 7д има високи очаквания от партньора, склонна да драматизира нещата, самата тя е с високо самочувствие и мнение за себе си, очаква по-голямо уважение и да се съобразяват с нея. В синастрията има показатели за неочаквано приключване на любовта от нейна страна- неин Уран квадратира негова Венера, както и за тежък брак/взаимоотношения в брака, покрай квадратурите на Сатурн към Слънце на двамата, а последното е кармично, имат взаимно да си чистят кармата един с друг.
akruks,благодаря ти много. Утре ще го коментирам с моята приятелка и ще пиша каква е ситуацията.
Аз я познавам от друг ъгъл и само тя си знае как се чувства, нямам представа дали драматизира, всъщност това не е ли типично за Луна в Лъв? А тя в моите очи си е със самочувствие- да, но прави много неща, когато я помоля и е много точна. Но той всъщност е с Асцендент Козирог, струва ми се стабилен мъж. Не говори много, но е много точен като човек и мъж. Тя ми каза, че са били на път да се разделят или да се оженят и те избрали да сключат брак. Което явно не е било точното и правилно решение, поне за нея. Той иска деца и я притиска, а тя изобщо не иска и да чува за деца, поне не от него.
Пускам композитната карта с датата на подписа.
Пускам и карта в момента на подписа.
 
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.