Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284483 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1800 -: Август 01, 2022, 07:59:57 am »
Враждебен и отчуждаващ е Марс в 7. Предполагам, че при непозната подобна енергия, може да влиза здраво с бутонките. Добрата му страна за партньорство е, че от 7 дом се бори и действа повече в интерес на другия.
За мен синастриален твърд аспект на Сатурн със светилата никога не може да е щастлив. Напротив. Не знам кой го определя като брачен аспект, но явно разбира брака като ограничение, дисциплиниране, поучения, назидателния учител с размахващ пръст и порицания, нараненонего, наранени чувства. (не, че в някаква степен не, но все пак за предпочитане са обичта и романтиката с птички и рози). Шестопалов го нарича Печат на нещастието и аз не мога да съм по-съгласна с него.
С моя мъж сме родени по едно и също време. При мен марс и сатурн са в 7 дом, тригон венера, той е с натален тригон към слънце. Затова аспектът действа като партньорство, никога война. Някаква мисия ни движи, макар понякога зорлян и с нежелание. Но примерът е за блага конфигурация. .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1801 -: Август 01, 2022, 09:22:41 am »

За мен синастриален твърд аспект на Сатурн със светилата никога не може да е щастлив.

+1

И към Венера.

Само към Меркурий в определени ситуации, защото са със сходна природа.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1802 -: Август 01, 2022, 10:31:28 am »
Да, Люба много точно описание на Сатурн квадрат светила, в моя случай Сатурн на мъжа ми квадрати слънцето ми.
Имам всичко, а все едно нямам нищо. Дупка, празнота, студ, нещастие.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1803 -: Август 01, 2022, 11:16:39 am »
Няма радост, любов, при аспектите на Сатурн, и по натал, и в синастрия.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Синастрии
« Отговор #1804 -: Август 01, 2022, 12:36:25 pm »
Сафо, чувствам я и аз тази студенина.
Рени, и в тригоните ли на Сатурн няма нищо ценно?

Люба, да така е, в случая с тази болезнена синастрия аз в ролята на любезния хазяин 7 д. опитвам лоялност, но се блъскам със студенината/стената, както отбелязва Сафо.
Не помня дали според Шестопалов имаше елиминация при печат на щастието и печат на нещастието едновременно.
Но все едно при Сл. (м). кв. Марс + Сатурн (н.) - т.е. 2 печата на нещастието, само защото Шестопалов не отчита транссатурновите т.е. + Сл. (м) съвп. Пл (н.). компенсацията е вятър и мъгла.
Помня, че дори опозициите на Юпитер към светилата ги счита за п. на Щастието, но към Венера как беше?
-
Вълнуват ме доста други реални съвпадния извън картата, но изброявам само за да се оплача на ниво карти, та да ми олекне/да ми почине главата.


« Последна редакция: Август 03, 2022, 07:41:50 pm от terrarossa »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1805 -: Август 01, 2022, 12:42:32 pm »
Рени, и Меркурий го отнася здраво. Сатурн винаги го кара да се чувства глупав и недообразован, намира му пропуснати запетайки, постоянно го апострофира.
Аз предпочитам поглед към Венера, но може поради щото си го нося.
Тера, никой твърд аспект на Юпитер не е болка за умиране. В най-лошия случай като муха, която ти кръжи около вкусен обяд или досаден комар. А в синастрия може да се прекалява с разсипията в широк смисъл. На голо дупе лимонада пие. А това дали е щастие... Бе той нека затъне в кредити, за да ми сваля звезди, пък аз после да чудя как хляб да купя на децата. Не.
За мен тригоните на Сатурн в брака/партньорството са с ценност от първа величина - лоялност, отговорност, сигурност, менторство... все дефицити, които трудно се намират.
« Последна редакция: Август 01, 2022, 12:45:03 pm от Люба »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1806 -: Август 01, 2022, 03:17:06 pm »
Люба, аспектът показва в коя част/фаза от цикъла е ангажиментът Слънце-планета или планета- планета. Има специфика, но природата на Сатурн е суха и студена- източен не е толкова студен, тогава евентуално тригона да не изстудява, или когато Сатурн е във Водолей, Близнаци, Везни, в дневна карта и в Козирог, Дева , в нощна.

Сатурн- Меркурий синастрично, казах по-горе в определени ситуации.

Цитат
Сатурн винаги го кара да се чувства глупав и недообразован, намира му пропуснати запетайки, постоянно го апострофира.
Това важи за слаб Сатурн и калпав Меркурий. Нищо слабо не може да помага, разбира, подкрепя друго слабо.

Цитат
Аз предпочитам поглед към Венера, но може поради щото си го нося.
Това не означава, че там, получаваш радост, удовлетворение. :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1807 -: Август 02, 2022, 04:37:18 am »
Рени, удовлетворение получаваш всеки път, когато имаш досег с познатото, удобното, своето, което носи положителен заряд. То е като любимо ястие, вкус от детството, твоето нещо.
В коя конфигурация имаме твърд синастриален аспект на силен Сатурн и силен Меркурий и какво можем да очакваме там?
« Последна редакция: Август 02, 2022, 04:53:10 am от Люба »

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Синастрии
« Отговор #1808 -: Август 02, 2022, 08:09:21 am »
Люба, потвърждавам го това за твърде глупавия и недообразования Мерк кв. Сат 1:1!
Рени, в конкретния случай все пак Меркурий има повече достойнства във Везни, от колкото квадратиращите го Сатурн (на 6-7 от Асц) и Марс в Рак, макар и първодомни - т.е. слабо атакува слабо. Някъде четох колко е хлъзгав Марс в Рак, макар и 1 д и съвпад Сатурн да компенсират, но го намирам за абсолютно вярно.
Люба, животът не е справедлив - моята Луна глези с Тригон Сатурн и Марс, които участват в тристепенния натиск към собственото Слънце. :(. Допълвам и предателски Тригон на моя Марс към Марс в Рак. Успокоявам се с онази детска игра на нож, дърво и камък или как бяха точно, но идеята е за кръговратно надмощие/слабост или всеки си намира майстора, за щастие или съжаление. Казвам го като човек с червена планета (Тера), ъглова и на трон. ;)
« Последна редакция: Август 02, 2022, 09:26:32 am от terrarossa »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1809 -: Август 02, 2022, 09:05:45 am »
Рени, удовлетворение получаваш всеки път, когато имаш досег с познатото, удобното, своето, което носи положителен заряд. То е като любимо ястие, вкус от детството, твоето нещо.
В коя конфигурация имаме твърд синастриален аспект на силен Сатурн и силен Меркурий и какво можем да очакваме там?

Люба, удобно, познат, детство  е Луна. Венера е хетера- ако ти ме харесваш и аз те харесвам, ако ти ме обичаш и аз ще те обичам. Венера не търси удобно и познато, а наслада, удоволствие, радост. Сатурн застане ли на пътя й- кеф йок.
Разговаряла съм с достатъчно хора, които имат Венера/Сатурн, и жени, мъже. На въпроса ми :" Има ли радост във връзка/-ите ви ?", отговорът винаги е един и същ ; " Не." Аз също казвам " Не". Останалите, които са казали "Да", или не разбират какво ги питам или лъжат.

При добре поставен партньорски Сатурн може да даде форма на изказа, мислите, идеите, накъде да отиват ръцете на не добре поставен партньорски Меркурий.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1810 -: Август 02, 2022, 09:07:40 am »

terrarossa,
Цитат
в конкретния случай все пак Меркурий има повече достойнства във Везни, от колкото квадратиращите го Сатурн (на 6-7 от Асц
Кой е случаят ? Карта ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1811 -: Август 02, 2022, 09:23:57 am »
Венера-Сатурн в синастрия ,но плавен аспект-има ли радост?Вероятно,не.Но каква е разликата между твърд и плавен аспект?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1812 -: Август 02, 2022, 10:00:13 am »
Сафо, не, няма разлика. Поясних по-горе за аспектите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Синастрии
« Отговор #1813 -: Август 02, 2022, 10:12:12 am »

terrarossa,
Цитат
в конкретния случай все пак Меркурий има повече достойнства във Везни, от колкото квадратиращите го Сатурн (на 6-7 от Асц
Кой е случаят ? Карта ?

Рени, ето тази карта ме вади от равновесие - позитивното е, че се случва на 10-ина г.:

п.с. Сафо, виждаш ли нещо за смесен произход във външния кръг 4д лъв (не виждам аз)  като при Зел. (от познай проф.)?
« Последна редакция: Август 04, 2022, 07:21:21 pm от terrarossa »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1814 -: Август 02, 2022, 10:12:48 am »
Сафо, не, няма разлика. Поясних по-горе за аспектите.
:)Рени,да.Разгледах картите на мои познати,синастрии и натални.Няма радост и удовлетворение никъде.Чудна работа.