Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239202 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #90 -: Април 17, 2014, 09:42:48 am »
точно при пр.Луна-нат.Слънце при мен е започвал период, нали това съм описала  :o
При теб на 16 януари 2013г е имало съвпад на пр Луна с нат Слънце, ако в натала Луната е У1, а пр Луна съвпада със Слънцето в началото на 4д, то в пр карта е пр Луна е У12- анализите, връзката с тайното и мистичното, с вътрешното ти Аз, с миналото-неговото разшифроване и изчистване

Видях как го описваш - просто си разсъждавам някакси :) Явно ще продължавам да си разсъждавам, защото не ми се получава нещо този процес :) с точните отговори на отнесените ми въпроси ... :)
Колко време му трябва на този ретрограден прогресивен Меркурий да се настрои .... от 2010 е обърнал в ретро и още ми е трудно формулирането на ясни постулати.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #91 -: Април 17, 2014, 10:49:29 am »
А прогресивна Луна натално Слънце?
Когато са в съвпад се води за прогресивно Новолуние, бележи започването на нещо ново
Точно този съвпад коментирах в предните два коментара...

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #92 -: Април 17, 2014, 11:45:40 am »
Малко е извън темата ,но според вас отнасят ли се същите неща при съвпад на прогресивно Слънце с натална Луна.Може ли да се смята ,че това е един вид пълнолуние

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #93 -: Април 17, 2014, 12:03:19 pm »
Малко е извън темата ,но според вас отнасят ли се същите неща при съвпад на прогресивно Слънце с натална Луна.Може ли да се смята ,че това е един вид пълнолуние
Пълнолуние е налице при опозиция на нат или пр Луна със Слънце, а пр Слънце в съвпад или друг аспект с нат Луна се тълкува също като пр Слънце в рак или в 4д- на преден план излизат родители, дом, семейство, дори скитащ по природа човек има стремеж да свие гнездо, да се сдобие с недвижима собственост; при напрегнат аспект вътрешното и външното "Аз" е нарушена

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #94 -: Април 17, 2014, 12:20:51 pm »
Пълнолуние е налице при опозиция на нат или пр Луна със Слънце, а пр Слънце в съвпад или друг аспект с нат Луна се тълкува също като пр Слънце в рак или в 4д- на преден план излизат родители, дом, семейство, дори скитащ по природа човек има стремеж да свие гнездо, да се сдобие с недвижима собственост; при напрегнат аспект вътрешното и външното "Аз" е нарушена
Имах в предвид новолуние ,а съвпадът е в 7 дом

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #95 -: Април 17, 2014, 12:28:25 pm »
Имах в предвид новолуние ,а съвпадът е в 7 дом
ами не се води Новолуние, такова е когато пр Луна е в съвпад с натално или прогресивно Слънце

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #96 -: Април 22, 2014, 11:56:41 pm »
Още малко ми остава и се маха прогресивната ми от риби и отива е овен..и мисля че я усещам, имам нужда от физическа активност и спорт... Мойтс натална е в телец,а иначе прогресивна в риби във 2 ри +сатурн опозиция наталната ми =няма такъв рев +отслабване ...чак не можех да се позная. Важното е че вече отминава тази период :)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #97 -: Април 23, 2014, 12:33:27 am »
Прогресиийката в Риби само е раздула ефекта на опозицията - знам го от личен опит  :) .

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #98 -: Април 24, 2014, 11:00:02 pm »
Прогресивната ми Луна в Скорпион навлиза вече в 28мия си градус. Нормално ли е толкова рано да усещам вече края на този период и лекият полъх на следващият знак, Стрелец? :) Чувствам се едно такова леко, ефирно, все едно един голям товар ми е паднал от плещите и оставам зад себе си много гадни неща и следва да ми се случват хубави.  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #99 -: Април 24, 2014, 11:07:46 pm »
Прогресивната ми Луна в Скорпион навлиза вече в 28мия си градус. Нормално ли е толкова рано да усещам вече края на този период и лекият полъх на следващият знак, Стрелец? :) Чувствам се едно такова леко, ефирно, все едно един голям товар ми е паднал от плещите и оставам зад себе си много гадни неща и следва да ми се случват хубави.  :012:

Да. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #100 -: Април 24, 2014, 11:11:31 pm »
Моята вече е на 2 гр в стрелец ,при това в 5ти дом,но не усещам нещо по различно от престоя й в скорпион. факт
Странно,но факт.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #101 -: Април 24, 2014, 11:17:53 pm »
Да. :)

Ихухуу, супер, от кога си мечтая за малко повече огън, че да подпаля решително на някоя посока, не само да ги мисля нещата. След две години и прогресивно Слънце в Лъв, тогава съвсем  :13: :13: :13: :13:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #102 -: Април 24, 2014, 11:25:13 pm »
Ихухуу, супер, от кога си мечтая за малко повече огън, че да подпаля решително на някоя посока, не само да ги мисля нещата. След две години и прогресивно Слънце в Лъв, тогава съвсем  :13: :13: :13: :13:

Ще е в синхрон със стелиума ти в Лъв  :49:

Сега като каза ,че си мечтаеш за повече огън се сетих за една песен от "онова време" на един екс-комсомолец : :57:

Панайот Панайотов - Китка от популярни песни (1994)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #103 -: Април 24, 2014, 11:31:41 pm »
Не ми прилича на много огнен.  :012: :012: :012: :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #104 -: Април 24, 2014, 11:33:10 pm »
Имах предвид песента "Искаш огън да ти дам " -беше много актуална преди 20 години. :012: :012: :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“