Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268421 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1485 -: Декември 27, 2016, 07:06:50 pm »
При мен ретроградието тръгна в тригон с Венерата. Имах много усилени обяснения с любимия, после нещо се разсъхнах и сега съм се покрила. Ще видим каква възможност ми предоставя. Гледам по козирожки да си меря приказките, че Луната ми не трае - идва ми да му вдигна такъв качествен скандал, а след него и потоп! Но се въздържам, че напавя ли го, дотам ще сме - Сатурн е върху У5.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1486 -: Декември 27, 2016, 09:24:58 pm »
много подходяща картинка за ретрограден Меркурий в Козирог



и добро отражение на форума в последно време
за жалост

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1487 -: Декември 27, 2016, 09:36:55 pm »
И всеки един форум е отражение на едно по-голямо цяло, на обществото.
За жалост.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1488 -: Декември 27, 2016, 10:41:21 pm »
abroad, защо по-рано не качи тази брилянтно простичка и изчерпателна сентенция за ретро Меркурий в Козирог???

Аз такава конструктивна критика дръпнах на един господин точно преди Коледа. И той така ми се ядоса и обиди, че още не може да си влезе в кожата.
По-интересното е, че е последвал професионалния съвет, който му дадох (за бизнес идеше реч).
И сега не разбирам защо се дистанцира и демонстрира неприязън, след като последвайки съвета ми дефакто признава, че съм права. :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1489 -: Декември 27, 2016, 10:57:39 pm »
А мен ме кефи тази  :012:



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1490 -: Декември 27, 2016, 11:50:32 pm »
 :clap:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1491 -: Декември 28, 2016, 12:44:43 am »
Оф, тематично, докато прибирах пране от простора видях две келемета да се канят да крадат по/от колите долу. Дали не съм във филм сега...

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1492 -: Декември 28, 2016, 09:39:40 am »
Хахахахаха Лили, това е много готино!  :85:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1493 -: Декември 29, 2016, 12:10:11 am »
Днес най- накрая ми пристигнаха телефонните кейсове от Китай,  тъкмо навреме, защото след месец отказ въпросният телефон да се върже към дом нет, снощи успях и вече ще го ползвам както му се полага.
Отделно сума ти разправии с оператори заради преподписан договор и то заради един смотан дрон за малкия..
И за капак,  понеже и Венера ми мина през Слънцето,  поръчах една  рокля онлайн- при нея пълна мъгла откъм размери- уж посочен по- голям от моя,измериха ми я с метър- като за скелет и накрая май ще виси в гардероба. Обаче откога си мечтая за точно такава- не издържах на изкушението.

От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1494 -: Декември 29, 2016, 11:12:50 am »
А аз вчера минах през централен офис на Мтел, служителите там бяха доста по-адекватни. Оказа се, че миналгодишният ми договор е изтекъл, не се знае на коя дата и не може да се преподпише на същите условия, тъй като новите им промоционални тарифни планове са само за срок 2 години, няма за една. След дълги обяснения накрая стигнахме до консенсус и успяха да разберат посланието ми. Оказа че, че след като срокът изтече, договорът става безсрочен и няма нужда да се преподписва. Никой няма да ти спре нета, просто си плащаш редовно таксата и това е. А ако искаш да се откажеш от услугата, пускаш едномесечно предизвестие. Всъщност от това трябваше да се започне, а не да ми го сервират в края на разговора, малко преди да се откажа. А аз да им обяснявам, че с 2-годишни договори не се ангажирам, защото животът е доста непредсказуем и не се знае дали след две години няма да съм се възнесла вече... и тогава кой ще плаща неустойките? За съжаление нямаха моето чувство за хумор или така са дресирани.  :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1495 -: Декември 29, 2016, 11:21:04 am »
Да, ето тези са обучените да подвеждат клиентите в полза на компанията.

P.S. Няма начин да не се знае кога е изтекъл договорът. Нали на него си има дата на сключване, общи условия и срок.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1496 -: Декември 29, 2016, 11:50:54 am »
P.S. Няма начин да не се знае кога е изтекъл договорът. Нали на него си има дата на сключване, общи условия и срок.

Да, обикновено всяка година в края на декември преди Коледа или Нова година го удължавам. Мога да потърся и моя екземпляр, някъде е захвърлен по чекмеджетата. Но обяснението на служителите беше, че след изтичане на срока не се виждала датата, ала-бала. Не ми се спореше – въпросът не беше чак толкова принципен, просто исках да си удължа абонамента за интернет на същите условия. И хем им казах, че не ползвам телевизия, и пак тръгнаха да ми предлагат "супер изгодна промоция" с доста по-висока такса, включваща телевизия и интернет. Тогава си влязох в обичайното амплоа и казах, че не искам да ме зомбират и да ми промиват мозъка с тази телевизия, да гледам Планета Пайнер, турски сериали и поръчкови новини. Успях да усмихна служителя от мъжки пол, а жената остана с каменно лице, безизразно.  :012:

« Последна редакция: Декември 29, 2016, 11:55:23 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1497 -: Декември 29, 2016, 11:56:26 am »
Ха-ха. Браво на теб, Лили!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1498 -: Декември 29, 2016, 01:37:49 pm »
От Мтел понякога са адски идиотични. Когато сменях телефона си, минах през ада в общуването с тях. След като исках точно определен телефон в точно определен цвят, за което получих гаранция, че ще намеря в централния им офис, то ми строви нервите един господин.
Ебати телефона, стана исторически. Същевременно смених и тарифния си план. И се оказа, че съм го била...сменила вече някак. И съм се подписала на договор. След един загубен час, в който се установи, че мъж се е подписал вместо мен, стана още по-напечено. И мен ме хванаха нервите, обадих се на адвоката, който се грижи за нашите съдебни неща. И си тръгнах от офиса. Като им казах, че ще трябва някак да се разберат с адвоката. Защото няма как да съм била представлявана от мъж - техен колега, който се е подписал във време, в което не съм била в града. И не съм била даже уведомена, че имам нов договор.
След 5 минути ми звъннаха от отдел Лоялни клиенти от столичната централа. За да ми се извинят и да ме помолят учтиво да се върна и да си получа телефона, новия тарифен план, та даже имаха специално предложение с индивидуални и изготвени лично за мен условия.

А аз не съм обърнала никакво внимание какви са ми сметките и договор, въобще не съм разбрала, че е сменен. Защото ми минават през банково заплащане, наред с други плащания по комуналните услуги. И хич не ми е направило впечатление, дори да е имало изменение.

Но имах много интересен разговор с онзи господин, който ме увещаваше, че съм се подписала вече. А аз го питах дали случайно му приличам на мъж, че така жарко ме увещава как съм се подписала от името на мъж, който дори не познавам и е негов колега.  :012:

А по ретро Меркурий и аз залюбих пламенно една червена пола. Не се стърпях и я поръчах на юруш. И кой да гледа мерки и описание. Всичко е добре и ми лепна. Но се оказа значително по-къса от очакваното от мен. От представите ми. Ще я нося, но с особено мнение. по друг начин си го представях.  :85: Да съм гледала. И то не като разбесняло се биче пред червеничко.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1499 -: Декември 29, 2016, 01:48:53 pm »
Общо взето при мобилните оператори номерът е да мине номера.  :012:

Не знам защо обаче си обучават и инструктират персонала, че си има работа само с тъпи и неспособни да мислят адекватно хора.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui