Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268499 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1530 -: Януари 07, 2017, 03:23:45 pm »
Аз по ретро Меркурий се завърнах към библиотеките. И към книги, които съм чела преди много години. Предвидих проблеми с ток, интернет и се запасих с шарени свещи. И една джаджа-лампа безтокна. Чета книжки на свещи, зареждам лампата, ако има ток. Дори не си правя труда да пътувам. Такъв застой... Моето количе е дълбоко замразено, не се вижда от сняг. Днес поизринах малко, за да го позапаля и да видя, че е ок. И то да види, че не съм го изоставила. Но не възнамерявам да се правя на шофьор. Тежки спомени с измръзване, завъртания и всички зимни екстри имам от миналата зима.
Но пък в други сфери имам големи радости. Щастлива история. Толкоз щастлива, че хич не съм отбелязала нов цикъл слънце/плутон - баш в каре с рожденото слънце.  И тр. Марс квадрат натален. За един ден успях 3 пъти да вирна копита в снега. Без сериозни наранявания. Ще преживея синините. Едното ми падане дойде от самочувствие. Викам си - ее, ми то какво му се плаша, виж как хубавичко си вървя с ботуши на ток. Всичко е наред, под контрол, я да променя крачката в по-женска, да разкърша малко бедра.  :85: после се върнах на походка пингвин. Обмислях и на походка тюлен, ако падна още веднъж. Но някак успях да се прибера на два крака.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1531 -: Януари 07, 2017, 03:29:19 pm »
И аз снощи ходих да припаля, да не падне акомулатора. То там зад блока снегорин няма да мине, до напролет, значение няма дали ще припаля :85:.  Обаче ден преди това един съсед си сложи едни туби  пред мястото на паркинг. Ами то е общинско, тъпо е...сега да си ги сложи, и да изкара кола да пътува, селянията ме дразни....разривам сняг и някой се намърдва на мястото, не обичам разправии, но нахалството ме дразни.
« Последна редакция: Януари 07, 2017, 03:32:28 pm от enigma »

Selena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1532 -: Януари 07, 2017, 03:47:24 pm »
Сутрин си пия кафенцето с цигарка под абсорбатора. Тази сутрин абсорбатора изцвили и ...дотам. Тъкмо мислех, че ретрото ще ми се размине леко на джоба :lol_hitting:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1533 -: Януари 07, 2017, 04:00:36 pm »
При мен р.Мерко не се спира милия. Кацнал е върху нат.Слунце - У6 в 10 дом и направо не се спирам - такава свръх активност имам цялата седмица. Имам чувството, че съм свършила толкова работа - в офиса, в къщи и навън, колкото за една година. Свръх динамика и резултати, резултати. А прогр.Мерк също е ретро и може би вече стационарен - 2г има до обръщането напред.

Подкрепа му оказва и тр.Марс на АС - предполагам това ми дава енергията - да свърша всичко  :29: Нямам търпение и Венера да мине през АС  :29:

Има развитие и по другия случай, за който бях споделила - вчера съм получила мило извинение. Но не съм спокойна, не знам нов цирк ли започва. Наблюдавам.

Над силата е само умението да я владеем!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1534 -: Януари 07, 2017, 04:10:10 pm »
И аз снощи ходих да припаля, да не падне акомулатора. То там зад блока снегорин няма да мине, до напролет, значение няма дали ще припаля :85:.  Обаче ден преди това един съсед си сложи едни туби  пред мястото на паркинг. Ами то е общинско, тъпо е...сега да си ги сложи, и да изкара кола да пътува, селянията ме дразни....разривам сняг и някой се намърдва на мястото, не обичам разправии, но нахалството ме дразни.

В нашата улица стават едни шантави навявания по метър преспи. И снегорин ги разгърна до по-голяма височина, когато премина. Аз ще изчакам още няколко дена и ще си платя на някой да ми изрине колата, да ми направи място за паркиране. Сега просто няма смисъл. Аз изривам, снегорин нарива върху колата ми. Баща ми поне не ме притеснява. Той е от старото поколение - падне ли сняг, прибира колата и не шофира. Овньо още 1-2 дена ще се перчи, че единствено той шофира у дома. Но си е заскладил лопата в колата и днес ми се жалва, че едва изкарал баира. 50 метра баирче, но след знак Стоп и с голям наклон, който завършва с голям завой. Ебати баирчето, мразя да го видя и на картинка. И баш на завоя един от квартала си паркира колата - да е точно пред тях. Кога ли ще го ласне някой. Аз се каня да взема живота на гумите му. Заради него правих качване на баирчето с няколко опита в началото на снега. И накрая без спиране на Стопа, на магия. И това също е селташко. Да не се съобразиш с обстановката и пътя. И аз не паркирам в двора. Но съм се отказала от цветя, дръвчета и красотички, за да си кача колата на зелената площ, а да не е на улицата.
И за да не е само черно, един друг съсед се оказа много пич. Моето момче си оставя колата близо до тях, защото в нашата улица не бяха ринали както трябва. А той после му изринал сам местенце, за да се паркира. И му предложил да ползва неговото, когато види, че го няма и е на работа.  :08: :08: :08:

Нигме, засучи тубите на този в някой кош.  :012: Какво му мислиш?  :85:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1535 -: Януари 07, 2017, 04:26:39 pm »
Ма май това ми е проблема от 20 години,  да съм мирна и бяла и добра.И аз ще платя не един снегоринко, от задните улици с връзки се навърта всяка зима, плащат му това е, ще питам и ще дам парици, Обаче разбираш ли довчера слагаха туби с вода да ни е "нашето място". "днес не можем излезе, ама и не ринем сняг, смешно е едно такова. Простотийка е голяма.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1536 -: Януари 07, 2017, 05:04:41 pm »
Милият Меркурий, ще се врътне директен на 2 градуса от точна опозиция с нат. ми Луна (6 - 12 дом).
Почти не дишам вече от зор нищо да не предприемам и да си кротувам, но ме е стегнало много това затишие и нищослучване  :(

Иначе колата си я ринах 2 часа буквално вчера. От кръчмата с-щу нас бяха изринали целия си сняг в-ху нея. Ни напред, ни назад можеше да мръдне. Ама жив мъж, при това и симпатичен спря до мен, изкара я и я препаркира ;)
Не че пак не е понатрупана със сняг, но по-има шанс.

А тъй както в началото на ретро Меркурий колата ми изгасна изневиделица, вече 2 пъти е била в сервиз!!! И се нижат проблем след проблема, та май ще хващам найлона и така ще се придвижвам по пързалките наоколо :)
« Последна редакция: Януари 07, 2017, 05:06:33 pm от lina »

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1537 -: Януари 07, 2017, 07:54:44 pm »
Тоя стацио Меркурий ще ме побърка наистина. Получих покана на гости при едно близко семейство, уж за малко и да ми кажели нещо важно. Изгубиха ми 3 часа ценно време, което щях да прекарам по много по–приятен и ползотворен начин в общуване с друг човек. Едва се откопчих от тях, не спряха да ми правят внушения и да ми пълнят главата с разни сектантски глупости. И да ме филмират с разни техни видения, че щяла съм да имам сериозен здравословен проблем и заплаха за живота! Жената е тотално обсебена от мъжа, с който живее само от няколко месеца. Просто не мога да повярвам как се връзва на акъла на човек, който може да й бъде син и е с очевидни ментални отклонения! За броени месеци успя да я скара в повечето й приятели от една общност, с която се събират. Тя си е кибритлийка по принцип, на нея малко й трябва. Но се е събрала да живее с човек, който има съмнителна ментална хигиена, но се е провъзгласил за белязан от Бога. Леле майко, какво ли не правят жените след средна възраст заради малко обич и мъжка ласка. А аз си мислех, че пак си внушавам, когато още при първа среща усетих нещо прикрито и хлъзгаво при тоя младеж, дето уж се изкарва светец и плете някакви мрежи, без да се усеща /дали?/, много яко му бръмчат калинките в главата! И после аз пак ще съм виновна, че за пореден път съм преценила от пръв поглед какъв е човекът отсреща и с какво заблуждава.

''Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!''

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1538 -: Януари 07, 2017, 07:55:43 pm »
''Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!''

И колко лъжа  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1539 -: Януари 07, 2017, 07:59:23 pm »
Лили, тоз любовен епос да не приключи с някой имот на името на младежа?
Скарването с приятели ми е много съмнително, вероятно не го предизвиква случайно.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1540 -: Януари 07, 2017, 08:11:03 pm »
Момчето е расло само и без обич и внимание. Иска да се почувства значимо (чрез въображаемата си сила) и да намери мама (чрез жена си). Вярвам, че този човек е доста лабилен и чуплив. Само му трябва някой дебилно търпелив индивид с отработен психологически подход, за да го подлуди. Грешка - да го ДОподлуди.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1541 -: Януари 07, 2017, 08:12:09 pm »
ЕММА, моля, вкратце, поясни как така не си усетила Плутон квадрат Слънце... От скорпионските ти уклонности в картата ли става така, че на мен преди 9г ми разказа играта
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1542 -: Януари 07, 2017, 08:27:34 pm »
Ами "майка му" да си го възпита как да се държи културно  ;D

За да не съм съвсем оффтопик да споделя, че този ретро Мерк много добре се прояви. Хванах няколко грешки допускани от други хора на работа, коригирахме ги, хванах грешка и на банката спрямо мен - сега имат да ми връщат пари.  :cheer:
В момента Мерка е точно върху Марса ми, а грешките излязоха докато беше в нулевия градус на Козирог - на асцендента ми. При движението му назад през първи дом попаднах на един луд таксиметров шофьор.
Качвам се аз, потегляме и на първия светофар на едно нанагорнище щеше да ни прегази камион. Свети зелено, таксиджията не тръгва, камиона едва наби спирачки. Питам го "Какво става?", а той с равен, спокоен тон ми отговори "Аа, няма гориво". Все едно го питах колко е часа и ми отговори "5 и 10". Такова спокойствие.  :o Както бях на задната седалка ми се прииска да се протегна и да го оскубя. След това си дадох сметка, че предвид отговора му, е съвършено луд, и по-добре да си трая. Слязох на първото възможно място, но му снимах номера на колата и се каня да подавам жалби.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1543 -: Януари 07, 2017, 08:37:46 pm »
Ами "майка му" да си го възпита как да се държи културно  ;D

За да не съм съвсем оффтопик да споделя, че този ретро Мерк много добре се прояви. Хванах няколко грешки допускани от други хора на работа, коригирахме ги, хванах грешка и на банката спрямо мен - сега имат да ми връщат пари.  :cheer:
В момента Мерка е точно върху Марса ми, а грешките излязоха докато беше в нулевия градус на Козирог - на асцендента ми. При движението му назад през първи дом попаднах на един луд таксиметров шофьор.
Качвам се аз, потегляме и на първия светофар на едно нанагорнище щеше да ни прегази камион. Свети зелено, таксиджията не тръгва, камиона едва наби спирачки. Питам го "Какво става?", а той с равен, спокоен тон ми отговори "Аа, няма гориво". Все едно го питах колко е часа и ми отговори "5 и 10". Такова спокойствие.  :o Както бях на задната седалка ми се прииска да се протегна и да го оскубя. След това си дадох сметка, че предвид отговора му, е съвършено луд, и по-добре да си трая. Слязох на първото възможно място, но му снимах номера на колата и се каня да подавам жалби.

 :012: :012:

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1544 -: Януари 07, 2017, 08:38:17 pm »
ЕММА, моля, вкратце, поясни как така не си усетила Плутон квадрат Слънце... От скорпионските ти уклонности в картата ли става така, че на мен преди 9г ми разказа играта

тя къде го е написала това?