Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268959 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #210 -: Юни 13, 2014, 05:39:15 pm »
Викат ме днес от Човешки ресурси, уж за да подпиша нещо, което се оказва, че още не е готово. Ей такива изпълнения по ретро Мерк. :012:

Не се коси, при нас в офиса е редовен номер, независимо от фазите на Меркурий  ;D

Днес имахме час за нотариус - 15.15 ч - за заверка на кратко пълномощно. И когато бях готова, в 15.15 секретарката още седеше и дописваше нещо. Пълномощното съдържа три реда. Когато отидохме на място, се оказа, че отново е допуснала грешки в текста. Не може да копира адекватно дори едно изречение, трябваше на място да го поправяме. Нотариуската ме познава и вече ми се подсмихва като ме види заедно с тази жена - знае, че отново й носим калпаво изготвен докуминт, който ще трябва да се отваря и разпечатва на място и да се коригира в последния момент, пред клиентите.

Вече започвам да се отчайвам, а искаше ми се да съм оптимист.  :'(





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #211 -: Юни 13, 2014, 05:43:12 pm »
Ретро или не, при някои винаги е така. Ужас. Съжалявам, Лили. Щом на вашата не й пука, че хората й се смеят, да не ти пука и на теб. Губи ти времето и сигурно заради това се ядосваш. Разбирам.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #212 -: Юни 13, 2014, 05:52:09 pm »
Първо ме пришпорва, а после започва да се бави, протака нещата.
То да беше само моето време, излага фирмата пред клиентите. Но те друг стандарт на работа не са виждали, затова нищо няма да се промени.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #213 -: Юни 13, 2014, 10:39:52 pm »
Уф, незнайно как ми се инсталираха едни досадни движещи се реклами - сега излизат като отворя някоя търсачка, не дават да се види част от текста и заемат място. Изскачат отвсякъде надписи с картикни, не знам как да ги махна сега.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #214 -: Юни 13, 2014, 10:57:13 pm »
Инсталирай си някоя програма за премахване на malware i adware, защото явно си пипнала. И аз по едно време бях пипнала и много се бях изнервила, но не мога да се сетя как ми се казваше програмата, а с тоя Уиндоус нещо не излиза, хахаха, беше много добра, ако я намеря, ще ти кажа - лесно инсталиране, бърза работа и след 5 минути никакви реклами.  :012:

Едит: Adw cleaner е програмата. :)
« Последна редакция: Юни 13, 2014, 11:01:22 pm от ThuNdeRGoDDeSS »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #215 -: Юни 13, 2014, 11:07:41 pm »
Едит: Adw cleaner е програмата. :)

Да, май ще се наложи.

Копирах нещо от един немски сай и там имаше някакви мигащи неща, вероятно съм прихванала.
В гугъла още не влизат, но в яндекса вече ми изскачат, а го ползвам редовно при извършване преводи. Но гнусните реклами са на български.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #216 -: Юни 13, 2014, 11:09:55 pm »
Те тия програми и червеи ти бърникат из настройките на компа, разбират къде живееш и ти дават реклами на твоя език.  :012: Не се учудвай.  :012: :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #217 -: Юни 13, 2014, 11:22:39 pm »
Изтеглих програмата, но май не е добра идея по ретро Мерк да се прави. Трябваше да се даде рестарт на компа, сега пък излезе съобщение, че нещо се е деактивирало в авирата. Някаква приставка за онлайн обновяване може би, иначе стои включена. По-добре да не бях пипала нищо. Деактивирало ми е опцията за уеб протекшън.

Влизам в яндекса - същите тъпи изскачащи реклами. А авирата вече не работи както преди. Знаех си че не трябва да се доверявам на тия безплатни програмки за чистене.
Все по-нагли стават с рекламите.
« Последна редакция: Юни 13, 2014, 11:25:57 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #218 -: Юни 13, 2014, 11:25:43 pm »
На мен не ми е правило такива работи, но аз съм с Нод.  :017: :017: Наистина по ретро мерк стават големи какафонии - ако искаш все пак пусни един скан с нея и след това пусни другите програми, които имаш, доколкото можеш да им възстановиш насторйките ...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #219 -: Юни 13, 2014, 11:27:50 pm »
Искам да възстановя уеб протекшън, но не знам как. Само това не ми стигаше, достатъчно други грижи имам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #220 -: Юни 13, 2014, 11:36:02 pm »
Искам да възстановя уеб протекшън, но не знам как. Само това не ми стигаше, достатъчно други грижи имам.

http://www.avira.com/en/support-for-home-knowledgebase-detail/kbid/871
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #221 -: Юни 13, 2014, 11:38:19 pm »
Да, четох вече.
Трябва да премахна програмата, но я няма в менюто add and remove programs, не излиза там.
Що ли трябваше по това време да се занивамам с глупости, когато имам друга по-важна работа? И друг път се е случвало - по същото време, когато съм вече преуморена.

Нямам такава опция - Programs and Features - в контрол панела, само за добавяне и премахване.

Наистина не трябваше да го правя по ретро Мерк.
« Последна редакция: Юни 13, 2014, 11:41:37 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #222 -: Юни 13, 2014, 11:39:52 pm »
Няма ти я авирата ли в списъка с програми?
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #223 -: Юни 13, 2014, 11:42:16 pm »
Няма го тъпия клинър, стои в друга папка, но не виждам опция за премахване.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #224 -: Юни 13, 2014, 11:47:37 pm »
Пусни го и той си има икона за деинсталиране наред с другите 5 икони, които има нарисувани.  :)