Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268481 пъти)

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #885 -: Юни 10, 2015, 09:31:44 pm »
Аз пък през целия период на сегашния ретро Меркурий превеждам текстове, които са минавали през мен и преди т.е. получавам лесни пари за къртовския труд, който съм полагала през годините... чак не ми се иска Меркурий да тръгва напред  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #886 -: Юни 13, 2015, 05:44:45 pm »
Обаче много силно работят стационарните фази на Меркурий  :)

Получих най-големия хонорар през цялата си преводаческа практика, само за една седмица работа... току що ми съобщиха, че е преведен.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #887 -: Юни 13, 2015, 07:05:46 pm »
Сега е в точен тригон с Меркурий /у10/ и обмислям смяна на работа в близките няколко месеца. Юпитер транзитира през 9 дом, там имам интерсептиран Лъв.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #888 -: Юни 13, 2015, 08:24:26 pm »
Моята кола пак се развали... Сега правя постъпки да си купувам нова. Водя преговори, като самата покупка ще е поне след около месец. Тогава пък май Венера ще е ретро, та може да не си харесвам колата, която ще ми докарат....  :91:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #889 -: Юни 14, 2015, 12:19:56 pm »
Тръгването на меркурий директен донесе липса на интернет и телевизия, заради буксата в устройството. От снощи, та до днес на обяд.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #890 -: Юни 15, 2015, 12:53:32 pm »
Трябва да си взема нов мобилен телефон. Как мислите - да изчакам ли да отмине ВСФ, или да реализирам покупката?  :012:
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #891 -: Юни 15, 2015, 12:59:35 pm »
Изчакай да мине поне новолунието и Луната да мине в Рак - тогава последният ѝ аспект ще е хармоничен. Обикновено в такива дни повече ми е вървяло на добри покупки.

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #892 -: Юни 15, 2015, 01:02:21 pm »
Изчакай да мине поне новолунието и Луната да мине в Рак - тогава последният ѝ аспект ще е хармоничен. Обикновено в такива дни повече ми е вървяло на добри покупки.

Благодаря - ще изчакам(аз от бая време отлагам, така или иначе  :012: ).
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #893 -: Юни 23, 2015, 11:51:02 am »
Днес е точния квадрат на Меркурий с Нептун, айде да минава вече, че много ми замъглява и без това замъгленото мислене. :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #894 -: Юни 23, 2015, 11:59:43 am »
И аз  отдавна го чакам ,че ме удари баш в главата и ми се разстрои командния пулт, не че не карам на автопилот, ама този път понякога в главата се чувствах звездата на смъртта а тялото натежало като Джаба. Да видим дали наистина леко ще се накъса булото :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #895 -: Юни 23, 2015, 12:44:21 pm »
Може да използвате момента на Меркурий квадрат Нептун, за да развиете женската страна на ума -интуицията. Готиното в тази връзка между Меркурий/Нептун е, че хората не знаят какво мислите вие, но вие знаете , какво мислят те и така ги преценявате-ползвайте го.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #896 -: Юни 23, 2015, 12:56:45 pm »
... хората не знаят какво мислите вие, но вие знаете , какво мислят те и така ги преценявате-ползвайте го.  :)

А това не се ли отнася и за "хората", или тия, дето не знаят, че има мунданен квадрат Меркурий - Нептун, не ги лови интуицията?
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #897 -: Юни 23, 2015, 01:24:56 pm »
Хората, които развиват интуицията си знаят , а това че на същата е дадена някаква форма, в случая със символиката на астрологията като Меркурий е в аспект с Нептун,  е полезна информация за онези, които пък знаят защо са тук, а за "сърби ме, а пък  не знам къде да се почеша "е просто -Лаладжията със сандалите,който  срещнал Златната рибка и  забравил да я пита, 'щот не знае как.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #898 -: Юни 23, 2015, 01:30:46 pm »
Може да използвате момента на Меркурий квадрат Нептун

А аз въобще не погледнах транзитите и днес реших да поведа бизнес разговор с една Риба. И какво се получи - аз по същество и по конкретния въпрос, тя тръгна в съвсем друга посока и в абстракция. Няколко пъти трябваше да я връщам към основната тема и целта на разговора. Вече съжалих, че й го предложих.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #899 -: Юни 23, 2015, 01:33:10 pm »
Лили, ти си инициаторът на срещата-разговор, не Рибката, така че гледай Марс какво прави днес. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“