Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268402 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #945 -: Октомври 01, 2015, 04:01:34 pm »
Първоначално там исках - скъпичко е, но си струва. Обаче не предлагат специализирани курсове, по-подходящи са за ученици и /кандидат-/студенти. Но за общоезикова подготовка са много добър вариант. Бизнес- и профилиран немски предлагат на малко места и няма гаранция, че ще ти допадне системата на преподаване. Мен това най-много ме притеснява /да не ми хареса качеството на услугата/, все пак имам някакъв опит в тази сфера, затова и очакванията са по-високи от средностатистическите. На мен може да ми угоди или само натив спийкър, или университетски преподавател.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #946 -: Октомври 01, 2015, 04:05:55 pm »
Аз прекарах няколко приятни часа в компанията на приятелки. Тази среща от доста време се отлагаше и днес се състоя. Ретро Мерк и Слънцето са в тригон с наталния ми Меркурий (у5), транзитен Юпитер в секстил с наталния (у11).
При мен продължават отлагани срещи с приятни хора, само че днес са и работни. Лятото свърши - трябва и да се работи. :)


Лили, нямаш ли познат, който работи в тази сфера, за да поискаш насоки?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #947 -: Октомври 02, 2015, 01:29:37 pm »
С тази изолация вкъщи в съчетание с ретро Меркурий съвсем се чалнах  ;D

За пръв път ми се случи да объркам дните от седмицата. Вчера си мислех, че е петък, и договорих една поръчка да е готова чак за понеделник. Не ми го направиха на проблем, но можеше и за днес да стане, ако не си бях внушила, че е събота.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #948 -: Октомври 02, 2015, 03:29:51 pm »
При мен продължават отлагани срещи с приятни хора, само че днес са и работни.




 Това е една от проявите на ретро Меркурий във Везни.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #949 -: Октомври 02, 2015, 04:17:19 pm »
Интересно, сега видях, че на 9 октомври, когато меркурий става директен на 0 гр. везни, венера излиза от ретроградната си сянка на 0 гр. дева (съответно прави квадратура с тр. сатурн) :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #950 -: Октомври 02, 2015, 06:27:43 pm »
Току що видях, че фирмата, където наскоро се явявах на събеседване, пак е пуснала обява за същата длъжност. При такъв наплив на безработни сигурно не са успели да намерят "достоен" кандидат за длъжността. Не спирам да им се чудя на нереалистичните изисквания.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #951 -: Октомври 02, 2015, 06:48:34 pm »
При мен бумът на срещи с хора от миналото беше при ретро Венерата, сега почти не отчитам :)
Над силата е само умението да я владеем!

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #952 -: Октомври 04, 2015, 08:17:41 am »
Ретро Меркурий ми ограничи срещите и контактите с всички. Реших, че самотата е най-доброто общество, поне на този етап. Някои трудно го преживяват и виждам, че страдат, но пък и аз имам нужда да остана насаме със себе си. Многото излишна информация, която съм получавала до сега просто ме е дърпала назад. А и на мен ми писна да съм все на дъното.
Другото странно, че имам шанс за огромна промяна в живота ми, а аз още умувам и не знам как да постъпя... като исках преди, нямаше... а сега не знам как да действам.  ;D
(намеса има и тр. Уран съвпад Венера)
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #953 -: Октомври 04, 2015, 12:48:52 pm »
Възможно е след като Меркурий тръгне директен, да добиеш представа какво и как да направиш.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #954 -: Октомври 04, 2015, 12:57:58 pm »
Да тръгва директен, че вече на трето място уцелвам греда, след като реших да карам курс. В единия център изтървах записването и трябва да се чакат няколко месеца до следващия курс, другият се е закрил /вероятно поради финансови затруднения/, в третия чакаме да се сформира група.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #955 -: Октомври 04, 2015, 01:05:23 pm »
Разбирам ви, колеги, и ви съчувствам. Една от предните ретро фази на Мерка ми причини доста неудобства. Но тази ми е толкова приятна, не искам да свършва. За пръв път в живота си успявам да намеря време за хилядата неща, с които се занимавам наведнъж, и даже ми остава време за приятни срещи (че и да се наконтя преди това за тях).
« Последна редакция: Октомври 04, 2015, 01:22:36 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #956 -: Октомври 04, 2015, 01:11:23 pm »
Специално по това ретроградие имам чувството, че съм попаднала в някакво безвремие, като вакуум. А имам транзити за много сериозно случване - Марс и Юпитер на МС, Сатурн в сходяща квадратура с Марс на IC. По време на първия квадрат на Сатурн буквално ми пушеше главата, а я нямаше тази активност по МС, каквато има в момента /и ми носи абсолютна стагнация/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #957 -: Октомври 04, 2015, 01:16:39 pm »
Както е писал Веско - като тръгне Меркурий директен, се надявам нещата при теб да се раздвижат. А може би още някоя от бързите планети трябва да се включи с аспект като тригер?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #958 -: Октомври 04, 2015, 01:18:36 pm »
Или Лунните възли окончателно да напуснат Везни/Овен. Сега ЮЛВ все още ми е в знака на Слънцето. Но вече малко е останало, надявам се и това да свърши някога.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #959 -: Октомври 04, 2015, 01:40:45 pm »
Май и аз станах суеверна за ретро Мерка,щом оставих за след 9ти едни важни неща.Не,че нещо,но не ми се губи време два пъти иди ми-дойди ми. Нека спазим "правилника" за.всеки случай.  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: