Автор Тема: Съревнование  (Прочетена 13071 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Съревнование
« Отговор #30 -: Март 16, 2014, 10:11:19 am »
Thunder,така поставена Луната ни в нашите карти идентично ,отразява -"Идва ни отвътре да се съревноваваме". :72:

Да ,сатурновия отпечатък още повече амбицира вътрешните ни потребности ,но избора и посоката за същото трябва да свържем по някакъв начин със Слънце и ук5-ъглови,кардинални ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Съревнование
« Отговор #31 -: Март 16, 2014, 12:15:15 pm »
Да, но Рени няма, а нали намираме общо помежду си.  :d030: Тя има луна в Овен, ако не бъркам и Сатурн в Овен и беше в пети дом. 
Значи имам по нещо общо и с двете- Луна овен, като на Рени и Сатурн У5 в 5д като теб  :29:
 както пееха Тату- нас не догонят

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Съревнование
« Отговор #32 -: Март 16, 2014, 01:16:43 pm »
Нали търсим спецификата ,спор няма ,че всичко що е Огън ,дава индикации за висок дух,огромна вяра в себе си,гордост и безкрайна сила ?1?
-Луна в Овен и Стрелец-скачат преди да се огледат,не им липсва решителност,реагират с пряко действие ,като его
-5- ти дом ,акцент върху него,хората искат по някакъв начин да са значими- ,не просто "Аз съм " (1-ви дом),упражнявайки творческата си сила,за да се проецират навън
-Слънце,енергията ,която подхранва усещането ни за цел,поставено на ъгъл ,кардинален знак се изразява чрез действие ,идентифицирайки егото си
-Сатурн /10-ти дом ,изявени особено при твърди аспекти ,къде компенсираме с амбиция за да сме видими  най-горе на почетната стълбичка,потвърждавайки егото си пред /и другите
-стелиум-концентрация на енергия,дефицираща като его тип

Его-действие-наранено/ограничено,като компенсация -състезателна проява.


В огнените домове всичко действа,извършва някаква дейност ,но не  е задължително тя да е състезателна-един стелиум в Стрелец в 1-ви дом ,с Юпитер в Телец и Марс в Риби ,едва ли би участвал във всяка надпревара ,докато силен 8-ми дом с управител в аспект със Сатурн /Марс и към /в огнен знак ,със Слънце/Луна кардинални и /или огнени няма да чака да го включат в "Големите надежди ":)







« Последна редакция: Март 16, 2014, 01:31:10 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Съревнование
« Отговор #33 -: Март 16, 2014, 01:59:56 pm »
Към осми дом- стелиум, съм скептична

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Съревнование
« Отговор #34 -: Март 16, 2014, 02:10:58 pm »
Осми дом все пак е управляван от Плутон и Марс, определено не бива да се подценява. И аз имам такива наблюдения, че каквото е струпано в осми дом, иска да е пробивно - иска ВЛАСТ.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Съревнование
« Отговор #35 -: Март 16, 2014, 02:11:36 pm »
Сатурн обича да бъде авторитетен и блясвак в социалната сфера, а огнените домове и знаци обичат да доминират във всяко едно отношение. :)
В 8 дом е мухала според мен.  :57:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Съревнование
« Отговор #36 -: Март 16, 2014, 02:36:23 pm »
Към осми дом- стелиум, съм скептична

Недей бъди. :)

Нарочно дадох този пример-Марсов акцент  поставен във воден,следващ дом .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Съревнование
« Отговор #37 -: Март 16, 2014, 02:38:15 pm »
Сатурн обича да бъде авторитетен и блясвак в социалната сфера, а огнените домове и знаци обичат да доминират във всяко едно отношение. :)
В 8 дом е мухала според мен.  :57:

Цитат
В 8 дом е мухала според мен.

...но същия споделен от 7-ми . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Съревнование
« Отговор #38 -: Март 16, 2014, 03:32:55 pm »
Ако така подходим, спортистите са най-големите лузъри, пък аз много ги харесвам принципно

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Съревнование
« Отговор #39 -: Март 16, 2014, 04:00:46 pm »
Его-действие-наранено/ограничено,като компенсация -състезателна проява.

Да се съревноваваш и доказваш са различни неща - да го правиш за себе си, но мотивиран от другите или най-вече заради себе си.
Съревновава се човек, който се чувства недостатъчно уверен в себе си, който си мисли, че все нещо не му достига и съпоставянето с другите го мотивира да се развива, такъв който има квадратури и опозиции в натала си.
Съревнованието е като гоненето на хоризонта - винаги и в някакъв момент в нещо има по-добри от теб дали по една или друга причина.

Стар,аз какво казах ?!?   Кой човек не е уверен в себе си ,онзи ,в който натал Огън-ят е блокиран/дефицира  под някаква форма ,а съревнованието е тип доказателство на същото. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Съревнование
« Отговор #40 -: Март 16, 2014, 04:05:45 pm »
Ако така подходим, спортистите са най-големите лузъри, пък аз много ги харесвам принципно

Спортът ,не винаги е свързан със съревнование,зависи с каква цел се изпълнява. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Съревнование
« Отговор #41 -: Март 16, 2014, 05:30:04 pm »
Да,затова всички спортисти имат в натала си изразена оста 4/10 ,Рак/Козирог ,а останалите спортуват за удоволствие,здраве ,нали в това е спецификата ,в насоката ,целите ?!?
Съревнованието си има и своята положителна ,ако мога така да се изразя страна-това е един от начините да се развиваш и доминираш над другите ,когато Светилата /АСЦ ти не са добре поставени в Лъв и Слънце в Овен. :)


Онагледявам ,давайки пример със себе си-аз се съревновавам с хора,чийто Слънце /АСЦ са в земен знак ,а с мен не се съревновават само онези ,чийто Светила/АСЦ са в Лъв  и добре поставени,в частност мъжко Слънце в Овен,първото защото при мен дефицира Земята ,а вторите защото "състезателният " ми дух ги привлича.

За спорта като състезание-спортувала съм активно и в професионална насока-Марс в аспект със Сатурн,Сатурн в Овен съвпад Луна ,акцент върху 4/10 .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Съревнование
« Отговор #42 -: Март 16, 2014, 06:18:33 pm »
Спортувала си професионално, така ли?

Много философско взе да става, а това, което трябва да обясни неясното твърдение, го забулва още повече.
Например Гала от "на кафе" каза, че никога не би участвала в нещо, което има и намек за състезателен елемент-13.02.1967 Плевен

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Съревнование
« Отговор #43 -: Март 16, 2014, 07:19:45 pm »
Спортувала си професионално, така ли?

Много философско взе да става, а това, което трябва да обясни неясното твърдение, го забулва още повече.
Например Гала от "на кафе" каза, че никога не би участвала в нещо, което има и намек за състезателен елемент-13.02.1967 Плевен
моята зълва е водолей с Марс скорпион, подобно на Гала, също не е по спорта и състезанията, но за Гала ми е интересно, че е с Луна овен, която все пак си показа рогата в едно предаване, когато изгони от студиото Еми Мирянска- беше голям цирк  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Съревнование
« Отговор #44 -: Март 16, 2014, 07:27:42 pm »
Гала , участва доколкото си спомням в някои от видовете "Биг Брадър"-наистина сте доверчиви Водолеите .  :)
Луната и е в Овен ,няма как да не носи състезателния дух и е неаспектирана .

Papy,философствайки за спорта,се съревновавам с астрологично мнение.
Да ,известно време съм се състезавала професионално. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“