Автор Тема: Най-добра позиция на слънцето по отношение на елемента  (Прочетена 22127 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Не разбирам добре въпроса - има два варианта - Луна влияе на друха+аксесоар, венера пак така, или пък Луна върху дреха, а Венера върху аксесоар. То ... като се замисля ... Луна козирог, Венера Дева .... разликата не е особено голяма :) И определено не се чувствам комфортно в нещо модерно, прекалено женско, крещящо, набиващо се ... предимно удобно, стилно задължително, донякъде делово, но винаги присъства нещо женско - или високи токчета, или къса пола :), или коприна/сатен. Аксесоари - обожавам качествени шалове и златни бижута (ама те са ми постоянни). Друго освен злато едва ли ще сложа вече - опитвала съм на младини, но не ми е комфортно.

Как са поставени Луна и Венера в натала ти ,имат ли аспект помежду си ,това попитах . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Как са поставени Луна и Венера в натала ти ,имат ли аспект помежду си ,това попитах . :)

има нещо, но орбиса е 9 градуса - прекалено много за тригон. Но ако е валидно - значи тригон.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
има нещо, но орбиса е 9 градуса - прекалено много за тригон. Но ако е валидно - значи тригон.

Аспекти към тях и в кои домове са,Happy ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Хепи, сори ако нещо неадекватно, не изчетох всичко по темата, но за "втората" и "третата" половина от живота-трициплетните управители на асц в случая могат да дадат прилична информация

В тази връзка споделям информация за какво могат да бъдат полезни триплицитните управители и на другите домове (места):

http://internationsocietyofclassicalastrologers.wordpress.com/category/bonatti/
« Последна редакция: Април 29, 2014, 04:16:25 pm от Mirabella »

Happy58

  • Гост
Аспекти към тях и в кои домове са,Happy ? :)

Венера е в 3-ти, Луна в 7-ми. Аспекти колкото щеш:
венера - съвпад Плутон и Уран, опозиция сатурн, секстил от едната страна Асц, от другата нептун.
Луна - секстил Сатурн, опозиция Юпитер, секстил от другата страна Нептун (но е 7 гр). И е на 9 гр от Десц (ако това има значение въобще)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Мой Глупчо.  :)
Слънцето в Скорпион е много силна позиция,ако не се прецаква с празни  :ecomcity: :ecomcity: :012: ;)

Де видЕ такова, което не се прецаква. Аз не съм - все си копаят едни ями с някви измислени мелодрами.  :012: И си влагат всичките ресурси в някви тотални глупости, които изобщо не им трябват и изобщо не им се получават, просто защото урока е да се научат и да се отказват, но пуста мания - продължават.  :012: :012: :012: Виждала съм и такива, на които манията им е да блестят наистина, в някаква група, компания, в работата - но ако някой направи нещо по-добре от тях, лицето им става в цвят зелен.  :D :D За мен лично подобен тип хора, дори и да се справят външно с живота (което не отричам, че ще направят), щом толкова лесно излизат от релси заради успехите на другите, явно имат някакъв сериозен проблем - в смисъл че колкото и постижения да имат, няма да се чувстват комфортно със себе си. Слънцето естествено се свързва с 5 дом - воля, сила, истинска същност, но функцията на Слънцето е да отдава и да не  се страхува да го прави и за да стане това, трябва да има силен център, изграден около това, което всъщност си ти. Но скорпиона изгражда центъра си по-скоро върху това, в което е вманиачен той, поради което той не може да бъде звезда - звезда без изградено ядро, няма.

Иначе за 4тодомното се съгласих като го премислих пък сега - тези хора си "блестят" по техен начин, просто в по-ограничен кръг - семейството. Но за моето 10тодомно Слънце, макар и в Рак, тези 4тодомни истории идват доста скучновати. "господаря на готварската бъркалка", "господаря на парцала за прах" - айде не, мерси.  :012: :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Мой Глупчо.  :)

Вашето е вечна неразделна любов направо  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense

Иначе за 4тодомното се съгласих като го премислих пък сега - тези хора си "блестят" по техен начин, просто в по-ограничен кръг - семейството. Но за моето 10тодомно Слънце, макар и в Рак, тези 4тодомни истории идват доста скучновати. "господаря на готварската бъркалка", "господаря на парцала за прах" - айде не, мерси.  :012: :012:

Блестим блестим "по наш си начин", само че в къщата съм леко незабележим и не ме кефи готварската бъркалка, метлата и там разните пособия  ;D .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
и не ме кефи готварската бъркалка, метлата и там разните пособия  ;D .

И моята Луна никаква я няма в това отношение, добре че Марс ми влияе върху домакинските въпроси, действа доста ентусиазиращо в надира.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Блестим блестим "по наш си начин", само че в къщата съм леко незабележим и не ме кефи готварската бъркалка, метлата и там разните пособия  ;D .

+1, със спорадични изключения за бъркалката, пардон шпатулата и чат пат бормашината и шлайфа. Инак, чак незабележима не, ама отсъстваща-бая. :P
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Щото не знае какво иска

След малко ще го изтрия, не ме цитирайте

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Али, ако искаш помощ-направи си една тема в алтернативни, задай си всички човешки и нечовешки въпроси, все ще се намерят добри души да ти помогнат

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
В класическата трактовка, по подобие на джотиш, слънцето е малефик, ако не се овладява, изпепелява. Така Слънце в десети може да донесе шумна загуба на репутация и професионален провал, слънце в четвърти - разруха в дома и проблеми с "рода" в най-общ смисъл, а слънце в седми да изгаря брака и партньорствата. Та не иде работата за обобщения-малко са домовете, които могат леко да понесат да са домакини на слънцето.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Не бе, просто започнаха да хвърчат искри - може да е проработила синастрията, знае ли човек...  :29:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
В класическата трактовка, по подобие на джотиш, слънцето е малефик, ако не се овладява, изпепелява. Така Слънце в десети може да донесе шумна загуба на репутация и професионален провал, слънце в четвърти - разруха в дома и проблеми с "рода" в най-общ смисъл, а слънце в седми да изгаря брака и партньорствата. Та не иде работата за обобщения-малко са домовете, които могат леко да понесат да са домакини на слънцето.

Бях срещал подобна трактовка за Слънцето в Рази - в 6,7,10 не е добре, особено ако е дебилитирано и функционален малефик според знакът на Лагна. За 10-то домно Слънце покриващо тези фактори имам подобни наблюдения.