Автор Тема: Опозициите  (Прочетена 16646 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Опозициите
« -: Април 25, 2014, 11:32:01 pm »
Търкана и говорена тема, вярно...Смятате ли, че едната планета остава неосъзната-винаги е в другата половина на картата. Ако сме информирани, че я имаме-добре, но как да намерим третото, помиряващо двете?
Какво казвам всъщност? Имам ъглова опозиция и при това точен аспект-4 на 4 градуса. Единственият начин да се справя беше да забравя за малефичната планета. Сложих я да нанка и тя заспа верно. Ами- и така не става. Другите го изиграваха за мен и вместо мен. Вие как се справяте с опозиците?
И-забелязвам, че дори и  в момента да си помирил двете начала, проблемът е доживотен. Просто по нов начин, на новото място , и с новите хора. Има израстване в разбирането, но има си и опозицията. Толкова, тригон не става тя.
Аз лично с квадарат като аспект като че ли по-добре се справям.
« Последна редакция: Април 25, 2014, 11:34:02 pm от enigma »

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Опозициите
« Отговор #1 -: Април 25, 2014, 11:42:51 pm »
При мене опозиции да искаш, всичко е една голяма опозиция. Вярно е, че по подразбиране, това изобщо не са помирени енергии и по-доминиращата (покрай други фактори в хороскопа) може да натисне другата и да я топне във водите на несъзнаваното. Но съм се убедила като човек, че с усилие и двете неща могат да се извадят на повърхността, да бъдат съзнавани и до извстна степен да работят хармонично. Където има опозиция, там човек може да е като хамелеон - или само едното, или само другото, или по средата. В различните ситуации, в които попадаме в живота това може да е много полезно качество, защото когато в околната среда се прояви единият край на опозицията - емоция да кажем, човекът може да балансира с реализъм (земя - вода ) или там където има много мислене, да се направи действието (въздух-огън). Да се откажеш от едната страна на опозицията за мен е еквивалентно на това да се откажеш от това хамелеонско умение, да се откажеш от подаръка й. Лично при мен преработката се получи на базисно ниво по следния начин - първо много години изучих рождения си уклон, там, накъдето клонят везните по природа. Мина се през един период, в който много исках да бъда (противоположното). Покрай заниманията ми с астрология, научих, че нося и противоположното и реших да бъда него известно време и бях. Сега са горе-долиу на средата нещата, но не 50/50 ами 60/40, да кажем. Пропорцията може да си я променям, когато пожелая.
Има още един ефект на опозицията и ти си го казала - неизразената част се проецира в околната среда. Третираме това като нещо лошо, защото е сянка. Но ако "сянката" ти достатъчно дълго е била под Слънцето, ошлайвал си я един вид и после с любов към себе си си я помолил отново да отиде в подсъзнанието, тя вече е интегрирана. Как нещата се проявяват в околната среда зависи от интегрираността на елементите на подсъзнанието. Така че "вадиш", заобляш, доукрасяваш и ако искаш да го изиграеш не ти, а другите хора, пак го прибираш в шкафа.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Опозициите
« Отговор #2 -: Април 25, 2014, 11:43:41 pm »
И аз предпочитам квадратите, кардиналната ми природа ги понася по-добре  :) С опозициите ми е трудно, във взаимоотношенията не съм много компромисна, сигурно ако са в мутабелни знаци се понасят значително по-леко от кардиналните. С две основни трябва да се справям в живота: луна-марс и луна-нептун, като последната я намирам за по-кофти и и по-изтощителна. Мнението ми е : действаш спрямо ситуацията или хората/събитията, като заемат страната на едната от двете планети. Ако едната е значително по-изявена в картата ( личната или светило), межи би ще се чувстваш по -добре да заемаш нейната роля, а ролята на другата ще се вземе от другите. При мен поне това действа- ако вземе страната на луната, срещам хората по марс, ако вземе на нептун, моментално ми се появяват по луна. Едно вечно лутане се получава, понякога компромиса е добър вариант, но не винаги.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Опозициите
« Отговор #3 -: Април 25, 2014, 11:44:59 pm »
Тия опозиции би трябвало да имат и добра страна  :)
И аз си имам две, които са доста кофти, но пък от друга страна като се замисля са полезни

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Опозициите
« Отговор #4 -: Април 25, 2014, 11:50:16 pm »
Тия опозиции би трябвало да имат и добра страна  :)
И аз си имам две, които са доста кофти, но пък от друга страна като се замисля са полезни

Имаш право, когато човек осъзнае силата им, един вид свикне да лавира между тях и разбира отсрещната страна. Да можеш да се поставиш на мястото на отсрещната страна, да придобиеш по-ясна представа и да имаш по-обективна гледна точка.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Опозициите
« Отговор #5 -: Април 25, 2014, 11:52:42 pm »
Междудругото, забелязвам и то изобщо не в лека степен, поне при мен, че и съвпадите работят на подобно взаимоизключване.  :012: Примерно не може да бъда Венера и Марс едновременно , трябва да си избера - Марс или Венера (някои дни съм лигава фльорца, в други се държа като тотален коч. Дори и начна ми на обличане се променя драстично от някакви флентифлюшки и панделки към супер изчистени дънки, ризи, кецове и после пак обратното!!!).
Не може Луна и Уран - трябва да си избера едно от двете.  :012: Този работи много в любовно отношение, където дилемата любов-независимост я има. В повечето случаи ако влагам много и искам нещо от някакви отношения, другия се оказва някакъв типаж, който много се старае към независимост. Като се обърна аз на независимост, започват да ми валят невероятни предложения, целият свят решава да се влюби в мен и да търси взаимност и утеха за крехката си душа (и в действията им разпознавам себе си)   :012: :012: :012:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #6 -: Април 25, 2014, 11:54:20 pm »
Сатенче, имат, имат добра страна. Виждаш и другата гледна точка. Има особеност за мен-двойното слънце си има сянка поначало. И аз от четенето по астрология разбрах за проекциите по опозицията и особено на близнаци-гоним си опашката/демоните/, мислим, че са другите-а то-ние сме си, за ужас. Юнг го е казал-не го ли видим като наша сянка, другите ще ни го навират в очите.
Да, отвътре като се постигне единство, отвън няма да е така болезнено. Но подвижното качество е леко подхлъзващо.за мен. ;)
« Последна редакция: Април 26, 2014, 03:03:20 am от enigma »

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Опозициите
« Отговор #7 -: Април 25, 2014, 11:56:40 pm »
 :57:  Тъндър, много точно.  :85:  И аз сега като се замисля по моя единствен съвпад ( марс с нептун) е така. Често мога да сменя избора, но като че ли надделява марс (  в силна позиция , управител на слънце).
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Опозициите
« Отговор #8 -: Април 25, 2014, 11:59:45 pm »
Любителките и притежателките на опозиции,с какво от вас се конфронтирахте за да стигнете "другият край " , кой е компромисът,който направихте с вас за да стигнете "другият край " и как Ви помага Венера при всяка по казуса ?!?  ;)

Опозицията е решение.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #9 -: Април 26, 2014, 12:01:09 am »
Тъндър, те твоите съвпадъци по есенция са анти-конти. венера-марс нали са опозиторните планети. Луна и уран също са друга бира. Абе, на всеки му е шаренко по някакъв начин, скука няма.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Опозициите
« Отговор #10 -: Април 26, 2014, 12:02:49 am »
Любителките и притежателките на опозиции,с какво от вас се конфронтирахте за да стигнете "другият край "

Наложи се да се сблъскам със стена от надменност и демонстрация на превъзходство, докато не разбрах колко слаби са всъщност и наранени.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #11 -: Април 26, 2014, 12:03:26 am »
И аз предпочитам квадратите, кардиналната ми природа ги понася по-добре  :) С опозициите ми е трудно, във взаимоотношенията не съм много компромисна, сигурно ако са в мутабелни знаци се понасят значително по-леко от кардиналните. С две основни трябва да се справям в живота: луна-марс и луна-нептун, като последната я намирам за по-кофти и и по-изтощителна. Мнението ми е : действаш спрямо ситуацията или хората/събитията, като заемат страната на едната от двете планети. Ако едната е значително по-изявена в картата ( личната или светило), межи би ще се чувстваш по -добре да заемаш нейната роля, а ролята на другата ще се вземе от другите. При мен поне това действа- ако вземе страната на луната, срещам хората по марс, ако вземе на нептун, моментално ми се появяват по луна. Едно вечно лутане се получава, понякога компромиса е добър вариант, но не винаги.
дааа...ами тогава, кой е екзалтант на опозицията мундо? Сатурн, екзалтира във везни, в 7 дом. Амам не ми звучи приятно някак. Имам се с него. И все пак....

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Опозициите
« Отговор #12 -: Април 26, 2014, 12:04:27 am »
Наложи се да се сблъскам със стена от надменност и демонстрация на превъзходство, докато не разбрах колко слаби са всъщност и наранени.  :)

Не ,отвън ,а вътре в себе си. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Опозициите
« Отговор #13 -: Април 26, 2014, 12:05:25 am »
Не ,отвън ,а вътре в себе си. :)

Силата да се справям и да противостоя.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #14 -: Април 26, 2014, 12:09:50 am »
:57:  Тъндър, много точно.  :85:  И аз сега като се замисля по моя единствен съвпад ( марс с нептун) е така. Често мога да сменя избора, но като че ли надделява марс (  в силна позиция , управител на слънце).
И марс и нептун не са като братя. тоест не ти е лесно. Хубаво е ,че надделява марс, ти си имаш достатъчно водно-услужливо, повече не трябва.